בקשר לפסיכיאטר אזרחי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

atar59
יצירת קשר:

בקשר לפסיכיאטר אזרחי

הודעהעל ידי atar59 » 02 יוני 2013 15:14

אני בצבא כמה חודשים,האם לפסיכאטר האזרחי להגיד אותם דברים כמו בטארגט 21?נגיד אם הוא שואל אותי האם חשבתי להתאבד, "להגיד מה זה חשוב?"
ואם הוא מתעקש לקבל תשובה על זה?
להראות שהמצב היה גרוע גם לפני הצבא?האם לענות על השאלות שלו או חלק לגמגם ולענות תשובות לא לעניין?
אורח

Re: בקשר לפסיכיאטר אזרחי

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2013 16:06

atar59 כתב:אני בצבא כמה חודשים,האם לפסיכאטר האזרחי להגיד אותם דברים כמו בטארגט 21?נגיד אם הוא שואל אותי האם חשבתי להתאבד, "להגיד מה זה חשוב?"
להראות שהמצב היה גרוע גם לפני הצבא?האם לענות על השאלות שלו או חלק לגמגם ולענות תשובות לא לעניין?

כן. כן.
לחזור על אותו דבר, להגיד "לא יודע".
כן, אבל שהצבא דרדר את המצב.
מה שחשוב לאי הכשירות - לענות. כל שאלת מריחה אחרת - לענות בבלבול.
atar59
יצירת קשר:

הודעהעל ידי atar59 » 02 יוני 2013 16:16

אורח כתב:
atar59 כתב:אני בצבא כמה חודשים,האם לפסיכאטר האזרחי להגיד אותם דברים כמו בטארגט 21?נגיד אם הוא שואל אותי האם חשבתי להתאבד, "להגיד מה זה חשוב?"

כן. כן.

מה זה לענות בבלבול?והאם יש הבדל בין חוות דעת של פרופסור לחוות דעת של דוקטור?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 יוני 2013 16:43

אין תשובה אבסולוטית לגבי מה צריך לענות. מה שיותר חשוב זה מה אתה מנסה לבטא, זה הכל. כאשר שאלו אותי לגבי אובדנות התחלתי לספר על זה שנהגתי לתכנן דברים, או לפחות ללמוד כמה שיותר (לא, לא בבית ספר. המקום הזה מיותר, אני מדבר על למידה עצמית) -- "אבל כיום אני לא רואה את עצמי עושה דבר, אני לא רואה עתיד ואני לא רואה מחר. המטרות שלי כרגע זה פשוט לקום בבוקר, ואפילו זה מתחיל לרוץ אצלי במוח תחת סימני שאלה".
אולי טיפה דרמטי, אבל זה היה הסיגנון. לענות בשאלה לפסיכיאטר זה לא כל כך חכם, אתה נאבק בו. אתם נלחם, "השאלה שלך חסרת נקודה ואני דוחה אותה! תשאל משהו יותר טוב!".
....
'מה זה משנה'...איזו תשובה מעניינת.

אה, כן: רק כדי לעלות נקודה שאולי עלולה להיראות לך כחסרת נקודה, אבל כמה אנשים גרמו לעצה הזאתי להראות תקינה : אל תגיד "לא יודע" על כל דבר. כמו "מה השם שלך?", תשמש בזה במידה הנכונה בתוך מסגרת של הגיון. תענה "לא יודע" על דברים שתלויים בעתיד שלך, במהלכים שאתה עלול לבצע או יכול. הנקודה בלענות "לא יודע" זה כדי להראות אפטיות. חוסר התעניינות מוחלט שמראה שאחד מיואש ותשוש מבחינה מנטלית, ולעיתים פיזית, כדי לענות על כל דבר שדורש טיפה מחשבה. ההתנגות הזו כמובן יותר תואמת לקב"ן, מכיוון שכל תשישות כל שהיא יותר הגיונית לסביבת הצבא מאשר סביבה אזרחית (אחרי הכל, אתה בא אליו ומבקש ממנו עזרה); אז משדרים יותר גישה נואשת ותשושה מאשר עדישה / אפטית. אני מקווה שאתה מבין מהם ההבדלים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2013 17:03

atar59 כתב:
אורח כתב:

כן. כן.

מה זה לענות בבלבול?והאם יש הבדל בין חוות דעת של פרופסור לחוות דעת של דוקטור?

SOLUS ענה כמו שצריך ולא, אין הבדל. פרופסור הוא עדיין רופא (יש לו תואר דוקטור לרפואה) - הוא פשוט גם פרופסור באוניברסיטה כלשהי. זה לא סותר.
atar59
יצירת קשר:

הודעהעל ידי atar59 » 02 יוני 2013 18:54

כן. כן.
מה שחשוב לאי הכשירות - לענות. כל שאלת מריחה אחרת - לענות בבלבול.[/quote]
מה זה לענות בבלבול?והאם יש הבדל בין חוות דעת של פרופסור לחוות דעת של דוקטור?[/quote]

SOLUS ענה כמו שצריך ולא, אין הבדל. פרופסור הוא עדיין רופא (יש לו תואר דוקטור לרפואה) - הוא פשוט גם פרופסור באוניברסיטה כלשהי. זה לא סותר.[/quote]
אם הפסיכיאטר האזרחי ישאל אם ראיתי קב"ן בשירות שלי להגיד לו שכן או לא?ולהגיד לו שהוא לא עזר לי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2013 19:36

atar59 כתב:כן. כן.

מה זה לענות בבלבול?והאם יש הבדל בין חוות דעת של פרופסור לחוות דעת של דוקטור?[/quote]

SOLUS ענה כמו שצריך ולא, אין הבדל. פרופסור הוא עדיין רופא (יש לו תואר דוקטור לרפואה) - הוא פשוט גם פרופסור באוניברסיטה כלשהי. זה לא סותר.[/quote]
אם הפסיכיאטר האזרחי ישאל אם ראיתי קב"ן בשירות שלי להגיד לו שכן או לא?ולהגיד לו שהוא לא עזר לי?[/quote]

לא, תגיד שלא נותנים לך לראות אף אחד, שאף אחד לא מבין אותך שם ולא עוזר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים