התייעצות דחופה!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

malshabit
יצירת קשר:

התייעצות דחופה!

הודעהעל ידי malshabit » 03 יולי 2013 13:14

הייתי היום אצל פסיכולוגית כדי לקבל חוות דעת, ותיארתי לה מצב (אמיתי לחלוטין) בו אני שרויה כבר כ-4 שנים בדיכאון עמוק, מתבודדת בחדר שלי כל היום מול המחשב, ומפחדת לצאת החוצה עד כדי כך שיותר מחצי מהזמן לא הגעתי לבית ספר וניתקתי כל קשר חברתי שאי פעם היה לי. היא אמרה שלדעתה המצב שלי הוא לא עילה לשחרור, שלא מגיע לי פטור ושהצבא לא הולך לשחרר אותי. מה לעזאזל????? מבחינתי לעשות צבא זה בכלל לא על הפרק, פשוט אין סיכוי בעולם שאני אגיע לסוף הטירונות בחתיכה אחת, והייתי בטוחה לגמרי שמגיע לי פטור.

בקיצור, שאלתי היא: זה נראה לכם הגיוני?
אורח

Re: התייעצות דחופה!

הודעהעל ידי אורח » 03 יולי 2013 13:29

malshabit כתב:הייתי היום אצל פסיכולוגית כדי לקבל חוות דעת, ותיארתי לה מצב (אמיתי לחלוטין) בו אני שרויה כבר כ-4 שנים בדיכאון עמוק, מתבודדת בחדר שלי כל היום מול המחשב, ומפחדת לצאת החוצה עד כדי כך שיותר מחצי מהזמן לא הגעתי לבית ספר וניתקתי כל קשר חברתי שאי פעם היה לי. היא אמרה שלדעתה המצב שלי הוא לא עילה לשחרור, שלא מגיע לי פטור ושהצבא לא הולך לשחרר אותי. מה לעזאזל????? מבחינתי לעשות צבא זה בכלל לא על הפרק, פשוט אין סיכוי בעולם שאני אגיע לסוף הטירונות בחתיכה אחת, והייתי בטוחה לגמרי שמגיע לי פטור.

בקיצור, שאלתי היא: זה נראה לכם הגיוני?

היי,

למה בעצם לא פנית לפסיכיאטר בקופת חולים? זה הרבה יותר זול, ולא צריך להגיד לו בכלל שזה לצבא, פשוט לפנות אליו ואז לקחת את הרישום של הפגישה מהמזכירות בקופת החולים או מרופא המשפחה.

בכל מקרה, הפסיכולוגית היא לא זו שמחליטה אם הצבא יפטור אותך או לא, סמכות כזו נתונה רק לצבא עצמו, כך שאין לך מה לדאוג וזה לא אומר שתגוייסי בסופו של דבר.

אני לא יודע מה בדיוק עשית או אמרת שגרמת לה לפעול בצורה כזאת - האם זה גם משהו שנכתב בחוות הדעת? האם קיבלת את חוות הדעת?
malshabit
יצירת קשר:

הודעהעל ידי malshabit » 03 יולי 2013 13:40

1. פחדתי ממה שיירשם לי בתיק הרפואי. אבל כנראה שאני אפנה לפסיכיאטר בכל זאת...
2. אני זקוקה ממנה לחוות דעת, שיש לה השפעה די רצינית, לא?
3. עדיין לא קיבלתי חוות דעת. אני לא חושבת שאמרתי או עשיתי משהו לא במקום, כי כמו שאמרתי - המצב שלי אמיתי לחלוטין. אבל אין לדעת. השאלה שלי בעצם הייתה: אמורים לשחרר על דיכאון ממושך וחוסר יכולת לתפקד, נכון? אני לא טועה? כי היא אמרה לי משהו על זה שהצבא ממש לא שש לשחרר אנשים, ושמשחררים רק במצבים חמורים כמו פסיכוזות או סכנה ממשית לסביבה, וזה לא ממש עומד בקו אחד עם כל מה ששמעתי עד עכשיו. לעבור פסיכולוגית?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 03 יולי 2013 13:46

malshabit כתב:1. פחדתי ממה שיירשם לי בתיק הרפואי. אבל כנראה שאני אפנה לפסיכיאטר בכל זאת...
2. אני זקוקה ממנה לחוות דעת, שיש לה השפעה די רצינית, לא?
3. עדיין לא קיבלתי חוות דעת. אני לא חושבת שאמרתי או עשיתי משהו לא במקום, כי כמו שאמרתי - המצב שלי אמיתי לחלוטין. אבל אין לדעת. השאלה שלי בעצם הייתה: אמורים לשחרר על דיכאון ממושך וחוסר יכולת לתפקד, נכון? אני לא טועה? כי היא אמרה לי משהו על זה שהצבא ממש לא שש לשחרר אנשים, ושמשחררים רק במצבים חמורים כמו פסיכוזות או סכנה ממשית לסביבה, וזה לא ממש עומד בקו אחד עם כל מה ששמעתי עד עכשיו. לעבור פסיכולוגית?

1. אין צורך לפחד. מבחינה סטטיסטית, יש אנשים רבים שפונים לפסיכיאטרים, גם כאלה שיש להם דכאון והם עובדים ולומדים. מה גם שיש חסיון רופא-מטפל על כל מה שתגידי, ושכל מידע רפואי אישי שלך הוא סודי, אלא אם כן את חותמת על וויתור סודיות, וגם אז הוא לא מוחלט.
2. יש לחוות הדעת השפעה גדולה, נכון, אבל גם עם חוות דעות שלא רשום בהן באופן ברור המלצה לשקול כשירות לשירות, גם הן יכולות להועיל וגם בהן אפשר להשתמש.
3. כן, זה סעיף שמשחררים בגללו, לפסיכולוגית אין שמץ של מושג מהם הסעיפים הצבאיים, ויש לי תחושה שהיא גם מטפלת לא ממש טובה, אם היא לא מצליחה לאבחן את המצב שלך כמו שצריך.

המשפט הזה "הצבא ממש לא שש לשחרר אנשים, ושמשחררים רק במצבים חמורים כמו פסיכוזות או סכנה ממשית לסביבה" הוא שקר מוחלט. ואני שואל את עצמי, מאיפה יש לה בכלל את ההיכרות עם המערכת הצבאית ומערכת בריאות הנפש בצבא? אני חושב שלהגעת למטפלת מורעלת, שכן, לדעתי כדי להחליף ורצוי לפנות לרופא פסיכיאטר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים