חייב את עזרתכם בדחיפות!!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

רוני כהן
יצירת קשר:

חייב את עזרתכם בדחיפות!!

הודעהעל ידי רוני כהן » 20 מרץ 2013 20:48

התגייסתי לפני שלוש חודשים לצה"ל וממש (אבל ממש) קשה לי בינתיים במערכת

זה השירות שלי עד כה בקצרה:
"את השירות שלי התחלתי בקורס של המודיעין בגלילות(לא יכול להרחיב)והיה לי ממש קשה שם עם החוסר בזמן פנוי והשינה בבסיס
עוד בטירונות התחלתי בשיחות עם הקב"ן ורק לפני שבוע,אחרי חודשיים שלמים (מתוך חצי שנה של הקורס) של סבל בל יתואר בקורס היא נתנה לי טופס קה"ס גבוה שיסדר לי יומיות ובעצם הוציא אותי מהקורס
אתמול נפגשתי עם קצין מיון שנתן לי תפקיד בחיל התקשוב בתור צופן פענוח רשת(צפ"ר),אני לא מרוצה מהתפקיד ובטח שלא מוכן לעבור שוב פעם קורס בבסיס סגור שמדמה את אותם תנאים קשים שהיו לי בקורס הקודם ואפילו יותר
בנוסף,עד שיתחיל הקורס אני צריך להגיע כל יום לצריפין(איפה שהקורס שלי אמור להתחיל)בשמונה בבוקר ולהיות עובד רס"ר עד השעה חמש.זה פשוט סיוטטטטטטטטטט.
כשפניתי היום למפקדת הזמנית שלי ואמרתי לה שאני רוצה לצאת מהקורס ושיש לי קה"ס היא אמרה שאם אני אסרב יעלו אותי למשפט ולאחר בדיקה היא גם אמרה לי שהקה"ס שלו לא פוטר קורסים."

אני חייב את עזרתכם כדי שתגידו לי איך הקב"ן יכול להוציא אותי גם מפה (לא נראה לי שזה קשה) ויותר חשוב-איך הוא יכול להקל עלי בשירותי הצבאי ומה עלי לעשות על מנת שהוא יתן לי את הפטורים האלה?
שמעתי שיש פטור יום מקוצר וזה בהחלט משהו שממש יעזור וכנראה גם ימגר לגמרי את הקושי שלי בצבא כי הקושי העיקרי שלי מסתכם בקושי בשינה בבסיס סגור וקושי לתפקד כל כך הרבה שעות בכל יום במערכת כזאת.
אני יודע שהצבא זה לא תכנית כבקשתך אבל זה ממש חשוב לי ואני לא מתכוון לצאת מהצבא כך שהערות כאלה לא יעזרו
בבקשה תעזרו לי,אני כבר מרוסק....
אורח

Re: חייב את עזרתכם בדחיפות!!

הודעהעל ידי אורח » 20 מרץ 2013 21:30

רוני כהן כתב:התגייסתי לפני שלוש חודשים לצה"ל וממש (אבל ממש) קשה לי בינתיים במערכת

"את השירות שלי התחלתי בקורס של המודיעין בגלילות(לא יכול להרחיב)והיה לי ממש קשה שם עם החוסר בזמן פנוי והשינה בבסיס
עוד בטירונות התחלתי בשיחות עם הקב"ן ורק לפני שבוע,אחרי חודשיים שלמים (מתוך חצי שנה של הקורס) של סבל בל יתואר בקורס היא נתנה לי טופס קה"ס גבוה שיסדר לי יומיות ובעצם הוציא אותי מהקורס
אתמול נפגשתי עם קצין מיון שנתן לי תפקיד בחיל התקשוב בתור צופן פענוח רשת(צפ"ר),אני לא מרוצה מהתפקיד ובטח שלא מוכן לעבור שוב פעם קורס בבסיס סגור שמדמה את אותם תנאים קשים שהיו לי בקורס הקודם ואפילו יותר
בנוסף,עד שיתחיל הקורס אני צריך להגיע כל יום לצריפין(איפה שהקורס שלי אמור להתחיל)בשמונה בבוקר ולהיות עובד רס"ר עד השעה חמש.זה פשוט סיוטטטטטטטטטט.
כשפניתי היום למפקדת הזמנית שלי ואמרתי לה שאני רוצה לצאת מהקורס ושיש לי קה"ס היא אמרה שאם אני אסרב יעלו אותי למשפט ולאחר בדיקה היא גם אמרה לי שהקה"ס שלו לא פוטר קורסים."

אני חייב את עזרתכם כדי שתגידו לי איך הקב"ן יכול להוציא אותי גם מפה (לא נראה לי שזה קשה) ויותר חשוב-איך הוא יכול להקל עלי בשירותי הצבאי ומה עלי לעשות על מנת שהוא יתן לי את הפטורים האלה?
שמעתי שיש פטור יום מקוצר וזה בהחלט משהו שממש יעזור וכנראה גם ימגר לגמרי את הקושי שלי בצבא כי הקושי העיקרי שלי מסתכם בקושי בשינה בבסיס סגור וקושי לתפקד כל כך הרבה שעות בכל יום במערכת כזאת.
אני יודע שהצבא זה לא תכנית כבקשתך אבל זה ממש חשוב לי ואני לא מתכוון לצאת מהצבא כך שהערות כאלה לא יעזרו

מה עם הערה כזאת: אין שום דרך לעזור לך לקבל הקלות.

בהצלחה בצבא!
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 20 מרץ 2013 22:10

אורח כתב:
רוני כהן כתב:התגייסתי לפני שלוש חודשים לצה"ל וממש (אבל ממש) קשה לי בינתיים במערכת

בהצלחה בצבא!

למה אתה כותב לבן אדם שכל כך כואב לו משהו כזה?
לפחות תתנסח בצורה פחות מעליבה או שאל תגיב

אני בכל מקרה מקווה שאחרים פה יוכלו לעזור לי,לפחות נפשית
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 מרץ 2013 22:42

הדרך היחידה לדעתי (בישבילך) לקבל את אותם הקלות זו אותה דרך לצאת מהצבא פשוט בשלב ששואלים אותך אם אתה רוצה לצאת( אצל הפסיכיאטר לא הקבן)
אתה אומר לו לא "שאתה רוצה להמשיך לנסות אבל עם עזרה" ---יש להדגיש תגיד לקבן שאתה רוצה לצאת הוא ישאל אותך למה... מה רע וכו,
תשובה כמו : לא יודע,הכל או שתיקה....ואני לא עומד בזה יותר .... יכולים באמת להספיק לשאלות כאלו .
בקיצור הבנת הדרך להקלות זו הדרך לצאת (וזה לא פורום של הקלות לצבא אז אל תחפש פה יחס חם ואוהב בסדר אחי זה לא אישי זה פשוט המנטרה של האתר שבתכלס נועד לאזרח את החברה).
מקווה שעזרתי ערב טוב
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 מרץ 2013 09:22

אורח כתב:הדרך היחידה לדעתי (בישבילך) לקבל את אותם הקלות זו אותה דרך לצאת מהצבא פשוט בשלב ששואלים אותך אם אתה רוצה לצאת( אצל הפסיכיאטר לא הקבן)
אתה אומר לו לא "שאתה רוצה להמשיך לנסות אבל עם עזרה" ---יש להדגיש תגיד לקבן שאתה רוצה לצאת הוא ישאל אותך למה... מה רע וכו,
תשובה כמו : לא יודע,הכל או שתיקה....ואני לא עומד בזה יותר .... יכולים באמת להספיק לשאלות כאלו .
בקיצור הבנת הדרך להקלות זו הדרך לצאת (וזה לא פורום של הקלות לצבא אז אל תחפש פה יחס חם ואוהב בסדר אחי זה לא אישי זה פשוט המנטרה של האתר שבתכלס נועד לאזרח את החברה).
מקווה שעזרתי ערב טוב

שתדע שגם הדרך שהוא מתאר כאן, גם היא לא מבטיחה לך כלום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 מרץ 2013 09:27

רוני כהן כתב:
אורח כתב:

בהצלחה בצבא!

למה אתה כותב לבן אדם שכל כך כואב לו משהו כזה?
לפחות תתנסח בצורה פחות מעליבה או שאל תגיב

אני בכל מקרה מקווה שאחרים פה יוכלו לעזור לי,לפחות נפשית

אז בוא אני אחדש לך, אין פה פסיכולוגים בפורום, ואף אחד לא יוכל לעזור לך "לפחות נפשית".
אם כל כך כואב לך, אולי כדאי שתשקול את כל עניין השירות מחדש?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 מרץ 2013 14:59

אם אתה חתום סיווג, לצאת מחיל התקשוב לא יהיה לך קל בכלל.
במידה ואתה חתום כבר, הדרך היחידה לצאת מהקורס הזה היא לסרב אותו, אבל קח בחשבון שעל סירוב קורס זה 20 ימי כלא.
בתום ה20 ימים יכול להיות שיעבירו אותך למקום אחר אך גם יכול להיות שיחזירו אותך לבה"ד 7 ושם תצטרך להכנס לאותו הקורס שוב\קורס אחר.
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 21 מרץ 2013 18:56

אורח כתב:הדרך היחידה לדעתי (בישבילך) לקבל את אותם הקלות זו אותה דרך לצאת מהצבא פשוט בשלב ששואלים אותך אם אתה רוצה לצאת( אצל הפסיכיאטר לא הקבן)
מקווה שעזרתי ערב טוב

בתכלס זה נשמע רעיון די טוב,השאלה היא מה הסיכויים שאני אצליח ואם אני לא הולך עם זה יותר מדי רחוק כי זה נשמע קצת קיצוני בשבילי
זה רעיון שלך או שזו דרך מוכרת(יחסית)?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מרץ 2013 17:37

רוני כהן כתב:
מקווה שעזרתי ערב טוב

בתכלס זה נשמע רעיון די טוב,השאלה היא מה הסיכויים שאני אצליח ואם אני לא הולך עם זה יותר מדי רחוק כי זה נשמע קצת קיצוני בשבילי
זה רעיון שלך או שזו דרך מוכרת(יחסית)?

הסיכויים שלך לקבל קיצור שעות הם 0 עגול.

הסיכוי לקבל 45 נפשי הוא 50/50, או שהפסיכיאטר ימליץ על יציאה ואז לא משנה מה תגיד, יוציאו אותך מהצבא ותוכל לערער תוך שנה אולי.
או שהוא ישאל אותך אם אפשר להקל עליך... בסיס פתוח וכו' ואם תגיד שכן תקבל פרופיל 45 וזהו, אתה לא תקבל שום הקלה חוץ מזה, לא פטור משמירות, לא קיצור שעות, לא 5 9 יומיות, לא לינת בית, כלום אז אל תחלום על זה בכלל.
אתה תקבל בסיס פתוח שבו יתייחסו אליך כמו לשרמוטה התורנית, יזיינו אותך בתחת מ-7 בבוקר עד 18 בערב, אתה תעשה שמירות ואבט"שים והכל כמו כולם וזהו.
Adambenmo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Adambenmo » 23 מרץ 2013 13:16

זה לא תמיד ככה, יש פסיכיאטרים שנותנים לחיילים קיצור שעות ותפקידים של 5-9. זה תלוי.
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 24 מרץ 2013 00:08

Adambenmo כתב:זה לא תמיד ככה, יש פסיכיאטרים שנותנים לחיילים קיצור שעות ותפקידים של 5-9. זה תלוי.

במה זה תלוי?במה שאומרים לפסיכיאטר או בפסיכיאטר עצמו?ומתי בכלל אני יפגש איתו?
ועוד משו פחות קשור,מה זה 5-9?
21

הודעהעל ידי 21 » 24 מרץ 2013 00:40

רוני כהן כתב:
Adambenmo כתב:זה לא תמיד ככה, יש פסיכיאטרים שנותנים לחיילים קיצור שעות ותפקידים של 5-9. זה תלוי.

במה זה תלוי?במה שאומרים לפסיכיאטר או בפסיכיאטר עצמו?ומתי בכלל אני יפגש איתו?
ועוד משו פחות קשור,מה זה 5-9?

כן. זה בהחלט תלוי במה שתאמר לקב"ן, שהוא זה שמפנה לפסיכיאטר.
5-9 זה יומיות מקוצרות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מרץ 2013 01:04

יש פסיכיאטרים שנוגעים לחיילים בבולבול גם? חבל שאתה סתם מזיין לו בשכל ... אתה ממש בן שרמוטה שאתה גורם לו לפתח ציפיות ותכלס להאמין שייתנו לו את זה....
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 24 מרץ 2013 12:03

שתדע לך אין דבר כזה "הקלות" בצבא.

אם הפרופיל יורד או הקה"ס עולה, ככה התפקיד שלך נהיה יותר חרא!

תהנה ;)
Adambenmo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Adambenmo » 24 מרץ 2013 13:01

אורח כתב:

יש פסיכיאטרים שנוגעים לחיילים בבולבול גם? חבל שאתה סתם מזיין לו בשכל ... אתה ממש בן שרמוטה שאתה גורם לו לפתח ציפיות ותכלס להאמין שייתנו לו את זה....

תדבר יפה יחתיכת טמבל מה אתה מגיע לרמה של קללות מה אתה מסכן? אני שמעתי מקרים שפסיכיאטר משאיר עם הקלות כאלה, אפילו יש כאן כמה כאלה בפורום שרשמו שקיבלו את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מרץ 2013 13:13

Adambenmo כתב:
אורח כתב:

תדבר יפה יחתיכת טמבל מה אתה מגיע לרמה של קללות מה אתה מסכן? אני שמעתי מקרים שפסיכיאטר משאיר עם הקלות כאלה, אפילו יש כאן כמה כאלה בפורום שרשמו שקיבלו את זה.

כן אבל מה שהוא מנסה להגיד הוא שמי שמראש מצהיר שהוא רוצה את ההקלות האלה הסיכויים שהוא אכן יקבל אותם הם נמוכים.
Adambenmo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Adambenmo » 26 מרץ 2013 12:32

זה ברור , לא אמרתי לו שיבוא אליו ויגיד ''שומע? 5-9 יומיות יעזור לי"
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 26 מרץ 2013 20:17

די בלבלתם אותי...
אז אתם אומרים שאני צריך ללכת לקב"ן ולבקש לצאת מהצבא ורק כשאני יראה פסיכיאטר לנסות להשיג את ההקלות?
ומה אם אני יסביר לקבן את הקשיים איתם אני מתמודד אבל לא יגיד לו שאני רוצה לצאת מהצבא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 מרץ 2013 22:28

רוני כהן כתב:די בלבלתם אותי...
אז אתם אומרים שאני צריך ללכת לקב"ן ולבקש לצאת מהצבא ורק כשאני יראה פסיכיאטר לנסות להשיג את ההקלות?
ומה אם אני יסביר לקבן את הקשיים איתם אני מתמודד אבל לא יגיד לו שאני רוצה לצאת מהצבא?

הקבן לא יכול לעשות כלום, הוא בקושי עובד סוציאלי מסכן (מקצוע שכדי להתקבל אליו מספיק שיהיה לך ממוצע 56 בבגרות), כל התפקיד שלו זה לסנן אנשים מלהגיע לפסיכיאטר על ידי מריחת זמן, שקרים, איומים, וכו'.

הפסיכיאטר הוא רופא והוא הסמכות היחידה והעליונה וכל מה שהוא יחליט יקרה, כל מה שתבקש ממנו ישירות לא תקבל, או שהוא יציע לך ואתה תסכים או שהוא לא יציע ויחליט על דעת עצמו מה לעשות (כולל להוציא אותך מהצבא) אבל ההחלטה שלו סופית ומה שתגיד אחר כך לא ממש יעזור לך.....
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 05 אפריל 2013 17:13

יש לי עוד שתי שאלות:
1.במידה ואני יראה שוב קצין מיון איזה תפקיד כדאי לי לבקש?
קחו בחשבון שאני רוצה תפקיד קרוב לבית(כפר סבא,אני חושב שגלילות הכי קרוב,לא?),עם שעות נורמליות(רצוי להתחיל כמה שיותר מאוחר)ושהתפקיד לא יהיה קשה(עבודה משרדית).
הייתי שמח אם התפקיד יהיה גם משמעותי אבל קשה לי להאמין שיש כזה שכולל את "התנאים" שלי.אני כמובן לא רוצה תפקידים גרועים כמו עובד רס"ר,מטבח,אפסנאי,נהג וכו'

2.האם כדאי לי לבקש להיות פקיד?
אם הבנתי נכון זה תפקיד שמשרתים בו בכל בסיס/משרד צבאי בארץ כך שיש סיכוי שיתנו לי בגלילות,מתחילים בתשע והתפקיד לא דורש מאמץ מסויים
הבנתי גם שיש הבדל בין פקידים,יש כאלה שמשמשים כמזכירה ואחרים(מעטים)הם סוג של "יועצים" לחיילים רמי דרג(אני מקווה שהבנתם למה אני מתכוון)ואפילו חולקים כל מיני סודות מדינה וכו'
אתם יכולים לפרט לי על זה?(גם אם כדאי לי וגם מה ההבדל בין שני התפקידים?)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 אפריל 2013 17:55

רוני כהן כתב:יש לי עוד שתי שאלות:
קחו בחשבון שאני רוצה תפקיד קרוב לבית(כפר סבא,אני חושב שגלילות הכי קרוב,לא?),עם שעות נורמליות(רצוי להתחיל כמה שיותר מאוחר)ושהתפקיד לא יהיה קשה(עבודה משרדית).
הייתי שמח אם התפקיד יהיה גם משמעותי אבל קשה לי להאמין שיש כזה שכולל את "התנאים" שלי.אני כמובן לא רוצה תפקידים גרועים כמו עובד רס"ר,מטבח,אפסנאי,נהג וכו'

אם הבנתי נכון זה תפקיד שמשרתים בו בכל בסיס/משרד צבאי בארץ כך שיש סיכוי שיתנו לי בגלילות,מתחילים בתשע והתפקיד לא דורש מאמץ מסויים
הבנתי גם שיש הבדל בין פקידים,יש כאלה שמשמשים כמזכירה ואחרים(מעטים)הם סוג של "יועצים" לחיילים רמי דרג(אני מקווה שהבנתם למה אני מתכוון)ואפילו חולקים כל מיני סודות מדינה וכו'

למה נראה לך שאתה בפורום צבא?!
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 05 אפריל 2013 21:46

הצעירות נוזלת ממך כמים מנהר... אך אני חייב לאמר, אך על פי זה, השליליות הכללית בנוגע להקלות שהופיעה כאן אינה מוצדקת לגבי האירוע הספציפי הזה.
סגל הברה"ן בבה"ד 7 (במידה שאתה באמת בבה"ד 7) באמת שם זין על החיילים שם, אני יודע זאת אישית לגבי עצמי (אני כרגע משרת שם, ותחת מקוצרות כגרפיקאי. כל הבסיס הארור הזה רוצה שאני אסיים את השירות שלי בתנאים שלי, עכשיו זה נדיר) ולגבי המספר המשמעותי של ממתינים שעזרתי להם להגיע לקב"ן.

אני עדיין נדהם מכך שאתה רוצה "תפקיד משמעותי", לאמרות שלדעתי "משמעותי" אומר "תפקיד שלא פוגע בלוח זמנים האישי שלי". אך בכל מקרה, אם שמים אותך עוד פעם בקורס (ותלוי איזה~) יהיה לך קל לצאת ממנו בעזרת ציונים כושלים ובעזרת הקבן (לאמרות שבקורסים, מקבלים קב"ן בערך לאחר חודש. משמע שתצטרך לעשות טיפה הצגות כדי שיתייחסו אליך ברצינות. חשוב להראות שהבעיה היא לא הקורס עצמו, אלא בעיה המשורשת בזמן שלפני הצבא). כמובן שרצוי שתלך עכשיו לקבן לפני שמכניסים אותך לקורס.
אך אני חייב לציין שאתה עושה את הרושם של בחור שעוד לא החליט מה מחייו רוצה לעשות, נע משירות צבאי משמעותי לבין התחבשנות. תחליט מה אתה רוצה ותלך על זה בלי התפשרויות; כי אם אתה לא יודע, אך אחד לא ידע עבורך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 אפריל 2013 21:53

Solus כתב:הצעירות נוזלת ממך כמים מנהר... אך אני חייב לאמר, אך על פי זה, השליליות הכללית בנוגע להקלות שהופיעה כאן אינה מוצדקת לגבי האירוע הספציפי הזה.
סגל הברה"ן בבה"ד 7 (במידה שאתה באמת בבה"ד 7) באמת שם זין על החיילים שם, אני יודע זאת אישית לגבי עצמי (אני כרגע משרת שם, ותחת מקוצרות כגרפיקאי. כל הבסיס הארור הזה רוצה שאני אסיים את השירות שלי בתנאים שלי, עכשיו זה נדיר) ולגבי המספר המשמעותי של ממתינים שעזרתי להם להגיע לקב"ן.

אני עדיין נדהם מכך שאתה רוצה "תפקיד משמעותי", לאמרות שלדעתי "משמעותי" אומר "תפקיד שלא פוגע בלוח זמנים האישי שלי". אך בכל מקרה, אם שמים אותך עוד פעם בקורס (ותלוי איזה~) יהיה לך קל לצאת ממנו בעזרת ציונים כושלים ובעזרת הקבן (לאמרות שבקורסים, מקבלים קב"ן בערך לאחר חודש. משמע שתצטרך לעשות טיפה הצגות כדי שיתייחסו אליך ברצינות. חשוב להראות שהבעיה היא לא הקורס עצמו, אלא בעיה המשורשת בזמן שלפני הצבא). כמובן שרצוי שתלך עכשיו לקבן לפני שמכניסים אותך לקורס.
אך אני חייב לציין שאתה עושה את הרושם של בחור שעוד לא החליט מה מחייו רוצה לעשות, נע משירות צבאי משמעותי לבין התחבשנות. תחליט מה אתה רוצה ותלך על זה בלי התפשרויות; כי אם אתה לא יודע, אך אחד לא ידע עבורך.

SOLUS - מה אתה רוצה בעצם? אתה חייל בשירות, למה אתה מגיב? ועוד מחרטט אותו על הקלות.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 05 אפריל 2013 22:37

מה זאת אומרת למה אני מגיב? יש לי מידע ואני מחלק אותו.
אני מסכים שהקלות זה דבר שקשה ממש לקבל, אך אני מכיר את הדרך לקבל אותן. אבל להגיד את האמת אני לא רואה אותו, ואותו אישית, מקבל אותן מהסיבה הפשוטה שצריך לחתוך ורידים (או לעשות את שזה נעשה, ~קריצה~) כדי לקבל הערכת-סיכון גבוהה. אחרת, צריך לדעת מה לאמר (מה שאני ידעתי היטב, להתחשב במצב שלי) על מנת לקבל מעט יחס רציני. זהו עסק מכוער שצריך להיכנס אליו בידיעה מה רוצים או שלא יודעים דבר ונותנים לחרדות לאכול את אחד מבפנים כדי לתנת לאחרים לעשות את העובדה עבורך (זה בשביל הקלות, כמובן).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 08:05

Solus כתב:מה זאת אומרת למה אני מגיב? יש לי מידע ואני מחלק אותו.
אני מסכים שהקלות זה דבר שקשה ממש לקבל, אך אני מכיר את הדרך לקבל אותן. אבל להגיד את האמת אני לא רואה אותו, ואותו אישית, מקבל אותן מהסיבה הפשוטה שצריך לחתוך ורידים (או לעשות את שזה נעשה, ~קריצה~) כדי לקבל הערכת-סיכון גבוהה. אחרת, צריך לדעת מה לאמר (מה שאני ידעתי היטב, להתחשב במצב שלי) על מנת לקבל מעט יחס רציני. זהו עסק מכוער שצריך להיכנס אליו בידיעה מה רוצים או שלא יודעים דבר ונותנים לחרדות לאכול את אחד מבפנים כדי לתנת לאחרים לעשות את העובדה עבורך (זה בשביל הקלות, כמובן).

אתה נותן מידע שגוי - זה שלך זה עבד לא אומר שזה יעבוד למישהו אחר.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 אפריל 2013 08:35

אתה צודק, אך אין סיבה לשלול דבר על פי הבחנה-אמפירית שנהפכה לברירת-מחדל עד שידוע לנו את כל הגורמים; אני מודע לעניין שלא כולם כמותי, מה שלמעשה יהיה ברבור-שחור, אני רשמתי את ההיסתברות לכישלון ומדוע; אך מה שאני כן מציא זו הדרך לשם בסביבה שאני מכיר, מה שמעלה את הסיכוי באופן ניכר. כי אחרי הכל, הגורם היעקרי במשוואה זה הוא. אם הוא לא יודע מה לעשות ואיך בעליל אז הסיפור נגמר שם; זה בשבילו לשאר את היכולות שלו ביחס לסביבה.

ורק כדי להבהיר אי-הבנה כל שהיא לגבי העניין : הרבה יותר פשוט לקבל פתור משירות צבאי(פרופיל 21), מאשר לקבל פתור כל שהוא. הסיכוי, באופן סטטיסטי ביחס לאנשים "נורמלים" (לאמרות שמרבית הממתינים שפגשתי, לא היו נורמלים בכלל -- מרביתם אובדניים) לקבל הקלה כמו מקוצרות הוא מאוד נמוך. אז באופן כללי? כן, קשה מאוד להשיג. באופן אישי? אנחנו עוד לא יודעים; שזה ידוע לנו, יש גורמים שמעקלים את ההיסתברות לטובת הבחור אם יש לו "תיק" נפשי שאפשר לעבוד איתו, או כל דבר אחר שיאפשר לו לפרוט על מיתרי הלב של הסגל.

@פותח מקורי,
כן, אני כרגע שם. אולי כמה מהממתינים שאתה נמצא שם מכירים אותי אם הסבב הנוכחי עוד לא התפוגג. כבר החזקתי את היד לשלוש דורות של ממתינים. ובשן שושן? לא נעים. אני בטוח שקמילה רוכבת עליך היטב.
תשלח לי הודעה פרטית, כדי שאוכל לשלוח לך את המספר שלי; כבר נדבר על הדבר בארוחת צוהוריים.
נערך לאחרונה על ידי Solus ב 06 אפריל 2013 08:42, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 08:38

Solus כתב:אתה צודק, אך אין סיבה לשלול דבר על פי הבחנה-אמפירית שנהפכה לברירת-מחדל עד שידוע לנו את כל הגורמים; אני מודע לעניין שלא כולם כמותי, מה שלמעשה יהיה ברבור-שחור, אני רשמתי את ההיסתברות לכישלון ומדוע; אך מה שאני כן מציא זו הדרך לשם בסביבה שאני מכיר, מה שמעלה את הסיכוי באופן ניכר. כי אחרי הכל, הגורם היעקרי במשוואה זה הוא. אם הוא לא יודע מה לעשות ואיך בעליל אז הסיפור נגמר שם; זה בשבילו לשאר את היכולות שלו ביחס לסביבה.

@פותח מקורי,
כן, אני כרגע שם. אולי כמה מהממתינים שאתה נמצא שם מכירים אותי אם הסבב הנוכחי עוד לא התפוגג. כבר החזקתי את היד לשלוש דורות של ממתינים. ובשן שושן? לא נעים. אני בטוח שקמילה רוכבת עליך היטב.
תשלח לי הודעה פרטית, כדי שאוכל לשלוח לך את המספר שלי; כבר נדבר על הדבר בארוחת צוהוריים.

כל הקשקושים שאתה כותב - למעשה אתה גורם לו לפתח ציפיות ולהמשיך לשרת בתקווה לקבל הקלות.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 אפריל 2013 08:45

שים לב להעריכה שלי למעלה, אני מבין מאיפה אתה מגיע ולמה חשוב לך להבהיר את זה שבצהל מאוד קשה להשיג הקלות כל שהן, אל דאגה אני לא הולך לשטוף לו את המוח אם חומרים אומפטימיסטיים. וחוץ מזה, תן לבחור להחליט לבד אם אני ממלא לו את המוח בשקרים או לא. :| שווה להפסיק את הדיון הזה פה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 08:50

Solus כתב:שים לב להעריכה שלי למעלה, אני מבין מאיפה אתה מגיע ולמה חשוב לך להבהיר את זה שבצהל מאוד קשה להשיג הקלות כל שהן, אל דאגה אני לא הולך לשטוף לו את המוח אם חומרים אומפטימיסטיים. וחוץ מזה, תן לבחור להחליט לבד אם אני ממלא לו את המוח בשקרים או לא. :| שווה להפסיק את הדיון הזה פה.

למה שתקבל את האפשרות לברבר על הקלות בפורום שנקרא רשת הליווי לסרבנים ונמנעים - מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי? אין לך האפשרות לשלוח הודעה פרטית?

אני לא מתערב בהחלטה שלו - אבל מה שכתבת לא מתאים לפה.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 אפריל 2013 09:06

אוקי, זו הולכת להיות התגובה האחרונה שלי בעניין הזה.
תגלגל למעלה ותראה את סוג ההודעות שנשלחו לאשכול הזה.
...
מאוד רלוונטיות לרוח ומטרת הפורום האם לא כך? עשה עמי טובה ואנא ממך -- אל תתנהג כמנהל הפורום צדיק נפש לפתע. התגובות שכוונו כלפי רק דרדרו את האשכול הזה והחיו את הנושא שלכאורה אתה מנסה למנוע; מרבית התגובות שלי כאן היו כדי להבהיר תגובה אחת שנועדה להקל על הטרולינג שהולך פה, אז למען ישות עליונה כל שהיא; מספיק אם החירטוטים. אם אתם רוצים למנוע הודעות לא רלוונטיות, תדאגו שאתם לא מזרימים אליהן תצומת לב.
אני מסכים שהפורום נועד לעזור לאנשים להשתחרר משירותם בצה"ל, אך כיום הדבר התפתח לכהילת דגל אנטי-צבאית. פרופיל-חדש מופיע ראשון כמעת בכל חיפוש, ואם זה גורם לכמה אנשים לחפש מעט הדרכה, ומעט תמיכה כל שהיא, אני לא אדחה את זה לחלוטין
(למשל, כמה פעמים היו פה אנשים שהרגישו שהם רוצים הקלות אך למעשה הפיצו הרושם שהם על קצה הצוק? אין לדחות כל אחד כאן על בסיס כה פשוט).

אני מקווה שנמשיך לעזור לאנשים מבתוך המסגרת הפורום, ומחוץ לה במקרה הצורך. הבה אל נהיה אנליים ובירוקרטיים כמו המערכת הצבאית. ;)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 09:25

Solus כתב:אוקי, זו הולכת להיות התגובה האחרונה שלי בעניין הזה.
תגלגל למעלה ותראה את סוג ההודעות שנשלחו לאשכול הזה.
...
מאוד רלוונטיות לרוח ומטרת הפורום האם לא כך? עשה עמי טובה ואנא ממך -- אל תתנהג כמנהל הפורום צדיק נפש לפתע. התגובות שכוונו כלפי רק דרדרו את האשכול הזה והחיו את הנושא שלכאורה אתה מנסה למנוע; מרבית התגובות שלי כאן היו כדי להבהיר תגובה אחת שנועדה להקל על הטרולינג שהולך פה, אז למען ישות עליונה כל שהיא; מספיק אם החירטוטים. אם אתם רוצים למנוע הודעות לא רלוונטיות, תדאגו שאתם לא מזרימים אליהן תצומת לב.
אני מסכים שהפורום נועד לעזור לאנשים להשתחרר משירותם בצה"ל, אך כיום הדבר התפתח לכהילת דגל אנטי-צבאית. פרופיל-חדש מופיע ראשון כמעת בכל חיפוש, ואם זה גורם לכמה אנשים לחפש מעט הדרכה, ומעט תמיכה כל שהיא, אני לא אדחה את זה לחלוטין
(למשל, כמה פעמים היו פה אנשים שהרגישו שהם רוצים הקלות אך למעשה הפיצו הרושם שהם על קצה הצוק? אין לדחות כל אחד כאן על בסיס כה פשוט).

אני מקווה שנמשיך לעזור לאנשים מבתוך המסגרת הפורום, ומחוץ לה במקרה הצורך. הבה אל נהיה אנליים ובירוקרטיים כמו המערכת הצבאית. ;)

לא, לא רלוונטיות. מהן אני מתעלם, כי גם התוכן שלהן הוא לא חשוב.

כמו שאתה לא מרגיש שאתה חייב לי דין וחשבון, גם אני לא חייב לך. זה לא ימנע ממני להגיד שאתה כותב שטויות. אני רוצה שפותח האשכול וכל אדם אחר שיקרא את ההודעות האלה יבין שאתה מחרטט. אם אני אתעלם מההודעות שלך - אתה לא תוסיף להן הבהרות, ואנשים יחשבו שהכל אמת. אני שמח שאתה רוצה לעזור, אבל אתה לא באמת עוזר ככה.
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 06 אפריל 2013 21:07

אורח כתב:
רוני כהן כתב:יש לי עוד שתי שאלות:

קצין המיון שם זין על מה שאתה מבקש או רוצה.... הוא יגיד לך "כן כן" אבל ישלח אותך לאן שחסרים לו חיילים...

אתה פשוט ילד הזוי.... אתה חי בסרט רע ואו שאתה ממש ילד מפגר או שאתה עושה את עצמך.... בכל מקרה אחרי השיבוץ שלך מצפה לך השכמה כואבת :lol: :lol: :lol: :lol:

אז אתה מוכן לפחות להסביר לימה זה אומר להיות פקיד ומה הת"ש שלהם?
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 06 אפריל 2013 21:10

Solus כתב:הצעירות נוזלת ממך כמים מנהר... אך אני חייב לאמר, אך על פי זה, השליליות הכללית בנוגע להקלות שהופיעה כאן אינה מוצדקת לגבי האירוע הספציפי הזה.

אני רוצה תפקיד קל(רצוי עם כמה שיותר פרטים שציינתי מקודם)והתנאים יותר חשובים לי מהתפקיד.מה שכן זה שאני לא מוכן להיות עובד רס"ר,נהד,אפסנאי או עובד מטבח
אני ישמח מאוד אם תעזור לי כי אני על סף התמוטטות
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 06 אפריל 2013 21:18

חשוב לי לרשום שאם אני "חי בסרט" או נותן פרטים לא נכונים על תפקידים וכו' שתסבירו לי את הטעות שלי ולא תצחקו עלי(ותשאירו אותי בערפל) כי אני באמת לא מבין בזה
גם אם אתם חושבים שקצין המיון לא יתחשב בי אני ישמח אם בכל זאת תגידו לי איזה תפקידים עונים על התנאים שלי(או לפחות על חלקם,וכאלה אני בטוח שיש)
לכן אני יחזור על ההודעה:
יש לי עוד שתי שאלות:
העדיפות שלי היא קודם כל לתנאי שירות שצייניתי לעיל ורק אחר כך לתפקיד(חוץ מהתפקידים שציינתי פה שממש בזויים בעיני)

בבקשה תעזרו לי(ואם לא אז לפחות תסבירו לי את הטעויות שלי)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אפריל 2013 22:16

רוני כהן כתב:חשוב לי לרשום שאם אני "חי בסרט" או נותן פרטים לא נכונים על תפקידים וכו' שתסבירו לי את הטעות שלי ולא תצחקו עלי(ותשאירו אותי בערפל) כי אני באמת לא מבין בזה
גם אם אתם חושבים שקצין המיון לא יתחשב בי אני ישמח אם בכל זאת תגידו לי איזה תפקידים עונים על התנאים שלי(או לפחות על חלקם,וכאלה אני בטוח שיש)
לכן אני יחזור על ההודעה:
התפקיד היחידי שתוכל לעשות בהתאם ל"תנאים" שלך הוא פקיד, למזלך בצה"ל תמיד יש לאן לדחוף פקידים כי זה תפקיד לא ממש מבוקש, השעות הן בדרך כלל 7 בבוקר עד 17 + תורנויות של לינה בבסיס פעם בכמה שבועות + אבט"שים של שבוע פעם בחצי שנה/שנה. התפקיד לא פיזי אבל תתכונן להיות שרמוטה שיושבת במשרד בשביל משכורת של 300 שקל בחודש.
יש לי עוד שתי שאלות:
קצין המיון רק קובע לאיזה בסיס אתה הולך, בבסיס עצמו יקבעו לך מה תעשה אחרי שתיקלט שם, מומלץ מאוד ברגע שאתה מגיע לבסיס לא להתחיל לבקש את כל השטויות שלך כי יצחקו עליך ואתה תהיה הבדיחה של החבר'ה באותו יום/שבוע/חודש.
גם לנקות חרא זה משמעותי..... וגם את זה תעשה כפקיד פעם בשבוע בתורנות נקיון חרא.
העדיפות שלי היא קודם כל לתנאי שירות שצייניתי לעיל ורק אחר כך לתפקיד(חוץ מהתפקידים שציינתי פה שממש בזויים בעיני)
כן תבקש פקיד, ואם אתה רוצה להיות "יועץ" למישהו כדאי שתדע לכתוב משפט לפני בלי שגיאות.... כי אתה די מגוחך.

בבקשה תעזרו לי(ואם לא אז לפחות תסבירו לי את הטעויות שלי)
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 24 אפריל 2013 16:19

הייתי בשבוע שעבר אצל הקב"ן בבה"ד 7 והוא הסכים שאני לא צריך לעשות את הקורס והוציא אותי משם עם קה"ס 43 והת"ש 4
הגעתי היום לקצין מיון שנתן לי תפקיד כפקיד והפנה אותי לקצין מיון נוסף שיקבע את השיבוץ שלי
אמרתי לקצינת המיון השניה שאני רוצה לשרת בבסיס הכי קרוב לביתי(גלילות)והיא אמרה לה שאי אפשר לשם
ולכן ביקשתי ממנה שתציב אותי בבסיס הכי קרוב לבית שלי ושאני רוצה בסיס שאהיה בו כמה שפחות שעות
בסוף היא שיבצה אותי לבסיס הובלה מרכז(מחנה בן עמי)שצמוד לצומת אל על
מישהו יכול להסביר לי על הבסיס?מה אני יעשה בו?מה השעות שם?כמה זמן נסיעה זה מהתחנה המרכזית בת אביב?
בחיים שלי לא שמעתי על הבסיס הזה וזה מלחיץ אותי ואני גם מבואס שאני לא בבסיס כל כך קרוב לבית

בבקשה תעזרו לי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אפריל 2013 16:24

רוני כהן כתב:הייתי בשבוע שעבר אצל הקב"ן בבה"ד 7 והוא הסכים שאני לא צריך לעשות את הקורס והוציא אותי משם עם קה"ס 43 והת"ש 4
הגעתי היום לקצין מיון שנתן לי תפקיד כפקיד והפנה אותי לקצין מיון נוסף שיקבע את השיבוץ שלי
אמרתי לקצינת המיון השניה שאני רוצה לשרת בבסיס הכי קרוב לביתי(גלילות)והיא אמרה לה שאי אפשר לשם
ולכן ביקשתי ממנה שתציב אותי בבסיס הכי קרוב לבית שלי ושאני רוצה בסיס שאהיה בו כמה שפחות שעות
מישהו יכול להסביר לי על הבסיס?מה אני יעשה בו?מה השעות שם?כמה זמן נסיעה זה מהתחנה המרכזית בת אביב?
בחיים שלי לא שמעתי על הבסיס הזה וזה מלחיץ אותי ואני גם מבואס שאני לא בבסיס כל כך קרוב לבית

בבקשה תעזרו לי

נו, הזהירו אותך או לא הזהירו? תגיד שזה לא מה שאמרו לך בפורום... שלא תקבל שום הקלה בסוף ושום קל"ב.

בנוגע לשאלות שלך תפנה לפורום צבא בתפוז או תחפש פורומים מהסוג הזה בגוגל... אין כאן מידע בנושאים האלה.
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 24 אפריל 2013 16:34

אורח כתב:
רוני כהן כתב:הייתי בשבוע שעבר אצל הקב"ן בבה"ד 7 והוא הסכים שאני לא צריך לעשות את הקורס והוציא אותי משם עם קה"ס 43 והת"ש 4

בבקשה תעזרו לי

נו, הזהירו אותך או לא הזהירו? תגיד שזה לא מה שאמרו לך בפורום... שלא תקבל שום הקלה בסוף ושום קל"ב.

בנוגע לשאלות שלך תפנה לפורום צבא בתפוז או תחפש פורומים מהסוג הזה בגוגל... אין כאן מידע בנושאים האלה.

המצב שלי עכשיו יותר טוב מהמצב שהייתי נמצא בו אם הייתי נשאר בצפ"ר ובטח שיותר טוב מהתפקיד הראשון שלי
danyg

הודעהעל ידי danyg » 25 אפריל 2013 17:27

איך מקבלים קבן בלי אישור רפואי??
תעזרו לי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אפריל 2013 17:31

danyg כתב:איך מקבלים קבן בלי אישור רפואי??
תעזרו לי

שרשרת לשרשור קיים בנושא אחר לגמרי.

למה הכוונה אישור רפואי? חוות דעת? לא ממש הבנתי.

אתה חייל מילואים נכון?
danyg

הודעהעל ידי danyg » 26 אפריל 2013 16:50

אני עוד חודש מתגייס אני לא יודע לגבי מילואים
ואני חייב קבן
hany
יצירת קשר:

אני חייבת עזרה

הודעהעל ידי hany » 26 אפריל 2013 17:39

הקבן לא רוצה לקבל אותי רוצה שאני התגייס מה עלי לעשות
תעזרו בבקשה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אפריל 2013 17:46

בבקשה תעזרו לי

חחחחחחחחחחחחחחחח אתה הולך לבסיס יפה ונחמד שנקרא "בית נבאללה", זה שעתיים מהתחנה המרכזית בתל אביב, וגם אין שום אוטובוס סדיר שמגיע לשם.
אתה צריך לצאת בצומת אל על ולחכות להסעה של בית נבאללה שבאה פעם בחצי שעה (אבל בפועל פעם ב 45 דקות), ואותו דבר בחזרה הביתה, כולם נדחפים להסעה ואין מקום ואז אתה צריך לחכות עוד שעה להסעה הבאה.

חחחחחחחחח זה אחד הבסיסים המדכאים והמגעילים.... חכה שתגיע לשם אתה תתאהב בו ישר לא תרצה לעזוב :lol: :lol: :lol: :lol: וגם אם תרצה לא תוכל :lol: :lol: :lol:
hany
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hany » 26 אפריל 2013 18:03

מה אני צריכה לעשות חייבת קבן ליפני הגיוס רוצה להוריד
פרופיל מה אני צריכה לעשות
תעזרו לי
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 01 מאי 2013 19:02

אורח כתב:

בבקשה תעזרו לי

חחחחחחחחחחחחחחחח אתה הולך לבסיס יפה ונחמד שנקרא "בית נבאללה", זה שעתיים מהתחנה המרכזית בתל אביב, וגם אין שום אוטובוס סדיר שמגיע לשם.
אתה צריך לצאת בצומת אל על ולחכות להסעה של בית נבאללה שבאה פעם בחצי שעה (אבל בפועל פעם ב 45 דקות), ואותו דבר בחזרה הביתה, כולם נדחפים להסעה ואין מקום ואז אתה צריך לחכות עוד שעה להסעה הבאה.

חחחחחחחחח זה אחד הבסיסים המדכאים והמגעילים.... חכה שתגיע לשם אתה תתאהב בו ישר לא תרצה לעזוב :lol: :lol: :lol: :lol: וגם אם תרצה לא תוכל :lol: :lol: :lol:

אתה פשוט בן אדם דוחה שאתה נהנה מסבל של אחרים
רוני כהן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוני כהן » 01 מאי 2013 19:03

hany כתב:מה אני צריכה לעשות חייבת קבן ליפני הגיוס רוצה להוריד
תעזרו לי

אולי תנסי להתקשר למיטב?
את גם יכולה נראה לי לבקש לראות קב"ן ביום גיוס אבל יכול להיות שיעשו לך עם זה בעיות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2013 19:24

רוני כהן כתב:
אורח כתב:

בבקשה תעזרו לי

אתה פשוט בן אדם דוחה שאתה נהנה מסבל של אחרים

אבל הוא צודק.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2013 19:25

רוני כהן כתב:
hany כתב:מה אני צריכה לעשות חייבת קבן ליפני הגיוס רוצה להוריד
תעזרו לי

אולי תנסי להתקשר למיטב?
את גם יכולה נראה לי לבקש לראות קב"ן ביום גיוס אבל יכול להיות שיעשו לך עם זה בעיות

אתה מנסה לעזור לספאמר... ולא בהצלחה (זה לא בעיה לקבל קב"ן ביום הגיוס וזה לא עוזר סתם להתקשר למיטב אחריי הצו הראשון).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים