שבוע לגיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

BELLE1245
יצירת קשר:

שבוע לגיוס

הודעהעל ידי BELLE1245 » 03 אפריל 2013 06:24

שלום, אני שבוע לפני גיוס ואני בבעיה נוראית.
אני כבר מלפני כמה חודשים ידעתי שאני לא מתכוונת להתגייס ויהי מה, אני בחרדות נוראיות, יש לי מועקה נוראית רק מלחשוב על עצמי מתגייסת.
היו לי כבר המון פשלות עם הצבא עד שהחלטתי סופית שאני לא רוצה להתגייס, והסיבה שלא עשיתי עם זה כלום עד עכשיו זאת אמא שלי.
אמא שלי ממש נגד זה שאני אצא על נפשי [היא נגד זה שאני אצא בכלל אבל בסופו של דבר היא תלך עם מה שטוב לי], אפילו הציעה לי שאני אתחתן אבל איו חתן באופק.
אחותי יצאה על נפשי כי היא בטיפול פסיכאטרי כבר מגיל צעיר, ואמא שלי לא רוצה שגם אני אצא על נפשי כי מבחינתה זה ידפוק לי את החיים.
אני מרגישה אבודה, אני שבוע לפני גיוס, אני מוכנה לעשות הכלללללללללללל כדי לא להתגייס, מחשבות אובדניות כבר עברו אצלי בראש [לא יודעת עד כמה יש לי אומץ
אבל אני מאמינה שביום הגיוס אני אדע], אני מתחפרנת אני משתגעת! יש לי בעיות בריאותיות אבל הן לא מספיקות מבחינת הצבא כדי לדחות או כדי לתת לי פטור,
אפילו שידחו לי בחודשיים שיספיקו לי ללכת לאלף פסיכיאטרים לא מעניין אותי מה רק לצאת מהצבא !
אני מוכנה ללכת להתייצב בלשכת הגיוס אפילו מחר עד שאני אראה קבן, זה אפשרי בכלל ? ללכת ולדרוש קבן ? אני יודעת שבטלפון איתם זה לדבר עם הקיר.
אני אובדת עצות, אני גם מרגישה שכדי לצאת אני צריכה את התמיכה של אמא שלי וככה אני פשוט מרגישה יותר לבד ופחות מסוגלת להצליח..
מישהו פעם יצא לבד בכוחות עצמו מהצבא ? אם כן הוא יוכל לפנות אליי בפרטי ולעזור לי ? זה רק מכניס אותי ליותר דיכאון הידיעה שאני בסיפור הזה לבד..
אמא שלי איתי בסיפור הזה אבל לא בכל מחיר...
קראתי את כל הפורום מכל הכיוונים וכל העמודים ואני עדיין לא יודעת מה לעשות, בבקשה תעזרו לי אני מוכנה לעשות הכל...
אורח

Re: שבוע לגיוס

הודעהעל ידי אורח » 03 אפריל 2013 08:11

BELLE1245 כתב:שלום, אני שבוע לפני גיוס ואני בבעיה נוראית.
אני כבר מלפני כמה חודשים ידעתי שאני לא מתכוונת להתגייס ויהי מה, אני בחרדות נוראיות, יש לי מועקה נוראית רק מלחשוב על עצמי מתגייסת.
היו לי כבר המון פשלות עם הצבא עד שהחלטתי סופית שאני לא רוצה להתגייס, והסיבה שלא עשיתי עם זה כלום עד עכשיו זאת אמא שלי.
אמא שלי ממש נגד זה שאני אצא על נפשי [היא נגד זה שאני אצא בכלל אבל בסופו של דבר היא תלך עם מה שטוב לי], אפילו הציעה לי שאני אתחתן אבל איו חתן באופק.
אחותי יצאה על נפשי כי היא בטיפול פסיכאטרי כבר מגיל צעיר, ואמא שלי לא רוצה שגם אני אצא על נפשי כי מבחינתה זה ידפוק לי את החיים.
אני מרגישה אבודה, אני שבוע לפני גיוס, אני מוכנה לעשות הכלללללללללללל כדי לא להתגייס, מחשבות אובדניות כבר עברו אצלי בראש [לא יודעת עד כמה יש לי אומץ
אבל אני מאמינה שביום הגיוס אני אדע], אני מתחפרנת אני משתגעת! יש לי בעיות בריאותיות אבל הן לא מספיקות מבחינת הצבא כדי לדחות או כדי לתת לי פטור,
אפילו שידחו לי בחודשיים שיספיקו לי ללכת לאלף פסיכיאטרים לא מעניין אותי מה רק לצאת מהצבא !
אני מוכנה ללכת להתייצב בלשכת הגיוס אפילו מחר עד שאני אראה קבן, זה אפשרי בכלל ? ללכת ולדרוש קבן ? אני יודעת שבטלפון איתם זה לדבר עם הקיר.
אני אובדת עצות, אני גם מרגישה שכדי לצאת אני צריכה את התמיכה של אמא שלי וככה אני פשוט מרגישה יותר לבד ופחות מסוגלת להצליח..
מישהו פעם יצא לבד בכוחות עצמו מהצבא ? אם כן הוא יוכל לפנות אליי בפרטי ולעזור לי ? זה רק מכניס אותי ליותר דיכאון הידיעה שאני בסיפור הזה לבד..
אמא שלי איתי בסיפור הזה אבל לא בכל מחיר...
קראתי את כל הפורום מכל הכיוונים וכל העמודים ואני עדיין לא יודעת מה לעשות, בבקשה תעזרו לי אני מוכנה לעשות הכל...

המצב שלך חמור מאוד, וכדי שתקבלי את העזרה הטובה ביותר כדאי שתפני לרשת הליווי:
http://livuy.newprofile.org/
(באימייל שרשום שם).

במקרה שלך כבר לא תוכלי לראות קב"ן לפני הגיוס (אם לא היית מחכה עד שלב זה כדי לבקש עזרה, היית יכולה לצאת בקלות רבה יותר).
כדי להבין מה צריך לעשות ביום הגיוס קראי כאן:
http://www.newprofile.org/livuy/kaban-draft-day

חשוב גם לקרוא את טרגט 21 כדי להבין מה צריך לעשות (למרות שבמקרה שלך את גם יכולה להגיד את האמת).

את צריכה להסביר לאמא שלך שאת יכולה לעשות שירות לאומי במקום ושזה לא סוגר שום דלתות. אם היא לא מקבלת את זה, תיצרי רושם אצל הקב"ן שנוצר מצב של ניתוק בינך לבין ההורים - שהם לא מבינים אותך - שאתם כל הזמן רבים - שהם לוחצים עלייך להיות כמו כולם ושזה גורם לך מצוקה. לאמא תמיד תוכלי להגיד שהעבירו אותך לשל"ת כי לא התאמת.

היו מקרים בהם יצאו מלש"בים ללא חוות דעת. עם זאת, כדי לקצר את התהליך ולמנוע סיבוכים, אני חושב שעדיף שתוציאי חוות דעת. הכי זול זה לפנות לפסיכולוג דרך קופת חולים ולשאול אם הם נותנים חוות דעת אחריי פגישה אחת. אני בספק אם תספיקי - לכן כדאי שקול פנייה לפסיכולוג פרטי (או פסיכיאטר) שיעלה בהתאם. אל תפני לפסיכיאטר בקופ"ח, הרישום הזה נשאר במערכת.

ביום הגיוס את מראה את חוות הדעת ודורשת לראות קב"ן מכל מי שאת רואה, לא מתפקדת ולא משתפת פעולה, בטח לא עוברת שרשרת חיול (גם לא באיומים שתשפטי או משהו כזה, עדיף לצאת מהכלא מאשר להתחייל). אצל הקב"ן והפסיכיאטר חשוב להראות מצוקה חריפה ולהחצינה בעזרת שפת גוף. אחריי הפסיכיאטר, השלב הבא הוא הוועדה הרפואית - שהיא כמו חותמת גומי - ואחרייה תשוחררי.

בהצלחה.
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 04 אפריל 2013 04:10

תודה על התגובה המהירה, ורציתי לדעת אין לי אפשרות ללכת ללשכת גיוס עוד מלפני הגיוס ולדרוש קבן ?
ונגיד ביום הגיוס אין מצב שיגייסו אותי בכוח ?שלא יתנו לי קבן באותו יום ?? לעלות לאוטובוס ולבקש קבן כשאני ארד ממנו ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 אפריל 2013 05:39

BELLE1245 כתב:תודה על התגובה המהירה, ורציתי לדעת אין לי אפשרות ללכת ללשכת גיוס עוד מלפני הגיוס ולדרוש קבן ?
ונגיד ביום הגיוס אין מצב שיגייסו אותי בכוח ?שלא יתנו לי קבן באותו יום ?? לעלות לאוטובוס ולבקש קבן כשאני ארד ממנו ?

אם אפשר לראות קב"ן בלשכת הגיוס? זה דבר שמצריך שליח חוות דעת ומכתב וקביעת תור מראש, לכן לפי דעתי לא. אם אתה רוצה תשובה מבוססת יותר - פנה לרשת הליווי.
אף אחד לא יכול להכריח אותך לעבור שרשרת חיול בכוח, רק באיומים שאתה לא צריך לשים לב אליהם. אם תשדר מצוקה ותתמיד - יתנו לך לראות קב"ן באותו יום.
אל תעלה לאוטובוס כמו שאמרתי, מרגע שאתה עולה הרבה יותר קשה לצאת.
Random jargon

הודעהעל ידי Random jargon » 04 אפריל 2013 20:01

http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html
אין לך בעיה של אפשרויות, יש לך בעיה של החלטיות וגזר דין. בזה אף אחד לא יכול לעזור לך מלבד עצמך.
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 09 אפריל 2013 10:09

רציתי רק לברר משהו, בשביל לראות קבן אני צריכה לעלות לאוטובוס שלוקחים לשרשרת חיול ?
במידה וכן ואני עולה ומסרבת לעבור את השרשרת חיול עד שלא ייתנו לי קבן, ולא נותנים לי ? אני תקועה שם ? זה לא נחשב סירוב או משהו כזה ?
ובמידה ואני אקבל קבן ואפגש איתו והוא יסרב לתת לי פטור או לשחרר אותי, אז אני אהיה מחויבת ללכת לשרשרת חיול ולהמשיך בתהליך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 10:15

BELLE1245 כתב:רציתי רק לברר משהו, בשביל לראות קבן אני צריכה לעלות לאוטובוס שלוקחים לשרשרת חיול ?
במידה וכן ואני עולה ומסרבת לעבור את השרשרת חיול עד שלא ייתנו לי קבן, ולא נותנים לי ? אני תקועה שם ? זה לא נחשב סירוב או משהו כזה ?
ובמידה ואני אקבל קבן ואפגש איתו והוא יסרב לתת לי פטור או לשחרר אותי, אז אני אהיה מחויבת ללכת לשרשרת חיול ולהמשיך בתהליך?

האוטובוס לבקו"ם? אפשר לעלות עליו ולדרוש שם את הקב"ן, ביום הגיוס אי אפשר לראות קב"ן בלשכת הגיוס.
יכולים לשפוט אותך - לכן תגיעי מוכנה - אבל זה עדיף על פני שרשרת החיול. מהמעצר גם ניתן להגיע לקב"ן.
אם תצליחי לשכנע אותם שאת דורשת לראות קב"ן ממצוקה אמיתית - לא יהיה משפט.
את לא מחויבת לעשות שום דבר - תמשיכי להתעקש על לראות קב"ן שוב ושוב ושוב עד שמישהו ישחרר. עדיף להגיע למצב בו את נשפטת בבקו"ם עד שאיזשהו קב"ן משחרר מאשר שאת ממשיכה בתהליך ומשם כבר יהיה הרבה יותר קשה לצאת.

מה עם חוות דעת?
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 09 אפריל 2013 10:20

אורח כתב:
BELLE1245 כתב:רציתי רק לברר משהו, בשביל לראות קבן אני צריכה לעלות לאוטובוס שלוקחים לשרשרת חיול ?

האוטובוס לבקו"ם? אפשר לעלות עליו ולדרוש שם את הקב"ן, ביום הגיוס אי אפשר לראות קב"ן בלשכת הגיוס.
יכולים לשפוט אותך - לכן תגיעי מוכנה - אבל זה עדיף על פני שרשרת החיול. מהמעצר גם ניתן להגיע לקב"ן.
את לא מחויבת לעשות שום דבר - תמשיכי להתעקש על לראות קב"ן שוב ושוב ושוב עד שמישהו ישחרר. עדיף להגיע למצב בו את נשפטת בבקו"ם עד שאיזשהו קב"ן משחרר מאשר שאת ממשיכה בתהליך ומשם כבר יהיה הרבה יותר קשה לצאת.

מה עם חוות דעת?

יש לי תור לפסיכיאטר פרטי למחר אבל אני ממש מפחדת ללכת בחמישי ולהיתקע שם, מה עושים לי במעצר ? לכמה זמן אני אהיה שם עד שאני אקבל קבן ? ואם לא ייתנו לי שוב או בכלל קבן אני פשוט אהיה שם ימים שלמים עד שיחליטו לתת לי, מה יעשו איתי ??
שקלתי ללכת מחר לבית חולים ולהתאשפז שם, אני לא יכולה יותר אני עומדת להתמוטט אני משתגעת, התקשרתי למיטב וכל מה שהם אמרו לי זה להפסיק לבכות בטלפון כי זה לא יעזור, אני מתגייסת ויהי מה. בא לי למות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 10:59

BELLE1245 כתב:
אורח כתב:

מה עם חוות דעת?

יש לי תור לפסיכיאטר פרטי למחר אבל אני ממש מפחדת ללכת בחמישי ולהיתקע שם, מה עושים לי במעצר ? לכמה זמן אני אהיה שם עד שאני אקבל קבן ? ואם לא ייתנו לי שוב או בכלל קבן אני פשוט אהיה שם ימים שלמים עד שיחליטו לתת לי, מה יעשו איתי ??
שקלתי ללכת מחר לבית חולים ולהתאשפז שם, אני לא יכולה יותר אני עומדת להתמוטט אני משתגעת, התקשרתי למיטב וכל מה שהם אמרו לי זה להפסיק לבכות בטלפון כי זה לא יעזור, אני מתגייסת ויהי מה. בא לי למות

אל תעשי את זה. זה לא שווה את זה, עוד יש לך סיכוי לצאת בלי שום אשפוז.
הם אומרים את זה כי עוד לא הצגת להם את הבעיה - על ידי חוות דעת. מבחינתם את כשירה לגיוס ואת צריכה להראות שלא.

המעצר - כשמו כן הוא, מעצר. את לא חופשייה ללכת הביתה, אלא את נשארת בבקו"ם גם ללילה, יכול להיות מצב בו תדרשי לבצע דבר מה (את לא צריכה לשתף פעולה).
אין אפשרות לדעת כמה זמן תהי שם עד שתראי קב"ן. בדרך כלל מדובר ביום-יומיים עד הקב"ן הראשון, בתנאי שיש לך חוות דעת ואת לא מתפקדת ומשדרת מצוקה. הם חייבים לתת לך קב"ן במצב כזה. כעקרון כן יכולים לעבור ימים ללא קב"ן, אבל אם לא תתפקדי, בסוף תשוחררי.

פנית לרשת הליווי?
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 09 אפריל 2013 11:08

כן פניתי באיימיל .. הכל ידוע כבר אני במצב לחוץ אין לי כל כך הרבה ברירות ...
אני ממש לא חושבת שאני אוכל להיות יום אפילו במעצר, אני מרגישה כמו כלום לאף אחד לא אכפת שם מכלום, אני על סף פגיעה עצמית העיקר לא להתגייס, לא להיות לבד שם ...
יש מצב שאני אתאשפז ובצבא לא יקבלו את זה ? יש מצב שהם ייתנו לי פרופיל 24 ? ישלחו לי צו חדש ?
ובמידה ואני לא מגיעה לגיוס בחמישי מה יעשו לי הלאה ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אפריל 2013 11:40

BELLE1245 כתב:כן פניתי באיימיל .. הכל ידוע כבר אני במצב לחוץ אין לי כל כך הרבה ברירות ...
אני ממש לא חושבת שאני אוכל להיות יום אפילו במעצר, אני מרגישה כמו כלום לאף אחד לא אכפת שם מכלום, אני על סף פגיעה עצמית העיקר לא להתגייס, לא להיות לבד שם ...
יש מצב שאני אתאשפז ובצבא לא יקבלו את זה ? יש מצב שהם ייתנו לי פרופיל 24 ? ישלחו לי צו חדש ?
ובמידה ואני לא מגיעה לגיוס בחמישי מה יעשו לי הלאה ?

המעצר הוא לא גרוע כמו שאת חושבת, וכמו שאמרת - אין הרבה אופציות. בכלל לא בטוח אבל שתגיעי למעצר.

אשפוז רגיל לא יועיל לך כדי להשתחרר - אשפוז במחלקה פסיכיאטרית משחרר מהצבא כמעט בוודאות, אבל זה הרבה יותר קשה ממעצר בקו"ם ופשוט לא שווה את זה.

אם לא תגיעי לגיוס - תחשבי עריקה. בשלב מסוים, אחריי כמה חודשים, יגיעו אלייך הביתה לוכדי עריקים, ותגיעי לא למעצר בכלום אלא לכלא (שגם ממנו אפשרי לצאת - אבל את תכלאי בכל זאת).
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 09 אפריל 2013 16:44

אם עדיין לא קראת את זה : --> http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html <--
את לא חייבת שיהיה לך חוות דעת איתך כדי להשיג קב"ן ביום הגיוס, אך זה בהחלט מקל על זה. אם אין לך עד עכשיו חוות דעת, אני בספק שתצליחי ליצור אחת עד אז. אין לי הרבה להוסיף, ס"כ כבר עברו פה על מספיק; אם תתנהגי שם כפי שאת מתנהגת כאן, צפוי לך לראות קב"ן בקלות.

נ.ב: פרופיל 24 זה גם כן בסדר, לומרות שאני לא חושב שבאמת יתנו לך את זה. בתום הפרופיל פשוט תאמרי להם שאת לא רוצה להתגייס, בליווי של חוות דעת שאומרת זאת, והם ישחררו אותך.
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 10 אפריל 2013 11:55

תודה לכולם על העזרה,
היום בערב אני אמורה לאסוף מפסיכולוג קליני פרטי [משנה אם זה פסיכולוג או פסיכיאטר?] חוות דעת, ולפי מה שהוא אומר הוא כתב בה שאני בחרדות נוראיות, שאני בטיפול אצלו כבר תקופה של כ-3 חודשים [שקר, אתמול נפגשנו לראשונה] ושיש לי מחשבות אובדניות ושאסור שיהיה נשק בסביבה שלי .. וממליץ לשחרר אותי כדי לעשות שירות לאומי, הוא אמר שזה יכול לדרבן אותם לשחרר אותי שלא יגידו שסתם לא בא לי לעשות צבא או לתרום למדינה ... זה פלוס מינוס מה שהוא אמר שהוא יכתוב.
השאלה שלי היא, מחר ביום של הגיוס אני מגיעה לבקום ובמקום לעלות לאוטובוס לבד, יש אפשרות שאמא שלי תתלווה איתי לאיפה שהקבן נמצא ?
או שאני צריכה לעלות בכל זאת לבד לאוטובוס ולהסתדר לבד ?
ברור לי וידוע לי לסרב לכל השרשרת חיול אין מצב שאני אפילו אשקול להתחיל .. אבל הם חייבים לתת לי קבן נכון ? אין אפשרות שיגידו לי רק תוך שבוע את יכולה לקבל או משהו כזה ?
תודה מראש ...
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 10 אפריל 2013 13:08

האוטובוס לבקו"ם הוא עבור החיילים, ככה שאין מקום עבור אמא שלך (כך היה בזמני לפני כשנה, אם הדבר השתנה.. Type away).
כדי להשלים את שרשרת החיול, לכאורה, עליך לראות קב"ן; אך זה לא אומר שאת תראי אותו באותו יום, יכול להיות שצטרכי להמתין יום או יומיים (במקרה קיצוני למדי). על פי ההודעות של האנשים בפורום; נהוג לתנת קב"ן מאותו יום עד למחרת בבוקר. אך כמובן שיגידו לך "תקבלי קב"ן ביחידה או בטירונות, תעלי על האוטבוס", לא להאמין לזה, כפי שנאמר מספר פעמים, את צריכה לראות קב"ן לפני שאת בכלל רואה מדים. בכל פעם שאיזה בריון ינסה להטריד אותך להשלים את שרשרת החיול תחזרי על המנטרה : "אני לא יכולה להתגייס, אני צריכה לראות קב"ן."

בהצלחה. :)
BELLE1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי BELLE1245 » 12 אפריל 2013 07:59

אזזזזזזזז אני אתחיל בזה שאני רוצה להודות לכל מי שעזר לי, באמת שאני לא יודעת איך הייתי מסתדרת בלי העזרה מהפורום הזה..
הלכתי אתמול ביום הגיוס לתל השומר ודבר ראשון ביקשתי קבן, לפני האוטובוס לפני הכל !
אמרו לי או שתעלי לאוטובוס ותתחיילי או שתסעי ללשכת הגיוס בירושלים כי שם עשית את הצו ראשון ורק שם ייתנו לך קבן לפני הגיוס,
הלכתי לירושלים. משם הכל הלך די מהיר וחלק [חוץ מהמתנה של שעות], הלכתי עם החוות דעת מהפסיכולוג וישר שלחו אותי לפסיכיאטר בלי קבן בלי כלום..
השיחה איתו הייתה חמש דקות, הייתי בפחד מטורף כמו שבחיים לא פחדתי אבל הוא היה כזה נחמד!!! ממש לא כמו שציפיתי,
אפילו לא התעניין יותר מידי כנראה החוות דעת עשתה את שלה, אמר לי שהוא ממליץ לי 24 לחצי שנה כי בשביל פטור סופי אני אצטרך לעבור ועדה רפואית
אז עדיף את זה, והוא אמר שאחרי חצי שנה פשוט ישאלו אותי אם אני רוצה להתגייס או לא.. מה שאני ארגיש לנכון.
וזהוווווו אני הבן אדם הכי מאושר שיש, אתם עושים מצווה שתדעו לכם ! :D

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 12 אורחים