הבן בן 17 פוחד להגיע לצו ראשון עקב בעיית חרדות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ashki
יצירת קשר:

הבן בן 17 פוחד להגיע לצו ראשון עקב בעיית חרדות

הודעהעל ידי ashki » 18 מאי 2013 05:32

עם הבן וכלל לא עונים מה לעשות ? אני אביו, הבן קיבל כבר 4 צווים ראשונים ולא הולך כי מפחד באמת ללכת סובל מחרדה חברתית, כעת קיבל צו התראה לפני מעצר וגם לא מתכון ללכת, שלחתי ללשכת גיוס מכתב מרופא שאני צריך להגיע ללא עונים מה עלי לעשות ?
Solus
יצירת קשר:

Re: הבן בן 17 פוחד להגיע לצו ראשון עקב בעיית חרדות

הודעהעל ידי Solus » 18 מאי 2013 07:42

אין לי שמץ של מושג מה כתבת שם, אני אדאג לשלוח את הקריפטולוגים הטובים ביותר כדי לפענח את זה, אך עד אז אני אלך על ספקולציות.
אם "מכתב מרופא" הזה מציין למה הילד שלך לא יכול להתגייס, אז תשלח אותו למיטב בצירוף של מכתב אישי ממך או מבנך (אשר תכולתו מסבירה מי הוא ולמה הוא לא יכול להתגייס, אין לי מושג מה הבעיה הרפואית אז אולי תוכל גם על הדרך לבקש קב"ן).
לבן שלך יש שלוש אפשרויות, ככל שאני רואה את זה :
1. לחכות קצת זמן עד שיוכל לקבל חוות דעת מפסיכולוג (רצוי כמה שיותר מהר), ואז לשלוח את זה בצירוף כל מסמך שאתה חושב שיעזור למקרה הזה למיטב בבקשה לראות קב"ן או פסיכיאטר.
2. לשלוח את הבן שלך לבקו"ם כדי שיעמוד שם כמו נציב בבקשה לראות קב"ן בלי לעשות אף דבר אחר, מבלי לעבור אף שרשרת חיול לא משנה מה. הינה סיפור קצרצר על הרעיון .. תלחץ על הקישור http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html
3. הבן שלך יכנס לכלא ומשם יראה קב"ן, ומשם יחזור לבקו"ם כדי לחזור על שלב 2.

כל דבר אחר שאכתוב יהיה מיותר כי אני יכול לשאר במשך שעות מה לכל הרוחות כתבת.
נ.ב: אני ממש מקווה שהבחור הזה לא danyg...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 מאי 2013 09:59

ashki כתב:עם הבן וכלל לא עונים מה לעשות ? אני אביו, הבן קיבל כבר 4 צווים ראשונים ולא הולך כי מפחד באמת ללכת סובל מחרדה חברתית, כעת קיבל צו התראה לפני מעצר וגם לא מתכון ללכת, שלחתי ללשכת גיוס מכתב מרופא שאני צריך להגיע ללא עונים מה עלי לעשות ?

טוב סביר להניח שבמיטב לא יענו לך כי אתה הורה ולא ילד ובדרך כלל הם מבצעים זיהוי וכו'...
אבל כל מה שSOLUS כתב הוא נכון. רק שבלי הכנה נכונה (קריאת טרגט 21, מדריך גונזו לקבניסט הצעיר) הבן שלך לא ידע איך להתנהג ולהגיד "יש לי חרדה חברתית" זה לא מספיק כדי להשתחרר. למרות ש... מי אמר שאתה בכלל רוצה שהוא ישתחרר. לא עדיף שהבן שלך יפנה לכאן בבקשת עזרה בעצמו? כך נוכל לעזור לו כמו שצריך ונבין מה הוא באמת רוצה ומה בעצם הבעיה.
ashki
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ashki » 09 נובמבר 2013 13:18

ובכן הסכים להגיע לפסיכיאטר הצאי בלשכת הגיוס עם מכתב מפסיאטר אזרחי כמובן. לא נתנו לי להכנס איתו לפסיכיאטר אלא רק לחכות ליד הדלת, השיחה התקימה לא יותר מחמש דקות ונאמר לנו הפסיאטר החליט שהוא לא מתאים לשרות בצהל ויקראו לנו שנית לועדה רפואית עוד 3 חודשים כדי שפסיאטר נוסף יאשר את הפטור. מה קורה בועדה זו מי היה ויודע מה קורה שם בדיוק? תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 נובמבר 2013 14:28

הפרוצדורה, בגדול, היא שבנך רואה קבן שבודק אותו ומחליט על פרופיל, ואז יש ועדה שתפקידה לקבוע רשמית את הפרופיל (פורמלית, הקביעה של הקבן היא רק המלצה, למרות שמעשית הוא זה שמחליט). ייתכן גם סיבוך נוסף שבו הקבן הראשון לא מוסמך להחליט על פרופיל (להמליץ לועדה בעצמו), ואז הרבה פעמים הקבן הראשון מפנה לקבן שני, בכיר יותר, כדי שהוא יחליט.

בדרך כלל הועדה היא זאת שנקראת ועדה, ומה שזה אומר זה שבנך בדרך החוצה. אבל לעיתים רחוקות, משום מה, קוראים לקבן השני, שהוא לא ועדה, ועדה (נדמה לי שזה בעיקר קורה בחיל האויר, אבל לא רק). הקבן השני לא מחויב לאבחון של הקבן הראשון, הוא בדרך כלל בוחן בעצמו וקובע לפי מה שנראה לו, וההמלצה של הקבן הראשון היא באמת רק המלצה במקרה הזה.

אז רוב הסיכויים שמדובר בועדה הרגילה, שרוב הסיכויים שתשחרר את בנך בלי להרים את הראש מהדף אחרי דקה, אבל קחו בחשבון שייתכן שמדובר באבחון נוסף, אם כי לפי מה שאתה מתאר לא נשמע שיהיה לו קשה לזכות שוב בפרופיל 21.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים