מחשבות על יציאה מהצבא, עזרה בבקשה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח8
יצירת קשר:

מחשבות על יציאה מהצבא, עזרה בבקשה

הודעהעל ידי אורח8 » 12 אוקטובר 2013 17:38

תקעו אותי במקום הכי מגעיל בצה״ל עלי אדמות (בה״ד 20) ואני מחפש כל כך הרבה דרכים לצאת משם.
אני רוצה להמשיך לשרת בצבא והיום זה לא נובע ממניעים פטריוטיים כמו שהיו לי כי הצבא גרם לי לאבד אותם, אלא רק כדי לא לפגוע בעתיד שלי, אבל אם לא אמצא שום דרך לצאת משם אני מעדיף לצאת מהצבא בכלל ולא להשאר שם.
קודם כל אני רוצה לנסות לצאת משם ולהפוך לג׳ובניק קרוב לבית, לא אכפת לי לשבת קצת בכלא וגם ללכת לקבן, הבעיה שלי היא איך לגשת אליו ואיך להתנהג, קראתי את טרגט 21 וניסיתי ליישם את זה אבל אני נשמע לא אמין למרות שבאמת איבדתי משמחת החיים שלי והאושר שלי, מישהו יכול להוסיף ולייעץ איך אני מקבל פרופיל 45 נפשי?העדיין לא הלכתי לקבן.
ואם כל זה לא יצליח אז הם לא ישאירו לי ברירה אלא לצאת מהצבא, ולמרות שהיום 21 נפשי זה בעצם רפואי אני עדיין מעדיף לצאת על בעיה רפואית דרך רופא ולא דרך פסיכולוג, אני יודע שאסור לשתף כאן דברים כאלה אבל לא בדיוק הבנתי למי אני צריך לפנות כדי לקבל מידע בנושא הזה, אשמח אם רשת הליווי לסרבנים ונמנעים תפנה אליי בפרטי.
אני באמת נואש לעזרה והמצב שלי מתדרדר מרגע לרגע אני כבר לא מכיר את עצמי לא קם מהמיטה לא נהנה מכלום בקושי אוכל ולא זוכר מתי פעם אחרונה יצאתי לבלות, כבר חודשיים שאני מסתובב עם תחושת מועקה כבדה בלב כאילו אין לי עתיד ואין דרך לחזור להיות בנאדם נורמלי ומאושר, אני מבקש עזרה מכל מי שיוכל, תודה רבה.
אורח

Re: מחשבות על יציאה מהצבא, עזרה בבקשה

הודעהעל ידי אורח » 13 אוקטובר 2013 16:13

היי אורח8,
כמה נקודות
1. אין הבדל בין פרופיל 21 נפשי לרפואי. לשניהם אין השפעות על החיים האזרחיים שלך, וההפרדה ביניהם היא מלאכותית. נשמע שאתה במצב נפשי מאוד קשה, למה לא להשתחרר על בסיס זה ? למה להתחיל להתעסק בזיוף מסמכים אם יש לך קושי אמיתי?
2. אין דרך לקבל הקלות, זה מסלול שברגע שמתחילים איתו לא ברור איך הוא יסתיים.
3. אתה יכול לפנות לרשת במייל
אורח8
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורח8 » 14 אוקטובר 2013 20:50

בגלל שהמצב שלי הוא לצערי מצב שגרתי בבהד 20, ובמקום הזה אם לא תתאבד מול הקבן הוא פשוט לא יעשה עם זה כלום ולא משנה כמה אתה סובל נפשית, אנשים שם למדו לעצום עיניים ולאטום אוזניים למקרים כמו שלי, ולכן אני מעדיף לצאת על רפואי, אני לא רוצה לזייף מסמכים אלא סך הכול להקצין כמה בעיות רפואיות שאכן קיימות אצלי, חוסך כאב ראש והרבה עוגמת נפש קשה עם הגוף הרקוב הזה.
וכשאת/ה אומר/ת שזה לא משפיע על החיים שלי באזרחות, יש לי תוכניות ללמוד באוניברסיטה משפטים או מדעי המחשב ולעבוד בתחומים כמו הייטק או עריכת דין, ומרוב שסיבבו לי את המוח עם כמה שזה יפגע בעתיד שלי אני כבר לא יודע למי להאמין, זה יפגע בתוכנית הספציפית שלי לחיים האזרחיים שלי?
תודה רבה על העזרה.
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 15 אוקטובר 2013 22:26

אורח8 כתב:בגלל שהמצב שלי הוא לצערי מצב שגרתי בבהד 20, ובמקום הזה אם לא תתאבד מול הקבן הוא פשוט לא יעשה עם זה כלום ולא משנה כמה אתה סובל נפשית, אנשים שם למדו לעצום עיניים ולאטום אוזניים למקרים כמו שלי, ולכן אני מעדיף לצאת על רפואי, אני לא רוצה לזייף מסמכים אלא סך הכול להקצין כמה בעיות רפואיות שאכן קיימות אצלי, חוסך כאב ראש והרבה עוגמת נפש קשה עם הגוף הרקוב הזה.
וכשאת/ה אומר/ת שזה לא משפיע על החיים שלי באזרחות, יש לי תוכניות ללמוד באוניברסיטה משפטים או מדעי המחשב ולעבוד בתחומים כמו הייטק או עריכת דין, ומרוב שסיבבו לי את המוח עם כמה שזה יפגע בעתיד שלי אני כבר לא יודע למי להאמין, זה יפגע בתוכנית הספציפית שלי לחיים האזרחיים שלי?
תודה רבה על העזרה.

א. לגבי העתיד-לימודים וכו'. כמו שאמרו כבר, אין השלכות. רבים וטובים למדו באוניברסיטה, עבדו (גם במקומות ממשלתיים) מבלי שעשו צבא.
ב. אל תזייף מסמכים רפואיים. מאוד קל לעלות על זה וזה סתם חבל.
ג. אתה צריך להקצין את המצוקות שלך. יש פה היצע וביקוש- צה"ל יודע שזה תפקיד חרא שכולם רוצים לברוח ממנו ולכן הוא מקשיח את התנאים ליציאה. אני גם חושב שיכול להיות שתרצה לשקול לשבת קצת זמן בכלא כדי להראות שאתה רציני.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
אורח8
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורח8 » 04 נובמבר 2013 15:07

טוב לאחר כמה שיחות עם המפקדים אני כבר נפקד תקופה של שבועיים בערך, אני רק אציין שבשבועיים האלה סוף סוף נפגשתי עם חברים והרגשתי כמו בנאדם חי, אבל המחשבה על העתיד מנקרת בי וגורמת לי לתחושות רעות לעיתים קרובות, אבל סוף סוף אחרי ארבעה חודשים הרגשתי חי.
מה הלאה, כדאי להיות עריק? אני מפחד שעריקות, אפילו קטנה מאוד של 40 יום, תוביל לרישום פלילי במשטרה ולכן זה מרתיע אותי מאוד, אבל אני יודע שאם אחזור ליחידה בתור נפקד הם יענישו אותי בחוסר מידתיות, אני רוצה לדבר עם הקבן בכלא כדי שבאמת יבין שהגעתי לשם היא הוכחה שאני באמת במצוקה אמיתית ודיכאון מתמשך, כדאי או שתמיד כדאי לעשות זאת דרך הקבן ביחידה (למרות שביחידה שלי הקבן הוא אדם שליבו עשוי מאבן)? אני רק רוצה שמישהו נורמלי יקשיב לי כבר ויגאל אותי מהייסורים האלה!
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 נובמבר 2013 16:04

כן גבר.
רוב האנשים פה יגידו לך לצאת על נפשי כדי שבאמת לא תיהיה עריק ואז זה כלא\משפטים\ תיק פלילי אולי.

בכל מקרה למה אתה לא מוציא חוות דעת ? כאילו על סמך מה ישחררו אותך ? אתה צריך משהו אצלך שיהיה לך מה לתת להם.
אורח8
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אורח8 » 04 נובמבר 2013 16:51

Eto כתב:כן גבר.
רוב האנשים פה יגידו לך לצאת על נפשי כדי שבאמת לא תיהיה עריק ואז זה כלא\משפטים\ תיק פלילי אולי.

בכל מקרה למה אתה לא מוציא חוות דעת ? כאילו על סמך מה ישחררו אותך ? אתה צריך משהו אצלך שיהיה לך מה לתת להם.

כן מה?
כלא אני בין כה אכנס זה לא מה שמפחיד אותי ואת האמת שכלא עדיף על המקומות שהייתי בהם בשירות הצבאי הקצר שלי, רק לא רוצה שיהיו כתמים באזרחות.
חוות דעת אני עדיין לא מוציא כי אני רוצה לדבר עם הקבן לפחות פעם אחת קודם, אני משאיר את האופציה של חוות דעת של אנשים מבחוץ לסוף.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 נובמבר 2013 20:38

אורח8 כתב:
Eto כתב:כן גבר.

כן מה?
כלא אני בין כה אכנס זה לא מה שמפחיד אותי ואת האמת שכלא עדיף על המקומות שהייתי בהם בשירות הצבאי הקצר שלי, רק לא רוצה שיהיו כתמים באזרחות.
חוות דעת אני עדיין לא מוציא כי אני רוצה לדבר עם הקבן לפחות פעם אחת קודם, אני משאיר את האופציה של חוות דעת של אנשים מבחוץ לסוף.

כן על זה שלא כדי להיות עריק כי אז יש לזה השלכות הרבה יותר חמורות מ21 (אם יש בכלל ).
עדיף לך לפחות להישפט ולא להגיע למצב של עריקות גדולה כי זה בעיה אנשים פה לא יוכלו לעזור לך כבר.

ואתה חייב להוציא חוות דעת, הקבן אחרי זה לא יסתכל עליך.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 נובמבר 2013 20:40

בנוסף למה אתה משאיר את החוות דעת מבחוץ לסוף ? מה פסול בזה?
Zander
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zander » 04 נובמבר 2013 23:25

הי גבר, אני גם כרגע בבהד 20

הייתי ממליץ לך כמה דברים
להסגיר תצמך לכלא במקום לבסיס
אחרי הכלא לבקש לעבור לקבנית במקום הקבן, היא יותר שפויה.

אתה חייב להוציא חוות דעת מפסיכאטר לפני שתסגיר תצמך לכלא
זה יתן לך כמה דברים
תוכל ללכת לברהן תל השומר ואולי תראה שם קבן
יפחיתו לך בעונש אם תראה חוות דעת וברחת כי פחדת שתפגע בעצמך
יתייחסו אליך יותר ברצינות גם בבהד עם חוות דעת מבחוץ

אתה יכול לדבר איתי בפרטי, למרות שאני באותה בעיה בדיוק.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 05 נובמבר 2013 09:23

Zander כתב:הי גבר, אני גם כרגע בבהד 20

הייתי ממליץ לך כמה דברים

זה יתן לך כמה דברים

כן בדיוק.
תשמע למה שהוא כתב לך פה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 נובמבר 2013 11:48

Eto כתב:
Zander כתב:הי גבר, אני גם כרגע בבהד 20

הייתי ממליץ לך כמה דברים

זה יתן לך כמה דברים

כן בדיוק.
תשמע למה שהוא כתב לך פה.

בשביל להסגיר את עצמי לכלא אני חייב להיות עריק לפחות יום אחד, ואני מפחד שזה ירשם כפלילי במשטרת ישראל. יש אמת בדברים?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 05 נובמבר 2013 14:26

לא. אם מדובר בעריקות ממושכת (מעל מספר חודשים) אז שופטים אותך בבית דין צבאי (הראשי נמצא ביפו) ואז יש גם רישום פלילי על עריקות. אם אתה נשפט בפני קצין שופט, בכלא עצמו או ביחידה שלך או איפה שלא הסתגרת, אין רישום פלילי על עריקות.

קח גם בחשבון שאתה לא יכול להיות בטוח אם ומתי היחידה מדווחת עליך כעריק. הם לא תמיד עושים את זה בדיוק בזמן, ומאוד יכול להיות שתגיע לכלא ולא תופיע במחשב ויגידו לך ילד לך הביתה, אז אולי תיקח כמה ימים פור.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Zander
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zander » 05 נובמבר 2013 23:38

תחליט מה אתה מעדיף, או כלא או 3 שנים חימוש.
תיק פלילי? על הזין.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 06 נובמבר 2013 10:56

Zander כתב:תחליט מה אתה מעדיף, או כלא או 3 שנים חימוש.
תיק פלילי? על הזין.

לא נכון אחי.
רוב האנשים פה לא ירצו להגיד לו לעשות את זה כי דואגים פה שישתחררו בלי כמה שיותר לפגוע בדברים חמורים שלא יהיה ניתן לשנות אותם.
בשביל מה עריקות?כלא?תיק פלילי ? אפשר בלי זה עם פרופיל נפשי זה עדיף

בכל מקרה תעדכן מה איתך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 נובמבר 2013 13:34

Zander כתב:תחליט מה אתה מעדיף, או כלא או 3 שנים חימוש.
תיק פלילי? על הזין.

למה או זה או זה כשאפשר להמנע משניהם? ״במילא רגוע״ נראה כאחד שמבין, ואם הוא אומר שאין רישום אז מה טוב.
בכל מקרה אני אסגיר את עצמי בקרוב לכלא ואחרי שאצא אבקש קבן.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים