הפחדות 21 נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ella
יצירת קשר:

הפחדות 21 נפשי

הודעהעל ידי ella » 10 יולי 2013 15:10

היי

אני בתהליך יציאה מהצבא (מחר רואה כבר פסיכיאטר).

אמא שלי טוענת שהיא התייעצה עם העמיתים שלה מהעבודה וכולם אומרים לה שיציאה על 21 עושה המון בעיות בחיים:
היא טוענת שבכל קבלה לעבודה יש שאלה איפה שירתתי ואם רואים שיצאתי באמצע אז שואלים למה יצאתי. אמרתי לה שאסור לפי חוק לישאול דברים כאלה, ושאסור לענות על שאלות כאלה. היא אמרה שבגלל שכולם עונים אז אף פעם לא יסתכלו עלי בעין טובה בעבודות.
עוד היא טוענת שלא יבטחו אותי ולא יביאו משכנתא אם אובחנתי עם דיכאון.

דבר נוסף היא טוענת שבמגזר הפרטי כל העבודות זה 10 שעות עבודה ומעלה ושאם אני רוצה יום עבודה קצר זה רק בממשלתיות (לאן שאי אפשר להגיע עם נפשי 21)

היא אומרת דברים נכונים? היא ממש מערערת אותי
והכי מציק לי שהיא אומרת את זה דווקא יום לפני פסיכיאטר אחרי שככ חיכיתי לזה.

עוד היא דיברה עם הקבן והוא אמר לה שאם ארצה ללכת לשירות לאומי (שקלתי אפשרות זו) לא יקבלו אותי לכל מקום עם נפשי אלא רק לחלק! ואני לא מבינה איך זה יכול להיות, מה, גם הם מקבלים מידע אודות הפטור שלי (הרי אני לא מתכוונת להגיד "היי תראו אותי אני יצאתי על נפשי")? איך זה עובד?
kye12gen
יצירת קשר:

Re: הפחדות 21 נפשי

הודעהעל ידי kye12gen » 10 יולי 2013 15:42

ella כתב:היי

אני בתהליך יציאה מהצבא (מחר רואה כבר פסיכיאטר).

אמא שלי טוענת שהיא התייעצה עם העמיתים שלה מהעבודה וכולם אומרים לה שיציאה על 21 עושה המון בעיות בחיים:
היא טוענת שבכל קבלה לעבודה יש שאלה איפה שירתתי ואם רואים שיצאתי באמצע אז שואלים למה יצאתי. אמרתי לה שאסור לפי חוק לישאול דברים כאלה, ושאסור לענות על שאלות כאלה. היא אמרה שבגלל שכולם עונים אז אף פעם לא יסתכלו עלי בעין טובה בעבודות.
עוד היא טוענת שלא יבטחו אותי ולא יביאו משכנתא אם אובחנתי עם דיכאון.

דבר נוסף היא טוענת שבמגזר הפרטי כל העבודות זה 10 שעות עבודה ומעלה ושאם אני רוצה יום עבודה קצר זה רק בממשלתיות (לאן שאי אפשר להגיע עם נפשי 21)

היא אומרת דברים נכונים? היא ממש מערערת אותי
והכי מציק לי שהיא אומרת את זה דווקא יום לפני פסיכיאטר אחרי שככ חיכיתי לזה.

עוד היא דיברה עם הקבן והוא אמר לה שאם ארצה ללכת לשירות לאומי (שקלתי אפשרות זו) לא יקבלו אותי לכל מקום עם נפשי אלא רק לחלק! ואני לא מבינה איך זה יכול להיות, מה, גם הם מקבלים מידע אודות הפטור שלי (הרי אני לא מתכוונת להגיד "היי תראו אותי אני יצאתי על נפשי")? איך זה עובד?

היי,

אני ממליץ לך בחום לפנות לרשת הליווי. יש שם אנשים בשר ודם(בניגוד לטענות מעורפלות שמקורן בשמועות) שקיבלו פטור (כן גם 21, כן גם סעיף נפשי - וכן ספציפית דכאון) - למדו באוניברסיטאות ועובדים בעבודות.

השמועות האלה שמזינים אותך בהן הן בסך הכל שמועות שמקורן בדברים שמפיצים בעלי האינטרסים והצבא. חשוב לקחת כל שמועה כזאת ולהתייחס אלייה באובייקטיביות, ולבחון אותה מול עובדות (ואז אפשר לגלות שרוב השמועות האלה קלות להפרכה, ושאר השמועות פשוט מוגזמות לעומת מה שקורה במציאות).

- לא בכל מקום עבודה שואלים אם שירתת - וגם אם שואלים, לא חובה לענות(לא חובה לציין בכלל אם שירתת). בטח שלא כולם עונים, איזה מין טיעון מוזר זה. האם חרדים שמקבלים פטור עונים? האם ערבים עונים? ומה עם נשים דתיות? ואנשים שקיבלו פטור מטעמי בריאות (מסיבה פיזית - ואין הבדל בין זה לסעיף נפשי ואי אפשר לדעת מאיזו סיבה יצאת)? ואנשים שיצאו בגלל אי התאמה? ומה עם אנשים ששוחררו בגלל היריון, נשואים, טעמים שבמצפון וכו' וכו' ? כל אלה מובטלים או נתמכים על ידי המדינה? אז זהו, שלא.

ביטוח ומשכנתא - שקר וכזב. ראשית, הסעיף שלך לא ידווח לבנקים ולמשרד השיכון :roll: גם אם זה יוצא החוצה בצורה כלשהי, המידע הרפואי האישי שלך הוא דבר פרטי והוא סודי, כל עוד לא חתמת על ויתור סודיות וגם אז לא מדובר בויותור מוחלט. אפשר גם יהיה להוציא חוות דעת עדכנית "מתקנת" שאומרת שאין לך שום הפרעה נפשית. מה שכן נכון - לא תקבלי הטבות שמקבלים חיילים משוחררים במשכנתא שלהם - אלא אם כן תשרתי שנתיים שירות אזרחי.

עבודות במגזר הפרטי - כעקרון זה המצב במקצועות חופשיים, משרה של 10 שעות (ויותר, בהייטק למשל). אם יש לך בעיה מסוימת שמונעת ממך לעבוד יום עבודה ארוך, אני לא מבין איך זה קשור ליציאה מהצבא... אם כבר זה קשור לטיפול, רפואה, פסיכולוגיה... ביטוח לאומי.

עבודות במגזר הציבורי ("ממשלתיות") אינן חסומות בפני אנשים שלא שירתו בצבא, אם כי כמו בכל שוק העבודה ישנה אפליה מסוימת (ששירות לאומי אמור למנוע עד לרמה מסוימת). לראיה, גם ערבים עובדים בעבודות כאלה... ובנות ששוחררו מטעמי דת.

- אם לא תגידי לעמותת השירות הלאומי שדרכה תשרתי שיצאת מסיבה נפשית, הם לא ידעו. הם לא מקבלים דיווחים כאלה. ולא, אין תקנים שאי אפשר לעשות אם יצאת מסיבה נפשית מהצבא... כל התקנים פתוחים בפני כולם בשירות האזרחי.

היא לא אומרת דברים נכונים, ועצה שלי? אל תתני לה להשפיע עלייך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים