כמה שאלות (קבלת פטור למלש"ב)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

malshabit
יצירת קשר:

כמה שאלות (קבלת פטור למלש"ב)

הודעהעל ידי malshabit » 14 אפריל 2013 19:45

1. עד כמה חוות דעת של פסיכיאטר או פסיכולוג מזרזת את התהליך?
2. יש הבדל בין חוות דעת של פסיכיאטר לזו של פסיכולוג?
3. אם אני הולכת לפסיכולוג דרך קופת החולים, נרשם לי משהו בתיק הרפואי חוץ מזה שהייתי בפגישה? כלומר רשום מה היה בפגישות, מה האבחנות וכו'? אני חוששת מההשלכות שעלולות להיות לזה (למשל בקבלה לאוניברסיטה)
4. מה מידת המוערבות של ההורים בתהליך? כי אמא שלי מאוד נגד זה שאני אצא מהצבא, ועלולה לומר משהו שיהרוס לי אם ידברו איתה

תודה רבה לעונים!
אורח

Re: כמה שאלות (קבלת פטור למלש"ב)

הודעהעל ידי אורח » 15 אפריל 2013 08:15

malshabit כתב:1. עד כמה חוות דעת של פסיכיאטר או פסיכולוג מזרזת את התהליך?
2. יש הבדל בין חוות דעת של פסיכיאטר לזו של פסיכולוג?
3. אם אני הולכת לפסיכולוג דרך קופת החולים, נרשם לי משהו בתיק הרפואי חוץ מזה שהייתי בפגישה? כלומר רשום מה היה בפגישות, מה האבחנות וכו'? אני חוששת מההשלכות שעלולות להיות לזה (למשל בקבלה לאוניברסיטה)
4. מה מידת המוערבות של ההורים בתהליך? כי אמא שלי מאוד נגד זה שאני אצא מהצבא, ועלולה לומר משהו שיהרוס לי אם ידברו איתה

תודה רבה לעונים!

1. אם אתה כבר אחריי צו ראשון, לא תקבל תור ללא חוות דעת.
2. לא.
3. לפסיכולוג - לא. פסיכיאטר - כן. בכל מקרה, גם לרישום אין ממש השלכות.
4. אם תגידי לקב"ן את האמת - שיש ניתוק מההורים ושהם לוחצים עלייך לעשות כמו כלום ולא מבינים אותך - ההורים לא יהיו חלק מהתהליך.
מר.אורח

הודעהעל ידי מר.אורח » 15 אפריל 2013 09:21

3.מעניין שאנשים בישראל חושבים שמוסדות ציבוריים בימינו שווי ערך לגוסטפו של רוסיה הסובייטית, או ל-SS של גרמניה הנאצית. זה תמיד ריתק אותי המחשבה שאנשים חיים בכזו פארנויה שהם חושבים שהחברה רשאית להסתכל עליהם במיקרוסקופ ולבחון אותם מכל פינה אפשרית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 אפריל 2013 09:56

מר.אורח כתב:3.מעניין שאנשים בישראל חושבים שמוסדות ציבוריים בימינו שווי ערך לגוסטפו של רוסיה הסובייטית, או ל-SS של גרמניה הנאצית. זה תמיד ריתק אותי המחשבה שאנשים חיים בכזו פארנויה שהם חושבים שהחברה רשאית להסתכל עליהם במיקרוסקופ ולבחון אותם מכל פינה אפשרית.

הגסטפו לא היה ברוסיה הסובייטית אלא בגרמניה הנאצית...
ואתה בור מוחלט בנוגע ליכולות של המדינה לפלוש לחייו של הפרט. זה לא שהפארנויה הזו לא מוצדקת, במדינה בה המשטרה (לא תגיד השב"כ או איזה גוף מודיעני סודי) יכולה לצותת לכל שיחת טלפון באישור ובלי שום בעיה.

דבר אחר הוא - שאף אחד לא משתמש בזה כרגע כדי לאכוף את הגיוס או להשפיע על נמנעים וסרבנים (כי אין באמת רצון לגייס את כולם).
מר.אורח

הודעהעל ידי מר.אורח » 15 אפריל 2013 11:29

לפחות הבורות שלי בהיסטוריה אושרה, אך זה לא חדש לי במיוחד.Drats.
אני מודע ליכולת הופלשנית המאופשרת בארץ, ובכלל בעולם (בכלל מה שהולך בארצות הברית..)
טיב ההודעה שלי הייתה לגבי אוניברסטאות, שאכן מריבתם לא יכולות בכלל לגעת בתיק האישי של אף אחד (אלא אם כן יש להם מישהו שיכול להוציא מידע באופן לא חוקי, אך זה סביר פחות מלזכות בלוטו) אם בכלל לא כולן. שוב, מדובר כאן על התיק "הרפואי" של מישהי -- לא באם היא שירתה או לא. קצת קפצת רחוק שם~
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 אפריל 2013 11:39

מר.אורח כתב:לפחות הבורות שלי בהיסטוריה אושרה, אך זה לא חדש לי במיוחד.Drats.
אני מודע ליכולת הופלשנית המאופשרת בארץ, ובכלל בעולם (בכלל מה שהולך בארצות הברית..)
טיב ההודעה שלי הייתה לגבי אוניברסטאות, שאכן מריבתם לא יכולות בכלל לגעת בתיק האישי של אף אחד (אלא אם כן יש להם מישהו שיכול להוציא מידע באופן לא חוקי, אך זה סביר פחות מלזכות בלוטו) אם בכלל לא כולן. שוב, מדובר כאן על התיק "הרפואי" של מישהי -- לא באם היא שירתה או לא. קצת קפצת רחוק שם~

לא רק שאין להן יכולות להוציא ושיש חוקים נגד זה - גם לעניין השירות או לא, גם נגד זה יש חוקים, וגם בעניין הזה אסור להפלות אבל מפלים.
malshabit
יצירת קשר:

הודעהעל ידי malshabit » 15 אפריל 2013 12:31

אני רוצה ללמוד רפואה, ושם בהחלט בוחנים אנשים במיקרוסקופ. יכול להיות שהלכתי רחוק מדי עם הדאגות, אבל במקרים מסוימים המדינה הזאת באמת מרשה לעצמה להתנהל כאילו היה מדובר בגסטאפו, ואני לא מתכוונת לקחת סיכון ולהמר על העתיד שלי.

כמובן, תודה רבה לאורח על התשובות!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 אפריל 2013 14:18

malshabit כתב:אני רוצה ללמוד רפואה, ושם בהחלט בוחנים אנשים במיקרוסקופ. יכול להיות שהלכתי רחוק מדי עם הדאגות, אבל במקרים מסוימים המדינה הזאת באמת מרשה לעצמה להתנהל כאילו היה מדובר בגסטאפו, ואני לא מתכוונת לקחת סיכון ולהמר על העתיד שלי.

כמובן, תודה רבה לאורח על התשובות!

בוחנים אנשים במיקרוסקופ ברפואה, נכון. אבל יש מה לעשות עם זה - לפנות לפסיכולוג שעובד עם קופ"ח או למיון כללי (דרך ביקורופא או רופא יחידה) או לפסיכיאטר פרטי. יש גם מה לעשות עם השאלות על השירות הצבאי - לעשות שירות אזרחי למשל, או התנדבות באופן עצמאי במשך שנה.

בהצלחה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 19 אורחים