מספר שאלות לפני שחרור על נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

יואל94
יצירת קשר:

מספר שאלות לפני שחרור על נפשי

הודעהעל ידי יואל94 » 27 פברואר 2013 23:46

שלום לכולם אני בן 19 וקצת התגייסתי למשמר הגבול בתור לוחם בזמן הטירונות ראיתי 2 קבנים ופסיכיאטר שהוציאו אותי ושלחו אותי לבקו"ם עם ת''ש 2 וקה''ס 42
שמה שלחו אותי לחיל האוויר לטכני מהטכני יצאתי בגלל בעיות
בבקום שלחו אותי להיות נהג בצריפין סירבתי שלחו אותי נהג במז''י אמרו לי אם אני לא יקח את הצו של הנהג אלך לכלא , סירבתי ואמרתי שאם אני לוקח את הצו הזה אני מתאבד
שלחו אותי לקבן בברה''ן בריאות הנפש בתל השומר שמה אמרתי לו שאני רוצה להתאבד ואני לא מתאים לאף מסגרת ואני חושב רק על מוות וכ''ו וכ''ו ..
הוא קבע שאשוחרר על נפשי
הוא קבע לי פגישה עם אמא שלי ב10.3 האם אני חייב לבוא עם אמא שלי ולאיזה צורך ? אני לא יכול לבוא בלעדיה ולהגיד שהיא לא יכלה לבוא בגלל שאני לא יכול לטרטר אותה ?
ועוד דבר , התקשרו אליי ממז''י ואמרו לי שלפני שאגש לוועדה אצטרך לבוא לראיון עם מפקד היחידה לצורך חוות דעת לקבן לא רוצה להגיע לשמה אני לא קשור לשמה ולא נקלטתי לשם והוא לא מכיר אותי בכלל לא רוצה לדבר איתו האם אני חייב להגיע זה לא נמנע ?

תודה רבה לעוזרים
Solus
יצירת קשר:

Re: מספר שאלות לפני שחרור על נפשי

הודעהעל ידי Solus » 28 פברואר 2013 06:53

אני מרגיש שחסר לי אינפורמציה ; פגשת פסיכיאטר שרוצה לשחרר אותך, האם הוא קבע לך וועדה רפואית לשחרור? , אומרים לך לחזור ליחידה שלך כדי לראות קב"ן (משמע להשתחרר דרך היחידה), אך לא נקלטת ביחידה שלך בכלל.
ככל שאני יודע והבנתי, אתה לא צריך לדבר עם המפקד שלך (שבמקרה הזה לא קשור אליך) על דבר. אין לו הסמכות לשמוע על הבעיות הרפאויות שלך. הדבר היחידה שהוא יכול לשמוע זה שאתה רוצה לראות קב"ן בגלל שאתה "לא מרגיש טוב" על מנת להחליט על טיב המשך השירות שלך.
על פי דעתי אתה יכול להשתחרר דרך הברה"ן בתל השומר (במיוחד במקרה הזה מכיוון שלא ממש נקלטת), שמשהו יתקן אותי אם אני טועה.
יואל94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יואל94 » 28 פברואר 2013 11:26

בדיוק צודק בכל מה שאמרת .
עכשיו לועדה רפואית אני חייב לבוא עם אמי ? לאיזה צורך ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 פברואר 2013 11:35

יואל94 כתב:בדיוק צודק בכל מה שאמרת .
עכשיו לועדה רפואית אני חייב לבוא עם אמי ? לאיזה צורך ?

לועדה רפואית לא.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 28 פברואר 2013 11:48

שלום לך,
זה מאוד שכיח שפסיכיאטרים מבקשים פגישה עם ההורים לקראת שחרור,נוכחות הורה תתרום לשחרורך בעיקר אם ההורה תומך או לפחות לא מפריע. אי נוכחות הורה לא אמורה לשנות את התוצאה של שחרור אבל עלולה לגרום לפסיכיאטר בברה"ן לא לשחרר מיד ולקבוע פגישה נוספת או פשוט להסתפק בלהתקשר אל אמא בזמן הפגישה.

לגבי חזרה לבסיס, כפי שאמרת אין קשר, מזי מאוד חלקלקים כמו הבקום, יש להם טריקים והצגות והמפקד שרוצה לדבר איתך ממש לא מעוניין בטובתך ואתה ממש לא צריך אותו כשאתה בפגישות בברה"ן. אל תלך לפגישה ואם מתקשרים ממזי שוב תסנן.
האם הפסיכיאטר בברה"ן הנחה אותך מה לעשות בימים האלו עד הפגישה? הוא נתן לך גימלים?
בעקרון אם הוא לא הנחה אותך זה אומר שאתה צריך לחזור לבסיס ואז זה עלול להיקרות נפקדות (בכל מקרה לא הייתי דואג לזה אם אתה משתחרר עוד מעט בכל מקרה ולא יהיה לך הזדמנות להישפט)
יואל94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יואל94 » 28 פברואר 2013 12:06

לא הוא נתן לי להישאר בבית בינתיים .
תודה רבה לכולם על העזרה
האם אפשר לבוא עם אחי הגדול לשיחה (אך אולי זה ישפיע לרעה כי גם הוא לא עשה צבא אבל על רפואי)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים