שאלות לקראת פגישה עם קב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

malshabit
יצירת קשר:

שאלות לקראת פגישה עם קב"ן

הודעהעל ידי malshabit » 09 ספטמבר 2013 13:19

היי! מחר הפגישה המיוחלת עם הקב"ן, ויש לי כמה שאלות לקראתה:

1. הייתי כבר בכמה זימונים אחרי הצו הראשון, ולמרות שברובם התנהגתי די בהתאם (כלומר, עשיתי רושם של טיפוס מופנים ודי בעייתי) - מה אני אומרת לו כשהוא ישאל מה קרה פתאום? בצו הראשון, יש לציין, הצטיירתי כנורמלית לחלוטין, ואפילו זייפתי ושיקרתי למאבחנת כשהיא שאלה אם היו לי בעיות מהסוג (מעשה מפגר לחלוטין, אני מבינה את זה עכשיו. הייתי צעירה וטיפשה, והושפעתי מהשקרים שהצבא מפיץ והסביבה מלבה). מאז שגמרתי אומר לצאת מהצבא קיבלתי עוד זימון אחד, ממנו הברזתי. חשבתי להגיד ש"הסביבה לחצה עליי, אבל אני פשוט מרגישה שאני לא יכולה יותר", או שככל שהגיוס מתקרב הוא נהיה יותר מוחשי ואז זה היה רק רעיון וכיו"ב. זה יספיק? אני אשמח לשמוע דעות
2. מה הסבירות שהקב"ן ירצה לדבר עם ההורים שלי (יש לי 18)? אפשר למנוע את זה?
3. אני מאמינה שישחררו אותי, אבל במקרה הכי גרוע, בו אצטרך לשבת בכלא צבאי - זה יגרור רישום פלילי או יהווה בעיה באזרחות?
חתול

Re: שאלות לקראת פגישה עם קב"ן

הודעהעל ידי חתול » 09 ספטמבר 2013 20:20

malshabit כתב:היי! מחר הפגישה המיוחלת עם הקב"ן, ויש לי כמה שאלות לקראתה:

1. הייתי כבר בכמה זימונים אחרי הצו הראשון, ולמרות שברובם התנהגתי די בהתאם (כלומר, עשיתי רושם של טיפוס מופנים ודי בעייתי) - מה אני אומרת לו כשהוא ישאל מה קרה פתאום? בצו הראשון, יש לציין, הצטיירתי כנורמלית לחלוטין, ואפילו זייפתי ושיקרתי למאבחנת כשהיא שאלה אם היו לי בעיות מהסוג (מעשה מפגר לחלוטין, אני מבינה את זה עכשיו. הייתי צעירה וטיפשה, והושפעתי מהשקרים שהצבא מפיץ והסביבה מלבה). מאז שגמרתי אומר לצאת מהצבא קיבלתי עוד זימון אחד, ממנו הברזתי. חשבתי להגיד ש"הסביבה לחצה עליי, אבל אני פשוט מרגישה שאני לא יכולה יותר", או שככל שהגיוס מתקרב הוא נהיה יותר מוחשי ואז זה היה רק רעיון וכיו"ב. זה יספיק? אני אשמח לשמוע דעות
2. מה הסבירות שהקב"ן ירצה לדבר עם ההורים שלי (יש לי 18)? אפשר למנוע את זה?
3. אני מאמינה שישחררו אותי, אבל במקרה הכי גרוע, בו אצטרך לשבת בכלא צבאי - זה יגרור רישום פלילי או יהווה בעיה באזרחות?

המידע היחידי שהיה לקב"ן עלייך הוא המידע הרפואי והפרטים האישיים. לא מעניין אותו מה אמרת לאיזו מאבחנת ולאיזה זימונים הגעת או לא הגעת. פגישה עם קב"ן זו פגישה קצרה של כ-20 דקות. זה מתחיל באימות פרטים, וממשיך לשאלות רגילות, כמו איך היה לך בבית הספר, ציונים, חברים, משפחה, וכו', זה הכל. הקב"ן מתרשם יותר ממה שאת משדרת ומאיך שאת אומרת, יותר מהתוכן של הדברים עצמם. ואם זה יהיה לכיוון של שחרור, אז בוודאות ירצו את ההורים שלך, זה הנוהל היום. כמעט אף מלש"ב לא משתחרר על נפשי היום בלי מעורבות כלשהי של הורים. אפילו כאלו שמשרתים סדיר ורוצים לצאת, מזמינים את ההורים שלהם. בקיצור, אל תנתחי את זה יותר מדי, זה מאוד פשוט להשתחרר, אם כי, אם לא תתני לדבר עם ההורים זה מאוד יקשה עלייך, בקטע הזה כדאי שגם את וגם ההורים ישתפו פעולה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 18 אורחים