Depressive episode

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

totogate
יצירת קשר:

Depressive episode

הודעהעל ידי totogate » 09 יוני 2013 09:14

שלום, אני כותב ממשתמש זה מכיוון שאין אפשרות להירשם לפורום, בעייה בשליחה למייל.
אני מאובחן כסובל מדיכאון מג'ורי עם אפיזודה.
מצב אמיתי לגמרי כך שאין לי דמות לשחק. זה פשוט אני.
בנוסף, קיבלתי המלצה ל21.
העניין הוא שהפסיכיאטר הפנה אותי לועדת כשירות וללא הורים מכיוון שנוצר איתם קשר טלפונית והם עמדו על כך שאשתחרר כך שדעתם בנושא ברורה.
מה היא בדיוק ועדת הכשירות הזו?
לפי הכתוב למעלה מהם הסיכויים אכן להשתחרר מהצבא?
אני כרגע על 2 סוגי תרופות שפועלות ביחד כמניעה לדיכאון.
תודה רבה.
אורח

Re: Depressive episode

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2013 12:29

totogate כתב:שלום, אני כותב ממשתמש זה מכיוון שאין אפשרות להירשם לפורום, בעייה בשליחה למייל.
אני מאובחן כסובל מדיכאון מג'ורי עם אפיזודה.
מצב אמיתי לגמרי כך שאין לי דמות לשחק. זה פשוט אני.
בנוסף, קיבלתי המלצה ל21.
העניין הוא שהפסיכיאטר הפנה אותי לועדת כשירות וללא הורים מכיוון שנוצר איתם קשר טלפונית והם עמדו על כך שאשתחרר כך שדעתם בנושא ברורה.
מה היא בדיוק ועדת הכשירות הזו?
לפי הכתוב למעלה מהם הסיכויים אכן להשתחרר מהצבא?
אני כרגע על 2 סוגי תרופות שפועלות ביחד כמניעה לדיכאון.
תודה רבה.

וועדה רפואית היא חותמת גומי, כלומר אין סיכוי שתתקבל המלצה אחרת שהיא לא פטור. כל שתצטרך לעשות או לחתום על מסמכים.
הסיכויים להשתחרר מהצבא אחריי שקיבלת המלצה מפסיכיאטר, הם 100% (מתוך 100).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2013 16:22

מנחם לדעת.
ובכל זאת, מה העניין של ועדת כשירות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2013 17:39

אורח כתב:מנחם לדעת.
ובכל זאת, מה העניין של ועדת כשירות?

למה אתה מתכוון ב"מה העניין"?
אלה הנהלים. הפסיכיאטר לא יכול לשחרר לגמרי בכוחות עצמו, הוא מאבחן וממליץ על הורדה לפרופיל מסוים, ועל הנייר הוועדה הצבאית היא זו שבוחנת אם חייל כשיר לשירות או שלא והיא זו שמחליטה סופית אם לשחרר או לא. עניין של נהלים, בסה"כ.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2013 19:44

ביקשו להביא את 2 ההורים לוועדה.
היו מחשבות אבדניות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשמוע על זה ועל ההשלכות וכל הבלבולים שהפסיכיאטר ינסה להכניס לה.
היא סבלה מדכאונות בעבר ומושפעת מהר ממילים של אנשים "סמכותיים" ומין הסתם זה יפול עליי.
אני יודע מה אני רוצה. לצאת מהצבא. אין לי צורך להישאר רק כי אמא שלי פלטה משהו על "כן הוא צריך להישאר חבל העתיד שלו" כשבסוף אני זה שאפגע כי כמו שציינתי למעלה אני באמת סובל מדיכאון מג'ורי.

אפשרי להביא הורה אחד בלבד?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2013 20:02

אורח כתב:ביקשו להביא את 2 ההורים לוועדה.
היו מחשבות אבדניות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשמוע על זה ועל ההשלכות וכל הבלבולים שהפסיכיאטר ינסה להכניס לה.
היא סבלה מדכאונות בעבר ומושפעת מהר ממילים של אנשים "סמכותיים" ומין הסתם זה יפול עליי.
אני יודע מה אני רוצה. לצאת מהצבא. אין לי צורך להישאר רק כי אמא שלי פלטה משהו על "כן הוא צריך להישאר חבל העתיד שלו" כשבסוף אני זה שאפגע כי כמו שציינתי למעלה אני באמת סובל מדיכאון מג'ורי.

אפשרי להביא הורה אחד בלבד?

אני חושב שכן, זה לא כזה קריטי. גם אם תבוא בלי ההורים, תהיה וועדה... לי הייתה וועדה בלי נוכחות ההורים.

בשלב הזה ההורים כבר לא ממש יכולים לפגוע ביציאה גם אם יגיעו, אז הסר דאגה מליבך.

והכי חשוב - היציאה לא מספיקה. טפל בעצמך.
ללא

הודעהעל ידי ללא » 15 יוני 2013 20:07

שלום אני לא מצליח להירשם ואני חייב שתעזרו לי יצאתי מיחידה על קב"ן עם קהס 43 ותש 4 ואני עברתי לשרת במקום אחר אני במצוקה ואני חייב לצאת מהצבא אני לא מסוגל יותר מה לעשות והאם זה שיש לי קהס מקל עלי על קבלת הפטור ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 יוני 2013 20:46

ללא כתב:שלום אני לא מצליח להירשם ואני חייב שתעזרו לי יצאתי מיחידה על קב"ן עם קהס 43 ותש 4 ואני עברתי לשרת במקום אחר אני במצוקה ואני חייב לצאת מהצבא אני לא מסוגל יותר מה לעשות והאם זה שיש לי קהס מקל עלי על קבלת הפטור ?

אתה יכול לבקש הפנייה לקב"ן, אבל לפני שאתה מגיע לקב"ן כדאי שתעבור דרך פסיכיאטר במיון ותוציא חוות דעת (אם אין לך) וממנו כבר לבקש הפנייה לקב"ן (הפנייה כזו היא גם "נחשבת יותר" כי מדובר בהפנייה מהמיון).

איך אתה יוצא? אתה פונה שוב ושוב אל הקב"ן, מכריז שאתה רוצה לצאת, מתנהג לפי טרגט 21 viewtopic.php?f=2&t=12649 ולפי המדריך הזה http://tinyurl.com/oc3ryzb אצל כל קב"ן\פסיכיאטר שאתה פוגש.

כמובן שחשוב גם לא לתפקד (חפש מה זה חוסר תפקוד בפורום).

אם זה לא עוזר לאורך זמן, יש מהלכים "שוברי דפוס" שאפשר לעשות - תפנה לפורום במצב כזה וננסה לעזור.

אתה יכול לפנות גם במקביל לרשת הליווי, יש שם מתנדבים מלווים מנוסים.

בהצלחה.

----

קה"ס בהחלט לא פוגע, זה שלב, אבל להבא כדאי לא להסכים לטיפולים והקלות בתוך הצבא, אלא להתעקש על יציאה מהצבא ולשדר החרפה במצוקה.
ללא

הודעהעל ידי ללא » 15 יוני 2013 22:23

תודה על התגובה הסכמתי לקהס כי לא הייתה לי ברירה אני הייתי וגם כרגע במצב קשה ...
כרגע אני עובר למקום חדש מה אני צריך לעשות על ההתחלה כי הצבא באמת לא מתאים לי ופוגע בי מכל הבחינות ...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 00:29

תקרא באופן דחוף את את המאמרים שהאורח נתן לך בהודעה שלו והחל מהיום הראשון שאתה מגיע למקום החדש... זו ההתנהגות שלך
אתה לא עושה ראיון אישי והופך לשמח או מתנהג נורמלי ועובר קלירנסים למינהם ומי יודע מה עוד...
אתה יותר לא מתפקד
בלי פחד! נקודה.....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 07:07

ללא כתב:תודה על התגובה הסכמתי לקהס כי לא הייתה לי ברירה אני הייתי וגם כרגע במצב קשה ...
כרגע אני עובר למקום חדש מה אני צריך לעשות על ההתחלה כי הצבא באמת לא מתאים לי ופוגע בי מכל הבחינות ...

הסברתי באופן מפורט בתגובה שלי. אם לא הבנת - פנה לרשת הליווי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 07:47

אהלן, שאלה:
כשמבקשים ממני לבוא לוועדה בירפ"א עם 2 ההורים, איך זה מתבצע?
פשוט אמרו לי להגיע בשעה מסויימת ולא נתנו לי מסמכים כלשהם, צווים כלשהם.. ובמיוחד לא להורים. אז איך הם אמורים להיכנס?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 11:58

אורח כתב:אהלן, שאלה:
כשמבקשים ממני לבוא לוועדה בירפ"א עם 2 ההורים, איך זה מתבצע?
פשוט אמרו לי להגיע בשעה מסויימת ולא נתנו לי מסמכים כלשהם, צווים כלשהם.. ובמיוחד לא להורים. אז איך הם אמורים להיכנס?

אתה לא צריך צו או מסמך. הם יודעים שאתה צריך להגיע. אני הייתי מסופח לר"מ 2 ושם היו נהלים והיה צורך להעביר את התיק הרפואי ולהכין את המסמכים, והפקידות עשו את זה, כך שאני מתאר לעצמי שגם עכשיו אתה לא צריך לעשות כלום חוץ מלהגיע והם כבר יסתדרו ביניהם.

כשתכנסו, פשוט תסבירו שאתם לוועדה הרפואית, ושהם זומנו ויתנו להם לעבור. ירפ"א היא מרפאה בין היתר, כך שאין שם בעייה כל כך גדולה בכניסה - זה לא בסיס צבאי רגיל. אם עושים לכם בעיות בכניסה אז תכנס אתה ותברר, אבל לא אמורות להיות בעיות.

אתם פשוט מגיעים לשם, חותמים על טפסים וזהו. הוועדה היא חותמת גומי.
totogate
יצירת קשר:

הודעהעל ידי totogate » 16 יוני 2013 16:01

שוחררתי על 21.
נאמר לי להגיע לבסיס מחר עם כל הציוד הצבאי שלי ע"מ להשתחרר, אך הבעיה היא שכל היחידה שלי נמצאת בחוסן היום.
האם אני אהיה חייב לחכות עד שהם יחזרו או שיש אפשרות לשחרר אותי ללא זה? (ז"א אולי קלירנס שבו צריך חתימות מפקדים כלשהם או מה שלא יהיה)
תודה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 16:24

totogate כתב:שוחררתי על 21.
נאמר לי להגיע לבסיס מחר עם כל הציוד הצבאי שלי ע"מ להשתחרר, אך הבעיה היא שכל היחידה שלי נמצאת בחוסן היום.
האם אני אהיה חייב לחכות עד שהם יחזרו או שיש אפשרות לשחרר אותי ללא זה? (ז"א אולי קלירנס שבו צריך חתימות מפקדים כלשהם או מה שלא יהיה)
תודה!

אני רק יכול לתת לך מידע. קלירנס אתה תהיה חייב לעשות ביחידה, ואת הציוד אם אני לא טועה אתה אמור להחזיר בבקו"ם.

חוץ מזה לא הבנתי - הם עסוקים במשהו "היום" ואתה אמור להגיע לשם מחר אז מה בעצם הבעיה?

מזל טוב. בהצלחה באזרחות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 16:26

totogate כתב:שוחררתי על 21.
תודה!

או שאני צריך לומר בשירות הלאומני :cry:

viewtopic.php?f=1&t=13757
viewtopic.php?f=1&t=14210
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 18:53

הסיכוי שאני אהיה בשירות לאומי גם אם זה אומר להיות אזרח סוג ז'.. הוא אפס.. כי אני זורק זין
יצאתי ממסגרת אחת... עכשיו להיכנס למסגרת שנייה? לא נראה לי
תודה על המידע בכל אופן
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 19:02

אורח כתב:הסיכוי שאני אהיה בשירות לאומי גם אם זה אומר להיות אזרח סוג ז'.. הוא אפס.. כי אני זורק זין
יצאתי ממסגרת אחת... עכשיו להיכנס למסגרת שנייה? לא נראה לי
תודה על המידע בכל אופן

טוב זה בכלל לא בטוח שהחוק יעבור ומבחינה משפטית-חוקית אתה תהיה אזרח סוג ז' אם לא תשרת.
ובכל זאת, אני לא לוקח את הסיכון.

הטיעון של "יצאתי ממסגרת אחת... עכשיו להכנס למסגרת אחרת?" הוא לא רציני. מה גם שאין מה להשוות בין המסגרת של השירות הלאומני לזו של השירות הצבאי.
ומקום עבודה, זו לא מסגרת?

איך שאני רואה את זה... לך תדע אם יום אחד לא תצטרך שכ"ד מסובסד או משהו כזה ולא יהיה לך למי לפנות מלבד למדינה... ואז אם החוק יעבור וזה יהיה קריטריון (אם אני לא טועה בסבסוד שכר דירה זה כבר קריטריון - אז אכלת אותה).

אני גם לא חושב שאתה מבין את המשמעות המלאה של "להיות אזרח סוג ז' ". למדת בשיעורי היסטוריה מה היה מצבם של יהודי בריה"מ? אחריי השירות הלאומני אתה יכול לקבל מעמד הדומה לזה שקיבלו היהודים באימפריה העות'מאני, וכן, הוא עדיף יותר. אני לא חושב שזה כדאי "לזרוק זין".

בכל מקרה - זו החלטה אישית של כל אחד לעשות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 19:57

ברוך בורא האזרחות האירופאית!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2013 19:58

אורח כתב:ברוך בורא האזרחות האירופאית!

שזה בעצם הפקיד האירופאי...

כן, זו אופציה לא רעה בכלל... אבל לא כולם יכולים להשתמש בה...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 19 אורחים