אסמכתא למיון, מי עוזר לי לפתור את הבעיה?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Toxido
יצירת קשר:

אסמכתא למיון, מי עוזר לי לפתור את הבעיה?

הודעהעל ידי Toxido » 23 מאי 2013 01:46

השתחררתי בשעה טובה כמו שחלק יודעים כאן הבעיה שהחוות דעת מהמיון שהוצאתי היא כבר מלפני חודש + ועוד לא שילמתי את זה, ביחידה הישנה שלי
לא הצלחתי להוציא אסמכתא לתשלום של ה 750 שקל עקב המצוקה שהגעתי למיון, אחרי ששוחררתי מה יש לי לעשות בקשר לזה?
אין לי ממש מאיפה להביא 750 שקל :(, אני חייב לדעת מה לעשות לפני שיקנסו אותי דרך המיון.
האם מישהו יודע על פיתרון אולי שאפשר לדבר איתם ולהגיד להם ששוחררתי מהצבא או משהו או ללכת לאנשהו כדי לקבל אסמכתא כשאני כרגע
כבר לא קשור לצהל?

אני אשמח לעזרה אני משתגע לגבי זה.

תודה רבה
אורח

Re: אסמכתא למיון, מי עוזר לי לפתור את הבעיה?

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2013 09:28

Toxido כתב:השתחררתי בשעה טובה כמו שחלק יודעים כאן הבעיה שהחוות דעת מהמיון שהוצאתי היא כבר מלפני חודש + ועוד לא שילמתי את זה, ביחידה הישנה שלי
לא הצלחתי להוציא אסמכתא לתשלום של ה 750 שקל עקב המצוקה שהגעתי למיון, אחרי ששוחררתי מה יש לי לעשות בקשר לזה?
אין לי ממש מאיפה להביא 750 שקל :(, אני חייב לדעת מה לעשות לפני שיקנסו אותי דרך המיון.
האם מישהו יודע על פיתרון אולי שאפשר לדבר איתם ולהגיד להם ששוחררתי מהצבא או משהו או ללכת לאנשהו כדי לקבל אסמכתא כשאני כרגע
כבר לא קשור לצהל?

תודה רבה

האמת שלא. אתה חייל משוחרר, משרד הבטחון הוא כבר לא הכתובת... אין לך שום קשר לצבא. אני לא יודע איך ניסית להשיג את זה כשהיית בתוך הצבא, אבל מהרגע שבו אתה כבר לא קשור לצבא בשום אופן זה אבוד.

בכל מקרה, זה מחיר סביר לחוות דעת מפסיכיאטר פרטי למשל, ועכשיו אתה משוחרר. אם לשים את זה על כף המאזניים, מה היה יותר שווה, להשאר שם ולא לשלם או לצאת וכן לשלם?

אין לך משכורת צבאית? בקש עזרה מההורים. אם גם הם בבעיה כרגע - נסה להגיע איתם להסכם ולפרוש את התשלומים. אני חושב שהמענק שאתה מקבל על 3 חודשים גם יכול לכסות חלק מהסכום, אם לא את כולו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2013 10:16

אורח כתב:
Toxido כתב:השתחררתי בשעה טובה כמו שחלק יודעים כאן הבעיה שהחוות דעת מהמיון שהוצאתי היא כבר מלפני חודש + ועוד לא שילמתי את זה, ביחידה הישנה שלי
כבר לא קשור לצהל?

תודה רבה

האמת שלא. אתה חייל משוחרר, משרד הבטחון הוא כבר לא הכתובת... אין לך שום קשר לצבא. אני לא יודע איך ניסית להשיג את זה כשהיית בתוך הצבא, אבל מהרגע שבו אתה כבר לא קשור לצבא בשום אופן זה אבוד.

בכל מקרה, זה מחיר סביר לחוות דעת מפסיכיאטר פרטי למשל, ועכשיו אתה משוחרר. אם לשים את זה על כף המאזניים, מה היה יותר שווה, להשאר שם ולא לשלם או לצאת וכן לשלם?

אין לך משכורת צבאית? בקש עזרה מההורים. אם גם הם בבעיה כרגע - נסה להגיע איתם להסכם ולפרוש את התשלומים. אני חושב שהמענק שאתה מקבל על 3 חודשים גם יכול לכסות חלק מהסכום, אם לא את כולו.

תודה רבה על התשובה ואתה צודק באלף אחוז שזה משתלם פשוט כרגע אין לי...
רגע אז עד אתמול ששוחררתי נחשבה לי המשכורת ואני יקבל כסף בראשון לחודש או שאני
לא יקבל את המשכורת הזאת?
לגבע המענק הזה שאמרת של 3 חודשים מזה הדבר הזה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2013 10:57

אורח כתב:
אורח כתב:
כבר לא קשור לצהל?

תודה רבה

תודה רבה על התשובה ואתה צודק באלף אחוז שזה משתלם פשוט כרגע אין לי...
רגע אז עד אתמול ששוחררתי נחשבה לי המשכורת ואני יקבל כסף בראשון לחודש או שאני
לא יקבל את המשכורת הזאת?
לגבע המענק הזה שאמרת של 3 חודשים מזה הדבר הזה?

אתה אמור לקבל גם את המשכורת, גם פקדון וגם מענק.
http://www.hachvana.mod.gov.il/pages/hok/hok_maanak.asp

כל חייל משוחרר מקבל את זה. זה שאתה שירתת רק 3 חודשים, רק אומר שתקבל פחות (הרבה פחות, אבל אפשר להשתמש בסכום הזה כדי לכסות את החוב).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2013 11:16

הוא שירת חצי שנה. לפי דעתי המענק שלו מספיק כדי לסגור את החוב
Toxido
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Toxido » 23 מאי 2013 13:36

אבל למה בעצם אני מקבל את המענק הזה? יש מענק ללימודים מהצבא למי שמסיים שאת זה אני לא יקבל
ויש מענק שחרור שהוא 7-8 אחרי 3 שנים שמשתחרר אחרי 5 שנים לפי מה שהבנתי, אז איך נקרא המענק הזה בעצם שאני אמור לקבל
אחרי 4 חודש שירות שכן נחשבו לי וכן נרשמו לי בטופס שחרור מצהל?
זה בעצם תקף למי שיוצא על אי התאמה\ 21 וכל זה? ולא הצלחתי להבין אחרי כמה זמן זה יכנס לי לחשבון בנק כי אם זה יקח עוד חודשיים
סתם דוגמא כניראה יקנסו אותי מהמיון אני חייב להבין מתי זה נכנס.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 מאי 2013 13:46

חייל שמשתחרר משירות מקבל מענק שחרור ופיקדון אישי (שתי הטבות נפרדות), כל אחד לפי מכפלת סכום מסוים במספר חודשי השירות. מענק השחרור מועבר בהקדם לחשבון הבנק לאחר סיום השירות. לעומתו, והפיקדון ניתן לניצול למטרות ספציפיות ורק לאחר חמש שנים ניתן לקבל את הכסף לחשבון הבנק.

ההטבות האלה ניתנות למי ששירת 12 חודשים לפחות, או השתחרר מטעמי בריאות - ולכן, כיוון שהשתחררת על פרופיל 21, תקבל אותן, מופחתות כמובן (לפי מספר חודשי השירות). ככל הידוע לי, ההטבות לא ניתנות כלל למי שהשתחרר מסיבת "התנהגות רעה וחמורה" (בוועדת אי התאמה).

בדף שקישרו אליו כתובים פרטים על מועד העברת מענק השחרור לחשבון הבנק.
Toxido
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Toxido » 23 מאי 2013 13:51

אז עלי רק לחכות בעצם?

דרך אגב המשכורת של החודש תיכנס לי בראשון כרגיל?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2013 14:55

Toxido כתב:אז עלי רק לחכות בעצם?

אתה יכול לחכות וזה יועבר בסופו של דבר, או לנג'ס ליחידה להכוונת חיילים משוחררים.
כמו שאמרתי, המשכורת תכנס (גם אם זה לא היה חודש שלם, הם חייבים לתת לך את המשכורת הצבאית) אם לא בראשון כרגיל אז ביחד עם המענק(באותה פעימה).
Toxido
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Toxido » 23 מאי 2013 17:03

אורח כתב:
Toxido כתב:אז עלי רק לחכות בעצם?

אתה יכול לחכות וזה יועבר בסופו של דבר, או לנג'ס ליחידה להכוונת חיילים משוחררים.
כמו שאמרתי, המשכורת תכנס (גם אם זה לא היה חודש שלם, הם חייבים לתת לך את המשכורת הצבאית) אם לא בראשון כרגיל אז ביחד עם המענק(באותה פעימה).

תודה רבה על העזרה!!! ;)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים