פגישה עם פסיכיאטר צבאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Breton
יצירת קשר:

פגישה עם פסיכיאטר צבאי

הודעהעל ידי Breton » 19 יוני 2013 02:57

עקב המלצה מפסיכיאטר אזרחי קבעו לי פגישה עם פסיכיאטר צבאי, מישהו יכול לספר לי איך הולכת הפגישה? כמה זמן היא ומה הפסיכיאטר שואל? כמו כן הפסיכיאטר האזרחי המליץ להוריד לי את הפרופיל ל45, האם יכול להיות שאף יורידו לי את הפרופיל ל21? או שהם חייב להשמע להמלצה?

המון תודה!
Solus
יצירת קשר:

Re: פגישה עם פסיכיאטר צבאי

הודעהעל ידי Solus » 19 יוני 2013 06:33

אני מניח שעוד לא התגייסת ואתה כעת מלש"ב, שמעלה את הסיכוי שלך לשיחרור.
בפגישה הראשונה אצל הקב"ן / פסיכיאטר תשאל לגבי ההיסטוריה שלך והמצב הנוכחי שלך (שזה למעשה : לבדוק את אמיתות חוות-הדעת), דברים כמו מצב משפחתי, מספר חברים והרמה שבה אתה מוכן להשקיע בחיי חברה, סימנים של דיכאון ואובדנות לפני הצבא וכה'. כמובן, הפסיכיאטר כנראה פשוט ישאל את השאלות האלו בקצרה בגלל שבאת עם חוות דעת שכבר מציינת שחקרו אותך, הוא רק צריך "לבדוק" עד כמה זה אמיתי, שפחות או יותר שווה ל-"איך אתה מרגיש" ו-"מה אתה חושב לגבי השירות הצבאי".
עריכה : רק כדי לחדד, הפגישה שלך עם הפסיכיאטר כנראה תהיה סביב חוות-הדעת, כך שהוא יתשאל אותך בקצרה לגבי התכנים המופיעים על גבי הנייר שהנחת על שולחנו; אם למשל סיפרת לפסיכיאטר האזרחי שיש לך בעיות חברתיות, הפסיכיאטר הצבאי ישאל אותך לגבי הדברים הללו והנושאים הסובבים לזה (כמו דינמיקה משפתחית).

כפי שציינתי למעלה, הפסיכיאטר / קב"ן ס"כ נדרש לבדוק את אמיתות החוות דעת וההמלצה שבה, ככה שההמלצה שלך יכולה להמליץ לך לקבל את כל הפתורים שבעולם או אפילו שיחרור מצה"ל אך זה לא אומר שהם באמת יעשו את זה אם הם יחליטו שזה לא הכרחי לאחר בדיקה (חוות דעת הינה מסמך רפואי לכל דבר, והם בודקים אותה ביחס לצבא). מה שהפסיכיאטר יעשה עם החוות דעת תלויה בך, אתה יכול להיכנס לשם עם המלצה להורדת פרופיל ולמעשה לצאת מהצבא. אתה רק צריך להראות שאתה לא כשיר לשירות; זה לגמרי תלוי מה אתה כרגע רוצה לעשות עם עצמך. אם אתה הגעת לכאן, אני מניח שאתה רוצה לצאת מהצבא; כך שאתה צריך לדחוף כדימה את הרעיון של חוסר תאימות כנגד מה שרשום במסמך: עליך להקצין את המצב שלך בחומרת יתר.

אם אתה רוצה חידוד על איך להתנהל פחות או יותר ליד הקב"ן, כתבתי אשכול קטן (שצריך עוד כמה עדכונים): viewtopic.php?f=1&t=14176
וכמובן יש את טרגט 21 : viewtopic.php?f=2&t=12649

הינה, אלקס, קישרתי אותו לטרגט 21. עכשיו אתה לא צריך להדפיס את כל הדבר הארור בכל אשכול וליצור מגילה אחת ענקית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 19:56

המון תודה על התשובה! אשמח אם עוד מישהו יוכל לפרט לי איך בדיוק הולכת הפגישה עם הפסיכיאטר ואיזה שאלות הוא שאול (אשמח לשמוע גם אנשים עם נסיון שכבר נפגשו עם פסיכיאטר צבאי ויוכלו לספר לי כמה שיותר פרטים)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יוני 2013 20:07

אורח כתב:המון תודה על התשובה! אשמח אם עוד מישהו יוכל לפרט לי איך בדיוק הולכת הפגישה עם הפסיכיאטר ואיזה שאלות הוא שאול (אשמח לשמוע גם אנשים עם נסיון שכבר נפגשו עם פסיכיאטר צבאי ויוכלו לספר לי כמה שיותר פרטים)

אי אפשר לדעת איך פגישה כזו תלך. גם השאלות הן משתנות ותלויות בקב"ן ובמי שיושב מולו. צריך להיות יצירתי במצבים שאתה לא מוכן אליהם, וזה מצב שקשה להתכונן אליו. לא מדובר במבחן עיוני.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 11 אורחים