צו זימון לבדיקה רפואית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אנוכי
יצירת קשר:

צו זימון לבדיקה רפואית

הודעהעל ידי אנוכי » 09 אפריל 2013 15:13

אני אסתמטי ומקבל התקפים רק בשעות מאמץ. עם זאת, רופא אזרחי בעל שם המליץ לפטור אותי משירות. הפרופיל הרפואי שלי הינו 45.
הגיוס המיוחל (ע"י הצבא) שלי הוא עוד ארבעה חודשים.
היה לי ראיון אישי בצו הראשון בו פרשתי את משנתי, מה ששלח אותי ישירות לקב"ן. הקב"ן פטר אותי משירות קרבי, אך לא יותר מזה.
מאז שלחתי שלושה מכתבים: אחד בספטמבר שפורש גם הוא את משנתי וטועון לזכותי המוסרית להשתמש בנשק נגד מי שכופה עלי לאחוז בו, השני בסוף דצמבר בו הקצנתי את האסתמה שלי, ומכתב אחרון בתחילת מרץ בו חזרתי על תוכן המכתב השני.

קיבלתי היום זימון לשיחה \ בדיקה רפואית בעוד כעשרה ימים.
תוכן המכתב:

"על פי חוק שירות ביטחון עליך להתייצב בלשכת גיוס ירושלים
בתאריך **** בשעה **** בחדר [ריק במקור] קומה 000
לשיחה / בדיקה עם רופא ראשי
מקום ההתייצבות: רחוב רש"י 103, ירושלים
דרכי הגה: . . .
הבא עמך: 1. הזמנה זו 2. תעודת זהות
יש להקפיד לבוא בשעה אליה הוזמנת ולא להקדים."

השאלות שלי הן לגבי מטרות הפגישה ודרכים להתכונן אליה: האם זאת פגישה על רקע נפשי, או גופני? האם כדאי לרוץ 1000 מטר לשם כדי לבוא בהתקף, או לחשוב על משהו יותר מתוחכם? מה להכין מראש לפגישה, ואיך להקצין את המצב שלי? האם אפשר לראות גם קב"ן באותו יום? ומה יש בקומה "000" בלשכת הגיוס בירושלים (אולי צינוק ל"משתמטים מסריחים")?
אורח

Re: צו זימון לבדיקה רפואית

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 15:18

אנוכי כתב:אני אסתמטי ומקבל התקפים רק בשעות מאמץ. עם זאת, רופא אזרחי בעל שם המליץ לפטור אותי משירות. הפרופיל הרפואי שלי הינו 45.
הגיוס המיוחל (ע"י הצבא) שלי הוא עוד ארבעה חודשים.
היה לי ראיון אישי בצו הראשון בו פרשתי את משנתי, מה ששלח אותי ישירות לקב"ן. הקב"ן פטר אותי משירות קרבי, אך לא יותר מזה.
מאז שלחתי שלושה מכתבים: אחד בספטמבר שפורש גם הוא את משנתי וטועון לזכותי המוסרית להשתמש בנשק נגד מי שכופה עלי לאחוז בו, השני בסוף דצמבר בו הקצנתי את האסתמה שלי, ומכתב אחרון בתחילת מרץ בו חזרתי על תוכן המכתב השני.

קיבלתי היום זימון לשיחה \ בדיקה רפואית בעוד כעשרה ימים.
תוכן המכתב:

"על פי חוק שירות ביטחון עליך להתייצב בלשכת גיוס ירושלים
בתאריך **** בשעה **** בחדר [ריק במקור] קומה 000
לשיחה / בדיקה עם רופא ראשי
מקום ההתייצבות: רחוב רש"י 103, ירושלים
דרכי הגה: . . .
הבא עמך: 1. הזמנה זו 2. תעודת זהות
יש להקפיד לבוא בשעה אליה הוזמנת ולא להקדים."

השאלות שלי הן לגבי מטרות הפגישה ודרכים להתכונן אליה: האם זאת פגישה על רקע נפשי, או גופני? האם כדאי לרוץ 1000 מטר לשם כדי לבוא בהתקף, או לחשוב על משהו יותר מתוחכם? מה להכין מראש לפגישה, ואיך להקצין את המצב שלי? האם אפשר לראות גם קב"ן באותו יום? ומה יש בקומה "000" בלשכת הגיוס בירושלים (אולי צינוק ל"משתמטים מסריחים")?

צינוק למשתמטים מסריחים? יופי של בדיחה.

אם כתוב שם בדיקה רפואית - אז זו בדיקה רפואית גופנית. לא מוזכר שם מדור הברה"ן.
האם זה שיהיה לך התקף באותו רגע ישנה משהו? אני לא חושב. אין איך להתכונן לזה, ואין איך להקצין מצב רפואי פיזי. בדיקה רפואית כזו היא כנראה לא בדיקה רפואית של רופא מומחה לריאות אלא רופא צבאי רגיל שיעבור על המסמכים שיש לו, המסמכים שהבאת לו וישקול אם להוריד פרופיל או לא.
זה לא תור לקב"ן - כך שלא תראה קב"ן באותו יום, גם אם מאוד תרצה.
(אתה יכול לקבוע תור לקב"ן בדרך אחרת).
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 09 אפריל 2013 15:54

תודה רבה. אז אתה טוען בעצם שאין הרבה מה לעשות בשיחה/בדיקה רפואית ושלא כדאי לבנות על זה?
אתה מציע לי להיפגש עם פסיכולוג\פסיכיאטר אזרחי עוד השבוע במטרה לקבל הפניה לקב"ן בלי קשר?
אם כן, האם יש הבדל בין היחס של הצבא לחוות דעת מפסיכולוג לפסיכיאטרר בהקשר זה?

עוד חוות דעת בבקשה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 16:41

אנוכי כתב:תודה רבה. אז אתה טוען בעצם שאין הרבה מה לעשות בשיחה/בדיקה רפואית ושלא כדאי לבנות על זה?
אתה מציע לי להיפגש עם פסיכולוג\פסיכיאטר אזרחי עוד השבוע במטרה לקבל הפניה לקב"ן בלי קשר?
אם כן, האם יש הבדל בין היחס של הצבא לחוות דעת מפסיכולוג לפסיכיאטרר בהקשר זה?

עוד חוות דעת בבקשה.

נכון.
כן.
לא.

הרעיון הוא - להתחיל את שני התהליכים במקביל, כך שאם התהליך הראשון לא יצליח תצא בכל מקרה באמצעות התהליך השני כל עוד אתה מלש"ב ולא חייל.

דרך אגב - אהבתי את היצירתיות. המכתב ששלחת וכתבת בו שיש לך הזכות המוסרית לכוון נשק למי שמכריח אותך להשתמש בו הוא גדול.
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 17 אפריל 2013 22:28

הבדיקה שלי מחר.
אני מקפיץ כדי לשמוע חוות דעת נוספות: אתם בטוחים שזה לא יעזור להביא את עצמי להתקף אסתמה, ולהצטייד במשאף שלא עוזר לי?
מחר קריר, ואני לא הולך להזיע, ולכן לא תהיה לרופא שום דרך לדעת שזה בעקבות מאמץ.
בשילוב עם המכתב המפחיד מהרופא המומחה שהמליץ לשחרר אותי, זה יכול להיות מושלם.
זה לפחות לא יפגע באמינות שלי או יביא אותי לטיפולים לא רצויים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 אפריל 2013 03:23

אנוכי כתב:הבדיקה שלי מחר.
אני מקפיץ כדי לשמוע חוות דעת נוספות: אתם בטוחים שזה לא יעזור להביא את עצמי להתקף אסתמה, ולהצטייד במשאף שלא עוזר לי?
מחר קריר, ואני לא הולך להזיע, ולכן לא תהיה לרופא שום דרך לדעת שזה בעקבות מאמץ.
עזוב אותך משטויות.

בשילוב עם המכתב המפחיד מהרופא המומחה שהמליץ לשחרר אותי, זה יכול להיות מושלם.
זה לפחות לא יפגע באמינות שלי או יביא אותי לטיפולים לא רצויים?

אל תצפה שתשוחרר על זה... זה סתם כסת"ח, אנשים עם אסטמה משרתים ויש בטירונות אוהלים לאסמטים עאלק עם פחות אבק.

בקיצור משם לא תבוא הישועה שלך. אם אתה מביא חוות דעת עדיף חוו"ד של פסיכיאטר על פני פסיכולוג.

אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 18 אפריל 2013 05:16

שכחתי לציין: "המכתב המפחיד" הוא מכתב מרופא בעל שם שהוציא את האסתמה שלי מכלל פרופורציה והמליץ לשחרר אותי מגיוס. בעקבות המכתב, יש לי סעיף על "אסתמה בדרגת חומרה קשה, בתדירות בינונית." לפי נספח גונזו לפיזיולוגיה של הפטור, מה שאני צריך לעשות בשלב הזה זה לשכנע אותם שהתדירות עשתה גבוהה.
אני בסופו של דבר מעדיף לצאת על זה (ועל עוד בעיות רפואיות אחרות שאני יכול להקצין, כמו תת-משקל קל וחום גוף נמוך) במידת האפשר מאשר על כל מיני הצגות.

עוד תגובות בבקשה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 אפריל 2013 07:05

אנוכי כתב:שכחתי לציין: "המכתב המפחיד" הוא מכתב מרופא בעל שם שהוציא את האסתמה שלי מכלל פרופורציה והמליץ לשחרר אותי מגיוס. בעקבות המכתב, יש לי סעיף על "אסתמה בדרגת חומרה קשה, בתדירות בינונית." לפי נספח גונזו לפיזיולוגיה של הפטור, מה שאני צריך לעשות בשלב הזה זה לשכנע אותם שהתדירות עשתה גבוהה.
אני בסופו של דבר מעדיף לצאת על זה (ועל עוד בעיות רפואיות אחרות שאני יכול להקצין, כמו תת-משקל קל וחום גוף נמוך) במידת האפשר מאשר על כל מיני הצגות.

עוד תגובות בבקשה.

תעשה את זה, אבל אתה לא תצא על זה(זה לא יפגע באמינות).

ודי עם השטויות - חוו"ד של פסיכיאטר לא בהכרח עדיפה על חוו"ד של פסיכולוג.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים