איך לסיים את זה והאם זה יכול לקחת הרבה זמן?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

Re: איך לסיים את זה והאם זה יכול לקחת הרבה זמן?

הודעהעל ידי אורח » 01 מרץ 2013 08:25

IamFree כתב:שלום חברי פרופיל חדש

אני צריך לסיים את הסיפור שלי עם הצבא.

קודם כול אני בן

השאלה היא איך לסיים את זה והאם זה יכול לקחת הרבה זמן??

או -קי קורות חיים קטנים:

התגייסתי לנתיב התחלה עם פרופיל 97 (והמפגרים לא יכלו לזהות שיש לי פלטפוס עצבני) ורציתי לפרוש מהקורס, אבל פה הצבא פתח לי את העיינים כאשר הוא "אומר דבר אחד ועושה דבר אחר". בהרצאה הם אומרים שאפשר
לצאת מתי שבא לנו ופה לא נתנו לעזוב לאף אחד. אני רצית מאוד לעזוב כי לא התחברתי עם הצוות שלי ובכלל לא רציתי להיות שם.
כול הזמן לא הרגשתי טוב, הייתי בדיכאון מתחיל קל ואחרי כול ארוחה הייתה לי בחילה (שעד היום יש לי את זה בהתחשב לזה שזה היה לפני חצי שנה)
אחרי שהקורס נגמר הייתי ממתין במחווה אלון וביקרתי שם שלושה פעמיים את הקבן וקיבלתי קהס 40 אל ביטחון עצמי נמוך וקשיי הסתגלות. לא רציתי ללכת לקרבי (וגם אני שמאלני) כאשר המערכת הדפוקה הזות משקרת ומנצלת חלשים.

אחרי זה שלחו אותי לקורס ושם פגשתי קבן ועוד פעם התלוננתי על ביטחון עצמי נמוך (כי רק אז החלטתי שאני מתכונן עוזב) ולא ניגשתי לקורס מסיבה אחרת.

אחרי זה הם שלחו אותי לטכני, ושם בהתחלה הייתי עוד בסדר וכאשר הלכתי לקפס אמרתי לו שאני מרגיש יחסית טוב ורוצה טיפול לעליית ביטחון עצמי.
אחרי שלוש שבועות הגעתי עליה אחרי שתקפה אותי התקפת דיכאון חריפה והוא ראה שאני פשוט גמור ושלח אותי לפסיכיאטר ביאר"פה אחרי שבוע ימיים.

עצל הפסיכיאטר הייתי מאוד שבור, גמגמתי ולא הסתכלתי אליו בכלל כי פשוט לא יכולתי.
הוא אמר לי שאני סובל מדיכאון ושאני צריך כדורים. הוא היה מאוד עקשן בזה ואחרי כול משפט שני שלו הוא אמר שאני חייב טיפול טרופתי
ואפילו שאמרתי שאני לא רוצה לאכול כדורים ושאני רוצה להתמודד עם זה לבד. הוא עוד אמר משפט שמאוד מאוד פגע בי:
"יהיה לך דיכאון כאשר תעזוב את הצבא, כאשר תתחתן יהיה לך דיכאון וכאשר יהו לך ילדים יהיה לך דיכאון!"
ואז עוד פעם הציעה לי כדורים.
אני לא אמרתי לו שיש לי מחשבות על מוות (והיו לי) כי פחדתי מאישפוז.
סבתה שלי סוג של התאבדה ואמרתי לו את זה.
הוא שאל אותי שאלות וכול מה שעניתי לו בשקט היה "לא יודע".
הרגשתי שהוא היה תוקפני. מה שכן כשהוא שאל אותי שאלות ואז הוא הגיעה לשאלה "האם אתה רוצה לצאת מהצבא?" עניתי בשקט "כן"
ואז בקצת יותר חזק "כן".
הוא אמר לי שעכשיו הוא לא נותן לי לצאת אבל הוא בטוח ב100% שאני יצא מאוחר יותר.
הוא אמר גם משהו שאם אני מגיעה עוד פעם אז כבר יעייף אותי -נראה לי.

האם זה יכול להיות בגלל שהיה לי פרופיל 97?

הפרופיל שלי עכשיו הוא 45 נפשי סעיף דיכאון.

עכשיו אני כבר שבועיים בבסיס חיל אוויר בתפיד של בנות אפילו שאני בן, שסוג של פקיד.

לפני שבוע הייתי פשוט שבור וממש בדיכאון.
המפקדת שלי קבע לי בדחיפות קפ"ס ובלי שהייתי מוכן ודווקה היה לי באותו יום מצב רוח סביר הייתי צריך ללכת לקפ"ס ופשוט השתנפתי ולא אמרתי לה שאני רוצה לצאת
ולא סיפרתי לה על זה שאני מרגיש אובדני (ואני מרגיש אובדני מאוד) אלה סיפרתי לה על הביטחון העצמי הנמוך שלי ועל זה שאני סובל מסיוטים (ואני סובל).
והיא עוד פעם הצעיה לי כדורים וכמובן סירבתי.

מה שעוד יותר מעצבן זה שהמפקדת שלי כול הזמן רוצה שאני יספר לה מה קרה לי ושהיא רוצה לעזור, וזה שאני עם המצב שלי יכול "חופשי" לעבוד
במשרד.

נמאס לי כבר!

המערכת הזות שבורה!

מה שלא סיפרתי לקפס ולפסיכיאטר זה שכול הזמן היו פוגעים בי בבית ספר ושהתריד אותי פעם פידופיל.
וחשבתי פעם על התאבדות ושגם עכשיו יש לי מחשבות אבל פחדתי להגיד את זה לקפס בגלל האישפוז.

מה לעשות אלה? ואיך לגרום להם לעייף אותי?

תודה

עשית הכל טוב, אפילו טוב מאוד. לדעתי אתה קרוב מאוד לשחרור, ואפילו לא הוצאת חוות דעת (אם כי, אם תראה שהתהליך נתקע עדיף כמובן שתוציא ותלך לירפ"א).
מה שאתה צריך לעשות הוא לא לתפקד (להראות שאתה מנסה לבצע פקודות אבל לא מצליח, בגלל המצצב הנפשי). כל הזמן לדרוש קב"ן. כשאתה מגיע אליו, תקצין את המצוקה שאתה משדר ותחצין אותה בעזרת שפת גוף, ואל תגיד מתי ואיך אתה הולך לפגוע בעצמך, אלא תדבר על זה במעורפל, תרמוז. ככה הוא לא יוכל לאשפז אותך וגם אם תגיע לפסיכיאטר בבית החולים פשוט תסביר לו שאתה לא רוצה אשפוז וכשהוא ישאל על אבדנות פשוט תערפל את העניין עוד יותר.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 01 מרץ 2013 11:01

הי,
אני אנסה לעזור לך לחשוב על הדרך הכי מהירה לשחרור, בכל דרך שבה תמשיך עכשיו אתה תשתחרר ובכל הדרכים זה יקרה בקרוב, אבל בשביל ההבדל של הכמה ימים אני אתן לך טיפים איך לייעל את המשך התהליך.

קודם כל אם נתעלם מהמקרה שלך ונסתכל באופן כללי על בריאות הנפש בצהל הם משחררים כאשר חייל אובחן על בעיה נפשית שמצדיקה הורדת פרופיל בצורה משמעותית ל21. בתכלס ביום יום הם משחררים לפי כמות פגישות והתנהלות החייל בשירות (קשיי הסתגלות, בעיות משמעת, דברים דומים), כמו כן גם חיילים כפי שתיארתי למעלה (בעיה נפשית אמיתית).

כמו שתיארת את הבעיות שלך נשמע שאתה סובל מהפרעת אישיות שבין השאר משפיעה על מצבי הרוח שלך. בפגישות האחרונות הפגנת את כל המאפיינים הנדרשים לאבחון חמור של בעיות נפשיות (דיכאון וקה"ס/אישיות), כמו שהפסיכיאטר אמר לך אתה כבר מאובחן לבעיה נפשית ואתה תשתחרר בהמשך. אני לא מצליח להבין כל כך למה יש נתיב חוזר של להציע לך כדורים, זה מאוד מוזר שזה עולה כל כך הרבה ושרק ככה הפסיכיאטר והקבנית רוצים להמשיך בתהליך אבל זה בסדר נפתור את זה.

לדעתי מה שצריך לקרות זה פגישה נוספת עם פסיכיאטר (זה או אחר זה לא משנה) ואולי עם פגישה באמצע עם קבן. לדעתי הדרך הכי טובה לזה יהיה להעלות את הנושאים שאתה מפחד לעלות, פחד זה הגורם שהכי תוקע את תהליכי השחרור של חיילים. יש מרחק מאוד גדול מהצהרה על מחשבות אובדניות לאשפוז או בכללי מעשה דרמטי בנושא.
במידה ותעלה את הנושא אצל הקבנית הנושא יהיה יותר שקט ובעל שליטה, מאותו רגע שתעלה את זה יהיו הרבה שאלות FOLLOW UP בנושא ובסופו של דבר הפנייה מהירה לפסיכיאטר. שם תוכל להמשיך להבהיר לו שאתה לא יכול בשום מקרה שהוא לשרוד עוד יום בצבא, ושאתה לא מתכוון לעבור טיפול תרופתי או קוגנטיבי בצבא ואז כנראה יגיע השחרור.
קשה לי לראות איך בפגישה כזאת לא תשתחרר אלא אם כן הפסיכיאטר ממש החליט ללכת נגדך.

הצהרות אובדניות בפני מפקד לדוגמת המפקדת שאמרה לך שאתה חופשי לעבוד במשרד?! - לא תספיק לסיים את המשפט ואתה כבר תכנס לנוהל התאבדות, זה די רעשני וכולם ידעו (שוב פעם אין צורך לפחד, הם לא חברים שלך הם חיילים בקריה ואתה אזרח שעדיין לא שוחרר) ואולי יהיה לך כמה שיחות עם מפקדים וליווי של מפקדים במהלך היום כדי שלא תהיה לבד ובסופו של דבר אתה תראה קבן (עד 24 שעות מרגע הכניסה לנוהל) ואז מה שתיארתי בשיטה הראשונה.

בעקרון ההבדל בין השניים לא כזה גדול לכן אם האופציה של הנוהל לא נשמעת טוב לך על לספר לקבן בפגישה.

יש דרגות חומרה של מחשבות אובדניות שהחל מדרגה מסוימת כן יעלה הנושא של אשפוז.
במידה ומדובר במחשבות אובדניות שקורות אחת ל... או אפילו בתכיפות גבוהה בתקופה קצרה אז זה בסדר (זה מה שאני גם ממליץ לספר)
סתם לדוגמה, במידה ותשלב בזה גם ממש סיפורי אימה של איך אתה הורג את עצמך ועל מה אתה רוצה שיהיה כתוב במכתב התאבדות אז זה כבר מראה על רציניות רבה של המחשבות וכנראה ישלח אותך למיון.

לכן תשאיר את זה קליל, מחשבות בלבד בלי תכנון כלשהו (לא של מיקום, לא של מכתב, לא של דרך) במידה והיה לך נסיונות בעבר (עדיף רחוק) זה מצויין לספר על זה גם. בנוסף תרחיב גם על סבתא, התאבדויות במשפחה ובטח כזה מפתיע זה שופך אור על המצב הנפשי שלך, יש לדברים כאלה הרבה השפעה.

תכתוב לנו לגבי התקדמויות בתהליך ונמשיך לענות לך.
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 02 מרץ 2013 00:56

vishskin כתב:הי,
אני אנסה לעזור לך לחשוב על הדרך הכי מהירה לשחרור, בכל דרך שבה תמשיך עכשיו אתה תשתחרר ובכל הדרכים זה יקרה בקרוב, אבל בשביל ההבדל של הכמה ימים אני אתן לך טיפים איך לייעל את המשך התהליך.

קודם כל אם נתעלם מהמקרה שלך ונסתכל באופן כללי על בריאות הנפש בצהל הם משחררים כאשר חייל אובחן על בעיה נפשית שמצדיקה הורדת פרופיל בצורה משמעותית ל21. בתכלס ביום יום הם משחררים לפי כמות פגישות והתנהלות החייל בשירות (קשיי הסתגלות, בעיות משמעת, דברים דומים), כמו כן גם חיילים כפי שתיארתי למעלה (בעיה נפשית אמיתית).

כמו שתיארת את הבעיות שלך נשמע שאתה סובל מהפרעת אישיות שבין השאר משפיעה על מצבי הרוח שלך. בפגישות האחרונות הפגנת את כל המאפיינים הנדרשים לאבחון חמור של בעיות נפשיות (דיכאון וקה"ס/אישיות), כמו שהפסיכיאטר אמר לך אתה כבר מאובחן לבעיה נפשית ואתה תשתחרר בהמשך. אני לא מצליח להבין כל כך למה יש נתיב חוזר של להציע לך כדורים, זה מאוד מוזר שזה עולה כל כך הרבה ושרק ככה הפסיכיאטר והקבנית רוצים להמשיך בתהליך אבל זה בסדר נפתור את זה.

לדעתי מה שצריך לקרות זה פגישה נוספת עם פסיכיאטר (זה או אחר זה לא משנה) ואולי עם פגישה באמצע עם קבן. לדעתי הדרך הכי טובה לזה יהיה להעלות את הנושאים שאתה מפחד לעלות, פחד זה הגורם שהכי תוקע את תהליכי השחרור של חיילים. יש מרחק מאוד גדול מהצהרה על מחשבות אובדניות לאשפוז או בכללי מעשה דרמטי בנושא.
במידה ותעלה את הנושא אצל הקבנית הנושא יהיה יותר שקט ובעל שליטה, מאותו רגע שתעלה את זה יהיו הרבה שאלות FOLLOW UP בנושא ובסופו של דבר הפנייה מהירה לפסיכיאטר. שם תוכל להמשיך להבהיר לו שאתה לא יכול בשום מקרה שהוא לשרוד עוד יום בצבא, ושאתה לא מתכוון לעבור טיפול תרופתי או קוגנטיבי בצבא ואז כנראה יגיע השחרור.

הצהרות אובדניות בפני מפקד לדוגמת המפקדת שאמרה לך שאתה חופשי לעבוד במשרד?! - לא תספיק לסיים את המשפט ואתה כבר תכנס לנוהל התאבדות, זה די רעשני וכולם ידעו (שוב פעם אין צורך לפחד, הם לא חברים שלך הם חיילים בקריה ואתה אזרח שעדיין לא שוחרר) ואולי יהיה לך כמה שיחות עם מפקדים וליווי של מפקדים במהלך היום כדי שלא תהיה לבד ובסופו של דבר אתה תראה קבן (עד 24 שעות מרגע הכניסה לנוהל) ואז מה שתיארתי בשיטה הראשונה.

בעקרון ההבדל בין השניים לא כזה גדול לכן אם האופציה של הנוהל לא נשמעת טוב לך על לספר לקבן בפגישה.

במידה ומדובר במחשבות אובדניות שקורות אחת ל... או אפילו בתכיפות גבוהה בתקופה קצרה אז זה בסדר (זה מה שאני גם ממליץ לספר)
סתם לדוגמה, במידה ותשלב בזה גם ממש סיפורי אימה של איך אתה הורג את עצמך ועל מה אתה רוצה שיהיה כתוב במכתב התאבדות אז זה כבר מראה על רציניות רבה של המחשבות וכנראה ישלח אותך למיון.

לכן תשאיר את זה קליל, מחשבות בלבד בלי תכנון כלשהו (לא של מיקום, לא של מכתב, לא של דרך) במידה והיה לך נסיונות בעבר (עדיף רחוק) זה מצויין לספר על זה גם. בנוסף תרחיב גם על סבתא, התאבדויות במשפחה ובטח כזה מפתיע זה שופך אור על המצב הנפשי שלך, יש לדברים כאלה הרבה השפעה.

שבוע הבא פגישה ;)

להגיד לקפסי"ת שאני רוצה לצאת מהצבא? ובאיזו דרך להגיד לה את זה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 מרץ 2013 09:32

IamFree כתב:
vishskin כתב:הי,

שבוע הבא פגישה ;)

להגיד לקפסי"ת שאני רוצה לצאת מהצבא? ובאיזו דרך להגיד לה את זה?

"אני לא יכול יותר, אני רוצה לצאת" למשל
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 04 מרץ 2013 16:00

שחכתי לציין שדודה שלי הייתה מטופלת עצל פסיכיאטר אזרחי על רקע דיכאון.

זה יכול לעזור לי להחמיר את המצב שלי? ואיך אני מכניס את זה לשיחה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מרץ 2013 16:07

IamFree כתב:שחכתי לציין שדודה שלי הייתה מטופלת עצל פסיכיאטר אזרחי על רקע דיכאון.

זה יכול לעזור לי להחמיר את המצב שלי? ואיך אני מכניס את זה לשיחה?

אני לא יודע לתת תשובה מוחלטת. מצד אחד זה יכול לעזור, ואם ישאלו אותך על מישהו במשפחה שטופל פשוט תענה שכן.
מצד שני, להרחיב בדיבור על זה דווקא יכול לפגוע בך כי לא מדובר במשפחה גרעינית. החלטה שלך.
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 05 מרץ 2013 21:12

"עדכון חם מהתנור!"

המשך..

היום חזרתי לבסיס עם חרדה מאתמול וכול היום הייתי שבור, האנשי סגל שהיו שם הבחינו בזה ולקחו אותי לקפ"סית.

עצל הקפסית כולי רעדתי מהחרדה (שקיבלתי עוד אתמול כאשר התרגנתי לבסיס) ובקושי יכלתי לדבר איתה.

קיצר..

הייתי עצלה וסוף סוף העזתי (בקושי) לספר לה שהיו לי מחשבות אובדניות אבל ללא מחשבה מעבר כלומר: בלי תכנון, איך ולמה אלה רק המחשבה עצמה.
היא שאלה אותי עם אני רוצה לצאת אבל פשוט לא עניתי כלום "חוץ מי לא יודע", האמת היא שזות הייתה התשובה שלי להכול. -כי הייתי באמת מאוד מדוכה.

היא עוד פעם הצעה לי כדורים ועוד פעם סירבתי לה, ועוד פעם היא ניסתה "להמליץ לי תרופות" ועוד פעם אמרתי שלא שאני לא מאמין בהם והיא התחילה עם שלה שזה "בריא" אבל התקעשתי שאני לא רוצה שום כדורים ואז היא ירדה מזה והמליצה על וועדה. -ואמרה אחלה משפט : "יש אנשים שמצליחים בכוחות עצמם להלחם בדיכאוון ולהבריא ללא שום תרופות" על המשפט הזה באמת מגיעה לה כול הכבוד.

היא אמרה שאי אפשר לעשות איתי כלום ואני לא יכול להמשיך ככה, בצורה כזות שאני כול הזמן מגיעה לבסיס וחוטף התקפי דיכאון וחרדה.

לבסוף היא נתנה לי ג' נפשי עד לוועדה הרפואית בשבוע הבא ואמרו לי לבוא עם הורים.

מה אתם אומרים הולך לי להיות בוועדה?
ואני מזכיר הפרופיל שלי הוא 45 נפשי.
נערך לאחרונה על ידי IamFree ב 05 מרץ 2013 21:22, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 מרץ 2013 21:18

IamFree כתב:"עדכון חם מהתנור!"

המשך..

היום חזרתי לבסיס עם חרדה מאתמול וכול היום הייתי שבור, האנשי סגל שהיו שם הבחינו בזה ולקחו אותי לקפ"סית.

עצל הקפסית כולי רעדתי מהחרדה (שקיבלתי עוד אתמול כאשר התרגנתי לבסיס) ובקושי יכלתי לדבר איתה.

קיצר..

הייתי עצלה וסוף סוף העזתי (בקושי) לספר לה שהיו לי מחשבות אובדניות אבל ללא מחשבה מעבר כלומר: בלי תכנון, איך ולמה אלה רק המחשבה עצמה.
היא שאלה אותי עם אני רוצה לצאת אבל פשוט לא עניתי כלום "חוץ מי לא יודע", האמת היא שזות הייתה התשובה שלי להכול. -כי הייתי באמת מאוד מדוכה.

היא אמרה שאי אפשר לעשות איתי כלום ואני לא יכול להמשיך ככה, בצורה כזות שאני כול הזמן מגיעה לבסיס וחוטף התקפי דיכאון וחרדה.

אני חושב שהגעת לשלב מאוד קרוב לסוף התהליך. אם קיבלת המלצה לשחרור, הוועדה היא בסך הכל חותמת גומי. הקב"ן היא פסיכיאטרית?
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 05 מרץ 2013 21:23

אורח כתב:

המשך..

קיצר..

אני חושב שהגעת לשלב מאוד קרוב לסוף התהליך. אם קיבלת המלצה לשחרור, הוועדה היא בסך הכל חותמת גומי. הקב"ן היא פסיכיאטרית?

קפס"ית -ואני לא יודע :cry: .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 מרץ 2013 21:26

IamFree כתב:
אורח כתב:

המשך..

קיצר..

קפס"ית -ואני לא יודע :cry: .

קפ"סית, קב"נית = אותו דבר. זו קצינת פסיכולוגיה, זו קצינת בריאות הנפש.

השאלה אם היא פסיכיאטרית או לא, אבל אם היא הפנתה אותך לוועדה אז כנראה שכן. נקווה מאוד שזו אכן ועדה לקביעת פרופיל 21.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 05 מרץ 2013 21:50

נכון ש99% מהמקרים פסיכיאטר הוא זה שמפנה לוועדה אבל גם קב"ן מדרגת רס"ן יכול להפנות.
בכל אופן, לפעמים הכוונה בוועדה היא פגישה עם פסיכיאטר שיקבע סופית אם תשתחרר או תמשיך בשירות, אבל במקרה שלך יש סיכוי גבוהה שמדובר בוועדה שתשחרר אותך.
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 08 מרץ 2013 19:05

תגידו מה זה וועדת כשירות?
ומה הולך להיות שם ואיזה שאלות שואלים שם? :(
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2013 19:47

IamFree כתב:תגידו מה זה וועדת כשירות?

ועדה רפואית? חותמת גומי.
בדרך כלל שואלים שאלות נתונים - שם וכו', ואז נותנים לך לחתום על טפסים וזהו. אם פתאום נמצא שם פסיכיאטר - אז תתנהג בהתאם.
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 08 מרץ 2013 20:29

אורח כתב:

ועדה רפואית? חותמת גומי.
בדרך כלל שואלים שאלות נתונים - שם וכו', ואז נותנים לך לחתום על טפסים וזהו. אם פתאום נמצא שם פסיכיאטר - אז תתנהג בהתאם.

אם אני בחיל האוויר אז זה בירפא? ואם כן יש שם פסיכיאטר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2013 20:50

IamFree כתב:
אורח כתב:

ועדה רפואית? חותמת גומי.

אם אני בחיל האוויר אז זה בירפא? ואם כן יש שם פסיכיאטר?

כן וכמובן - יש שם אחד ששחרר אותי, ממש נחמד.
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 10 מרץ 2013 22:03

אורח כתב:אם אני בחיל האוויר אז זה בירפא? ואם כן יש שם פסיכיאטר?

הוא היה באמת נחמד :)

ו....אני אזרח
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 10 מרץ 2013 22:54

איזה בטחון מידע?
IamFree
יצירת קשר:

הודעהעל ידי IamFree » 10 מרץ 2013 22:56

vishskin כתב:איזה בטחון מידע?

שאנשים שמכירים אותי לא יגלו את זה.

קיצר תקנתי :geek:

ויצאתי אידוט :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 מרץ 2013 06:41

IamFree כתב:
אורח כתב:אם אני בחיל האוויר אז זה בירפא? ואם כן יש שם פסיכיאטר?

הוא היה באמת נחמד :)

ו....אני אזרח

אני שמח בשבילך ובהצלחה באזרחות!

אם זה אותו אחד אז מדובר באדם נדיר...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים