לא רוצים לשחרר אותי מהצבא - מה לעשות?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ella
יצירת קשר:

לא רוצים לשחרר אותי מהצבא - מה לעשות?

הודעהעל ידי ella » 04 יולי 2013 12:13

לפני כשבועיים וחצי באתי לקבן ואמרתי שרע לי בתפקיד שלי ובמסגרת הצבאית. הוא קבע לי תור ל2 ביולי (שלישי האחרון) ועד אז הייתי אמורה להחליט "מה אני רוצה". 3 ימים אחרי הפגישה ההיא באתי אליו ללא תור ובכיתי לו בהיסטריה שאני "לא מסוגלת להיות בצבא רע לי וקשה לי". אז הוא אמר שאפשר לשחרר אותי על נפשי 21 ושאבוא עם אמא לפגישה שהוא קבע לי.

בשלישי באתי עם אמא שלי ודיברנו (בכיתי מלא ובהיסטריה).
בסיום הפגישה הוא אמר לי שאני צריכה "סיכום ראיון של מפקד בכיר" ושעד אז אני ב"בתים נפשיים" כלומר באה למשרד ולא מבצעת תתפקיד שלי. הוא אמר שהוא לא מזהה אצלי שום הפרעה נפשית ושאם לא יראיינו אותי במשך שבועיים "אז נראה מה לעשות". נורא התעצבנתי וטרקתי תדלת כשהלכתי ...
(גם כי הראיון שהוא קבע לי היה אמור להיות אצל מפקד שבחיים לא היה מראיין אותי כי נורא עסוק)

יום אחרי (אתמול רביעי) המפקד שלי אמר שהוא לא מקבל את "המלצת הקבן" ומשום שזו "המלצה בלבד" הוא לא מקבל אותה ושאני חייבת להמשיך לעשות את העבודה. בנוסף, הוא נהיה תקיף, מגעיל, צועק מאיים ומפחיד. בכיתי מלא בהיסטריה. דיברתי עם משקית תש והבנתי שאפשר לעשות את הסיכום ראיון גם אצל מפקדת בסיס וקבעתי אותו לראשון. התקשרתי מלא לקבן ואמרתי שאני חייבת לבוא אליו דחוף והוא התחמק ממני ואמר שיש לו מלא מזומנים. בכל זאת באתי אליו, בוכה ובהיסטריה והוא אמר ש"זה חוצפה שהתקשרת לנייד הפרטי שלי ושבאת למרות שאמרתי לא לבוא" הביא לי גימל להיום (וגם זה , רק כדי שלא אבוא אליו היום שוב למשרד כנראה...)

כרגע אמרו לי לחזור ליחידה בראשון, ואמרו שעכשיו אני תחת פיקוד מפקדת בסיס, אותה אחת שקבעתי אצלה ראיון בראשון. הקבן אמר שאחרי שיקבל את סיכום הראיון הוא יקבע לי תור לפסיכיארט, אבל אני כבר לא מאמיהנ לו כי כפי שאתם רואים הוא סתם מורח אותי ומתחמק ממני כי "נימאסתי עליו".

הבעיה היא גם שגיליתי שהמפקד הקודם שלי לא המליץ על שיחרור וגם הקבן לא רוצה לשחרר (למרות שקודם הוא בעצמו הציע לי לשחרר ואתי על נפשי) כי הוא "לא מזהה שום בעיה" וכי המפקד הקודם לא המליץ.

אני בבעיה, אני חושבת שרוצים פשוט לתת לי תפקיד אחר וזהו ואני לא רוצה. אחרי היחס המגעיל שניתקלתי בו אתמול אני לא רוצה להישאר שם אף דקה נוספת...

מה לעשות בשביל שהמפקדת בסיס הזאת תמליץ לשחרר אותי? מה, להגיד לה "אני לא יכולה להיות פה יותר"???

כנ"ל לא יודעת מה לעשות עם הקבן הזה. אני מאמינה שהוא מושפע מהמפקד הקודם שלי, יותר מזה המפקד הקודם שלי יכול להשפיע גם על המפקדת בסיס הזאת כי הם כולם שם בקומבינות ומקושרים (המפקד הקודם שלי יש לו מלא קשרים וכוח). המשיקת תש אמרה שאפשר לנסות להחליף קבן.
מה אתם אומרים?

אגב הייתי פקידה בתל השומר והקבן הוא מהברהן....
kye12gen
יצירת קשר:

Re: לא רוצים לשחרר אותי מהצבא - מה לעשות?

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 12:33

בהודעה הזו viewtopic.php?t=14245 הקפדתי לציין, אמנם הגבתי כאורח אבל זה לא משנה, שחוסר התפקוד הוא קריטי לתהליך. ציינת שתפקוד תקין יפגע בתהליך מאוד - ואני חושב שצדקתי, ושזו הסיבה שהקב"ן לא השתכנע, ועל אחת כמה וכמה המפקדים שלך (למרות שהם לא חייבים להשתכנע, זה כן יכול להועיל).

מש"קית הת"ש - לשם שינוי - צודקת. באמת אפשר לעקוף את הקב"ן הזה ולפנות לקב"נים אחרים. זה יכול לעזור, אבל כל עוד את מתפקדת, אני בספק שזה מאוד יועיל. דרך אגב, האם יש לך חוות דעת? גם היא קריטית לתהליך הזה.

ראיונות עם מפקדים, בכירים או לא, לא ממש יעזרו במקרה הזה (או בכלל). אין להם אינטרס להקל עלייך, האינטרס היחיד שלהם הוא "לא לאבד חיילת", לנסות לזעזע אותך ולגרום לך להשאר ולעשות מה שהם אומרים. כך שבשורה התחתונה, אין לשיחות האלה משמעות רבה ואת לא חייבת לשתף איתן פעולה.

יחס של קב"נים ומפקדים - אני מבין את זה. אבל אין מה לעשות, חלק משמעותי מהתהליך הוא דווקא חזרה על אותם הדברים - הוצאת חוות דעת, חוסר תפקוד, פגישה עם הקב"נים, שוב ושוב ושוב... עד שקב"ן כלשהו מחליט לשחרר. להתמדה ולהובלת התהליך יש משמעות רבה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 12:39

הקבן אמר שעד שלא יהיה לו סיכום ראיון הוא לא יקבע לי תור לפסיכיאטר זה א'.
ב' - אני תיפקדתי כרגיל כיפחדתי מהמפקד שלי וגם עכשיו אצטרך לתפקד כרגיל כי שופטים אצלנו על כל דבר.. אני לא מסוגלת לשבת ריתוק זה מעבר ליכולות שלי. אבל ציינתי שאני פוחדת ממנו (וזה היה נכון כפי שעולה מהשינוי ביחס שלו כלפי)

הייתי רוצה להחליף קבן כי הזה מורח אותי אבל מצד שני נידנדתי לו כבר די הרבה אז אולי ככה כבר ימאס לו ממני וזהו ? כברפעמיים באתי אליו בלי תור

בעיקרון אתמול אפשר להגיד ש"לא תיפקדתי" מרוב שבכיתי כל הזמן והייתי בהיסטריה.. אבל זה כבר לא ירשם בשום מקום כנראה
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 12:51

קודם כל , וזה הכי חשוב - כל עוד את מתפקדת, זה מאוד סביר להניח שלא תשוחררי. באמת, שמכל הדברים, זה הדבר הכי קריטי - אפילו יותר מחוות דעת - היו אנשים שלא תפקדו וכן קיבלו פטור ללא חוות דעת. לעומת זאת, אנשים שכן תפקדו וקיבלו פטור - הם מיעוט זניח, וגם אז מדובר בכל מיני סיבות שונות ומשונות.

ריתוק, מעצר או כלא אינם שונים באופיים מהטירונות שכבר עברת. באמת, שאין שם שום דבר כל כך נורא, ובכלל לא בטוח שתיענשי על חוסר תפקוד. כל הרעיון בחוסר תפקוד הוא להראות שאת לא מסוגלת, שאת מנסה לבצע את הפקודה, אבל פשוט לא יכולה מסיבה נפשית. להסביר את זה גם לשופט, במידה והמפקד מחליט לשפוט אותך על סירוב פקודה, יכול להקטין את העונש או להסירו.

פחד מהמפקד - אין מה לפחד מהמפקד. הוא לא יכול לעשות לך כלום ואם הוא יעשה משהו הוא ייענש על זה, אפילו לפי הנהלים של הצבא ובטח לפי המשפט הישראלי. גם הוא יודע את זה וגם הוא צריך לחשוש מזה. עם זאת, כל עוד לא תרגישי שהכח בידיים שלך (וזה נכון - הוא באמת בידיים שלך, כי אם את לא מסוגלת לשרת אף אחד לא יכול לדרוש ממך לשרת, ישראל היא לא אריתראה) - לא תוכלי להוביל את התהליך עצמו ולהתמיד בו. אני תוהה כיצד אפשר לגרום לך להפסיק לפחד. האם ההורים שלך יודעים שאת מפחדת מהצבא ומהמפקד? אולי תרצי לדבר עם אנשים שהיו במעצר? אולי תרצי לדבר עם אנשים נוספים שכבר קיבלו פטור?

דבר שני - חוות דעת יכולה לזרז מאוד את התהליך, היא מוסיפה אמינות לפגישה עם הקב"ן ומקצרת את התהליך.

דבר שלישי - קב"נים אוהבים להגיד דברים שהם לא בדיוק האמת. תמיד צריך להתייחס למה שהם אומרים בערבון מוגבל, וגם במקרה הזה, אין טעם להתייחס לדבריו כאילו היו תורה מסיני.

דבר אחרון - אכן, לנדנוד ולשידור מצוקה באופן תכוף (זה נכון גם למפקדים) יש משמעות והשפעה.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 12:56

אורח כתב:הקבן אמר שעד שלא יהיה לו סיכום ראיון הוא לא יקבע לי תור לפסיכיאטר זה א'.
ב' - אני תיפקדתי כרגיל כיפחדתי מהמפקד שלי וגם עכשיו אצטרך לתפקד כרגיל כי שופטים אצלנו על כל דבר.. אני לא מסוגלת לשבת ריתוק זה מעבר ליכולות שלי. אבל ציינתי שאני פוחדת ממנו (וזה היה נכון כפי שעולה מהשינוי ביחס שלו כלפי)

הייתי רוצה להחליף קבן כי הזה מורח אותי אבל מצד שני נידנדתי לו כבר די הרבה אז אולי ככה כבר ימאס לו ממני וזהו ? כברפעמיים באתי אליו בלי תור

בעיקרון אתמול אפשר להגיד ש"לא תיפקדתי" מרוב שבכיתי כל הזמן והייתי בהיסטריה.. אבל זה כבר לא ירשם בשום מקום כנראה

שכחתי להסביר בעצם למה תפקוד לא יכול להוביל לשחרור. הסיבה היא שמבחינת המערכת, כל עוד את מתפקדת כמו שחיילת אמורה לתפקד, אין סיבה לשחרר אותך ומבחינתם את כשירה לשירות בטחון.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 12:57

אין אני לא יכולה אני לא יכולה לשבת ריתוק וחס וחלילה כלא.. לא יכולה וזהו !!!
וגם אם לא אתפקד איך הקבן ידע אם תיפקדתי או לא ? נמאסתי עליו הוא לר וצה להתעסק איתי, הוא לא קובע לי תור במכוון נראה לי
האלה שאשפט לפניהם במידה ואשפט זה אותם אלא שעכשיו אמורים להיות המפקדים החדשים שלי עכשיו

לא הבנתי על איזה חוות דעת מדובר, הזאתי שעוזרת?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 12:57

אורח כתב:הקבן אמר שעד שלא יהיה לו סיכום ראיון הוא לא יקבע לי תור לפסיכיאטר זה א'.

חוסר תפקוד, לעומת זאת, הוא דבר שמשדר מצוקה חריפה, כזו שאומרת שאת לא כשירה לשירות ולא מסוגלת לתפקד כמו חיילת, ומראה למערכת שיש בעייה שחייבים לטפל בה.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 13:01

אורח כתב:אין אני לא יכולה אני לא יכולה לשבת ריתוק וחס וחלילה כלא.. לא יכולה וזהו !!!
וגם אם לא אתפקד איך הקבן ידע אם תיפקדתי או לא ? נמאסתי עליו הוא לר וצה להתעסק איתי, הוא לא קובע לי תור במכוון נראה לי
האלה שאשפט לפניהם במידה ואשפט זה אותם אלא שעכשיו אמורים להיות המפקדים החדשים שלי עכשיו

לא הבנתי על איזה חוות דעת מדובר, הזאתי שעוזרת?

אם כך, צר לי אבל אני לא יכול לעזור לך.

הקב"ן מקבל מידע מהמפקדים כל הזמן, ופוזת ה"נמאס לי ממך" היא פוזה שמשתמשים בה הרבה מאוד קב"נים, והיא לא יותר מפוזה.

זה לא משנה בפני מי תשפטי - את הרי לא מסוגלת להמשיך לשרת. המשפט הזה יהיה, במקרה הכי גרוע, נסיון לבחון אם את משקרת להם או לא - ואם הם רואים שאת ממשיכה באותו קו, הם מבינים שאין להם עם מי לדבר.

פני לרשת הליווי, אולי הם יוכלו לעזור, דרך האתר http://livuy.newprofile.org/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 13:02

תסביר לי מה זה חוסר תפקוד?
חוסר תפקוד זה תאכלס סירוב פקודה
על סירוב פקודה מביאים כלא וריתוק ואני כבר אמרתי שלזה אני לא מוכנה

ושוב על איזה חוות דעת מדובר?
חוות דעת של פסיכיאטר אזרחי שצריך לשלם כסף בשבילה?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 13:05

אורח כתב:תסביר לי מה זה חוסר תפקוד?
חוסר תפקוד זה תאכלס סירוב פקודה
על סירוב פקודה מביאים כלא וריתוק ואני כבר אמרתי שלזה אני לא מוכנה

ושוב על איזה חוות דעת מדובר?
חוות דעת של פסיכיאטר אזרחי שצריך לשלם כסף בשבילה?

יש גבול קצת מטושטש בין סירוב פקודה לבין חוסר תפקוד, אבל בוודאי שיש הבדל. לצערי יש מפקדים שלא רואים את ההבדל ולא אכפת להם, ולכן חוסר תפקוד במקרים מסוימים יכול לגרור "עונש" (זה לא באמת עונש כמו שאמרתי, זו בעצם הזדמנות נוספת להראות לצבא את המצוקה שלך). כמו שאמרתי, חוסר תפקוד, זה כשאת מנסה לבצע את הפקודות, אבל לא מסוגלת מבחינה נפשית, והמצוקה הנפשית ברורה וניתן להבחין בה.

כן, חוות דעת של פסיכיאטר פרטי (או פסיכיאטר במיון - ושם יש דרך להשיג את זה בחינם, אבל היא לא וודאית).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 13:05

אז מה לעשות? להמשיך לנדנד לקבן? איך? להתקשר אלוי? להמשיך לבוא למשרד שלו?

כל פעם שמבקשים ממני לעשות משהו - ליבכות ולהיכנס להיסטריה?

ולא הבנתי איך רשות הליווי יוכלו לעזור לי
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 13:11

אורח כתב:אז מה לעשות? להמשיך לנדנד לקבן? איך? להתקשר אלוי? להמשיך לבוא למשרד שלו?

כל פעם שמבקשים ממני לעשות משהו - ליבכות ולהיכנס להיסטריה?

ולא הבנתי איך רשות הליווי יוכלו לעזור לי

כמובן, לא להפסיק לבקש קב"ן גם מהמפקדים, ולא להפסיק לפנות אליו בכל הדרכים שתיארת.

לבכות ולהכנס להיסטריה, לאחר, לשבור לו"ז, להתבודד ולהסתגר בחדרים שונים באופן תכוף, הליכה תכופה לשירותים וכו' - כל אלו הם צעדים לא כל כך קיצוניים שמשדרים חוסר תפקוד. הדרך הכי קיצונית היא פשוט להסתגר בחדר ולצאת רק למשפט, ויש כאלה שעושים גם את זה.

רשת הליווי מורכבת מקבוצה של מתנדבים שעוזרת לכל מי שלא מסוגל לשרת שירות בטחון, בתהליך קבלת הפטור על פי החוק. אני מתנדב חדש והכי הרבה שהספקתי לעשות זה לענות כאן בפורום (אני מגיב כאן מיום השחרור שלי ועד היום). המתנדבים הוותיקים יותר, יש להם הרבה יותר נסיון והבנה של התהליכים - הם עזרו להרבה אנשים - ולכן אולי הם יכולים לעזור לך למרות שאת כן רוצה לתפקד, או שאולי הם יבינו טוב יותר כיצד לגרום לך להפסיק לפחד מחוסר התפקוד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 13:18

ומה לעשות ברגע שיביאו לי תפקיד חדש כנראה בראשון הזה בבוקר? גם ליבכות ולהיכנס להיסטריה? אין לי דרך אחרת להראות מצוקה..

איפה אני מוצאת פסיכיאטר פרטי? קראתי פה בפורום הרבה והבנתי שזה יכול לקחת כמה פגישות וגם די הרבה כסף עם פסיכיאטר פרטי רושם חוו"ד

ולגבי מה שהקבן אמר "ברגע שהוא מקבל סיכום ראיון הוא שולח אותי לפסיכיאטר" אם היא אמורה לישלוח לו תסיכום ראיון ב2 ככה בראשון אז מה לעשות ישר להתקשר אליו ולנדנד לו עם זה? הוא ככ התעצבן שהתקשרתי לנייד הפרטי שלו שכנראה הוא יתחיל לסנן אותי בפלאפון
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 13:29

אורח כתב:ומה לעשות ברגע שיביאו לי תפקיד חדש כנראה בראשון הזה בבוקר? גם ליבכות ולהיכנס להיסטריה? אין לי דרך אחרת להראות מצוקה..

איפה אני מוצאת פסיכיאטר פרטי? קראתי פה בפורום הרבה והבנתי שזה יכול לקחת כמה פגישות וגם די הרבה כסף עם פסיכיאטר פרטי רושם חוו"ד

ולגבי מה שהקבן אמר "ברגע שהוא מקבל סיכום ראיון הוא שולח אותי לפסיכיאטר" אם היא אמורה לישלוח לו תסיכום ראיון ב2 ככה בראשון אז מה לעשות ישר להתקשר אליו ולנדנד לו עם זה? הוא ככ התעצבן שהתקשרתי לנייד הפרטי שלו שכנראה הוא יתחיל לסנן אותי בפלאפון

אני חושב שלא הסברתי כל כך טוב. אם את בוכה ונכנסת להיסטריה - אבל בפועל העבודה נעשית כמו שצריך (ופה ושם פגם זה לא מספיק) - אז אין הרבה תועלת לחוסר התפקוד. כלומר, צריך שהמפקד ישים לב שאת באמת לא מבצעת את הפקודות שהוא נותן בסופו של דבר.

תפקיד חדש לא משנה את המצב.

זה לא חשוב איך את מנסה לפנות אליו, העיקר שיהיה ברור למפקדים ולו שאת צריכה לראות אותו.

חוות דעת ממיון לדוגמא, אפשר לנסות להשיג בחינם ואם לא אז זה עולה 760 ש"ח. איך משיגים? הולכים לביקורופא, משדרים מצוקה ומבקשים הפנייה לפסיכיאטר במיון. בבית החולים ניגש למיון כללי ולא למיון פסיכיאטרי (חשוב מאוד, שם לא נותנים חוות דעת אלא רק אשפוז). הפסיכיאטר מאבחן בערך כמו קב"ן ובסוף נותן עם מכתב השחרור את חוות הדעת שלו עם הפניה לצבא ומסקנות. זה יכול להיות חלק ממכתב השחרור וזה יכול להיות גם מודפס בנפרד. אם את פונה ישירות למיון בלי לעבור דרך ביקורופא או שביקורופא לא מסכימים (ובהתחלה הם מסרבים לכל אחד כי מתגמלים אותם על כמה שפחות הפניות, לכן צריך לשבת ולהתמיד עד שהרופא נותן) אפשר לנסות לבקש אישור תשלום מרופא היחידה ולהסביר לו ששאר המרפאות היו סגורות, שהיה מדובר במקרה חירום ושלא ידעת.

איך פונים לפסיכיאטר פרטי? קודם כל אפשר לפנות גם לפסיכולוג, ואז זה אמור להיות זול יותר, אבל עדיף לפסיכיאטר כי מדובר ברופא. מחיר סביר לחוות דעת הוא 350-800 ש"ח. צריך לברר מולו כמה זה עולה, ואם הוא נותן לצבא חוות דעת אחריי פגישה אחת. פסיכיאטרים פרטיים אפשר לחפש בספר הטלפונים או באינטרנט.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 13:55

פעם ראשונה שאני שומעת שאפשר מפסיכולוג. בכל המקומות כתוב "פסיכיאטר אזרחי".
אז מה, אני באמת יכולה להביא חווד גם מפסיכולוג ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 14:09

חוץ מזה כפי שאמרתי אני בתל השומר זה רפואה אזרחית...
אין לי שום ביקור רופא או דבירם כאלה

אני לא יודעת איך לימצוא פסיכיאטר אזרחי מה סתם לחפר בדפי זהב?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 14:20

אורח כתב:חוץ מזה כפי שאמרתי אני בתל השומר זה רפואה אזרחית...
אין לי שום ביקור רופא או דבירם כאלה

אני לא יודעת איך לימצוא פסיכיאטר אזרחי מה סתם לחפר בדפי זהב?

כן, אפשר גם מפסיכולוג\ית.

זה טוב מאוד שאת בקופת החולים שלך, כי אז זה גם עולה משמעותית פחות - בין 60 למאה ומשהו שקלים.

את יכולה לפנות ישירות לפסיכיאטר או פסיכולוג של קופת החולים (עדיפות לפסיכיאטר).

בכל אתר של קופת חולים יש רשימה... את יכולה לקבוע אליו תור כמו לכל רופא רגיל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 14:45

כבר בדקתי - הפסיכיאטר בקופת חולים שלי לא מקבל חיילים (וממש לא ברור לי למה!)
אני יכולה לארגן חווד מפסיכולוגית שהייתי אצלה לפני שהתגייסתי, פשוט להביא את זה לקבן ?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 04 יולי 2013 14:57

אורח כתב:כבר בדקתי - הפסיכיאטר בקופת חולים שלי לא מקבל חיילים (וממש לא ברור לי למה!)
אני יכולה לארגן חווד מפסיכולוגית שהייתי אצלה לפני שהתגייסתי, פשוט להביא את זה לקבן ?

יש רק פסיכיאטר אחד שאת יכולה לפנות אליו?

וכן, זה עוד יותר טוב אם זה מישהי שמכירה אותך לאורך זמן. צריך לעשות כמה העתקים של חוות הדעת (לצלם) ולשמור אצלך וכן לתת אותה לקב"ן, ואפשר להציג אותה גם למפקדים או במרפאות אחרות בצבא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 יולי 2013 21:27

זה ממש מוזר, חיפשי באתר וזה מראה לי רק פסיכיאטר אחד של קופת חולים מאוחדת וזה אותו אחד שלא מקבל חיילים

הייתי לוקחת חווד של הפיסכולוגית , אבל היא פסיכולוגית לא פסיכיאטרית ואני חושבת שיקחו את זה פחות ברצינות....
מה אתה חושב עדיין ללכת אליה או ללכת כבר ישר לפסיכיאטר אזרחי ?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 05 יולי 2013 01:08

אין הבדל משמעותי בין חוות דעת של פסיכיאטר או של פסיכולוג, הנקודה העיקרית של חוות הדעת זה לקבל התייחסות כמעת מיידית ואם לא ההתייחסות תהיה יותר רצינית בשל הצגה של מסמך מגורם רשמי. כך שלמעשה הנקודה העיקרית היא פשוט להגיע לקב"ן / פסיכיאטר כמה שיותר מהר ולדלג על כמה שיותר שלבים בירוקרטיים מעצבנים ומגבלות זמן. כמובן שההתנהלות מול הפסיכי / קב"ן תהיה שונה מאלו שאין להם חוות דעת בגלל שכבר אבחנו אותך והם רק צריכים לבדוק עד כמה זה אמיתי.

אז תלכי על מה שיותר נוח לך וזמין לך, וכמובן כאשר את מתאמת פגישות אל תשכחי לוודע שהפסיכי / פסיכולוג יכתוב לך חוות-דעת עבור צה"ל בפגישה אחת. שלא ימרחו אותך לעוד פגישות.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 05 יולי 2013 08:22

Solus כתב:אין הבדל משמעותי בין חוות דעת של פסיכיאטר או של פסיכולוג, הנקודה העיקרית של חוות הדעת זה לקבל התייחסות כמעת מיידית ואם לא ההתייחסות תהיה יותר רצינית בשל הצגה של מסמך מגורם רשמי. כך שלמעשה הנקודה העיקרית היא פשוט להגיע לקב"ן / פסיכיאטר כמה שיותר מהר ולדלג על כמה שיותר שלבים בירוקרטיים מעצבנים ומגבלות זמן. כמובן שההתנהלות מול הפסיכי / קב"ן תהיה שונה מאלו שאין להם חוות דעת בגלל שכבר אבחנו אותך והם רק צריכים לבדוק עד כמה זה אמיתי.

אז תלכי על מה שיותר נוח לך וזמין לך, וכמובן כאשר את מתאמת פגישות אל תשכחי לוודע שהפסיכי / פסיכולוג יכתוב לך חוות-דעת עבור צה"ל בפגישה אחת. שלא ימרחו אותך לעוד פגישות.

זה לא בדיוק המצב. יש "היררכיית" מטפלים לא מוסכמת(רופאים->פסיכולוגים). בפועל, הפסיכיאטר הוא רופא, וכמו בצבא, יש למסמכים שהוא נותן חשיבות רבה יותר. חוות הדעת בעלת הרשום ה"חזק" ביותר היא חוות דעת ממיון, כי היא בעצם ממחלקה דחופה וככזו היא גם מתקבלת בצבא כדחופה יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יולי 2013 09:34

אז לקחת חווד של פסיכולוגית שהייתי אצלה. האמת שהיא פסיכולוגית ילדים ונוער (הייתי הולכת אליה לפני גיל 18).. ><" אני לא בטוחה עד כמה זה מתאים בכלל
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 05 יולי 2013 10:12

אורח כתב:אז לקחת חווד של פסיכולוגית שהייתי אצלה. האמת שהיא פסיכולוגית ילדים ונוער (הייתי הולכת אליה לפני גיל 18).. ><" אני לא בטוחה עד כמה זה מתאים בכלל

כל עוד היא פסיכולוגית קלינית של הילד והנוער - זה מתאים. אם מדובר בפסיכולוגית חינוכית - אז זה קצת יותר בעייתי, אבל יכול להיות שגם זה יתקבל.

אני מציע שאם חוות הדעת הזו לא תעזור, אז כבר תפני לפסיכיאטר פרטי\מיון (כי זה עולה הרבה יותר כסף, ואם אין הכרח אז לא צריך).
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 05 יולי 2013 10:12

אורח כתב:אז לקחת חווד של פסיכולוגית שהייתי אצלה. האמת שהיא פסיכולוגית ילדים ונוער (הייתי הולכת אליה לפני גיל 18).. ><" אני לא בטוחה עד כמה זה מתאים בכלל

כל עוד היא פסיכולוגית קלינית של הילד והנוער - זה מתאים. אם מדובר בפסיכולוגית חינוכית - אז זה קצת יותר בעייתי, אבל יכול להיות שגם זה יתקבל.

אני מציע שאם חוות הדעת הזו לא תעזור, אז כבר תפני לפסיכיאטר פרטי\מיון (כי זה עולה הרבה יותר כסף, ואם אין הכרח אז לא צריך).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יולי 2013 16:54

אורח כתב:ומה לעשות ברגע שיביאו לי תפקיד חדש כנראה בראשון הזה בבוקר? גם ליבכות ולהיכנס להיסטריה? אין לי דרך אחרת להראות מצוקה..

לכי לברהן בתל השומר, יש בפורום הרבה מידע על זה ושבי שם כל היום....

ברגע שאת עושה למפקדים ולקבנים רק כאב ראש הם בעצמם לא ירצו להתעסק איתך ותקבלי פטור, עוזר גם להתקשר לקצין העיר להתלונן שהמצב חמור ואף אחד לא מתייחס כמו הקבן שלא עונה לטלפון וצעק עלייך כי התקשרת אליו..... פשוט תעשי לכולם כמה שיותר כאב ראש ותפני לכמה שיותר גורמים אחרים להתלונן על הקבן והמפקדים, כי הם הכי שונאים את זה ומפחדים מביקורת, נציב הקבילות, קצין העיר, כל יום כל היום וכל היום בברהן תל השומר עד שתקבלי פסיכיאטר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים