נרקיסיזם על כורסת הקב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אנוכי
יצירת קשר:

נרקיסיזם על כורסת הקב"ן

הודעהעל ידי אנוכי » 16 אפריל 2013 07:16

אני מלש"ב שמנסה להעמיד פני נרקיסיסט במטרה להשתחרר מצה"ל.
הפרעה זו היא שקר פחות גס מאשר נטיות אובדניות ועל כן אוכל לשחק אותה טוב יותר, וכמו כן יותר מקורית, ולכן עשויה לעורר פחות תהיות.
כבר התחלתי את התהליך, שבאופן עקרוני יהיה יותר פשוט מאשר העמדת פני בעל נטיות אובדניות.
אלא שאמרו לי שקשה לאבחן הפרעת אישיות נרקיסיסטית ושרוב הקב"נים לא ישימו לב לזה לא משנה כמה טוב אשחק.
האם זה נכון? האם אני צריך לשנות כיוון עכשיו? יש פה מישהו שיצא על נרקיסיזם?
אורח

Re: נרקיסיזם על כורסת הקב"ן

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2013 08:06

אנוכי כתב:אני מלש"ב שמנסה להעמיד פני נרקיסיסט במטרה להשתחרר מצה"ל.
הפרעה זו היא שקר פחות גס מאשר נטיות אובדניות ועל כן אוכל לשחק אותה טוב יותר, וכמו כן יותר מקורית, ולכן עשויה לעורר פחות תהיות.
כבר התחלתי את התהליך, שבאופן עקרוני יהיה יותר פשוט מאשר העמדת פני בעל נטיות אובדניות.
אלא שאמרו לי שקשה לאבחן הפרעת אישיות נרקיסיסטית ושרוב הקב"נים לא ישימו לב לזה לא משנה כמה טוב אשחק.
האם זה נכון? האם אני צריך לשנות כיוון עכשיו? יש פה מישהו שיצא על נרקיסיזם?

אני אתחיל מהסוף - זה לא נפוץ, לכן גם אם היה מישהו אחד כזה בפורום, סביר להניח שהוא כבר לא גולש כאן.

אני חושב שרצוי לשנות כיוון, אבל אני לא אתה.

זה נכון, בעצם. אמרו לך את זה גם פה בפורום. לקב"ים לא אכפת ממך. פסיכולוג פרטי היה מאבחן הפרעה כזו, אבל למה שהקב"ן יחשוש שנרקסיסט יתגייס? מה הסיפטום הכי קיצוני שתוכל להציג לו? אתה מבין את הבעיה? אם כבר, הרבה יותר קל יהיה לך לצאת על הפרעת אישית אנטי סוציאלית (פשוט להראות כמה אתה שונא את הממסד והחברה). אז זה כן ילחיץ את הקב"ן, כי לא כדאי לתת לאדם כזה נשק וכו'... אבל אני חושב שאין דבר שהוא קל יותר להצגה מאשר דכאון, כי ברגע שאתה רומז על אבדנות - זהו, הקב"ן לא רוצה שום עסק איתך.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 16 אפריל 2013 11:59

עד כמה אתה מקורי או לא אינה הנקודה, מה שמשנה זה כמה טוב הטיעון שאתה מעביר. נרקסיזם נופל על "הפרעת הסתגלות עם קשיי תפקוד חמורים שאינם חולפים", משמע שאתה שאם אתה הולך על זה יש לך שתיי אופציות :
• תעלה את את הפרעת האישיות כהבחנה חדשה שרק בזמן הצבא התחילה לעלות בעיות, משמע בחיי יום-יום לא היה לך שום בעיה ורק המערכת הצבאית מעודדת את ההפרעה שלך. אין לצעד הזה צדדים חיוביים מכיוון שאתה צריך להוכיח את הדיקוטומיה בין האזרחות לבין הצבא. מכיוון שזו הפרעה חברתית, הטיעונים שלך יהיו מאוד מיעוטים.
• תעלה את הפרעת האישיות כהבחנה לבעיה שהייתה לך כל החיים במערכות חברתיות, ואתה יודע על פי העבר שלך שאינך תואם למערכת הצבאית; משמע שהבעיה לא בסביבה -- אלא בך. זה טיעון הרבה יותר טוב מכיוון שאתה לא מאשים את הסביבה, אלא את הגורם חדש. כך אתה יכול לטעון, למשל, שבבית-ספר התקשת לקבל כל ציון מלבד גבוה בשקט, כל בדיחה שהורידה מכבודך גרמה לך לצאת למסע הרג, יש לך אמפטיה נמוכה כלפי אנשים עם ביצועים נמוכים ואף דואג להשפילם (מגמת תאטרון, פעילויות לנוער, התנדבות אישית)... וכה וכה.

ככה, שאם אתה רואה שאתה יכול להשיג חוות דעת יותר טובה מגורם פרטי על פי האישיות הזו מאשר דיכאונית, אתה בהחלט יכול להציג טיעון טוב למה אסור לסמוך עליך בתוך המערכת הצבאית. זה באמת תלוי מה יותר תואם לך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2013 12:28

Solus כתב:עד כמה אתה מקורי או לא אינה הנקודה, מה שמשנה זה כמה טוב הטיעון שאתה מעביר. נרקסיזם נופל על "הפרעת הסתגלות עם קשיי תפקוד חמורים שאינם חולפים", משמע שאתה שאם אתה הולך על זה יש לך שתיי אופציות :
• תעלה את את הפרעת האישיות כהבחנה חדשה שרק בזמן הצבא התחילה לעלות בעיות, משמע בחיי יום-יום לא היה לך שום בעיה ורק המערכת הצבאית מעודדת את ההפרעה שלך. אין לצעד הזה צדדים חיוביים מכיוון שאתה צריך להוכיח את הדיקוטומיה בין האזרחות לבין הצבא. מכיוון שזו הפרעה חברתית, הטיעונים שלך יהיו מאוד מיעוטים.
• תעלה את הפרעת האישיות כהבחנה לבעיה שהייתה לך כל החיים במערכות חברתיות, ואתה יודע על פי העבר שלך שאינך תואם למערכת הצבאית; משמע שהבעיה לא בסביבה -- אלא בך. זה טיעון הרבה יותר טוב מכיוון שאתה לא מאשים את הסביבה, אלא את הגורם חדש. כך אתה יכול לטעון, למשל, שבבית-ספר התקשת לקבל כל ציון מלבד גבוה בשקט, כל בדיחה שהורידה מכבודך גרמה לך לצאת למסע הרג, יש לך אמפטיה נמוכה כלפי אנשים עם ביצועים נמוכים ואף דואג להשפילם (מגמת תאטרון, פעילויות לנוער, התנדבות אישית)... וכה וכה.

ככה, שאם אתה רואה שאתה יכול להשיג חוות דעת יותר טובה מגורם פרטי על פי האישיות הזו מאשר דיכאונית, אתה בהחלט יכול להציג טיעון טוב למה אסור לסמוך עליך בתוך המערכת הצבאית. זה באמת תלוי מה יותר תואם לך.

למה אני לא מסכים עם SOLUS?

קודם כל החלק הראשון שהוא כתב תקף רק לחיילים, ואתה מלש"ב.

דבר שני, החלק השני שהוא כתב קשה מאוד לביצוע. אתה לא חושב שאם זה היה קל, מלא אנשים היו משחקים ויוצאים על זה?
תיאורטית - אפשר לצאת על כל מיני סעיפים, בפועל - קשה מאוד להציג לקב"ן דבר כזה וכאן האבסורד. זה לא התפקיד שלו לטפל בבעייה האמיתית שלך, התפקיד הוא להגיע להחלטה - אתה כשיר או לא? קרוב לוודאי שאם תלך על נרקסיזם הוא לא יקלוט את העניין ויחשוב שאתה כשיר. אחריי שתלך על זה, תוכל "להקצין" ובפגישה הבאה לשחק את הדכאוני, אבל זה גם ייצור סתירה וגם יאריך את התהליך.

חוות הדעת היא רק שלב אחד בתהליך. כן, היא חשובה, כן, היחס אליה הוא כמו לכל מסמך רפואי אחר(מדובר במסמך מחייב, זו אבחנה לכל דבר) אלא שהקב"ן והפסיכיאטר לאחר מכן ירצו לאמת אם כל מה שרשום שם נכון. שניהם מבצעים אבחונים נפרדים באופן עצמאי - תזכור שהגישה שלו מתוך המערכת הצבאית היא לא כמו הגישה שיש לפסיכיאטר הפרטי - ותחשוב לבד אם תצליח או לא.

אתה גם מוזמן לחפש בפורום על שלל מקרים כמו חרדות למיניהן, חרדה חברתית, הפרעת טורדנות כפייתית וכו' - הפרעות שלא שיחררו עליהן, והחייל היה צריך לדבוק בטרגט אחריי תהליך מייגע.
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 16 אפריל 2013 18:23

שאלה אחרונה לפני שאני מקבל החלטה: האם אפשר להעמיד פני דכאוני אחרי שאני משחק את הנרקיסיסט, או שזה יפגע באמינות שלי מבחינת המערכת? אני יכול, למשל, להגיד, שניכנסתי לדיכאון בעקבות הגיוס הקרב שלי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2013 18:28

אנוכי כתב:שאלה אחרונה לפני שאני מקבל החלטה: האם אפשר להעמיד פני דכאוני אחרי שאני משחק את הנרקיסיסט, או שזה יפגע באמינות שלי מבחינת המערכת? אני יכול, למשל, להגיד, שניכנסתי לדיכאון בעקבות הגיוס הקרב שלי?

עניתי לך על זהף והציטוט המדויק הוא "אחריי שתלך על זה, תוכל "להקצין" ובפגישה הבאה לשחק את הדכאוני, אבל זה גם ייצור סתירה וגם יאריך את התהליך."

אתה יכול להגיד את זה, זה יכול לפגוע באמינות, אבל לא בסדר גודל שיימע ממך לצאת בכל מקרה אם תתמיד בדמות הדכאונית.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים