ציונים בבית ספר ופסיכמטרי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

oneone
יצירת קשר:

ציונים בבית ספר ופסיכמטרי

הודעהעל ידי oneone » 22 יוני 2013 22:39

שלום לכולם,
אני עוד לפני צו ראשון ומתכנן את ההשתחררות שלי על נפשי. נראה שהכול מסתדר חוץ מתחום בעייתי אחד- ציונים מאוד גבוהים בבית הספר וכן בבגרויות, בנוסף לעובדה שניגשתי לפסיכומטרי לפני כמעט שנה.
השאלה אם כדאי לשקר ולומר שיש לי ציונים נמוכים או לא לקחת את הסיכון שיבדקו ולומר את האמת על ההישגים בבית הספר.
אולי אני אובר פרנואידי פה- אבל אין מצב שאיכשהוא הצבא יכול לדעת אם עשיתי פסיכו' ע"י יצירת קשר עם בית הספר? כי כמה מורים וגם יועצת בית הספר יודעים על כך וגם על הציון שקיבלתי

תודה מראש, מקווה שלא אצתרך לפתוח פה עוד אשכולות לעזרה :(
אורח

Re: ציונים בבית ספר ופסיכמטרי

הודעהעל ידי אורח » 22 יוני 2013 23:01

oneone כתב:שלום לכולם,
אני עוד לפני צו ראשון ומתכנן את ההשתחררות שלי על נפשי. נראה שהכול מסתדר חוץ מתחום בעייתי אחד- ציונים מאוד גבוהים בבית הספר וכן בבגרויות, בנוסף לעובדה שניגשתי לפסיכומטרי לפני כמעט שנה.
השאלה אם כדאי לשקר ולומר שיש לי ציונים נמוכים או לא לקחת את הסיכון שיבדקו ולומר את האמת על ההישגים בבית הספר.
אולי אני אובר פרנואידי פה- אבל אין מצב שאיכשהוא הצבא יכול לדעת אם עשיתי פסיכו' ע"י יצירת קשר עם בית הספר? כי כמה מורים וגם יועצת בית הספר יודעים על כך וגם על הציון שקיבלתי

תודה מראש, מקווה שלא אצתרך לפתוח פה עוד אשכולות לעזרה :(

הצבא לא בודק שום ציונים לאף אחד.... הצבא לא רואה אותך כבחור איכותי ואינדבידואל עם ציונים גבוהים, אתה גוש בשר תותחים וכל עוד אתה לא מקומבן זה בכלל לא מעניין אף אחד איזה ציונים יש לך, כי ידחפו אותך לתוך החרא שבו הם צריכים מנקי חרא וזה מה שתעשה.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 22 יוני 2013 23:56

וגם במיקרה שהם איך שהוא יתאמצו כדי להשיג דבר שכזה כאילו אתה תחת חקירה פלילית (שהם משיגים עליך מידע לפני הפגישה שלך עם הקב"ן / פסיכיאטר), תמיד אפשר להסביר את הדברים הללו כהגיוניים למצב הנוכחי שלך כאדם דכאוני. לדעתי אפשר להשתמש בהכל לטובה, תמיד יש איזו דרך לסובב דברים לטובתך אם אתה רק יודע איך להשתמש בזה. לפני עידנים רבים שאל אותי איזה רס"ר למה הלבוש שלי עגום, עניתי בתמימות שלא שמתי לב ולא ידעתי שאסור. גרמתי לו להאמין שזה הגיוני, וכך גם אתה יכול להסביר שאיפות "גבוהות" וביצועים "גבוהים" תחת מערכת מסויימת. למשל, מכיוון שבתי ספר הם בעיקר אנכיים - בעלי היררכיה חברתית ו"השכלתית" (לפי גיל וציונים); שפטת את הערך שלך לפי כמה טוב עשית כנגד אחרים, ואז שהגיע הזמן ללכת לצבא "הבנת שהחיים לא עובדים כמו שהם עובדים בבית הספר; שלדעת הרבה או להיות משכיל אינו המשוואה הכי חשובה והידיעה שארסים שיודיעים איך לדבר עם אנשים טיפה יותר טוב קיבלו את כל העבודות": למעשה לשדר מערכת לא הוגנת שבנויה על פרוטקציות ולא מנצלת פוטנציאל אמיתי וכה וכה. רואה? זה לא קשה לנצל את הדברים האלו. לדוגמה, אני מכיר מישהי שהולכת להתגייס עוד רגע ויש לה 'ציונים צהליים' מאוד גבוהים, קב"א 53~55 ודפ"ר 90 ומשהו; עם זאת, הולכים לגייס אותה כפקידה. היגיון? הוגנות? כמו שאזרח אמר, אתה ס"כ עבורם בשר תותחים ואינך יחודי בכלל מכיוון שיש להם אנשים כמוך כמשאב בלתי נדלה באלפים.

באמת לא נראה לי שצטרך את הסיפור הזה, אך במקרה שזה יגיע לזה ולא תירצה לשקר -- יש לך עוד סיפור ללכת עליו. למעשה, כמה שזה יותר קרוב למציאות ככה זה יותר פשוט להציג את זה. כמובן שעדיף לומר שהיית דכאוני מאז ומתמיד אך אין שום סיבה שתחת כל סיפור לא תוכל לצאת, הכל תלוי עד כמה נוח לך למציא סיפורים וכמה קל לך להאמין להם.

נ.ב: עכשיו שאני חושב על זה, זכור לי את הפגישה הראשונה שלי עם איזו קבנית. לא זכור לי לחלוטין מה אמרתי לה לגבי בית הספר, אך העברתי את הנקודה שלא התחברתי לזה בכלל. היו לי ציונים ממוצעים, אך השקעתי זמן נכבד בבית שלי כדי ללמוד דברים שעניינו אותי, ובסוף הפגישה היא העריכה אותי כאדם אינטליגנט שפשוט נמצא במצב לא סימפטי (ובאמת הייתי במצב כזה). זה תמיד טוב להיות שונה, לאחר שטון של ארסים מגיעים אליהם זה חביב ביותר להיראות ... "מתורבת". אם אתה חושבים שהלקסיקון שלי כאן מעצבן, אני ממש גרמתי לה לחשוב שאני קורבן עם הרמה שהעלתי לה מבחינת דיון. אז בקיצור, תעשה מה שעובד לך.

נ.נ.ב: הינה דוגמה טובה למצב שלך : viewtopic.php?f=2&t=14233 , בבקשה.
oneone
יצירת קשר:

הודעהעל ידי oneone » 23 יוני 2013 17:11

תודה רבה על העזרה :)
אני חושב שהאמת תספק במקרה שלי, רק שלא יטרטרו אותי...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 16 אורחים