קיבלתי אי התאמה לשירות בצה"ל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

BkBlode
יצירת קשר:

קיבלתי אי התאמה לשירות בצה"ל

הודעהעל ידי BkBlode » 30 יוני 2013 23:15

ישלי אמא חולה נכה משותקת .
היתי היום בלשכת גיוס ולקחו אותי לפסיכולוג/פסיכיאטר הוא אמר שהוא פסיכולוג הרופאה הראשית אמרה פסיכאטר.
בקיצור ישבתי איתו בחדר הוא לא שאל אותי איך אני מרגיש וזה.
הוא אמר לי שהוא מבין שאמא חולה ורק אני מטפל בה אמרתי לו שזה נכון וזה וזה הצגתי לו מסמכים רפואים.
ואז הוא אמר לי "טוב תראה אני משחרר אותך משירות בצה"ל תחת הסעיף אי התאמה לשירות".
שאלתי אותו האם זה 21 האם זה נפשי ? הוא ענה לי שזה לא נפשי אני פשוט לא מתאים לשירות כי אני מטפל באמא נכה.
הוא נתן לי מכתב חתום ואמר לי לשמור עליו שכתוב בו שהצו גיוס שלי בתאריך XXXXX בטל!
הוא גם אמר לי שיום אחרי גיל 18 בערך אני יקבל בדואר את כל הפרטים של האי התאמה שלי ולשמור אותם.
עכשיו הוא לא שאלה אותי שאלות של פסיכאטר לא שאל כלום..............
ישב בחדר סתכל על המכתבים הרפואים של אמא ושאני מטפל בה וזהו עשה אחד שתיים במחשב 10 דקות מקסימום הוא והמחשב אני בשקט ונתן לי תפטור
אם אני יחפש עכשיו עבודה ידפקו אותי? יחשבו שאני חולה נפש?
לא יאמינו לי לזה שאני אומר להם שצה"ל שחרר אותי רק כי אני בן יחיד שמטפל באישה נכה משותקת וגם מפרנס?
אמרו לי אי התאמה מקבלים רק חיילים שבצה"ל ויוצאים כי הם מופרעים או משחקים אותה נפשי.....
האם היה כתוב לי באי התאמה שזה משפחתי או שזה לא נפשי?
אני בלחץ רצח !!!
פרופילניק

Re: קיבלתי אי התאמה לשירות בצה"ל

הודעהעל ידי פרופילניק » 30 יוני 2013 23:28

כנראה ייכתב בתעודת הפטור שלך "אי התאמה". הכיתוב הזה יהיה כל מה שהמעסיקים יידעו, אם זה בכלל יהיה אכפת להם. אין שום סיבה שהם יחשבו שאתה חולה נפש (למי שמשוחרר על רקע נפשי כתוב בכלל "מטעמי בריאות" - וגם זה לא אומר "חולה נפש"). "אי התאמה" היא סיבת פטור לחיילים שהצבא לא רוצה מסיבות כאלה ואחרות - כמו הסיבות המיוחדות שלך. לא יהיה כתוב "משפחתי" או "לא נפשי" או מה שלא יהיה - רק "אי התאמה".

מעטים המעסיקים שבכלל מבחינים בין סיבות הפטור או יודעים מה הן אומרות, ואין שום סיבה שלא יאמינו לסיבה שתגיד להם, אם הנושא יעלה (וייתכן שבשנים הקרובות הוא יעלה, פשוט כדי לבדוק למה אתה לא בצבא ולוודא שאתה לא עריק או משהו). בניגוד לכל האגדות, המעסיקים לא "דופקים" באופן מיוחד את מי ששוחרר על רקע נפשי (שזה אפילו לא אתה), ואפילו לא יכולים לדעת מי שוחרר על רקע כזה, אלא אם כן הוא אומר להם.

בקיצור, אין לך סיבה לדאוג. קיבלת את מה שרצית ואינך זקוק לשום "חותמת כשרות" מטעם צה"ל. אם אתה רוצה ויכול (אם כי אני מבין שאתה כנראה לא יכול, בגלל מצבך המשפחתי), תוכל לשרת בשירות לאומי במקום זאת - אך זו אפשרות ולא חובה.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 01 יולי 2013 12:14

לכל מי שרוצה לדעת, במיוחד בשל הפאניקה המוצגת של הכותב האשכול, בשל העליה במספר האנשים שיוצאים מצה"ל בשל סיבות רפואיות (במיוחד "נפשיות"), רבים הבינו כי העליה הזאתי לא מסמלת כשל מנטלי בבן אדם אלא פשוט כי יש תרבות עולה של אנשים שלא רוצים "לשרת" בצה"ל. כיום פרופיל 21 יותר מעיד על כך שאחד לא רצה לשרת מאשר שהוא לא היה יכול מבחינה נפשית או פיזית. ככל שזה הולך לאי-התאמה, אותו סיפור. אם מישהו טורח בכלל לשפוט אותך בחומרה כזו רבה אין בכלל מקום לדבר עם בן אדם שכזה, "אי התאמה" דיי מסביר את עצמו דרך השם...זה לא כל כך מסובך.
BkBlode
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BkBlode » 01 יולי 2013 13:47

Solus כתב:לכל מי שרוצה לדעת, במיוחד בשל הפאניקה המוצגת של הכותב האשכול, בשל העליה במספר האנשים שיוצאים מצה"ל בשל סיבות רפואיות (במיוחד "נפשיות"), רבים הבינו כי העליה הזאתי לא מסמלת כשל מנטלי בבן אדם אלא פשוט כי יש תרבות עולה של אנשים שלא רוצים "לשרת" בצה"ל. כיום פרופיל 21 יותר מעיד על כך שאחד לא רצה לשרת מאשר שהוא לא היה יכול מבחינה נפשית או פיזית. ככל שזה הולך לאי-התאמה, אותו סיפור. אם מישהו טורח בכלל לשפוט אותך בחומרה כזו רבה אין בכלל מקום לדבר עם בן אדם שכזה, "אי התאמה" דיי מסביר את עצמו דרך השם...זה לא כל כך מסובך.

לפי מה שאתה אומר ולפי מה שהחתימה שלך אומרת מקבלים אי התאמה חיילים שמתפרעים בצה"ל
ראשית אני לא מתפרע ואין לי ר"פ ואני לא גויסתי לצה"ל בלי קשר לאי התאמה יש לי גם מכתב שאומר שהגיוס שלי בוטל כך שזה מבטל את זה שהיתי בצה"ל ויצאתי על אי התאמה.
אני לא התפרעתי בצה"ל או משהו כזה .
נתנו לי אי התאמה נטו על מצב משפחתי.
זה מאוד סותר את דבריך אין סיבה שיראו אותי כבעל ר"פ או מישהוא שמתפרע
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יולי 2013 13:52

BkBlode כתב:
Solus כתב:לכל מי שרוצה לדעת, במיוחד בשל הפאניקה המוצגת של הכותב האשכול, בשל העליה במספר האנשים שיוצאים מצה"ל בשל סיבות רפואיות (במיוחד "נפשיות"), רבים הבינו כי העליה הזאתי לא מסמלת כשל מנטלי בבן אדם אלא פשוט כי יש תרבות עולה של אנשים שלא רוצים "לשרת" בצה"ל. כיום פרופיל 21 יותר מעיד על כך שאחד לא רצה לשרת מאשר שהוא לא היה יכול מבחינה נפשית או פיזית. ככל שזה הולך לאי-התאמה, אותו סיפור. אם מישהו טורח בכלל לשפוט אותך בחומרה כזו רבה אין בכלל מקום לדבר עם בן אדם שכזה, "אי התאמה" דיי מסביר את עצמו דרך השם...זה לא כל כך מסובך.

לפי מה שאתה אומר ולפי מה שהחתימה שלך אומרת מקבלים אי התאמה חיילים שמתפרעים בצה"ל
ראשית אני לא מתפרע ואין לי ר"פ ואני לא גויסתי לצה"ל בלי קשר לאי התאמה יש לי גם מכתב שאומר שהגיוס שלי בוטל כך שזה מבטל את זה שהיתי בצה"ל ויצאתי על אי התאמה.
אני לא התפרעתי בצה"ל או משהו כזה .
נתנו לי אי התאמה נטו על מצב משפחתי.
זה מאוד סותר את דבריך אין סיבה שיראו אותי כבעל ר"פ או מישהוא שמתפרע

אוקיי. להירגע, לנשום עמוק ולתת לחמצן להגיע למוח.
עכשיו, כשאתה רגוע, תקרא את החתימה שלו עוד פעם - כי אין בה שום דבר כמו זה שאמרת.

אי התאמה מקבלים כל מיני אנשים - אנשים עם מצב משפחתי כמו שלך, אנשים עם בעיות כלכליות, אנשים עם רישום פלילי, אנשים שישבו בכלא תקופה ממושכת ועשו בעיות, אנשים שצה"ל פשוט לא צריך אותם (כי הנתונים שלהם נמוכים מדי), אנשים שצה"ל פטר משירות מטעמי מצפון...
אין דרך לדעת מה הסיבה שבגללה שוחררת, ואין מה להלחץ מפטור אי התאמה... הוא לא יפגע בך בשום אופן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2013 15:52

"אוקיי. להירגע, לנשום עמוק ולתת לחמצן להגיע למוח."

אני מצטער על האמירה הזו. היא הייתה חסרת רגישות.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים