הגיע הזמן לפעול, איך אני משתחרר מבלי שההורים ידעו ??

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אדם חופשי
יצירת קשר:

הגיע הזמן לפעול, איך אני משתחרר מבלי שההורים ידעו ??

הודעהעל ידי אדם חופשי » 20 מאי 2013 11:58

זה ממש בעיה כי ההורים ממש פרימיטיביים , ואני רוצה שהקבן והפסיכיאטר לא יתקשר או יצור קשר עם ההורים שלי, כדי שלא יזיינו לי תשכל.
מישהו עשה דבר כזה? יודע איך אפשר?
אורח

Re: הגיע הזמן לפעול, איך אני משתחרר מבלי שההורים ידעו ??

הודעהעל ידי אורח » 20 מאי 2013 12:01

אדם חופשי כתב:זה ממש בעיה כי ההורים ממש פרימיטיביים , ואני רוצה שהקבן והפסיכיאטר לא יתקשר או יצור קשר עם ההורים שלי, כדי שלא יזיינו לי תשכל.
מישהו עשה דבר כזה? יודע איך אפשר?

כן, אני השתחררתי בלי ידיעתם של הוריי.

אם הוא מציע לך לזמן את ההורים (מה שבכלל לא בטוח שיקרה) - פשוט תציג לו מצב של ניתוק, חוסר הבנה ותקשורת, לחץ מצידם לשרת כמו כלום ומריבות(וכמובן לא להסכים ולהראות שאם הם יזומנו זה יגביר את מצוקתך). הוא יוותר בסופו של דבר על זה.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 20 מאי 2013 12:11

אבל בפעם האחרונה אצל הקבן היא התעקשה להתקשר להורים ואמרתי לה שלא, ושאני לא זז מפה כדי שלא תתקשר ואז היא התעצבנה ואמרה שזה סירוב פקודה לקצינה ובלה בלה ובכל זאת התקשרה להורים ואמא שלי קיבלה את זה ממש קשה כי למרות שאמרתי לה שהכל משחק היא בטוחה ב 100% שלא. ואני ממש לא רוצה להגיע למצב הזה שוב :/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 מאי 2013 12:21

אדם חופשי כתב:אבל בפעם האחרונה אצל הקבן היא התעקשה להתקשר להורים ואמרתי לה שלא, ושאני לא זז מפה כדי שלא תתקשר ואז היא התעצבנה ואמרה שזה סירוב פקודה לקצינה ובלה בלה ובכל זאת התקשרה להורים ואמא שלי קיבלה את זה ממש קשה כי למרות שאמרתי לה שהכל משחק היא בטוחה ב 100% שלא. ואני ממש לא רוצה להגיע למצב הזה שוב :/

כנראה שלא אמרת לה שאין ביניכם יחסים בכלל או שהיחסים במצב ממש גרוע ולכן היא החליטה להתקשר ולבדוק את העניין. אתה יכול להגיד שעכשיו אחריי שהם גילו שאתה רוצה לצאת, היחסים התדרדרו (תדאג להבהיר את זה שהמצב בבית לא טוב וכו' כדי שיעזוב את זה).

אל תגיד "לא ואני לא זז מפה" אלא "אני לא רוצה", "אני לא יכול" וכו'... כלומר תתמקד במצב הנפשי שלך ותציג את זה כמו שצריך.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 20 מאי 2013 12:35

הקב"ן אמורה לעזור לך. אתה לא מאיים על מי שאמור לעזור... אתה בוכה ומתחנן.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 20 מאי 2013 12:49

אני יסביר איך זה היה:
שיחקתי לפי טרגט 21 ואמרתי לה שאני לא מספר להורים שלי כלום כי אני סגור ולא חושף שום רגשות לכן ההורים שלי לא מודעים ואני לא רוצה שידעו. היא אמרה לי לצאת כי היא רוצה לדבר איתם אז אמרתי לה שאני מעדיף שלו , היא התעקשה אז פשוט נשארתי ולא זזתי… ואז היא כבר כעסה ואמרה שזה סירוב ואז קמתי בסוף .
פעם הבאה מה לומר? שאנחנו לא בקשר בכלל? שהם לא מבינים אותי והם רוצים שאשרת בכל מצב בכל התנאים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 מאי 2013 13:10

אדם חופשי כתב:אני יסביר איך זה היה:
שיחקתי לפי טרגט 21 ואמרתי לה שאני לא מספר להורים שלי כלום כי אני סגור ולא חושף שום רגשות לכן ההורים שלי לא מודעים ואני לא רוצה שידעו. היא אמרה לי לצאת כי היא רוצה לדבר איתם אז אמרתי לה שאני מעדיף שלו , היא התעקשה אז פשוט נשארתי ולא זזתי… ואז היא כבר כעסה ואמרה שזה סירוב ואז קמתי בסוף .
פעם הבאה מה לומר? שאנחנו לא בקשר בכלל? שהם לא מבינים אותי והם רוצים שאשרת בכל מצב בכל התנאים?

כן.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 25 מאי 2013 11:54

השבוע אני רואה קבן, אני חייב להבטיח את זה שלא יצרו שום קשר עם ההורים שלי! הבנתי שגם שולחים את הפטור בדואר! שזה עוד בעיה, כי אסור בשום אופן שזה יקרה!
אני יגיד את מה שכתבו לי להגיד אבל אני חייב עוד סיבות הגיוניות להציג לקבן כדי להבטיח ב 100% שההורים לא ידעו מהשחרור שלייי !!
יש למישהו עצה איך ההורים לא ידעו ?
איך למנוע מהפטור להגיע בדואר ? ( אם זה בכלל נכון כי ככה הבנתי )
איזה תירוץ טוב כדי שאחרי השחרור , עד שאני ימצא עבודה תירוץ למה אני בבית, ולמה אני הולך בלי מדים וכו
בקיצור אני צריך לכסות הכל …:/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 מאי 2013 13:10

אדם חופשי כתב:השבוע אני רואה קבן, אני חייב להבטיח את זה שלא יצרו שום קשר עם ההורים שלי! הבנתי שגם שולחים את הפטור בדואר! שזה עוד בעיה, כי אסור בשום אופן שזה יקרה!
אני יגיד את מה שכתבו לי להגיד אבל אני חייב עוד סיבות הגיוניות להציג לקבן כדי להבטיח ב 100% שההורים לא ידעו מהשחרור שלייי !!
יש למישהו עצה איך ההורים לא ידעו ?
איך למנוע מהפטור להגיע בדואר ? ( אם זה בכלל נכון כי ככה הבנתי )
איזה תירוץ טוב כדי שאחרי השחרור , עד שאני ימצא עבודה תירוץ למה אני בבית, ולמה אני הולך בלי מדים וכו
בקיצור אני צריך לכסות הכל …:/

ישלחו את הפטור לכתובת שאתה תציין. אם הכתובת של ההורים שלך היא זו שמעודכנת במערכת הצבאית, אז תשנה את זה. אם אתה לא יכול, אז פשוט תדאג להגיע לתיבת הדואר לפניהם. זה בכלל לא בטוח שתהיה וועדה שלא בנוכחותך (אתה צריך להסכים לזה ולחתום על טפסים, בלי הסכמתך זה לא יתבצע). יכול מאוד להיות שתשתחרר בדרך הרגילה: וועדה רפואית בנוכחותך, ואז אתה אמור לקבל את הפטור ביום השחרור ולא בדואר.

העצה שנתתי מספיקה. אם תתחיל לשפוך את הלב בפני הקב"ן, ותספק לו שלל סיבות הגיוניות וכאלה שהן פחות הגיוניות למה ההורים שלך לא צריכים להגיע, זה יפגע בתהליך השחרור. המטרה היא לדבר כמה שפחות, לשדר מצוקה כמה שיותר, להסיט את הדיון מההורים שלך אחריי שאתה מבהיר שהם פוגעים בך ("אני לא רוצה, אני לא יודע") ולהסיט את הדיון מהקלות למיניהן ולהתרכז רק ביציאה מהצבא.

אתה בבית כי אתה בדחיית שירות. אתה בבית כי נתנו לך פרופיל 24 בלי הסכמתך. אתה בבית כי אתה בחופשה. אתה בבית כי שחררו אותך זמנית. אתה בבית כי הועברת ללא הסכמתך לשירות ללא תשלום וללא מדים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יוני 2013 13:07

למה להמשיך להעמיד פנים אחרי שהשתחררת? למה לעשות שקר כזה ענקי?
זה בא מאחד שההורים שלו איימו עליו שיעיפו אותו מהבית אם יצא מהצבא.
אני מבין למה לא לערב אותם בזמן התהליך אבל אחרי שהשתחררת אתה מתכוון להעמיד פנים 3 שנים? ועד שתיהיה עצמאי שיחשבו ששירתת בצבא?
שואל מרצון להבין.

בכל מקרה..תגיד שהם איימו לזרוק אותך מהבית, תראה חרדה כשהיא מזכירה לדבר עם ההורים, שהם אטומים משוגעים, שאתה שונא אותם, תבכה שלא תדבר איתם. יכולים להוציא אותך בלי לפגוש את ההורים.

וכמו שאחד אחר אמר פה - עברת לשירות על אזרחי - מ.צ. סמוי, או בסיסים מסויימים במודיעין
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יוני 2013 13:31

אורח כתב:למה להמשיך להעמיד פנים אחרי שהשתחררת? למה לעשות שקר כזה ענקי?
זה בא מאחד שההורים שלו איימו עליו שיעיפו אותו מהבית אם יצא מהצבא.
אני מבין למה לא לערב אותם בזמן התהליך אבל אחרי שהשתחררת אתה מתכוון להעמיד פנים 3 שנים? ועד שתיהיה עצמאי שיחשבו ששירתת בצבא?
שואל מרצון להבין.

בכל מקרה..תגיד שהם איימו לזרוק אותך מהבית, תראה חרדה כשהיא מזכירה לדבר עם ההורים, שהם אטומים משוגעים, שאתה שונא אותם, תבכה שלא תדבר איתם. יכולים להוציא אותך בלי לפגוש את ההורים.

וכמו שאחד אחר אמר פה - עברת לשירות על אזרחי - מ.צ. סמוי, או בסיסים מסויימים במודיעין

אתה אף פעם לא יכול לדעת אם הם רציניים או לא. אז במקרה שלך הם רק דיברו ולא באמת עשו, זה לא אומר שאותו דבר יקרה גם לו.
וחוץ מזה, הוא לא חייב לעשות את זה 3 שנים, אלא שנה. זה לא בעייתי בכלל אם הוא יעשה משהו תוך כדי, ילמד\יעבוד\באמת ישרת.

עזוב את השירות המיוחד במ.צ וכו'... פשוט של"ת. יש אופציה כזאת.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 02 יוני 2013 10:22

הקבן והפסיכיאטר טוענים שחייב לידעה את ההורים על יציאת בנם מהצבא, ושזה חוק. אפילו אם הם מתנגדים זה החובה של לצהל… אז מה אני יעשה עכשיו ??!!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2013 11:22

אדם חופשי כתב:הקבן והפסיכיאטר טוענים שחייב לידעה את ההורים על יציאת בנם מהצבא, ושזה חוק. אפילו אם הם מתנגדים זה החובה של לצהל… אז מה אני יעשה עכשיו ??!!

בחיי, אין לי מושג... אולי תראה להם שעצם המחשבה על זה גורמת לך מצוקה קשה?!?!!?!
חרטה. אני יצאתי ואף אחד לא אמר להורים שלי. אין באמת נוהל כזה, תחשוב בעצמך, אתה כבר בן 18, אתה לא תחת האחריות שלהם בכלל.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 02 יוני 2013 19:24

אורח כתב:
אדם חופשי כתב:הקבן והפסיכיאטר טוענים שחייב לידעה את ההורים על יציאת בנם מהצבא, ושזה חוק. אפילו אם הם מתנגדים זה החובה של לצהל… אז מה אני יעשה עכשיו ??!!

חרטה. אני יצאתי ואף אחד לא אמר להורים שלי. אין באמת נוהל כזה, תחשוב בעצמך, אתה כבר בן 18, אתה לא תחת האחריות שלהם בכלל.

הוא רצה לצלצל להורים ואמרי לו שהם לא מבינים אותי ושלא יתקשר כי הם יסלקו אותי מהבית… הוא אמר שזה חלק חובה ואם צריך הם ישחררו אותי אפילו אם הם יתנגדו, אבל חייב להודיע להם.
זה דופק לי את כל התוכנית להגיד שאני בשל״ת …
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2013 19:35

אדם חופשי כתב:
אורח כתב:

הוא רצה לצלצל להורים ואמרי לו שהם לא מבינים אותי ושלא יתקשר כי הם יסלקו אותי מהבית… הוא אמר שזה חלק חובה ואם צריך הם ישחררו אותי אפילו אם הם יתנגדו, אבל חייב להודיע להם.
זה דופק לי את כל התוכנית להגיד שאני בשל״ת …

הוא מורח אותך. אתה לא משדר מצוקה חריפה מספיק. עובדה שאף אחד לא הודיע להורים שלי, אין שום חובה להודיע להורים שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יוני 2013 12:30

כמו שמי שמעלי אמר. שקרים.
תראה יותר מצוקה. חרדה. החמרה שמצב. תגיד שאתה שונא את ההורים. מקווה שהם ימותו.
אתה בנאדם עצמאי מעל גיל 18 ואין שום חובה לידע את ההורים שלך, מניסיון אישי אני יודע.
אם לא הולך, אולי תנסה שיודיעו טלפונית? ותשיג מישהו שיעמיד פנים שהוא אחד ההורים? או שתגיד שזה אח גדול או מישהו שאחראי עליך כאילו.
הממ עוד רעיון לומר שההורים בחו"ל לשבועיים שלוש (רק שזה יכול לפגוע בך אם יחליטו שזה לא דחוף ולחכות שיחזרו)
או שניסית להתחיל רק לספר כמה קשה לך בצבא, וישר הם התפוצצו עליך, רבתם והחלטת לברוח מהבית/לעבור דירה/לגור בעצמך. מאז אתה לא מדבר איתם. בינתיים אתה גר אצל חבר טוב/משפחה.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 03 יוני 2013 14:53

האם מישהו יכול לספק דופס שמציין באילו תנאים הקב"ן חייב ליידע את קרובי המשפחה של המטופל עקב מצבו? אני ברמה האישית יכול להבין את ההיגיון העומד מאחורי המעשה, אך הייתי רוצה לראות את הניסוח המפולסף והרישמי של הצו.
אני בספק שמישהו יצליח למצוא את זה, אני בהחלט לא מצאתי, אך שווה לשאול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יוני 2013 15:44

Solus כתב:האם מישהו יכול לספק דופס שמציין באילו תנאים הקב"ן חייב ליידע את קרובי המשפחה של המטופל עקב מצבו? אני ברמה האישית יכול להבין את ההיגיון העומד מאחורי המעשה, אך הייתי רוצה לראות את הניסוח המפולסף והרישמי של הצו.
אני בספק שמישהו יצליח למצוא את זה, אני בהחלט לא מצאתי, אך שווה לשאול.

אין דבר כזה.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 21 יוני 2013 19:03

הודעתי לו על קשיים עם ההורים שהם לא מבינים אותי וכו אבל הוא בשלו אומר שהוא חייב ליצור קשר עם ההורים כי אחרת אי אפשר להתקדם וזה הנהלים שחייב ליידע אל ההורים. ואם אני לא מסכים הוא מתקשר למפקד שייקח אותי לקורס (חימוש). אחרי שילה עם ההרים שהציגו אותי כשקרן כמובן שרק רוצה לצאת מהצבא וסיפרו לו שאני יוצא עם חברים ושאני בכלל לא בדיכאון… למזלי הוא פלט אותי לבקום ומשם אני ימשיך תתהליך .
אבל הפעם אני חייב שהוא לא ייצור קשר עם ההורים בשום אופן !!!!! איך אני יוכל להבטיח דבר כזה? כי אסור שדבר גזה יקרב שוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יוני 2013 19:14

אדם חופשי כתב:הודעתי לו על קשיים עם ההורים שהם לא מבינים אותי וכו אבל הוא בשלו אומר שהוא חייב ליצור קשר עם ההורים כי אחרת אי אפשר להתקדם וזה הנהלים שחייב ליידע אל ההורים. ואם אני לא מסכים הוא מתקשר למפקד שייקח אותי לקורס (חימוש). אחרי שילה עם ההרים שהציגו אותי כשקרן כמובן שרק רוצה לצאת מהצבא וסיפרו לו שאני יוצא עם חברים ושאני בכלל לא בדיכאון… למזלי הוא פלט אותי לבקום ומשם אני ימשיך תתהליך .
אבל הפעם אני חייב שהוא לא ייצור קשר עם ההורים בשום אופן !!!!! איך אני יוכל להבטיח דבר כזה? כי אסור שדבר גזה יקרב שוב.

מה זה "הודעתי לו"? להגיד לא מספיק, צריך גם להתנהג באופן מסוים ולהגיב לדרישה הזו באופן מסוים... צריך לשדר מצוקה באופן שיבהיר שדרישה כזו מדרדרת את המצב הנפשי שלך.

"הוא חייב ליצור קשר" - שקר, מריחה.

"ואם הוא לא מסכים... חימוש" - אוקיי, אז מה? אז נניח והוא שולח אותך לקורס? אתה פשוט ממשיך באותו קו של חוסר תפקוד, בקשת קב"ן, תיאור הניתוק בבית.

"אחריי שיחה עם ההורים" - כאן היית צריך להגיב באופן קיצוני, בכדי לערער על האמינות שלהם, להגיד שהם אלה שמשקרים. וחוץ מזה, איך בכלל התקיימה השיחה הזו? מאיפה היה לו המספר שלהם?

אם אתה לא רוצה שהוא ייצור קשר, אל תתן לו. אין סיבה שהוא ייצור, זה לגמרי תלוי בך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים