בלאגן שלם! חייב עזרה מהר!!!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Meow
יצירת קשר:

בלאגן שלם! חייב עזרה מהר!!!

הודעהעל ידי Meow » 21 אוגוסט 2013 23:27

אז ככה,יום ראשון תורנות חדר אוכל וזה,הסמל"ג מגיע ומורה לי לא להכניס את התורנית לעשות כלים.
לא משנה מה היה עם זה בסוף הכנסתי תורנית,הוא בא וצועק עלי ועל התורנית ואומר לי שאני אשפט,אמרתי לו הכי בפשטות "טוב" והלכתי.
יום שני מגיע אני עולה למשפט בסביבות 14:00,מתחצף קצת לסמל"ג בסטייל,בסוף נתן לי 7 יום ריתוק,אני אומר לו יהיה מעניין,הוא שואל אותי מה זה אומר ואני פשוט יצאתי בטריקת דלת.
בתחילת המשפט הודעתי לו שחודשיים לא ראיתי קב"ן ושהמצב שלי על הפנים.
הוא קרא לי למשרד שלו,לא הלכתי,ויש שלושה אנשים שמשגיחים עלי שאני לא עושה משהו מוזר,אחרי חמש דקות הוא יורד מהמשרד שלו וקורא לי לבוא ואני ממשיך ואומר לו לא רוצה...בסוף החבר'ה שיכנעו אותי שזה לטובתי.
חפר לי וחפר לי ובסוף שלחו אותי לרופא יחידה,אמרתי לו שהיו לי פעם מחשבות אובדניות,שותה בשביל להירדם,דיכאון,פוסט טראומה ובסוף הוא רושם שניסיתי להתאבד ומה לא...אבל לפחות הוצאתי ממנו אסמכתא למיון פסיכיאטרי אזרחי ;)
שוב פעם סיפרתי לפסיכיאטרית האזרחית את כל הסיפור מחדש,והיא שאלה אותי אם ניסיתי להתאבד פעם ואמרתי לה רק שהיו לי פעם מחשבות אובדניות.
בסוף היא המליצה ששני אנשים ישגיחו עלי כל הזמן,ופסיכיאטר צבאי דחוף.
יום לאחר מכן (וכן,ישנתי בבסיס) שלחו אותי לפסיכיאטרית צבאית,סיפרתי לה שזה בסיס חמישי שלי,שאני בסיוטים ושאני שותה בשביל להירדם אז היא אומרת לי "אין לך פוסט טראומה לדעתי,יש לך בעיית הסתגלות" לא יודע אם היא תיתן לי סעיף על אישיות או חוסר התאמה.
פעמיים היא ניסתה לאשפז אותי,אומרת לי שאיימתי להתאבד במשפט...אז אמרתי לה שלא התכוונתי שאני מאיים להתאבד אלא התכוונתי שפשוט יהיה מעניין כי עוד לא היה לי ריתוק בבסיס הזה.
פעם נוספת היא אומרת לי למה אמרת את זה? אז אמרתי לה כשמתעצבנים לא חושבים על מה שאומרים ופשוט נפלט...היא עושה לי אתה לא שולט בעצמך? צריך לאשפז אותך...
כנראה אני יודע את העבודה שלה יותר טוב מעצמה...
ביטלתי את הריתוק עם 8 יום גימלים,יום רביעי הבא אני מודיע לה אם החלטתי לצאת או לא.
אני לא יודע אם שווה לי לצאת,ההורים ממש לא בעניין ומסוגלים אפילו להגיד לה שהכול הצגה.
ההורים יושבים לי על הראש,מה אנחנו נגיד לאחרים? מה יהיה עם עבודה? איזה בוס יקח אחד שיצא על נפשי לעבודה? אחרי שאני אסיים תואר בהיי-טק לא יקחו אותי לעבוד? שוטר תופס אותי רב עם אחד שעשה צבא,למי תהיה עדיפות?
הם הלחיצו אותי בנוסף ואני כבר לא יודע אם לצאת או לא,נשאר לי שנה וארבע וזה מלא זמן...אני צריך שתעזרו לי בבקשה זה חשוב.

תודה!
פרופילניק

Re: בלאגן שלם! חייב עזרה מהר!!!

הודעהעל ידי פרופילניק » 22 אוגוסט 2013 09:13

קרא במאמר הזה על ההשלכות של פרופיל 21 נפשי:
http://www.forum.newprofile.org/viewtopic.php?f=2&t=8
אגיד בקצרה שכל ההשלכות שמנית - או שאינן קיימות, או שקיימות אבל משמעותיות הרבה פחות ממה שאתה חושב. בפרט, סיבת הפטור בתעודה היא "מטעמי בריאות", ואין לך שום חובה להגיד שהשתחררת על רקע נפשי - להיפך, למעסיק אסור לשאול מה הפרופיל והסעיפים.

עליך לקבל בעצמך את ההחלטה האם לצאת וכיצד. לא ההורים שלך ולא אנחנו נחליט בשבילך - וכדאי שתבהיר זאת גם להם.

אני לא יודע לגבי כל השאלות האחרות על מצבך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוגוסט 2013 15:34

אסור לו לשאול אבל הוא יגלה שיצאתי מוקדם ולא ירצה להעסיק אותי,לא?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 אוגוסט 2013 09:37

אורח כתב:אסור לו לשאול אבל הוא יגלה שיצאתי מוקדם ולא ירצה להעסיק אותי,לא?

יש תשובה לשאלה זו ולאחרות על תוצאות היציאה מצה"ל במסמך שקישרתי אליו, וגם בטרגט 21 (חפש ברשת).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים