הצו גיוס שלי הוקדם במפתיע ואני לא רוצה להתגייס. מה לעשות ?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Vero
יצירת קשר:

הצו גיוס שלי הוקדם במפתיע ואני לא רוצה להתגייס. מה לעשות ?

הודעהעל ידי Vero » 09 יולי 2013 10:43

היי.
התאריך גיוס שלי היה אמור להיות עוד חודשיים והיום הם התקשרו אלי והודיעו לי שהוא היה אמור להיות היום ובגלל שלא ידעתי הם דוחים לי אותו ליום ראשון הקרוב (13.9) . אני לא רוצה להתגייס ואני רוצה לצאת על אי התאמה למסגרת צבאית.
לא הספקתי לגשת לפסיכולוג דרך קופת החולים ולא לדרוש פגישה אצל הקב"ן שום כלום.
מה אני צריכה לעשות? לא ללכת לצו גיוס ולהמשיך את הסידורים משם?
מה קורה אם אני לא מגיעה לצו גיוס שלי ?
האם זה פוגע בסיכויים שלי לצאת?
אשמח אם תענו לי בהקדם . דרך אגב אתם עושים אחלה עבודה בניהול הפורום הזה . יישר כח .
kye12gen
יצירת קשר:

Re: הצו גיוס שלי הוקדם במפתיע ואני לא רוצה להתגייס. מה לעשות ?

הודעהעל ידי kye12gen » 09 יולי 2013 11:34

Vero כתב:היי.
התאריך גיוס שלי היה אמור להיות עוד חודשיים והיום הם התקשרו אלי והודיעו לי שהוא היה אמור להיות היום ובגלל שלא ידעתי הם דוחים לי אותו ליום ראשון הקרוב (13.9) . אני לא רוצה להתגייס ואני רוצה לצאת על אי התאמה למסגרת צבאית.
לא הספקתי לגשת לפסיכולוג דרך קופת החולים ולא לדרוש פגישה אצל הקב"ן שום כלום.
מה אני צריכה לעשות? לא ללכת לצו גיוס ולהמשיך את הסידורים משם?
מה קורה אם אני לא מגיעה לצו גיוס שלי ?
האם זה פוגע בסיכויים שלי לצאת?
אשמח אם תענו לי בהקדם . דרך אגב אתם עושים אחלה עבודה בניהול הפורום הזה . יישר כח .

היי,

פטור מטעמי אי התאמה ניתן לאנשים עם בעיות כלכליות\משפחתיות, בעלי רישום פלילי או כאלה שישבו זמן רב בכלא... (יש גם פטור מטעמי מצפון מטעמי אי התאמה).

את מתארת שאת רוצה ללכת לפסיכולוג, אם כך את מתארת תהליך של קבלת פטור מטעמי בריאות (פרופיל 21 - סעיף נפשי)

אני לא חושב שזה אפשרי בשלב הזה לדחות את הגיוס (למרות שאפשר לנסות).

את יכולה לראות גם קב"ן ביום הגיוס, רצוי כן להגיע עם חוות דעת:

http://newprofile.org/livuy/kaban-draft-day

זה לא פוגע בסיכויים שלך לצאת, אם כי בתור מלש"בית יש לך יותר אפשרויות לצאת. אני חושב שכדאי לנצל את הפחות משבוע שנותר לך ולנסות להגיע עם חוות דעת ללשכת הגיוס ולבקש שם לראות קב"ן.

אם לא תגיעי לצו הגיוס יכול להיות שתחשבי כנפקדת\עריקה, בפועל לוקח הרבה זמן (אם בכלל) עד שעושים עם זה משהו (כמו לכידה ומעצר). יכול להיות שאם לא תגיעי הם פשוט ידרשו ממך להגיע ביום אחר.

דרך אגב החודש הוא יולי, ויום ראשון זה ה-14.
Vero
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vero » 09 יולי 2013 13:16

אז אתה ממליץ לי לנסות לזרז את התהליך כמה שאפשר וללכת למועד הגיוס החדש ?
ובמקרה אם אני לא אספיק לקבל את התור שלי אצל הפסיכולוג ללכת בכל זאת או פשוט לא לבוא לצו גיוס ולחכות שישלחו לי חדש ובנתיים לעשות את כל השטויות הדרושות?
תודה על התגובה (ועל התיקון של התאריך .. אני קבלתי כזה שוק שאני בכלל לא בעולם הזה. (: )
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 09 יולי 2013 13:31

Vero כתב:אז אתה ממליץ לי לנסות לזרז את התהליך כמה שאפשר וללכת למועד הגיוס החדש ?
ובמקרה אם אני לא אספיק לקבל את התור שלי אצל הפסיכולוג ללכת בכל זאת או פשוט לא לבוא לצו גיוס ולחכות שישלחו לי חדש ובנתיים לעשות את כל השטויות הדרושות?
תודה על התגובה (ועל התיקון של התאריך .. אני קבלתי כזה שוק שאני בכלל לא בעולם הזה. (: )

כן, לפנות כמה שיותר מהר לפסיכיאטר בקופ"ח ולהשיג חוות דעת - ואז להגיע עם זה ללשכת הגיוס עוד לפני יום הגיוס.

ביום הגיוס - לא לעבור שרשרת חיול, לשדר מצוקה ולבקש קב"ן. אפשר להגיע לשם גם בלי חוות דעת, אבל כדאי כן להוציא חוות דעת כי היא מקדמת את התהליך מאוד.

אפשר גם לא להגיע ליום הגיוס - אבל אז זה הופך להיות קצת יותר מסובך.
Vero
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vero » 09 יולי 2013 13:43

אוקי. תודה ענקית!! עזרת לי מאוד.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים