האם יכולים שלא לקבל המלצה של פסיכיאטר?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Bretel
יצירת קשר:

האם יכולים שלא לקבל המלצה של פסיכיאטר?

הודעהעל ידי Bretel » 04 יולי 2013 20:01

פסיכיאטר אזרחי המליץ לי על פרופיל 45 נפשי שהבנתי שזה מבטיח יומיות וקל"ב בגלל שהפרופיל הזה פוסל קורסים אז כל מה שנשאר זה תפקידים כלליים, בכל אופן זאת המטרה שלי (אני מעדיף לשרת במקום אחרי זה להתחיל להמציא סיבות מוצדקות ללמה לא שירתתי).. האם הקב"ן יכול באמת שלא לקבל את ההמלצה של הפסיכיאטר? ויש לציין כי יש לי בעיה אמיתית של חרדות וגם רכשתי כדורים מיוחדים לטיפול כך שאיני ממציא שום דבר.. פשוט מדאיג אותי העניין שבכל זאת לא יקבלו את ההמלצה והצבא לא יתייחס אליי כמו שהם תמיד עושים..

המון תודה!
kye12gen
יצירת קשר:

Re: האם יכולים שלא לקבל המלצה של פסיכיאטר?

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 20:11

Bretel כתב:פסיכיאטר אזרחי המליץ לי על פרופיל 45 נפשי שהבנתי שזה מבטיח יומיות וקל"ב בגלל שהפרופיל הזה פוסל קורסים אז כל מה שנשאר זה תפקידים כלליים, בכל אופן זאת המטרה שלי (אני מעדיף לשרת במקום אחרי זה להתחיל להמציא סיבות מוצדקות ללמה לא שירתתי).. האם הקב"ן יכול באמת שלא לקבל את ההמלצה של הפסיכיאטר? ויש לציין כי יש לי בעיה אמיתית של חרדות וגם רכשתי כדורים מיוחדים לטיפול כך שאיני ממציא שום דבר.. פשוט מדאיג אותי העניין שבכל זאת לא יקבלו את ההמלצה והצבא לא יתייחס אליי כמו שהם תמיד עושים..

המון תודה!

היי,

אני תמה מאוד. פסיכיאטר פרטי לא יכול להמליץ לצבא שום דבר. כלומר, הוא יכול, כחלק מהאבחנה שלו, להציג את חוות דעתו המקצועית, אבל המלצה שכזו אינה מחייבת והקב"ן\פסיכיאטר צבאי הם אלה שמחליטים אם ייתנו הקלות בכלל, ואילו הקלות.

הבעייה עם מתן ההקלות היא שאין אכיפה שלהן במערכת הצבאית(למשל, בבסיסים מסוימים, או בעת עונש), ושמדובר בהחלטה שרירותית של איש צבא. לכן לא ניתן להבטיח שתקבלה הקלה מסוימת.

באם אתה חש מצוקה ומרגיש שאינך מסוגל לשרת מסיבות שונות(ואתה מתאר כאן חרדות וטיפול תרופתי, דברים שבגללם הצבא נוהג לשחרר), כדאי שתבדוק זאת עם עצמך ולא תעשה משהו כל כך משמעותי רק כי לא נוח לך מבחינה חברתית. בכלל לא בטוח שתצטרך להמציא תירוצים מדוע לא שירתת, ולא כדאי לתת ללחץ החברתי לקבוע דבר כל כך חשוב בחייך.

בחזרה לשאלה שלך - כן, קב"ן יכול שלא לקבל את "ההמלצה" הזו. לפסיכיאטר פרטי אין סמכות בצבא, גם אם לחוות דעתו יש משמעות רבה.
Solus
יצירת קשר:

Re: האם יכולים שלא לקבל המלצה של פסיכיאטר?

הודעהעל ידי Solus » 05 יולי 2013 00:55

Bretel כתב: (אני מעדיף לשרת במקום אחרי זה להתחיל להמציא סיבות מוצדקות ללמה לא שירתתי)

אני הולך להגיב רק על החלק הזה, מכיוון שאני עצלן ומישהו כבר ענה עבור הכל לפני;
הדאגה הזו חוזרת על עצמה הרבה בקרב צעירים, ולעיתים אפילו בקרב מבוגרים (אשר זורעים פחד לא מבוסס בצעירים), אך מקומה במציאות קשה מאוד למצוא; הצורך להצדיק את מהות השיחרור שלך בפני אחרים שווה ערך לתדירות השימוש במילה "צעיר" ככל שאחד מתקדם בצבא..."צעיר" זו מילה של צעירים, וכך חששות-רדיפה בשל סיבת השיחרור הוא חשש לא בשל ולא בא בימיו; מרבית האנשים שמסיימים את הצבא, מסיימים את הצבא. אומרים "להשתחרר" בשל סיבה, לא "להיפרד". כל בן אדם שפגשתי שהשתחרר (באופן מלא, ולא מלא) לא טרח בכלל לשאול לגבי אף דבר, זה פשוט חלק מאוד לא מעניין מהחיים עבור מספר רב של אנשים ובמיוחד עבור אלו שאתה עובד איתם; אלא אם כן אתה גורם להם לחשוב שזה חשוב. ברגע שמישהו מתחיל לתשאל אותך לגבי עצמך, זה בגלל שמישהו מתעניין בך; אז ככה אפשר לקחת את זה למקום טוב, ולא להתבייש בעבר שלך; כי אם אתה מראה חולשה, האדם מולך מגיב לחולשה הזו ומתנהג בהתאם.

אם המצוקה שלך אמיתית כפי שאתה טוען ואתה נפגש בקושי, חבל להצדיק את העניין עם השפעה חיצונית ותרגילים רגשיים. שוב, אנשים מגיבים למה שאתה מחצין ואומר; אם אתה עושה סיפור גדול ממשהו האנשים מולך יגיבו לזה. אל תנסה לנחש מה החברה אמורה להרגיש, או מה אתה אמור להרגיש ביחס לפעולות הללו בתוך החברה. זה סתם עינוי מיותר, ואני אומר את זה מנסיון.

נ.ב: רק כדי לחזק את הטענה מעלי, ברגע שאתה מציג מצוקה אמיתית, במיוחד אם אתה תחת תרופות מגורם אישי, אז הסיכוי שייתחסו אליך עולה בהרבה משאר האנשים. אני הייתי יותר חרד אם היו משחררים אותי או לא במקומך מאשר לקבל הקלות, אך כל אחד לשלו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים