כמה שאלות קטנות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

deathil93
יצירת קשר:

כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 19:00

היי,

התגייסתי לא מזמן כמורעל לכל דבר, מיועד לכיפת ברזל בראש מורם. בלשון המעטה? לא הסתדר. דיכאון, מחשבות אבדניות (וכמעט ניסיון התאבדות), המלצה לשחרור אפילו. אבל מה? החלטתי לא לוותר ולעשות צבא. עברתי לבסיס ליד הבית (הוא באמת ליד הבית, הכי קל"ב שיש), יומיות והחיים על פניהם דבש. אולם אם החיים היו באמת דבש, לא הייתי פה. לאחרונה אחרי פוש וניסיון לעשות צבא הבנתי שיומיות וקל"ב לא באמת עוזר, ניסיתי להדחיק ולהתמודד ואחרי שיחה עם הקב"ן החדש בבסיס הבנתי שעדיף לי לצאת. גם דיברתי עם המפקד הישיר שלי (סא"ל) בארבע עיניים והוא אמר שהוא יעזור לי אם אצטרך.

מחר (יום ראשון) תור לקב"ן והפעם אני אבקש לצאת מהצבא לגמרי. לפני שכל זה מתחיל לקרות יש לי כמה שאלות:

1) יש לי כבר המלצה לשחרור מפסיכיאטר אזרחי שראיתי בזמן הטירונות (מסוף דצמבר) ויש לי היסטוריה מכובדת עם גורמי בריאות הנפש בצבא, האם זה יזרז את התהליך?
2) בכללי, כמה זמן כל זה לוקח בממוצע?
3) בהנחה שמפנים אותי אחרי הקב"ן לפסיכיאטר צבאי/וועדה רפואית מטעם חיל הים, לאיזה מקום יפנו אותי (תל השומר/צריפין...)?

תודה
epk
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי epk » 06 אפריל 2013 19:09

אני לא מלווה קב"ן כבר הרבה זמן, אבל אמרת שהתור שלך מחר אז אנסה לענות תשובות כלליות ועמומות:

1. זה בהחלט יזרז את התהליך. אבל ראה תשובה 2.
2. אין לוח-זמנים אחיד - יכול להיות שעוד זמן קצר תפסיק להגיע לבסיס שלך, ויכול להיות שיעברו שבועות. זה מושפע מאוד לפחות משני גורמים: מידת התפקוד שלך כחייל ביום-יום, ובהמשך, תמיכת ההורים. תמיכת ההורים דרושה כשמזמינים אותם יחד איתך או בלעדיך בשלב מתקדם יותר. אבל אם אתה מתפקד באופן יום-יומי ומתלונן בעיקר אצל הקב"ן, סיכוייך להיות משוחרר נמוכים.
3. התקשר לשם ושאל אותם (בלי להזדהות) איפה הם נמצאים (אולי "אתם נמצאים בקריה, נכון?" ותן להם לתקן אותך, שלא יחשדו). הטלפון מופיע כאן:
מרפאת ברה"ן חיל הים:
טלפון אזרחי: 03-7377175/4378.
טלפון מטכ"לי: 0304-7175/4378.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 19:27

אייל רוזנברג כתב:אני לא מלווה קב"ן כבר הרבה זמן, אבל אמרת שהתור שלך מחר אז אנסה לענות תשובות כלליות ועמומות:

2. אין לוח-זמנים אחיד - יכול להיות שעוד זמן קצר תפסיק להגיע לבסיס שלך, ויכול להיות שיעברו שבועות. זה מושפע מאוד לפחות משני גורמים: מידת התפקוד שלך כחייל ביום-יום, ובהמשך, תמיכת ההורים. תמיכת ההורים דרושה כשמזמינים אותם יחד איתך או בלעדיך בשלב מתקדם יותר. אבל אם אתה מתפקד באופן יום-יומי ומתלונן בעיקר אצל הקב"ן, סיכוייך להיות משוחרר נמוכים.
3. התקשר לשם ושאל אותם (בלי להזדהות) איפה הם נמצאים (אולי "אתם נמצאים בקריה, נכון?" ותן להם לתקן אותך, שלא יחשדו). הטלפון מופיע כאן:
מרפאת ברה"ן חיל הים:

מבחינת שאלה 2: אני הפגנתי סימנים של דיכאון וניתוק בתפקיד, ככה שכולם מסביבי שואלים מה קורה איתי, אבל מבחינת תפקוד לא משהו רציני כי אני נמצא בתפקיד שהמפקד שלי הוא בדרגה די גבוהה אז אני לא רוצה לפשל (במיוחד כי המפקד לא סובלני במיוחד). האם אני יכול להדגיש את העובדה הזאת לטובתי בשיחה עם הקב"ן (המפקד לא סובלני, התפקיד עם אחריות גדולה בגלל הדרגות, חשש וחרדה מהשלכות מטעויות)?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 אפריל 2013 19:54

בפשטות : אתה יכול להשתמש בכל דבר לטובתך אם אתה מספיק יצירתי, אך הסיטואציה שלך מאפשרת לך לאמר את הדברים כפי שהם מכיוון שכל דבר שמעלה לחץ יכול בקלות להשפיע עליך לרעה.
אז, כן. זה נשמע די מאיים להיות תחת משהו בעל דרגה, העול שלו הינו העול שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 20:00

deathil93 כתב:
אייל רוזנברג כתב:אני לא מלווה קב"ן כבר הרבה זמן, אבל אמרת שהתור שלך מחר אז אנסה לענות תשובות כלליות ועמומות:

מרפאת ברה"ן חיל הים:

מבחינת שאלה 2: אני הפגנתי סימנים של דיכאון וניתוק בתפקיד, ככה שכולם מסביבי שואלים מה קורה איתי, אבל מבחינת תפקוד לא משהו רציני כי אני נמצא בתפקיד שהמפקד שלי הוא בדרגה די גבוהה אז אני לא רוצה לפשל (במיוחד כי המפקד לא סובלני במיוחד). האם אני יכול להדגיש את העובדה הזאת לטובתי בשיחה עם הקב"ן (המפקד לא סובלני, התפקיד עם אחריות גדולה בגלל הדרגות, חשש וחרדה מהשלכות מטעויות)?

לא. אם אתה נכנע למרות ולחשש ממה יגידו, כנראה שהמצב שלך לא כל כך חמור (זה מה שהקב"ן יחשוב).
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 אפריל 2013 20:02

וואי, אני עייף. ידעתי ששכחתי משהו.
כן, מר.אורח צודק. אם אתה מצליח לתפקד כרגע, הם עלולים לחשוב שאתה יכול להמשיך לעשות זאת בעתיד. ההודעה הקודמת שלי התייחסה להשפעות העתידיות, המאוד קרובות, שלחץ כזה במקום העבודה יכול לעשות -- ומה שלמעשה עליך להתחיל להפגין.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 20:06

Solus כתב:וואי, אני עייף. ידעתי ששכחתי משהו.
כן, מר.אורח צודק. אם אתה מצליח לתפקד כרגע, הם עלולים לחשוב שאתה יכול להמשיך לעשות זאת בעתיד. ההודעה הקודמת שלי התייחסה להשפעות העתידיות, המאוד קרובות, שלחץ כזה במקום העבודה יכול לעשות -- ומה שלמעשה עליך להתחיל להפגין.

ת'אמת ניראה לי מצאתי דרך לעקוף את זה. אם הוא שואל אותי לגבי התפקוד שלי אני אומר לו שאני כל הזמן שוכח דברים ואני לא מרוכז ומסביבי מנסים לחפות עליי ככה שלא ישימו לב. חוץ מזה בכללי מסביב אני מפגין דכאוניות וחוסר ריכוז. ניראה לכם זה יעבוד?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 20:13

deathil93 כתב:

ת'אמת ניראה לי מצאתי דרך לעקוף את זה. אם הוא שואל אותי לגבי התפקוד שלי אני אומר לו שאני כל הזמן שוכח דברים ואני לא מרוכז ומסביבי מנסים לחפות עליי ככה שלא ישימו לב. חוץ מזה בכללי מסביב אני מפגין דכאוניות וחוסר ריכוז. ניראה לכם זה יעבוד?

לא. העניין הוא לא מה שאתה אומר לקב"נית, ולא רק כי יש לה דרך לבדוק את זה, אלא כי יש משקל רב גם לחוות הדעת של המפקד שלך. המערכת הצבאית צריכה להבין שאתה לא מסוגל לתפקד כמו חייל רגיל ובעצם צריך לפלוט אותך.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 20:31

אורח כתב:
deathil93 כתב:

לא. העניין הוא לא מה שאתה אומר לקב"נית, ולא רק כי יש לה דרך לבדוק את זה, אלא כי יש משקל רב גם לחוות הדעת של המפקד שלך. המערכת הצבאית צריכה להבין שאתה לא מסוגל לתפקד כמו חייל רגיל ובעצם צריך לפלוט אותך.

אוקיי, הבנתי תודה. אני מקווה שזה יסתדר מחר למרות זאת כי אני לא מסוגל להמשיך להתמודד עם המסגרת הזאת, באמת שלא. אם אני לא אקבל את הפטור הזה ניראה לי אני באמת אפגע בעצמי...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 20:32

deathil93 כתב:
אורח כתב:
deathil93"uote="Solus כתב:וואי, אני עייף. ידעתי ששכחתי משהו.

אוקיי, הבנתי תודה. אני מקווה שזה יסתדר מחר למרות זאת כי אני לא מסוגל להמשיך להתמודד עם המסגרת הזאת, באמת שלא.[/quote]

הסיכויים שזה יסתדר בלי שתשדר לסביבה שלך בצבא שאתה פשוט לא חייל, הם נמוכים מאוד. אתה כבר לא מלש"ב. רק לשדר מצוקה לקב"ן כבר לא מספיק. התהליך שלך הוא מסובך יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 20:32

deathil93 כתב:
אורח כתב:
deathil93"uote="Solus כתב:וואי, אני עייף. ידעתי ששכחתי משהו.

אוקיי, הבנתי תודה. אני מקווה שזה יסתדר מחר למרות זאת כי אני לא מסוגל להמשיך להתמודד עם המסגרת הזאת, באמת שלא.[/quote]

הסיכויים שזה יסתדר בלי שתשדר לסביבה שלך בצבא שאתה פשוט לא חייל, הם נמוכים מאוד. אתה כבר לא מלש"ב. רק לשדר מצוקה לקב"ן כבר לא מספיק. התהליך שלך הוא מסובך יותר.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 20:41

אורח כתב:הסיכויים שזה יסתדר בלי שתשדר לסביבה שלך בצבא שאתה פשוט לא חייל, הם נמוכים מאוד. אתה כבר לא מלש"ב. רק לשדר מצוקה לקב"ן כבר לא מספיק. התהליך שלך הוא מסובך יותר.

עקרונית אני משדר מצוקה. לפני פסח הייתה לי בכלל התמוטטות עצבים שההורים שלי התקשרו למפקד ודיברו איתו על זה והוא דיבר איתי והקב"ן על זה (אמרתי לו שאני לא מסוגל יותר לשרת ואני רוצה לצאת מהצבא). גם מסביבי שמים לב לזה שמשהו לא בסדר איתי, המפקד כל הזמן שואל אם הכל טוב, האנשים שאיתי בתפקיד גם שואלים אם הכל בסדר כי אני לא מתנהג כעצמי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 20:53

deathil93 כתב:
אורח כתב:הסיכויים שזה יסתדר בלי שתשדר לסביבה שלך בצבא שאתה פשוט לא חייל, הם נמוכים מאוד. אתה כבר לא מלש"ב. רק לשדר מצוקה לקב"ן כבר לא מספיק. התהליך שלך הוא מסובך יותר.

עקרונית אני משדר מצוקה. לפני פסח הייתה לי בכלל התמוטטות עצבים שההורים שלי התקשרו למפקד ודיברו איתו על זה והוא דיבר איתי והקב"ן על זה (אמרתי לו שאני לא מסוגל יותר לשרת ואני רוצה לצאת מהצבא). גם מסביבי שמים לב לזה שמשהו לא בסדר איתי, המפקד כל הזמן שואל אם הכל טוב, האנשים שאיתי בתפקיד גם שואלים אם הכל בסדר כי אני לא מתנהג כעצמי.

השאלה אם זה מספיק. בדרך כלל לא, והשאלה היא אם אתה עושה את מה שאתה חייב לעשות כחלק מהשירות או שלא.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 06 אפריל 2013 20:56

אורח כתב:
deathil93 כתב:

השאלה אם זה מספיק. בדרך כלל לא, והשאלה היא אם אתה עושה את מה שאתה חייב לעשות כחלק מהשירות או שלא.

התשובה לזה תהיה מחר. אם באמת זה יתברר כלא מספיק אני אעלה הילוך. אני אבהיר עד כמה שאפשר שאם אני אשאר בצבא אני לא אצא חי ואם זה גם לא יעבוד אני אערב את ההורים ואפגין חוסר תפקוד רציני.
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 07 אפריל 2013 19:27

עדכון:

אחרי הקב"ן היום (הייתי אצלו פעמיים) באמת התפקוד שלי הכשיל אותי. בסופו של דבר יש לי שבוע הבא פגישה משותפת (הוא, ההורים ואני) ועד אז אני מגיע כל יום לבסיס ואמור בעקרון לתפקד. הייתי רוצה כמה עצות אם אפשר. נכון לעכשיו אני מקצין את הבעיה בפני המפקד והאנשים מסביבי ומדרדר בתפקוד (יש לי זמן לעבוד על זה). עוד משהו זה שהוא שאל אותי כל הזמן מה באמת רע לי בצבא ולא היה לי מה לענות לו, אמרתי לו שהכל רע לי, ניסיתי לפרט אבל זה לא באמת עזר (המסגרת, הלחץ, הדיכאון). אם תוכלו לתת עצות לגבי זה בשביל שהפגישה שבוע הבא תצא יותר טוב, אני אשמח.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 07 אפריל 2013 21:05

אם אתה לא מצליח למצוא תשובה לדבר שכזה, נפלת לפיר נרטיב הקיבעון. אני לא חושב שתמצא על זה מידע באינטרנט, אך כעקרון הדבר אומר שלאחר חשיפה ממושכת 'למציאות' מסויימת המוח מקבל את הסביבה, ובונה שיכנועים סביב המציאות (בעיקר בעזרת הדעות של אחרים, תחשוב על השואה) שרובם לא ממש מובנים לנו. כדי לצאת מהקיבעון הזה, תנסה לחשוב על מציאות אחרת; כמו אחת שבא אין צבא, מה תעשה שם? ואיך זה משפיע עליך? מה הדרישות כרגע כנגד הדרישות שם? מה הזכויות שלך כרגע כנגד הזכויות שלך שם?

אם התרגיל הזה לא יעבוד לך, כדי שתתחיל לדבר עם כמה אנשים שיצאו מהצבא (בדרך כזו או אחרת) על החיים שלהם, מידע ריגשי (סנטימנטלי) נדבק מאוד מהר.
אך אם אתה רוצה סיבה אחת מתוך ים של סיבות ; מן קלאוסטרופוביה. בגלל הסביבה הבירוקרטית, הלוחצת ומשמידת האופי אתה חש שהקיום שלך נמחץ מהדרישות של כור ההיתוך סביבך. אפשר גם בקלות ללכת על פארנויה.
בקיצור, יש מספיק מה לומר. סביר להניח שתגיע למצב שבו ישאלו אותך "איך אתה רואה את עצמך כאזרח", משמע "מה ההבדל בין הצבא להיות שכיר?" -- כרגיל; "אני לא יודע, אני סובל פה ואני יודע שאם לא אצא משהו רע יקרה לי".
deathil93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי deathil93 » 07 אפריל 2013 21:45

Solus כתב:אם אתה לא מצליח למצוא תשובה לדבר שכזה, נפלת לפיר נרטיב הקיבעון. אני לא חושב שתמצא על זה מידע באינטרנט, אך כעקרון הדבר אומר שלאחר חשיפה ממושכת 'למציאות' מסויימת המוח מקבל את הסביבה, ובונה שיכנועים סביב המציאות (בעיקר בעזרת הדעות של אחרים, תחשוב על השואה) שרובם לא ממש מובנים לנו. כדי לצאת מהקיבעון הזה, תנסה לחשוב על מציאות אחרת; כמו אחת שבא אין צבא, מה תעשה שם? ואיך זה משפיע עליך? מה הדרישות כרגע כנגד הדרישות שם? מה הזכויות שלך כרגע כנגד הזכויות שלך שם?

אם התרגיל הזה לא יעבוד לך, כדי שתתחיל לדבר עם כמה אנשים שיצאו מהצבא (בדרך כזו או אחרת) על החיים שלהם, מידע ריגשי (סנטימנטלי) נדבק מאוד מהר.
אך אם אתה רוצה סיבה אחת מתוך ים של סיבות ; מן קלאוסטרופוביה. בגלל הסביבה הבירוקרטית, הלוחצת ומשמידת האופי אתה חש שהקיום שלך נמחץ מהדרישות של כור ההיתוך סביבך. אפשר גם בקלות ללכת על פארנויה.
בקיצור, יש מספיק מה לומר. סביר להניח שתגיע למצב שבו ישאלו אותך "איך אתה רואה את עצמך כאזרח", משמע "מה ההבדל בין הצבא להיות שכיר?" -- כרגיל; "אני לא יודע, אני סובל פה ואני יודע שאם לא אצא משהו רע יקרה לי".

סבבה, בול מה שהייתי צריך :) תודה!

אני אעדכן בהמשך

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים