מבקשת עזרה, לגבי פצפיזם

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

okolord
יצירת קשר:

מבקשת עזרה, לגבי פצפיזם

הודעהעל ידי okolord » 06 אוגוסט 2013 15:04

שלום רב
אני משלבית, שנה לפני גיוס והרבה אי רצון להכנס למערכת הצבאית.
עוד לפני ההיכרות עם המערכת הצבאית (צו ראשון, מיונים, זימונים וכו) הבנתי שאני לא מסכימה עם החובה המוטלת עליי לתרום למדינה בעזרת המסלול הצבאי.
הבנתי שאני פצפיסטית הרבה לפני הצו הראשון, אך לא הבנתי את כל התהליך הארוך שאצטרך לעבור.
הדרך לפצפיזם הייתה מלאה במחשבות, ארועים והתבגרות שקידמה את זמנה.
בגיל 13-14 סבלתי מדכאונות, חרדות, התקפי בכי, בעיות שינה ועוד כמה דברים לא נעימים שהובילו אותי לפסיכולוג וכדורים נגד דיכאון.
עוד לפני התקופה הקשה הזאת הייתי אצל כמה "פסיכולוגים", חברות של אמא שחשבו שיכולות לעזור לי, מורות בבית ספר שאמרו שאני יותר מידי רצינית ועצובה וגם כן רצו לחפור לי בנשמה בתקווה למצוא משהו רדיקלי ולנסות לשנות לי את החיים לטובה...
בקיצר, אני עברתי כמה דברים בחיי שגרמו לשינוי ממש דרסטי באופי, נקודת מבט על החיים, תזונה, התייחסות לאנשים וכו.
השינויים האלו כמובן השפיעו גם על נקודת מבטי על ההתייחסות ל"חובתי" לתרום, אך ורק בעזרת הצבא.
באתי לצו ראשון קצת לחוצה ומפוחדת, קצת בפאניקה בגלל כל החיילים והמדים והחובה שמוטלת עליי ללא רצוני.
עברתי את כל התחנות, לא התאמצתי במבחנים ואצל הרופאה הבנתי שלא יהיה לי פרופיל גבוהה, אמרתי לה כמה וכמה דברים שבעקבותם היא שלחה אותי לקבן.
אצל הקבן בכוונה נתתי רושם של בן אדם די בריא פסיכולוגית כי גם אם עברתי את כל הדברים האלו אני לא יכולה לשחק אותה דכאונית, עם כוונות התאבדותיות וכו כי אני לא רוצה לשקר, ולהעמיד פנים. הייתי כנה, אמרתי שאני לא רוצה להתגייס לצבא, ואמי גם (אם יחידה) נגד, אמרתי שאני פצפיסטית, טבעונית עם דעות מנוגדות לדעות הרוב.
היא ניסתה לעבוד עליי ואמרה שהיא רוצה שאני אספר לה איך משתלב פצפיזם עם הצבא כי היא לא יודעת שום דבר וכלום על הנושא.
לכמה שניות הייתי בשוק שהיא חושבת שאני אאמין לה, התלבטתי בין אם לענות לה שאני יודעת שפצפיסטים מקבלים פטור מהצבא לבין זה שאני לא יודעת גם וכל מה שאני רוצה זה לעשות שירות לאומי ולתרום למדינה אך במו ידיי עם אנשים חיים שצריכים את עזרתי. וכמובן שבחרתי באפשרות השניה, כי אני הרי רוצה לעזור. ואני באמת כן.
היא הקשיבה לי ושלחה אותי לאיזשהו מקום קומה למטה שלא מצאתי ולא הלכתי עליו לבסוף כי מהרתי הביתה.
לאחר הפגישה הזאת הבנתי שאני צריכה עזרה וייעוץ, כי למרות הבטחון שלי שאני אצליח אני ממש צריכה עזרה מאנשים עם ניסיון, אני עדיין לא התקשרתי למוקד צהל לגבי פציפיזם כי אני לא יודעת מה לעשות, ומה להגיד ככ. (אבל שלחתי להם מייל עם בקשה לפרט על הפציפיזם בצהל אבל הם עדיין לא שלחו תשובה)
ועוד שאלה, אני לא צריכה ללכת ליום המאה כי אני הרי לא רוצה להתגייס, נכון?
ועוד נקודה, אני צריכה לנסוע לחול לכמה שנים אחרי סיום בית ספר, ואני די צריכה את הפטור כדי לחזור לארץ בלי בעיות עם צהל.
תודה רבה למי שקרא עד לסוף, מחכה לתגובותיכם הנבונים שיעזרו לי רבות!!!!
פרופילניק

Re: מבקשת עזרה, לגבי פצפיזם

הודעהעל ידי פרופילניק » 06 אוגוסט 2013 16:36

קראי ערכת מידע זו, בה יש מידע מפורט:
http://www.newprofile.org/livuy/infokit-conscience

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 8 אורחים