התאשפזות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dan19
יצירת קשר:

התאשפזות

הודעהעל ידי dan19 » 24 יוני 2013 22:54

מי שמתאשפז בבית חולים ועושה הצגה בשביל לצאת מהצבא , זה יכול לפגוע או משהו ? אני לא מדבר על מי שיוצא מהצבא , כזה חארטה ואני יודע שזה לא משפיע, אבל אני מדבר על מי שהולך להתאשפז בבית חולים בכוונה כדי לצאת יותר מהר.

תודה.
אורח

Re: התאשפזות

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2013 07:28

dan19 כתב:מי שמתאשפז בבית חולים ועושה הצגה בשביל לצאת מהצבא , זה יכול לפגוע או משהו ? אני לא מדבר על מי שיוצא מהצבא , כזה חארטה ואני יודע שזה לא משפיע, אבל אני מדבר על מי שהולך להתאשפז בבית חולים בכוונה כדי לצאת יותר מהר.

תודה.

מתאשפז איפה, במחלקה סגורה או פתוחה?

כעקרון מכל מצב (כמעט) אפשר לצאת בהמשך באמצעות חוות דעת "מתקנת" שאומרת שהמצב הנפשי שלך הוא בסדר וסותרת אבחנות קודמות, במיוחד אם לא מגזימים מדי בהצגה.

לאשפוז במחלקה פתוחה אין השפעה על העתיד, ויכול לקרות מצב שבו גם אין לזה השפעה על הצבא (זה לא מקנה שחרור מיידי, אבל זה מותיר רושם). לעומת זאת אשפוז במחלקה סגורה, מעבר לכך שמדובר בחוויה מאוד לא נעימה (בלשון המעטה) שיכולה להשפיע על המצב הנפשי לרעה, סיבת האשפוז יכולה גם היא להשפיע. צריך מאוד להזהר, כי אם סיבת האשפוז היא נסיון לפגוע בעצמך או באחרים ומחליטים על אשפוז כפוי אז בזה כן יש פגיעה קשה מאוד בהמשך וזה יכול לא להגמר בזה, אלא להסתיים במעקב של משרד הבריאות.

אפשר לצאת, ואפשר לצאת "מהר יותר" גם בלי לעבור את זה. מאוד לא מומלץ, בטח לא עבור מישהו שמתקדם בתהליך כבר והוא רק רוצה לזרז את העניין, הרי לא מדובר בתהליך שנכנס למבוי סתום.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 25 יוני 2013 07:30

תגדיר "עושה הצגה". להתנהג כמו אידיוט תמיד יפגע בך אם בסופו של דבר מאשפזים אותך בכפייה או קוראים למשטרה. תגיע לבית חולים, תציג מצוקה ותדרוש מיון. הדבר היחידי שמיון יעזור לך זה-
א. חוות דעת מפסיכיאטר תורן להישתחרר / לראות קב"ן / פסיכיאיטר / גימלים.
ב. להתאשפז, כך שאתה עלול להתווסף ל-רמ"2 אשר ינתק אותך באופן זמני מהיחידה שלך וכך תוכל להתשחרר יותר בקלות. כל מי שרשם כאן שהעבירו אותו לרמ"2 לא אמר בדיוק באילו תנאים זה קרה, כך שקשה לי לעזור לך לגבי החלק הזה.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 25 יוני 2013 16:37

הבנתי , ומה ההבדל בין מחלקה סגורה למחלקה פתוחה ? ובשתיהם נשארים לישון שם באשפוז ? או שרק מי שמתאשפז במחלקה סגורה יושן בבית חולים ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2013 17:22

dan19 כתב:הבנתי , ומה ההבדל בין מחלקה סגורה למחלקה פתוחה ? ובשתיהם נשארים לישון שם באשפוז ? או שרק מי שמתאשפז במחלקה סגורה יושן בבית חולים ?

בגדול, ממש באופן גס:

מחלקה סגורה - תרופות, בידוד, תקופה ארוכה. חוויה מאוד מאוד קשה.

מחלקה פתוחה - אין תרופות (במיוחד אם אתה לא רוצה), אין בידוד, תקופה קצרה.

בשניהם אתה מאושפז ללילה, אבל לתקופות שונות.
ישיעכשכ

הודעהעל ידי ישיעכשכ » 26 יוני 2013 16:15

אורח כתב:
dan19 כתב:הבנתי , ומה ההבדל בין מחלקה סגורה למחלקה פתוחה ? ובשתיהם נשארים לישון שם באשפוז ? או שרק מי שמתאשפז במחלקה סגורה יושן בבית חולים ?

בגדול, ממש באופן גס:

נשמע ממש מפחיד ממחלקה סגורה , באיזה מקרים מגיעים לשם ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 יוני 2013 16:55

ישיעכשכ כתב:
אורח כתב:

בגדול, ממש באופן גס:

נשמע ממש מפחיד ממחלקה סגורה , באיזה מקרים מגיעים לשם ?

בדרך כלל כשיש צורך לאשפוז כפוי (למשל, אם אתה מאיים לפגוע בעצמך או באחרים).
אפשר להגיע למחלקה סגורה גם מרצון, פסיכיאטר במיון יכול לאשפז.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים