פגישה ראשונה עם הקפ"סית ונפקדות מיד לאחר מכן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

fadedseeker94
יצירת קשר:

פגישה ראשונה עם הקפ"סית ונפקדות מיד לאחר מכן

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 08 אפריל 2013 09:33

שלום, אני במערך הטכני איפה שמאוד קשה מבחינת הקפ"ס. בהתחלה זלזלתי בזה אבל אחי היום הכל אמת התנהגתי בדיוק כמו בטרגט 21. לא הסתכלתי עליה בכלל, דיברתי חלש, תשובות מבלבלות וקצרות, שיחקתי עם הסקוץ' של הסרבל. דחפתי לאחד המשפטים שהמוטיבציה היא אפס לשרת.היא שאלה על חברים, תיאבון, בעיות שינה. עניתי את התשובות הנכונות ורמזתי נטיות ומחשבות אובדניות אחרי שיחה ארוכה היא אמרה לי שהיא לא קוסמת ואני ימלא טופס 55 ידבר עם מפקד טייסת ואז נקבע עוד פגישה. אני לא מפגר היא קוסמת היא ורק היא יכולה להציל אותי.
בקיצור אני לא יכול להישאר פה אני בדרך הביתה, חשבתי אולי בזמן הנפקדות המצוקתית הזאת ללכת להוציא חוות דעת של פסיכיאטר. כנראה שאני כן צריך לבזבז את הכסף שרציתי לחסוך.

נראה לי הטעות שלי היית שפחדתי להגיד מה אני רוצה שזה לצאת מהצבא. היא שאלה כמה פעמים "אז מה אתה רוצה בעצם? איך אתה רוצה שאני יעזור לך? מה אתה מצפה ממני?" והיא לא שאלה בתמימות היא חכמה. היא אכלה הרבה חרא ומלא חיילים עבדו עליה כי היא נמצאת במקום הכי חרא בצהל יש לה ניסיון עם כל הסוגים. איך אני יכול להיות חכם יותר?

עריכה המפקד שואל איפה אני מה עושים?
אורח

Re: פגישה ראשונה עם הקפ"סית ונפקדות מיד לאחר מכן

הודעהעל ידי אורח » 08 אפריל 2013 09:39

fadedseeker94 כתב:שלום, אני במערך הטכני איפה שמאוד קשה מבחינת הקפ"ס. בהתחלה זלזלתי בזה אבל אחי היום הכל אמת התנהגתי בדיוק כמו בטרגט 21. לא הסתכלתי עליה בכלל, דיברתי חלש, תשובות מבלבלות וקצרות, שיחקתי עם הסקוץ' של הסרבל. דחפתי לאחד המשפטים שהמוטיבציה היא אפס לשרת.היא שאלה על חברים, תיאבון, בעיות שינה. עניתי את התשובות הנכונות ורמזתי נטיות ומחשבות אובדניות אחרי שיחה ארוכה היא אמרה לי שהיא לא קוסמת ואני ימלא טופס 55 ידבר עם מפקד טייסת ואז נקבע עוד פגישה. אני לא מפגר היא קוסמת היא ורק היא יכולה להציל אותי.
בקיצור אני לא יכול להישאר פה אני בדרך הביתה, חשבתי אולי בזמן הנפקדות המצוקתית הזאת ללכת להוציא חוות דעת של פסיכיאטר. כנראה שאני כן צריך לבזבז את הכסף שרציתי לחסוך.

נראה לי הטעות שלי היית שפחדתי להגיד מה אני רוצה שזה לצאת מהצבא. היא שאלה כמה פעמים "אז מה אתה רוצה בעצם? איך אתה רוצה שאני יעזור לך? מה אתה מצפה ממני?" והיא לא שאלה בתמימות היא חכמה. היא אכלה הרבה חרא ומלא חיילים עבדו עליה כי היא נמצאת במקום הכי חרא בצהל יש לה ניסיון עם כל הסוגים. איך אני יכול להיות חכם יותר?

קודם כל - אם אתה מתפקד, לא יעזור לך שום דבר. דבר שני - בטח שתוציא חוות דעת, וכמה שיותר מהר יותר טוב.

בנוגע לקפ"ס - עשית הכל כמו שצריך, מלבד אולי זה שדיברת קצת יותר מדי ולא אמרת מה שצריך - זה שאתה רוצה לצאת. את זה מצהירים כבר בהתחלה ואחר כך אפשר להתחיל להשתגע.

הנפקדות שלך זה צעד טוב אם אתה מרגיש שהגעת למבוי סתום, אבל זה לא מספיק וקח בחשבון שאתה תיענש על כך (ריתוק\מעצר) לכן כדאי שתוציא חוות דעת ותלך לירפ"א לפני שאתה חוזר לשם (ואתה תצטרך לחזור - אין דרך לצאת בלי לעבור דרך הקב"ן הזו). בירפ"א תשדר מצוקה, תראה חוות דעת, תבקש קב"ן ותתמיד - כלומר, אל תעזוב בלי לקבל קב"ן. אצלו תתלונן על זה שאתה לא מקבל עזרה בבסיס שלך. אולי אם תעבור דרך ירפ"א יוותרו לך על הנפקדות.
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 08 אפריל 2013 10:55

אורח כתב:
fadedseeker94 כתב:שלום, אני במערך הטכני איפה שמאוד קשה מבחינת הקפ"ס. בהתחלה זלזלתי בזה אבל אחי היום הכל אמת התנהגתי בדיוק כמו בטרגט 21. לא הסתכלתי עליה בכלל, דיברתי חלש, תשובות מבלבלות וקצרות, שיחקתי עם הסקוץ' של הסרבל. דחפתי לאחד המשפטים שהמוטיבציה היא אפס לשרת.היא שאלה על חברים, תיאבון, בעיות שינה. עניתי את התשובות הנכונות ורמזתי נטיות ומחשבות אובדניות אחרי שיחה ארוכה היא אמרה לי שהיא לא קוסמת ואני ימלא טופס 55 ידבר עם מפקד טייסת ואז נקבע עוד פגישה. אני לא מפגר היא קוסמת היא ורק היא יכולה להציל אותי.

קודם כל - אם אתה מתפקד, לא יעזור לך שום דבר. דבר שני - בטח שתוציא חוות דעת, וכמה שיותר מהר יותר טוב.

בנוגע לקפ"ס - עשית הכל כמו שצריך, מלבד אולי זה שדיברת קצת יותר מדי ולא אמרת מה שצריך - זה שאתה רוצה לצאת. את זה מצהירים כבר בהתחלה ואחר כך אפשר להתחיל להשתגע.

הנפקדות שלך זה צעד טוב אם אתה מרגיש שהגעת למבוי סתום, אבל זה לא מספיק וקח בחשבון שאתה תיענש על כך (ריתוק\מעצר) לכן כדאי שתוציא חוות דעת ותלך לירפ"א לפני שאתה חוזר לשם (ואתה תצטרך לחזור - אין דרך לצאת בלי לעבור דרך הקב"ן הזו). בירפ"א תשדר מצוקה, תראה חוות דעת, תבקש קב"ן ותתמיד - כלומר, אל תעזוב בלי לקבל קב"ן. אצלו תתלונן על זה שאתה לא מקבל עזרה בבסיס שלך. אולי אם תעבור דרך ירפ"א יוותרו לך על הנפקדות.

בפגישה דווקא ניסיתי לא לדבר הרבה וגרמתי לה לנסות להוציא תשובות כלשהן ממני בכך שהיא חזרה כמה פעמים על השאלה.

ובקשר לתפקוד זה בעייתי מאוד אצלנו כי המפקד בכלל לא מסתכל אצלנו יורדים לתקלות מטוסים אני הולך עם עוד משהו ש"מסביר" לי איך לעבוד והוא מסיים את בכבודה לבד כי אני חדש

מה עם המפקד??
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אפריל 2013 11:30

fadedseeker94 כתב:
אורח כתב:

בפגישה דווקא ניסיתי לא לדבר הרבה וגרמתי לה לנסות להוציא תשובות כלשהן ממני בכך שהיא חזרה כמה פעמים על השאלה.

ובקשר לתפקוד זה בעייתי מאוד אצלנו כי המפקד בכלל לא מסתכל אצלנו יורדים לתקלות מטוסים אני הולך עם עוד משהו ש"מסביר" לי איך לעבוד והוא מסיים את בכבודה לבד כי אני חדש

מה עם המפקד??

מה הכוונה ב'מה עם המפקד?'?

אז תעשה נפקדות לו"ז, תסתגר בחדר, תאחר, תתלונן כל הזמן... תחשוב איך לשדר שאתה לא מסוגל לתפקד כמו חייל.
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 08 אפריל 2013 13:28

מפקד מתקשר ושולח הודעות מה עושים
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אפריל 2013 18:55

fadedseeker94 כתב:מפקד מתקשר ושולח הודעות מה עושים

אתה לא חייב לענות לו. אתה יכול גם לא לשתף פעולה.
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 08 אפריל 2013 22:05

עוד משהו אמרו לי שאמורים לבקר אותי זה נכון? אני לא רוצה להגיד לאמא שלי שאני נפקד אמרתי לה גימלים. המפקד בא לביקור?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 07:38

fadedseeker94 כתב:עוד משהו אמרו לי שאמורים לבקר אותי זה נכון? אני לא רוצה להגיד לאמא שלי שאני נפקד אמרתי לה גימלים. המפקד בא לביקור?

בשני המקרים המפקד יכול להגיע לביקור. כן, יכול להיות מצב שבו הוא יגיע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 08:10

תודה על התשובה :) אין טעם להסתיר את זה מהמשפחה אז כי עדיף שזה יבוא ממני ולא מהם.

אז ככה אחרי 5 דקות של חיפושים מצאתי פסיכיאטר נחמד שאומר לי להגיע לת"א למרות שזה רחוק לי נשמע שהוא שווה את זה כי יש לו אחת שקופץ בין הראשונים בגוגל והמליצו עליו.

בעיקר בגלל שהוא אמר שהפגישה תהיה איתו ללא תשלום ואם הוא יוכל לעזור (חוות דעת) אז זה יהיה בתשלום. אצל כולם זה ככה או רק אצלו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 08:13

אורח כתב:תודה על התשובה :) אין טעם להסתיר את זה מהמשפחה אז כי עדיף שזה יבוא ממני ולא מהם.

אז ככה אחרי 5 דקות של חיפושים מצאתי פסיכיאטר נחמד שאומר לי להגיע לת"א למרות שזה רחוק לי נשמע שהוא שווה את זה כי יש לו אחת שקופץ בין הראשונים בגוגל והמליצו עליו.

בעיקר בגלל שהוא אמר שהפגישה תהיה איתו ללא תשלום ואם הוא יוכל לעזור (חוות דעת) אז זה יהיה בתשלום. אצל כולם זה ככה או רק אצלו?

אין לי שמץ, אבל תברר שחוות הדעת ניתנת אחריי פגישה אחת ותברר מראש כמה היא תעלה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 09:32

הוא אומר שהוא לא צריך יותר מפגישה אחת והמחיר תלוי בסוג בחוות דעת הכי נמוך זה 500
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 09:34

אורח כתב:הוא אומר שהוא לא צריך יותר מפגישה אחת והמחיר תלוי בסוג בחוות דעת הכי נמוך זה 500

מה זאת אומרת סוג חוות הדעת? חוות דעת לצבא.
500 זה מחיר סביר. גם 700 נכנס לתוך טווח המחירים הסבירים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 10:26

אחרי החוות דעת, למה להגיע לירפ"א ולא ישר ליחידה לא חבל על עוד יום נפקדות?

והבנתי שזה שונה מברה"ן ובכללי אני לא מבין את הצורך בהם מישהו יכול לעזור לי בזה
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 09 אפריל 2013 10:49

אורח כתב:אחרי החוות דעת, למה להגיע לירפ"א ולא ישר ליחידה לא חבל על עוד יום נפקדות?

זאת הודעה שלי בטעות רשמתי כאורח
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 10:55

אורח כתב:אחרי החוות דעת, למה להגיע לירפ"א ולא ישר ליחידה לא חבל על עוד יום נפקדות?

תראה - כבר עשית נפקדות, נכון שכל יום מוסיף לך את העונש אבל דווקא ההליכה לברה"ן יכולה להפחיתו .
הרעיון הוא ללכת לירפ"א כי אתה במצוקה ולא עוזרים לך ביחידה, וזו למעשה הייתה המטרה של כל הנפקדות.
זה לא שונה מברה"ן - הרעיון הוא אותו הרעיון, להגיע ולא לעזוב עד שנותנים לך קב"ן. להראות חוות דעת ומצוקה.

אתה תגיע בסוף ליחידה גם ככה. להגיע לשם לא יהרוס לך, רק יעזור.
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 10 אפריל 2013 13:06

איך עונים לשאלות כאלה של קפס לא עניתם לי.. "למה אתה בא אלי? מה אתה רוצה שאני יעשה? תמלא טופס 55 אני לא יכולה לעשות קסם ולעזור לך.

ועוד משהו קשה לי לחזור ליחידה כי האנשים שם פתאום דואגים לי כאילו תמיד היו חברים שלי ומתקשרים בלי סוף וכנראה שאני יחזור יתנו לי יחס חם ויעזבו אותי אחרי שיהרסו כל מה שבניתי. איך אני יכול לא לחזור לבסיס או לחזור כמה שפחות כי זהשוט נןרא
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 אפריל 2013 17:47

fadedseeker94 כתב:עזרה בבקשה?

"באתי אליך כי אני רוצה לעשות בטוב ולא ברע, אבל אני יכול גם ברע".

לדוגמא (זה מופיע בטרגט). תהיה יצירתי, תחשוב בעצמך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 אפריל 2013 17:48

אורח כתב:
fadedseeker94 כתב:עזרה בבקשה?

"באתי אליך כי אני רוצה לעשות בטוב ולא ברע, אבל אני יכול גם ברע".

לדוגמא (זה מופיע בטרגט). תהיה יצירתי, תחשוב בעצמך.

לצאת*
kacol
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kacol » 11 אפריל 2013 23:26

אני לא ממש מסכים עם כל מה שכתוב בטרגט 21 אבל זו דעה אישית שלי
שמע מניסיון שלי אני בהתחלה ניסיתי לרמוז על התאבדות בדיוק כמו בטרגט וזה בכלל לא עזר לי
עד שנמאס עליי ופשוט אמרתי לה בלי לרמוז יותר מידי... "דיי אני לא יכול יותר אני כל הזמן חושב על המוות" "כל הזמן המחשבות האלה לא יוצאות לי מהראש"
ואז בפגישה הזאת נדלקה אצלה נורה אדומה ושלחה אותי מיידית לפסיכאטר באותו יום -גימלים נפשיים-- שוב פסיכיאטר---> 21 המיוחל הגיע D:

תקשיב תהיה פשוט ממוקד במטרה שלך , אל תמרח אותה מסביב על כל מיני בעיות וקשקושים זה ממש מיותר לא יעיל בכלל , עדיף שתדבר כמה שפחות וכן היית צריך להגיד לה שאתה חייב לצאת מהצבא אתה לא רוצה לצאת אתה חייב לצאת אחרת זה ייגמר ברע :twisted:
בהצלחה מקווה בשבילך כמה שיותר מהר יילך לך , אל תוותר על לצאת מהצבא תאמין לי אני אכלתי חרא 3-4 חודשים רק בשביל לצאת אני הייתי כבר על סף ייאוש כי תמיד אמרו לי שהם לא יכולים לשחרר אותי (עאלק!) אבל בסוף זה הצליח ואני שמח שעשיתי את זה
admiralfisher
יצירת קשר:

הודעהעל ידי admiralfisher » 12 אפריל 2013 03:28

kacol כתב:אני לא ממש מסכים עם כל מה שכתוב בטרגט 21 אבל זו דעה אישית שלי
שמע מניסיון שלי אני בהתחלה ניסיתי לרמוז על התאבדות בדיוק כמו בטרגט וזה בכלל לא עזר לי
עד שנמאס עליי ופשוט אמרתי לה בלי לרמוז יותר מידי... "דיי אני לא יכול יותר אני כל הזמן חושב על המוות" "כל הזמן המחשבות האלה לא יוצאות לי מהראש"
ואז בפגישה הזאת נדלקה אצלה נורה אדומה ושלחה אותי מיידית לפסיכאטר באותו יום -גימלים נפשיים-- שוב פסיכיאטר---> 21 המיוחל הגיע D:

תקשיב תהיה פשוט ממוקד במטרה שלך , אל תמרח אותה מסביב על כל מיני בעיות וקשקושים זה ממש מיותר לא יעיל בכלל , עדיף שתדבר כמה שפחות וכן היית צריך להגיד לה שאתה חייב לצאת מהצבא אתה לא רוצה לצאת אתה חייב לצאת אחרת זה ייגמר ברע :twisted:
בהצלחה מקווה בשבילך כמה שיותר מהר יילך לך , אל תוותר על לצאת מהצבא תאמין לי אני אכלתי חרא 3-4 חודשים רק בשביל לצאת אני הייתי כבר על סף ייאוש כי תמיד אמרו לי שהם לא יכולים לשחרר אותי (עאלק!) אבל בסוף זה הצליח ואני שמח שעשיתי את זה

אתה יכול להסביר שלב בשלב מה עשית ומה אמרת? יכול לעזור לאנשים כולל לי אני בתהליכים בנתיים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים