שאלה לגבי הפסיכי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אדם חופשי
יצירת קשר:

שאלה לגבי הפסיכי

הודעהעל ידי אדם חופשי » 11 מאי 2013 18:36

אם אני מציג לקבן דכאון ואומר שאני לא מסתדר אני לבד לא אוכל לא ישן לא מתקלח ועם חרדות, הוא יכול לשלוח אותי לפסיכי - ושם אני התנהג אותו הדבר, יש סיכוי שהוא יוציא אותי מהצבא בלי חתימה שלי? או כל אישור אחר?
כי אני רוצה להגיד שאני רוצה לצאת מהצבא ואז להתפשר על 45 נפשי.
כי אני באמת רוצה לצאת מהצבא אבל לא כרגע, אני רוצה לנסות עוד אופציות לפני שאני עושה צעד כזה משמעותי .
אני יודע שאתם לא מעודדים הקלות אבל זה רק עוד צעד ליציאה-וגם אמא שלי מאיימת לסלק אותי מהבית אם אני יצא מהצבא אז אני צריך למשוך תזמן כדי להרגיע אותה או משהו, אם יש לכם עצות בנוגע לבעיה הזאת זה גם יעזור.
אורח

Re: שאלה לגבי הפסיכי

הודעהעל ידי אורח » 11 מאי 2013 19:11

אדם חופשי כתב:אם אני מציג לקבן דכאון ואומר שאני לא מסתדר אני לבד לא אוכל לא ישן לא מתקלח ועם חרדות, הוא יכול לשלוח אותי לפסיכי - ושם אני התנהג אותו הדבר, יש סיכוי שהוא יוציא אותי מהצבא בלי חתימה שלי? או כל אישור אחר?
כי אני רוצה להגיד שאני רוצה לצאת מהצבא ואז להתפשר על 45 נפשי.
כי אני באמת רוצה לצאת מהצבא אבל לא כרגע, אני רוצה לנסות עוד אופציות לפני שאני עושה צעד כזה משמעותי .
אני יודע שאתם לא מעודדים הקלות אבל זה רק עוד צעד ליציאה-וגם אמא שלי מאיימת לסלק אותי מהבית אם אני יצא מהצבא אז אני צריך למשוך תזמן כדי להרגיע אותה או משהו, אם יש לכם עצות בנוגע לבעיה הזאת זה גם יעזור.

זה לא ש"אנחנו" לא מעודדים הקלות, פשוט אין דרך להבטיח קבלת דווקא פרופיל 45 או הקלה כלשהי.
מתנדבת מרשת הליווי הגיבה במשתמש בדרגת ניהול הפורום ואמרה:
Sunshine כתב:זה אינו פורום הקלות מהצבא. תודה

יש שתי דרכים להתמודד עם אמא מהסוג הזה. הראשונה היא לפנות לרשת הליווי ולבקש עזרה. הם יציעו לך שלל דברים, בין השאר לומר את האמת, להסביר שאתה לא יכול לשרת, להפריך את הטענות על פרופיל 21 ואף להוכיח זאת על ידי כך שיצרו אתכם קשר אנשים שיצאו מהצבא ועובדים\לומדים היום ללא שום בעיה. בסופו של דבר הרבה הורים מהסוג הזה נשברים כשהם מבינים שלילד באמת קשה והולכים לקראתו.

דרך שניה, זו שאני מחבב ושעזרה לי מאוד במצב שלי, היא פשוט לשקר. לומר לאמאל'ה שאתה מועבר לשל"ת (שירות ללא תשלום וללא מדים) לא ביוזמתך ולא ביוזמת אף אחד, פשוט לא נמצאת מתאים לשירות צבאי רגיל. זה בלוף, אבל היו מקרים בהם הציעו לאנשים שירות מהסוג הזה. בזמן בו אתה "משרת" כביכול תוכל לעשות שירות לאומי, או יותר טוב - לעבוד.

כאמור אם אתה במצוקה אמיתית, אין אופציות אחרות (מנסיון - לא יבואו לקראתך).

יש אפשרות לקבל את הפטור ללא הגעה לוועדה הרפואית - אבל צריך לחתום על מסמך כלשהו אצל הפסיכיאטר וזה בהסכמתך. הפסיכיאטר לא ישחרר אותך ללא הסכמתך, זו לא וועדת אי התאמה.
אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 11 מאי 2013 20:47

לגבי רשות הליווי , זה לא יעזור עם אמא שלי כי אותה לא מעניין העתיד העבודה וכו שנובע מהצבא, היא רוצה שאני ישאר בצבא כי זה מבגר אותי, וגורם לי ״לעוף מהקן״ , במילים אחרות לכשל אותי לחיים האמתיים ושאני יעוף לה מהבית.
יש עוד שיטה או לפחות דרך שאני יוכל להסביר לה? (לא במילים כי היא פשוט לא תקשיב לשום מילה שיוצאת לי מהפה)

לגבי העצה השנייה לא כל כך הבנתי אותה, הכוונה שלך היא שאני יצא מהצבא וישר לאמא שלי שהעבירו אותי לשירות מסוג אחר לא מרצוני ? די קשה ולא אמין, כי הפסיכי והקבן נוהגים לדבר עם ההורים לפני שפרופיל 21 מגיע.

2 שאלות :
1. אז אני יוכל להגיד לפסיכי שאני רוצה לצאת מהצבא , ואם הוא לא יציע 45 ויציע להוציא אותי על 21 אני יוכל להתקפל ולחזור בי ? או שיש לו את הזכות להוציא אותי בלי חתימה?
2. שאלה בשביל חבר שכן רוצה לצאת, לא כל כך שאכה עניינית אבל אשמח לתשובה- האם אפשרי לצאת על 21 גם מחיל החימוש? או שקשה יותר אך אפשרי?או שאין הבדל בכלל בין יציאה על נפשי מחימוש או יציאה על נפשי מכל חיל אחר ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 מאי 2013 21:06

אדם חופשי כתב:לגבי רשות הליווי , זה לא יעזור עם אמא שלי כי אותה לא מעניין העתיד העבודה וכו שנובע מהצבא, היא רוצה שאני ישאר בצבא כי זה מבגר אותי, וגורם לי ״לעוף מהקן״ , במילים אחרות לכשל אותי לחיים האמתיים ושאני יעוף לה מהבית.
יש עוד שיטה או לפחות דרך שאני יוכל להסביר לה? (לא במילים כי היא פשוט לא תקשיב לשום מילה שיוצאת לי מהפה)

לגבי העצה השנייה לא כל כך הבנתי אותה, הכוונה שלך היא שאני יצא מהצבא וישר לאמא שלי שהעבירו אותי לשירות מסוג אחר לא מרצוני ? די קשה ולא אמין, כי הפסיכי והקבן נוהגים לדבר עם ההורים לפני שפרופיל 21 מגיע.

2 שאלות :
1. אז אני יוכל להגיד לפסיכי שאני רוצה לצאת מהצבא , ואם הוא לא יציע 45 ויציע להוציא אותי על 21 אני יוכל להתקפל ולחזור בי ? או שיש לו את הזכות להוציא אותי בלי חתימה?
2. שאלה בשביל חבר שכן רוצה לצאת, לא כל כך שאכה עניינית אבל אשמח לתשובה- האם אפשרי לצאת על 21 גם מחיל החימוש? או שקשה יותר אך אפשרי?או שאין הבדל בכלל בין יציאה על נפשי מחימוש או יציאה על נפשי מכל חיל אחר ?

אם תסביר לה שאתה לא מסוגל "לעוף מהקן" ושזה לא מחשל אותך אלא גורם לך לקשיים ולמצוקה נפשית יכול להיות שזה ישפיע עליה (יכול להיות, אין לי היכרות איתה או איתך, אני מקווה מאוד שיש לה רגש אמהי כלשהו. אבל אני מתאר לעצמי שיש גם אנשים שאין להם). אתה לא חייב להסביר רק במילים, אם כי לא הייתי רוצה שתעשה משהו שיסכן אותך. מה לדעתך יכול לשדר לה שאתה במצוקה קשה? אתה גם יכול להבטיח לה למשל שתלך לשירות לאומי (ואז תוכל ללכת לעבוד במקום).

הכוונה שלי היא שתצא מהצבא על פרופיל 21, אבל לא תגיד לאמא שלך שהוציאו אותך על 21 אלא שהצבא שחרר אותך מיוזמתו(זה כן אמין, יש מצבים בהם זה קורה בטח באי התאמה אבל גם ברפואי) או שהעבירו אותך לשירות ללא תשלום וללא מדים בלי לשאול אותך(גם זה היה, אין בעיה של אמינות).

1. אתה יכול לעשות את זה. אני לא ממליץ, כי זה מאריך ומסבך את תהליך היציאה(במידה ואח"כ כן תרצה לצאת). במקרים חריגים אם הוא מתרשם שהמצב חמור, הוא יכול לשחרר גם בלי שהחייל ירצה. אבל זה די נדיר, לא שכיח.
2. אפשרי. לא בהכרח קשה יותר מבמקומות אחרים. אין הבדל (אולי בניואנסים, לאן לפנות ומה לעשות). ההבדל העיקרי הוא בין מלש"ב לחייל, ובין חייל לעתודאי באקדמיה. חבר שלך עושה בשכל.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 11 מאי 2013 23:41

מכיוון שאורח ענה לך, ולי (בכלל בשעה הזאתי) אין מה להוסיף על נושא השיחרור; אני רוצה רק להעיר לגבי הדעה של אמא שלך לגבי השימוש בצבא כדי להגביר את המודעות שלך לחיים מחוץ לבית.
יש כאלו שזה עובד להם, ויש כאלו שזה לא. אך במרבית המקירים, פשוט להיות מחוץ לבית, לא עוזר בכלל. רוב האנשים צריכים תוך כדי שירות להיות ב"טיפול" על מנת לעשות שינוי כל שהוא ומרבית הקבנים הזמינים עבורך בתוך הצבא לא יספקו לך את הצורך שלך (כן, לכל הספקנים, יש קבנים עם נסיון חיים מספיק טוב כדי לדבר עם אנשים על נושאים כאלו. ס"כ זה נושא שאפשר לדבר איתו עם כל אחד, השאלה היא מה הנכונות של אחד לעשות זאת), אך אתה לא יכול ממש לדעת את זה אלא אם כן תנסה את המשאב הזה (לא שיש לי מושג כמה ניסית עד עכשיו, כן?).
המחשבה של אמא שלך, שחושבת שהצבא מבגר אנשים...פשוט לא קולע, זה לא שהצבא מבגר אנשים, זה פשוט שהחיים מבגרים אנשים. כך או אחרת אתה הייתה שם לב לשגיאות באישיות שלך והייתה חותר לשנות אותם. אם לא היית בצבא עכשיו, היית מחפש עבודה (במיוחד עם אמא כמו שלך, אני בספק שהיא הייתה נותנת לך להישאר בבית כל היום. אך עם זאת, אני בספק שאתה הייתה מאפשר לעשות זאת לעצמך) וכך השינויים היו מתכוללים בכל מקרה -- במיוחד בגלל שהשינוי האמיתי מתחיל מהבן אדם עצמו ולא מהסביבה. אם אתה לא רוצה ולא מוכן להשתנות, שום דבר לא יגרום לך להשתנות. ראה עובדה, אתה מנסה לצאת מצה"ל -- אתה דוחה את הסביבה וכל שינוי שזה מביא איתו. אומנם זו הנקודה שאמא שלך מנסה לעלות? או שמדובר כאן במצוקה אמיתית שמקורה בסביבה הייחודית למקומות מסויימים בצבא; אחרי הכל, יש מקומות שהם קלים ולא מכבידים (וזה מאבד מכל הנקודה של "להתמודד"..) ויש את הקשים במיוחד, שמהם אנשים תמיד מנסים לצאת -- כך שאינך מיוחד בדבר כלל או כלל.
אך, בכלל, בצבא, היותו מערכת הירככית-סמכותית; אנשים נופלים אל תוך המשבצת שלהם, על פי ההגדרה שאחרים נתנו להם. זה אומנם מעניק תחושה נוחה של ביטחון, אבל מערכת כזו קפדנית יכולה בקלות מאוד לגרום לך להיהנות מהחוסר-תנועה שממש מזכירה את הטישטוש חושים שמערכת החינוך בביתי הספר מעניקה. <_<

אז בסופו של סלט זה : אם יהיה לך משהו שיעזור לך לכוון את עצמך בזמן השירות שלך (משמע, שלא יתן לך להירדם למשך כל השירות שלך בחוסר מעשה עד שתיפול לאזרחות בלי ללמוד דבר בכלל) אז יש מצב שתוכל ללמוד משהו מהשירות הצבאי שלך. מצד שני, למרבית האנשים אין שירות צבאי כזה "יחודי" שהוא שונה מעבודה רגילה באזרחות, כך שאין למעשה מה להפסיד בכלל ככל שזה הולך מבחינת התפתחות אישית -- וחשוב לציין שזה מאוד הגיוני שאתה לא מוכן להתמודד עם כל דבר מכביד שמערכת בירוקרטית כמו הצבא תרצה לזרוק עליך. כך למעשה, אני מאמין שאם אתה תקבל פתורים כל שהם -- אתה תגיע לתפקיד יחסית פשוט שלא ידרוש ממך משאבים נפשיים, אך למעשה לא תתפתח בכלל כבן אדם ורק תהנה מהאפשרות לא לעשות דבר במשך 3-2 שנים.

אז, אל תנסה לחשוב על מה אתה הולך לעשות בעתיד (זה לא יעבוד עבורך, אני מבטיח) -- אלא מה אתה הולך לעשות עכשיו בעזרת המשאבים שיש לך. תחשוב צעד-צעד, ותשתמש בעזרה שאנשים סביבך נותנים לך. בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 מאי 2013 23:51

Solus כתב:מכיוון שאורח ענה לך, ולי (בכלל בשעה הזאתי) אין מה להוסיף על נושא השיחרור; אני רוצה רק להעיר לגבי הדעה של אמא שלך לגבי השימוש בצבא כדי להגביר את המודעות שלך לחיים מחוץ לבית.
יש כאלו שזה עובד להם, ויש כאלו שזה לא. אך במרבית המקירים, פשוט להיות מחוץ לבית, לא עוזר בכלל. רוב האנשים צריכים תוך כדי שירות להיות ב"טיפול" על מנת לעשות שינוי כל שהוא ומרבית הקבנים הזמינים עבורך בתוך הצבא לא יספקו לך את הצורך שלך (כן, לכל הספקנים, יש קבנים עם נסיון חיים מספיק טוב כדי לדבר עם אנשים על נושאים כאלו. ס"כ זה נושא שאפשר לדבר איתו עם כל אחד, השאלה היא מה הנכונות של אחד לעשות זאת), אך אתה לא יכול ממש לדעת את זה אלא אם כן תנסה את המשאב הזה (לא שיש לי מושג כמה ניסית עד עכשיו, כן?).
המחשבה של אמא שלך, שחושבת שהצבא מבגר אנשים...פשוט לא קולע, זה לא שהצבא מבגר אנשים, זה פשוט שהחיים מבגרים אנשים. כך או אחרת אתה הייתה שם לב לשגיאות באישיות שלך והייתה חותר לשנות אותם. אם לא היית בצבא עכשיו, היית מחפש עבודה (במיוחד עם אמא כמו שלך, אני בספק שהיא הייתה נותנת לך להישאר בבית כל היום. אך עם זאת, אני בספק שאתה הייתה מאפשר לעשות זאת לעצמך) וכך השינויים היו מתכוללים בכל מקרה -- במיוחד בגלל שהשינוי האמיתי מתחיל מהבן אדם עצמו ולא מהסביבה. אם אתה לא רוצה ולא מוכן להשתנות, שום דבר לא יגרום לך להשתנות. ראה עובדה, אתה מנסה לצאת מצה"ל -- אתה דוחה את הסביבה וכל שינוי שזה מביא איתו. אומנם זו הנקודה שאמא שלך מנסה לעלות? או שמדובר כאן במצוקה אמיתית שמקורה בסביבה הייחודית למקומות מסויימים בצבא; אחרי הכל, יש מקומות שהם קלים ולא מכבידים (וזה מאבד מכל הנקודה של "להתמודד"..) ויש את הקשים במיוחד, שמהם אנשים תמיד מנסים לצאת -- כך שאינך מיוחד בדבר כלל או כלל.
אך, בכלל, בצבא, היותו מערכת הירככית-סמכותית; אנשים נופלים אל תוך המשבצת שלהם, על פי ההגדרה שאחרים נתנו להם. זה אומנם מעניק תחושה נוחה של ביטחון, אבל מערכת כזו קפדנית יכולה בקלות מאוד לגרום לך להיהנות מהחוסר-תנועה שממש מזכירה את הטישטוש חושים שמערכת החינוך בביתי הספר מעניקה. <_<

אז בסופו של סלט זה : אם יהיה לך משהו שיעזור לך לכוון את עצמך בזמן השירות שלך (משמע, שלא יתן לך להירדם למשך כל השירות שלך בחוסר מעשה עד שתיפול לאזרחות בלי ללמוד דבר בכלל) אז יש מצב שתוכל ללמוד משהו מהשירות הצבאי שלך. מצד שני, למרבית האנשים אין שירות צבאי כזה "יחודי" שהוא שונה מעבודה רגילה באזרחות, כך שאין למעשה מה להפסיד בכלל ככל שזה הולך מבחינת התפתחות אישית -- וחשוב לציין שזה מאוד הגיוני שאתה לא מוכן להתמודד עם כל דבר מכביד שמערכת בירוקרטית כמו הצבא תרצה לזרוק עליך. כך למעשה, אני מאמין שאם אתה תקבל פתורים כל שהם -- אתה תגיע לתפקיד יחסית פשוט שלא ידרוש ממך משאבים נפשיים, אך למעשה לא תתפתח בכלל כבן אדם ורק תהנה מהאפשרות לא לעשות דבר במשך 3-2 שנים.

אז, אל תנסה לחשוב על מה אתה הולך לעשות בעתיד (זה לא יעבוד עבורך, אני מבטיח) -- אלא מה אתה הולך לעשות עכשיו בעזרת המשאבים שיש לך. תחשוב צעד-צעד, ותשתמש בעזרה שאנשים סביבך נותנים לך. בהצלחה.

אני מסתייג מהסלט של SOLUS על הצבא, ובטח שלא כדאי לפנות לטיפול אצל הקב"ן אם אתה רוצה לצאת.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 12 מאי 2013 07:01

אם הוא רוצה לצאת, זה ברור. אני רק מנסה לסדר לבחור את סדר העדיפויות שלו. זה עצוב שאנשים חושבים שבאופן קסום הצבא מתקן אנשים, זה פשוט לא נכון. החיים לא עובדים ככה; והיה לי חשוב לציין את העובדה שרק הוא יכול "לתקן" את עצמו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 מאי 2013 18:20

Solus כתב:אם הוא רוצה לצאת, זה ברור. אני רק מנסה לסדר לבחור את סדר העדיפויות שלו. זה עצוב שאנשים חושבים שבאופן קסום הצבא מתקן אנשים, זה פשוט לא נכון. החיים לא עובדים ככה; והיה לי חשוב לציין את העובדה שרק הוא יכול "לתקן" את עצמו.

מי חושב ככה? חוץ מנשים זקנות ומטומטמות שהשירות הצבאי שלהן הסתכם בהכנת קפה וחלומות על המפקח בן ה-40 שיטחן אותן יום אחד?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 12 מאי 2013 19:23

המון אנשים, למעשה הייתי אומר שהרוב הכללי חושב ככה לפחות כלפי צעירים. אחרי הכל, מדובר כאן בעדות אמפירית פשוטה למדי : מישהו צופה בשינוי שנעשה על אחד על גבי השנים ורואה שבבית ספר הוא היה X, ולאחר הצבא נהיה Y. על פי הגיון מעגלי ומאוד שבור, זה אומר שהצבא לוודאי תרם לכך מכיוון שהיה שם מרבית זמנו במשך כל השנים הללו. צורת המחשבה הזו תואמת לאנשים שחושבים שמערכת מסוג שונה יעזור לבן אדם לקבל מעט זווית ראיה חדשה לגבי החיים, אשר תדחוף אותו לשנות את עצמו; הצבא זו מערכת חריגה למדי...לומרות שיש לה המון קווים זהים באזרחות....עדיין מדובר במערכת זרה למרבית האנשים והם נוטים לשפוט את השינוי של הבן אדם על בסיס שהם בכלל לא מבינים. יש חלקים בצבא שיכולים לשנות אדם בקלות ויש חלקים אחרים שלא ממש יעשו דבר. זה תמיד יותר מסובך ממה שזה נראה, אך מרבית האנשים נוטים (באופן כללי ובלי שום קשר לצבא) להגיב ולשפוט באופן מאוד שיטחי בעזרת מידע מאוד שיטחי. זו אותה סיבה למה כל כך הרבה אנשים חשבו שמשחקים אלימים גורמים לילדים לרצות להרוג; הם משחקים דמות שיורה ומרביצה לאנשים למוות. לוודאי נעשה כאן השפעה שלילית על שחקן? כאשר בן אדם נמצא בתוך מחנה-עבודה במשך 24/7, לוודאי המערכת הזו תאמן אותו היטב כיצד להיות עובד טוב בתוך החברה? באם אתה עושה הרבה או לא, כאשר אתה משקיע המון זמן במשהו : אנשים יחשבו שזה יעשה עליך השפעה משמעותית כאשר אותם אנשים מוצאים הזמן לעשות פאוזה מלשלוף את הראש שלהם מהתחת, ומשחררים צרור של חרא.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 12 מאי 2013 21:32

תראה,
ברגע שאתה מתחיל בתהליך מול פסיכיאטר אין לדעת איך הוא יעבוד- האם המצב המוצג הוא מספיק רע, או קצת פחות...אין סקאלה ברורה בין הפרופילים והאבחנת השונות- ברגע שאתה מתחיל תהליך, זהו... לפעמים יש עצירות בדרך אבל אין שום דרך לבדוק זאת, וכשאתה לא כנה הפסיכיאטרים יכולים להבחין בכך. חבל על הסיכון.

לגבי אמא שלך- אפשר לחלוטין לתת לה לדבר עם אנשים שיצאו על 21, עם אחרים שעשו שירות לאומי או מסגרות אחרות בשנים האלו. נשמע שיש לכם בעיה רצינית שההישארות שלך בצבא או היציאה מהצבא לא תפתור, זה משהו יותר עמוק... שווה לחשוב על דרכים אחרות לעבוד מולה.
sunnie

תראה,
ברגע שאתה מתחיל בתהליך מול פסיכיאטר אין לדעת איך הוא יעבוד- האם המצב המוצג הוא מספיק רע, או קצת פחות...אין סקאלה ברורה בין הפרופילים והאבחנת השונות- ברגע שאתה מתחיל תהליך, זהו... לפעמים יש עצירות בדרך אבל אין שום דרך לבדוק זאת, וכשאתה לא כנה הפסיכיאטרים יכולים להבחין בכך. חבל על הסיכון.

לגבי אמא שלך- אפשר לחלוטין לתת לה לדבר עם אנשים שיצאו על 21, עם אחרים שעשו שירות לאומי או מסגרות אחרות בשנים האלו. נשמע שיש לכם בעיה רצינית שההישארות שלך בצבא או היציאה מהצבא לא תפתור, זה משהו יותר עמוק... שווה לחשוב על דרכים אחרות לעבוד מולה.
sunnie

תראה,

אדם חופשי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אדם חופשי » 14 מאי 2013 18:35

לגבי אמא:
אין טעם להביא לה לדבר עם אנשים שיצאו על 21 . כי היא מפחדת שאני יהיה בבית בטלן ופשוט טוב לה שאני חוזר רק בסופי שבוע.
לגבי השירות ללא מדים וללא תשלום- מאוד באלי לעשות את הרעיון הזה אבל 2 בעיות
1. הפסיכי והקבן מתקשרים עם ההורים לפני היציא מהצבא , אז איך אפשר לעקוף את זה ?
2. אם אני יתפס בשקר הזה אז כנראה לא יהיה לי איפה לישון … ובית החייל כבר לא יהיה זמין ;)

אני רוצה לצאת מהצבא ולעבוד ולומר להורים שאני פשוט עושה יומיות אבל בתכלס אני אלך לעבודה-אבל הפחד הוא שאם לא הסתדרתי והתמודדתי עם הצבא אז למה שבעבודה אני יצליח? אולי יהיה לי יותר קשה והצבא כן בריא לי ?

חשבתי על עוד רעיון קצת יוצר כואב, לשבור רגל , ובדרך כלל אחרי חודשיים של סיפוח לרם 2 הצבא ממליץ לצאת מהצבא על רפואי (שמעתי כמה מקרים כאלה) ואז ישלי תירוץ טוב להורים ואני יגיד להם שלא שאלו אותי ופשוט הוציאו אותי

אני קורא את מה שכתבתי ואני נשמע ילדותי ומפגר אבל זה המצב שלי כרגע :/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 מאי 2013 19:10

אדם חופשי כתב:לגבי אמא:
אין טעם להביא לה לדבר עם אנשים שיצאו על 21 . כי היא מפחדת שאני יהיה בבית בטלן ופשוט טוב לה שאני חוזר רק בסופי שבוע.
2. אם אני יתפס בשקר הזה אז כנראה לא יהיה לי איפה לישון … ובית החייל כבר לא יהיה זמין ;)

אני רוצה לצאת מהצבא ולעבוד ולומר להורים שאני פשוט עושה יומיות אבל בתכלס אני אלך לעבודה-אבל הפחד הוא שאם לא הסתדרתי והתמודדתי עם הצבא אז למה שבעבודה אני יצליח? אולי יהיה לי יותר קשה והצבא כן בריא לי ?

חשבתי על עוד רעיון קצת יוצר כואב, לשבור רגל , ובדרך כלל אחרי חודשיים של סיפוח לרם 2 הצבא ממליץ לצאת מהצבא על רפואי (שמעתי כמה מקרים כאלה) ואז ישלי תירוץ טוב להורים ואני יגיד להם שלא שאלו אותי ופשוט הוציאו אותי

מה שאתה מציע הוא מאוד מסוכן לבריאות שלך, ואני לא ממליץ לך לעשות כן. יש דרכים אחרות, לא פיזיות, להסתפח לרמ 2 - פניה לפסיכיאטר במיון והחצנת המצוקה.

תראה, העניין עם כן או לא צבא זה עניין אישי שלך. אנחנו יכולים לעזור לך רק מהרגע בו אתה תחליט עם עצמך מה בעצם אתה רוצה. אני אישית לא רואה את מה שאתה מתאר בצבא.

1. פשוט להגיד שהיחסים עם ההורים התדרדרו מאז שאמרת שאתה לא יכול להמשיך, שהם לא מבינים אותך, שאתם כל הזמן רבים, שהם מלחיצים אותך ורק עושים לך עוד יותר רע... כמובן לא להסכים להצעות שלו לזמן אותם. כשהוא יבין שיש סיטאוציה של ניתוק הוא לא יזמן אותם ואז זה כבר תלוי בך.

2. אז תעשה מה שצריך כדי לא להתפס בשקר. אין להם איך לדעת שאתה עובד ולא משרת. אחריי שנה, גם לא תצטרך לשקר (פשוט תגיד ששל"ת הוא קצר יותר, רק שנה). וכמובן שאם תעבוד, אז תוכל לחיות בנפרד מהם (בתיאוריה). אני לא מאמין שגם אם המצב יתגלה זה יגיע לזה. הרי לא הצבא הוא מה שמשנה לה, אלא זה שלא תהיה בטלן, ואם תעבוד אתה בוודאי לא בטלן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 מאי 2013 04:43

אדם חופשי כתב:לגבי אמא:
במילים אחרות אמא שלך לא רוצה לראות אותך אצלה בבית... אז תעשה לה טובה ותעזוב את הבית, תנתק איתה קשר ואז היא תתחנן שתדבר איתה.....
תגיד לה שגוייסת למוסד אולי? מה זה ההצגות המפגרות האלה?

גם בבית הספר לא ממש הצלחת נכון? אולי יהיה יותר בריא לך להשלים בגרויות ותדע גם לכתוב בלי שגיאות ואז אולי תלמד משה ותעשה משהו יותר מעניין בחיים מלהיות סבל/קופאי בסופר.

ממליץ לך על פטיש 10 קילו, ישר בברך, מבטיח לך יציאה על רפואי...... :lol: :lol: :lol: אתה באמת ילד דפוק בחיי....

זה בסדר בעוד 5-10 שנים יהיה לך קצת יותר שכל....

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים