סירבתי תפקיד ביום גיוס לחיל התקשוב

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

matan1950
יצירת קשר:

סירבתי תפקיד ביום גיוס לחיל התקשוב

הודעהעל ידי matan1950 » 20 פברואר 2013 16:34

טוב אהלן חבר'ה זה טיפה ארוך אבל אני באמת חייב את העזרה שלכם!
התאריך גיוס שלי היה ב27.1.2013. סירבתי להתפנות לאוטובוס הייתי במעצר בקום יומיים ומשם הלכתי לכלא 6 במשך 20 יום
היו לי מלא פגישות עם קציני מיון שאמרו לי שבגלל הנתונים שלי ובגלל שצה"ל מגייס לפי ראות עיניו זה התפקיד שאני אהיה גם אחרי 200 יום בכלא. כמובן שהמשכתי בשלי ועכשיו אני בממתינים בבקום עושה יומיות עד שתיפתח שוב טירונות שגם אותה אסרב.

הנתונים שלי: קב"ה 53
דפ"ר 60
פרופיל 72 עם קהס 40.

עכשיו השאלה שלי היא מה הסיכוי שלי להגיע לחיל האוויר? עוד לא עשיתי טירונות בכלל ואני מפחד להגיע למצב של כליאה אחרי כליאה אחרי כליאה שכל פעם אני מסרב חיל תקשוב. אני רוצה להגיע לטירונות כלל צהלית בחיל האוויר ומשם להגיע להיות כבאי!. זה הכל לא רוצה לצאת מהצבא לא רוצה כלום רק כבאות.

תגידו אולי אני צעיר וקצת מפחד מהמערכת, אבל עברתי 20 יום בכלא 6 ישר מהיום גיוס שלי וזה באמת לא היה נעים. הם סתם מנסים להפחיד אותי או שאני באמת יכול לקבל מה שאני רוצה? אין לי בעיות בבית טפו טפו טפו והכל בסדר ככה שאני לא יודע על מה לשחק ומה לעשות בשביל לקבל טירונות כלל צהלית בחיל האוויר ומשם לכבאי. תודה מראש! :)
אורח

Re: סירבתי תפקיד ביום גיוס לחיל התקשוב

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 17:00

matan1950 כתב:טוב אהלן חבר'ה זה טיפה ארוך אבל אני באמת חייב את העזרה שלכם!
התאריך גיוס שלי היה ב27.1.2013. סירבתי להתפנות לאוטובוס הייתי במעצר בקום יומיים ומשם הלכתי לכלא 6 במשך 20 יום
היו לי מלא פגישות עם קציני מיון שאמרו לי שבגלל הנתונים שלי ובגלל שצה"ל מגייס לפי ראות עיניו זה התפקיד שאני אהיה גם אחרי 200 יום בכלא. כמובן שהמשכתי בשלי ועכשיו אני בממתינים בבקום עושה יומיות עד שתיפתח שוב טירונות שגם אותה אסרב.

הנתונים שלי: קב"ה 53
דפ"ר 60
פרופיל 72 עם קהס 40.

עכשיו השאלה שלי היא מה הסיכוי שלי להגיע לחיל האוויר? עוד לא עשיתי טירונות בכלל ואני מפחד להגיע למצב של כליאה אחרי כליאה אחרי כליאה שכל פעם אני מסרב חיל תקשוב. אני רוצה להגיע לטירונות כלל צהלית בחיל האוויר ומשם להגיע להיות כבאי!. זה הכל לא רוצה לצאת מהצבא לא רוצה כלום רק כבאות.

תגידו אולי אני צעיר וקצת מפחד מהמערכת, אבל עברתי 20 יום בכלא 6 ישר מהיום גיוס שלי וזה באמת לא היה נעים. הם סתם מנסים להפחיד אותי או שאני באמת יכול לקבל מה שאני רוצה? אין לי בעיות בבית טפו טפו טפו והכל בסדר ככה שאני לא יודע על מה לשחק ומה לעשות בשביל לקבל טירונות כלל צהלית בחיל האוויר ומשם לכבאי. תודה מראש! :)

זה לא פורום צבא.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 פברואר 2013 18:29

"זה לא פורום צבא."
זה פורום לנמענים וסרבנים:
"סירבתי להתפנות לאוטובוס", "תיפתח שוב טירונות שגם אותה אסרב", "כל פעם אני מסרב חיל תקשוב".
מה אתה מצפה? שתכתוב "זה לא פורום צבא." ועכשיו כל החיילים עם הבעיות יגידו "אה צודק סליחה" וילכו לFXP איפה שבני 14 יקללו אותם. שאני וסולס ואחרים נפנה לך את הפורום כדי שיהיה כמו שאתה רוצה כדי שתוכל להגיב "תקרא טרגט 21 ותחפש תשובות בפורום" כמו איזה טרול. JESUS
-----------------------

סיכוי מאוד גבוהה להגיע לכל"צ חיל אוויר כרגע, פשוט צריך להיות מספיק עקשנים עם הקציני מיון ובסוף הם מתקפלים. אני מכיר כמה אנשים שהיו איתי בחיל האוויר שהגיעו בדיוק בשיטה הזאת. כמובן כמובן כמובן לא לעשות טירונות אלא אם כן זה בחיל האוויר, בעקרון הרבה מאוד חיילים של חיל אוויר עושים טירונות עם הירוקים ואז בסוף הטירונות חוזרים לחיל אוויר. גם אם יבטיחו לך את זה, סיכוי קטן שזה אמיתי במקרה שלך, סיכוי גבוהה שזה שקר (אחרי שתעשה טירונות בירוקים אתה תישאר שם).
בדרך כלל כשאתה נשלח לטירונות כבר מיועד לך תפקיד, טירונות של חיל תקשוב אז בטוח יש לך תפקיד (קורס אלקטרוניקה/מחשבים אקראי). בקיצור אם תגיע לשם נתן לך עוד טיפים, כרגע תתמקד בלקבל מדים לבנים ורק אז ללכת לטירונות. יש טירונויות של חיל אוויר בטכני ובעובדה, וכאמור חיל מהחיילים של חיל אוויר נשלחים לטירונויות בבסיסים ירוקים גם (אבל אז הם בדרך כלל כבר עם מדים של חיל אוויר).

אחרי שעניתי לך אני אתן לך טיפ לא לעשות את זה, חיל אוויר לא יעשה לך טוב כמו שאתה חושב, הסיכוי שתגיע לכבאות מאוד קטן.
אם קצת נקצין את מה שאתה אומר זה כאילו רוצים אותך לחבצלות בחמ"ן ואתה אומר "רק חימוש".
עם הנתונים שלך כנראה ישלחו אותך לטכני חיל אוויר, שם תעבור שבוע מיונים, אתה תדרוש כבאות וכנראה שתקבל טכנאי מטוסים. משם תוכל להמשיך בדרך של סרבנות ועריקויות, אבל תקח בחשבון שהם הרבה יותר עקשנים מהבקום, הם לא יתנו לך את התפקיד שאתה רוצה בקלות על פרנציפ גם אם זה התפקיד שהכי חסר להם חיילים בו. או שתוכל ללכת לקב"ן ולעלות את הקה"ס ל42/43 ואז לדרוש כבאות ומשם כנראה שתצליח.
יש סיכוי שהקצין מיון בבקום לא ישלח אותך ישירות לטכני חיל אוויר אלא קודם לימ"מ חיל אוויר שם יש קציני מיון של חיל אוויר (זה בתל אביב). ואז שם היא לא תוכל להבטיח לך כבאות גם ותשלח אותך לטכני באותה מתכונת.

יש לי הרגשה שכתבתי את הדברים לא ברור, אני פשוט מאוד לא מרוכז עכשיו, אז אם יש לך שאלות תשאל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 18:51

vishskin כתב:"זה לא פורום צבא."
"סירבתי להתפנות לאוטובוס", "תיפתח שוב טירונות שגם אותה אסרב", "כל פעם אני מסרב חיל תקשוב".
מה אתה מצפה? שתכתוב "זה לא פורום צבא." ועכשיו כל החיילים עם הבעיות יגידו "אה צודק סליחה" וילכו לFXP איפה שבני 14 יקללו אותם. שאני וסולס ואחרים נפנה לך את הפורום כדי שיהיה כמו שאתה רוצה כדי שתוכל להגיב "תקרא טרגט 21 ותחפש תשובות בפורום" כמו איזה טרול. JESUS
-----------------------
.

אני חושב שאתה לא מבין מה המשמעות של "סרבנים ונמנעים". המשמעות היא בפירוש לא "מחפשי ג'ובים". המשמעות היא תמיכה במי שלא רוצים לשרת מטעמי מצפון, דת ובריאות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 18:54

אני לא טרול כל הודעת זבל שמתפרסמת אתה רץ לענות, כשבדיוק בפורומים כמו FXP נהוג לדבר על ג'ובים ואיך "להשיג" בדיוק את הג'וב שאתה רוצה. גם התשובה שלך לא מבטיחה שהוא יגיע לחייל האוויר... אתה צריך להבין על מה בעצם אתה לוקח אחריות (או שלא).
המלך
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המלך » 21 פברואר 2013 20:57

-----------------------

סיכוי מאוד גבוהה להגיע לכל"צ חיל אוויר כרגע, פשוט צריך להיות מספיק עקשנים עם הקציני מיון ובסוף הם מתקפלים. אני מכיר כמה אנשים שהיו איתי בחיל האוויר שהגיעו בדיוק בשיטה הזאת. כמובן כמובן כמובן לא לעשות טירונות אלא אם כן זה בחיל האוויר, בעקרון הרבה מאוד חיילים של חיל אוויר עושים טירונות עם הירוקים ואז בסוף הטירונות חוזרים לחיל אוויר. גם אם יבטיחו לך את זה, סיכוי קטן שזה אמיתי במקרה שלך, סיכוי גבוהה שזה שקר (אחרי שתעשה טירונות בירוקים אתה תישאר שם).
בדרך כלל כשאתה נשלח לטירונות כבר מיועד לך תפקיד, טירונות של חיל תקשוב אז בטוח יש לך תפקיד (קורס אלקטרוניקה/מחשבים אקראי). בקיצור אם תגיע לשם נתן לך עוד טיפים, כרגע תתמקד בלקבל מדים לבנים ורק אז ללכת לטירונות. יש טירונויות של חיל אוויר בטכני ובעובדה, וכאמור חיל מהחיילים של חיל אוויר נשלחים לטירונויות בבסיסים ירוקים גם (אבל אז הם בדרך כלל כבר עם מדים של חיל אוויר).

אחרי שעניתי לך אני אתן לך טיפ לא לעשות את זה, חיל אוויר לא יעשה לך טוב כמו שאתה חושב, הסיכוי שתגיע לכבאות מאוד קטן.
אם קצת נקצין את מה שאתה אומר זה כאילו רוצים אותך לחבצלות בחמ"ן ואתה אומר "רק חימוש".
עם הנתונים שלך כנראה ישלחו אותך לטכני חיל אוויר, שם תעבור שבוע מיונים, אתה תדרוש כבאות וכנראה שתקבל טכנאי מטוסים. משם תוכל להמשיך בדרך של סרבנות ועריקויות, אבל תקח בחשבון שהם הרבה יותר עקשנים מהבקום, הם לא יתנו לך את התפקיד שאתה רוצה בקלות על פרנציפ גם אם זה התפקיד שהכי חסר להם חיילים בו. או שתוכל ללכת לקב"ן ולעלות את הקה"ס ל42/43 ואז לדרוש כבאות ומשם כנראה שתצליח.
יש סיכוי שהקצין מיון בבקום לא ישלח אותך ישירות לטכני חיל אוויר אלא קודם לימ"מ חיל אוויר שם יש קציני מיון של חיל אוויר (זה בתל אביב). ואז שם היא לא תוכל להבטיח לך כבאות גם ותשלח אותך לטכני באותה מתכונת.

יש לי הרגשה שכתבתי את הדברים לא ברור, אני פשוט מאוד לא מרוכז עכשיו, אז אם יש לך שאלות תשאל.

למה קה"ס 42\43 מעלה את הסיכוי לקבל כבאות?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 22 פברואר 2013 00:55

כבאות זה מקצוע שלומדים בבח"א 21 (בטכני), לרוב החיילים שנשלחים לטכני נשלחים ללא בחירה של קורס ורק כשמגיעים לשם נקבע להם תפקיד במה שנקרא שבוע מיונים. חלק מהחיילים שמגיעים בצינורות מסויימים מיועדים לתפקידים מסוימים (שוחרים וקצ"דים למינהם וכדומה)
בשיטה שאתה רוצה להגיע, שזה קצין מיון למקצועות כלליים אין שיבוץ לתפקיד מסויים, אתה תישלח לטכני ושם תשובץ לתפקיד לפי הנתונים שלך נטו. בלי קשר לאיך שטענה על שאלונים, בלי קשר לסירוב ובעיות משמעת ובקשות וכדומה.
עם קה"ס 40 אתה לא פטור מקורסים שחסר בהם כח אדם רציני כמו טכנאי מטוסים שציינתי מקודם. רק קה"ס 42 ו43 יפטרו/יפתרו אותך מקורסים כאלה וישאירו אותך פנוי לכניסה לקורסים אחרים כגון כבאות (וגם כאן זה לא סגור כי יש עוד תפקידים שעונים על הדרישות האלה).
ד.א. גם פטור נעליים קבוע במידה ויש לך (נניח על פלטפוס) יפטור אותך ממקצועות טכניים אבל יש סיכוי שגם מכבאות הוא פוטר. לכן אמרתי שאם תעלה את הקהס אחרי שתהיה שם יהיה לך סיכוי סביר לקבל את התפקיד (בעיקר עם רמת הרצון שלך להכנס לתפקיד ורמת הפעילות שאתה מוכן להשקיע בכדי להיות שם). אבל אם תעלה את הקהס לפני שתגיע לשם אף קצין מיון לא ישלח אותך לשם כי כל התפקידים החשובים שיש שם שבאמת גורם לקציני מיון לשלוח לשם חיילים אתה תהיה פטור מהם ואין חוסר כח אדם בכבאות. לכן במקרה כזה ישלחו אותך לקורס כמו טבח/נהג או שיתנו לך תפקיד יומיות (כמו נהג בוס אם יש לך רישיון).
ענה לך על השאלה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 פברואר 2013 09:41

vishskin כתב:כבאות זה מקצוע שלומדים בבח"א 21 (בטכני), לרוב החיילים שנשלחים לטכני נשלחים ללא בחירה של קורס ורק כשמגיעים לשם נקבע להם תפקיד במה שנקרא שבוע מיונים. חלק מהחיילים שמגיעים בצינורות מסויימים מיועדים לתפקידים מסוימים (שוחרים וקצ"דים למינהם וכדומה)
בשיטה שאתה רוצה להגיע, שזה קצין מיון למקצועות כלליים אין שיבוץ לתפקיד מסויים, אתה תישלח לטכני ושם תשובץ לתפקיד לפי הנתונים שלך נטו. בלי קשר לאיך שטענה על שאלונים, בלי קשר לסירוב ובעיות משמעת ובקשות וכדומה.
עם קה"ס 40 אתה לא פטור מקורסים שחסר בהם כח אדם רציני כמו טכנאי מטוסים שציינתי מקודם. רק קה"ס 42 ו43 יפטרו/יפתרו אותך מקורסים כאלה וישאירו אותך פנוי לכניסה לקורסים אחרים כגון כבאות (וגם כאן זה לא סגור כי יש עוד תפקידים שעונים על הדרישות האלה).
ד.א. גם פטור נעליים קבוע במידה ויש לך (נניח על פלטפוס) יפטור אותך ממקצועות טכניים אבל יש סיכוי שגם מכבאות הוא פוטר. לכן אמרתי שאם תעלה את הקהס אחרי שתהיה שם יהיה לך סיכוי סביר לקבל את התפקיד (בעיקר עם רמת הרצון שלך להכנס לתפקיד ורמת הפעילות שאתה מוכן להשקיע בכדי להיות שם). אבל אם תעלה את הקהס לפני שתגיע לשם אף קצין מיון לא ישלח אותך לשם כי כל התפקידים החשובים שיש שם שבאמת גורם לקציני מיון לשלוח לשם חיילים אתה תהיה פטור מהם ואין חוסר כח אדם בכבאות. לכן במקרה כזה ישלחו אותך לקורס כמו טבח/נהג או שיתנו לך תפקיד יומיות (כמו נהג בוס אם יש לך רישיון).
ענה לך על השאלה?

אל תשכח שהסיכוי שמה שהוא כתב יתגשם במציאות, הוא די קטן.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 22 פברואר 2013 11:12

לי זה באמת נשמע כמו הימור, להתחשב בעובדה שבכלל יהיה עליו לבצע מספר רב של פעולות מדויקות כמו לעלות את הק"ס שלו מעלה ומעלה בתיאום לקורסים הזמינים שנתפתחים ברגע שזועק "מזל". אני מניח שאפשר לקרוא לזה אפשרות, אך אני לא הייתי סומך עליה אלא אם כן היא התגלת כהבררה האחרונה. :| במיוחד בגלל שוישקין ציין את הדרך באי-ועדות עם "כנראה" ו-"לא סגור". כמובן שאי אפשר להיות 100% בדברים האלו, כל דבר בצבא אינו בהכרח סביר ; זה רק אומר שאם אתה מנסה את העצה שלו, אל תחשוב שזה 100% יקרה.
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 24 פברואר 2013 01:47

יש לי קה"ס 40, אני חושב שעם פגישה עם קבן אני אצליח להגיע לקהס 42 או 43 במיוחד כי גם יש לי מסמך של פסיכיאטר שמעיד שהייתי בעבר ילד "בעייתי ואלים".

בכל מקרה, אני חושב שהכי נכון לחשוב צעד צעד. כרגע אני עדיין עושה יומיות בבקום וממתין לטירונות כלל צהלית שגם כשהיא תגיע אני אסרב לעלות תאוטובוס שוב כי אני עדיין מפעיל תקשוב מבצעי.

קציני מיון שאני רואה לא ממש שמים עליי, אני אומר להם שאני לא רוצה להתגייס בכלל בתנאים האלה כיוון שמה שהוצע לי חוץ מחיל התקשוב זה משטרה צבאית נהג תובלה חימוש וכדומה. הקצין מיון אומר לי שאני לא יכול להיות בחיל האוויר ואני יעבור כליאה אחרי כליאה. הבנתי שזה סתם חרטא ואחרי כמה זמן מביאים לך מה שאתה רוצה. השאלה איך והשאלה מה אני צריך לומר לקצין מיון איך לדבר אליו וכדומה כי כפי שזה נראה לי אני לא ממש עושה עליהם רושם מיוחד. אני אומר שיש לי בעיות בבית ושאני חייב לעבוד והוא אומר דבר עם המשקית ת"ש שלך בטירונות היא תפתור לך את זה. ולעבור מחיל תקשוב אחרי שהתפנת באוטובוס לחיל האוויר זה שמים וארץ. שוב אני מזכיר לא עשיתי עוד טירונות אני סרבן מהבקו"ם אחרי כליאה אחת בכלא 6 של 20 יום.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 24 פברואר 2013 15:16

אני אוכל להציע עוד שיטה, תנצל את הזמן הפנוי שיש לך עכשיו ושלא דורשים ממך שום דבר ולך לקב"ן כמה שיותר מהר, תעלה את הקה"ס ל42 או 43 וככה תפסול את חיל תקשוב, משם פשוט תדרוש את התפקיד הספציפי הזה, תדרוש להגיע לטכני, ברגע שיש לך קה"ס 43 אומנם אתה פטור מהמקצועות החשובים בטכני אבל מצד שני אתה גם פטור מכל המקצועות החשובים האחרים בצהל. ככה יהיה לך הרבה יותר לשכנע קציני מיון לשים אותך בתפקיד כבאות, תצטרך להפעיל רק כושר שכנוע סביר ולא סרבוניות ותוכנית בעלת מיליון שלבים.
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 01 מרץ 2013 19:51

טוב אז ככה.
יום ראשון יש טירונות שכל הממתינים אמורים להתפנות אליה ואני בינהם.
טירונות כלל צהלית במחנה 80 או ניצנים.
מה אני עושה בשביל לקבל כבאות? אסור להתפנות הבנתי למה התפקיד שלי מחכה לי בסוף הטירונות גם ככה. הוא לא הולך להשתנות רק כי קוראים לטירונות "כלל צהלית".
תעזרו לי תודה מראש! אני כנראה הולך לסרב שוב לעלות לאוטובוס מה שכנראה יגרור כליאה שנייה. לא יודע של כמה זמן.
המלך
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המלך » 01 מרץ 2013 21:14

matan1950 כתב:טוב אז ככה.
יום ראשון יש טירונות שכל הממתינים אמורים להתפנות אליה ואני בינהם.
טירונות כלל צהלית במחנה 80 או ניצנים.
מה אני עושה בשביל לקבל כבאות? אסור להתפנות הבנתי למה התפקיד שלי מחכה לי בסוף הטירונות גם ככה. הוא לא הולך להשתנות רק כי קוראים לטירונות "כלל צהלית".
תעזרו לי תודה מראש! אני כנראה הולך לסרב שוב לעלות לאוטובוס מה שכנראה יגרור כליאה שנייה. לא יודע של כמה זמן.

בשביל שתקבל תפקיד ספציפי שעליו אתה מתעקש (כבאי) תצטרך הרבה דפוק
עברת כליאה אחת, הדרך הארוכה עוד לפניך..
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 20 מרץ 2013 16:31

טוב אני מעדכן את המצב כי אני באמת חייב את העזרה שלכם.

עברתי כבר 2 כליאות אחת 20 יום והשנייה 7 יום בגלל ששוב סירבתי טירונות כלל צהלית.
עכשיו לפני יומיים הייתה שוב טירונות כלל צהלית בפעם השלישית והפעם במקום לסרב פשוט הלכתי הביתה אני נפקד כבר יומיים.

כמה כלא אני יכול לקבל והאם עדיף לי עריקות נפקדות אני רוצה כבר לקבל חיל האוויר כללי יעני טירונות כלל צהלית בחיל האוויר בעובדה משם אני אסתדר עזבו כבאי.
לא משנה מה אני אומר לקצין מיון לא עוזר הם כבר מכירים אותי, בגלל זה אני הולך עכשיו על נפקדות\עריקות.

כמה כלא אני יכול לקבל על נפקדות של שבועיים?
כמה כלא אני יכול לקבל על עריקות של חודש? מה עדיף?

חשוב להזכיר שאני עדיין לא עברתי טירונות אני בצבא כבר חודשיים ועדיין בבקום. רוצה לקבל חיל האוויר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 מרץ 2013 17:04

matan1950 כתב:טוב אני מעדכן את המצב כי אני באמת חייב את העזרה שלכם.

עברתי כבר 2 כליאות אחת 20 יום והשנייה 7 יום בגלל ששוב סירבתי טירונות כלל צהלית.
עכשיו לפני יומיים הייתה שוב טירונות כלל צהלית בפעם השלישית והפעם במקום לסרב פשוט הלכתי הביתה אני נפקד כבר יומיים.

כמה כלא אני יכול לקבל והאם עדיף לי עריקות נפקדות אני רוצה כבר לקבל חיל האוויר כללי יעני טירונות כלל צהלית בחיל האוויר בעובדה משם אני אסתדר עזבו כבאי.
לא משנה מה אני אומר לקצין מיון לא עוזר הם כבר מכירים אותי, בגלל זה אני הולך עכשיו על נפקדות\עריקות.

כמה כלא אני יכול לקבל על נפקדות של שבועיים?
כמה כלא אני יכול לקבל על עריקות של חודש? מה עדיף?

חשוב להזכיר שאני עדיין לא עברתי טירונות אני בצבא כבר חודשיים ועדיין בבקום. רוצה לקבל חיל האוויר.

חחחחחחחח אתה יודע שאת כל העריקות שלך ואת הכלא אתה תשלים אחר כך נכון? חחח רוצה לשרת 3 וחצי שנים במקום 3? חחחחחחחחחחחחחחחחח
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 מרץ 2013 23:02

לא נכון הוא לא ישלים אותה בחצי שנה ראשונה לשירות לא נספר תבן (תקופה בילתי נימנית-דפוק) כך שהוא יכול ליברוח כמה שבא לו הוא לא יוסיף לעצמו שום יום בסוף. דעתי האישית,... עדיף תערוק חודש מה גם שאתה תקבל על זה כולה בלחץץץ 10 יום 12 גג אם אין לך תנאי וגם זה יפסול לך תמקצוע וזה אומר תש בשמים
ותפקידים 5.9 יומיות וכו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 אפריל 2013 15:54

היי הגעתי לקרוא את ההודעות שלך רק עכשיו ואני מקווה שזה לא מאוחר מדי.
אני אמא לחייל שעשה טירונות כלל צהלית בניצנים שהתחילה ב1 לפברואר
וחבל שלא יצאת אליה וישבת בכלא כי הבן שלי הגיע לטכני אחריה והוא עובר שם קורס כרגע.
לא כבאי אבל בתוך הטכני הדרך כבר יותר קצרה לכבאות.
רק שתבין שהבן שלי היה מת להגיע לתקשוב והטכני זו אכזבה איומה מבחינתו.
צא לטירונות וסביר שתקבל חיל האויר כי יש להם כרגע צורך רציני בטכנאים,
תפסיק לענות את עצמך בבתי כלא זה לא מתאים לך ממה שהתרשמתי ממך
ושההורים שלך יתערבו ויעזרו לך. אתה לא יכל להלחם במערכת כזו לבד
וזה הזמן שההורים שלך חייבים לפנות לקצין העיר לקצין קבילות החיילים
לחברי כנסת ולכל גוף שיכול לעזור לך.
אם יש לך איבחונים מגילאים צעירים זה הזמן להשתמש בהם
אתה חייב להעזר בהורים שלך ורק אז הסיכויים שלך להגיע לאן שאתה רוצה יהיו ריאליים.
אבל וזה האבל הכי גדול אני ממש לא מבינה אותך!
אתה נשמע לי בחור רציני וכנראה שמציעים לך תפקיד מעניין ואתה רוצה לביות סמי הכבאי.
זה נראה לי פספוס גדול שאתה עושה.
בכל מקרה כאב לי לקרוא על הסבל שלך ואני מקווה שהכל יסתדר לך לשביעות רצונך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 אפריל 2013 16:44

אורח כתב:היי הגעתי לקרוא את ההודעות שלך רק עכשיו ואני מקווה שזה לא מאוחר מדי.
אני אמא לחייל שעשה טירונות כלל צהלית בניצנים שהתחילה ב1 לפברואר
וחבל שלא יצאת אליה וישבת בכלא כי הבן שלי הגיע לטכני אחריה והוא עובר שם קורס כרגע.
לא כבאי אבל בתוך הטכני הדרך כבר יותר קצרה לכבאות.
רק שתבין שהבן שלי היה מת להגיע לתקשוב והטכני זו אכזבה איומה מבחינתו.
צא לטירונות וסביר שתקבל חיל האויר כי יש להם כרגע צורך רציני בטכנאים,
תפסיק לענות את עצמך בבתי כלא זה לא מתאים לך ממה שהתרשמתי ממך
ושההורים שלך יתערבו ויעזרו לך. אתה לא יכל להלחם במערכת כזו לבד
וזה הזמן שההורים שלך חייבים לפנות לקצין העיר לקצין קבילות החיילים
לחברי כנסת ולכל גוף שיכול לעזור לך.
אם יש לך איבחונים מגילאים צעירים זה הזמן להשתמש בהם
אתה חייב להעזר בהורים שלך ורק אז הסיכויים שלך להגיע לאן שאתה רוצה יהיו ריאליים.
אבל וזה האבל הכי גדול אני ממש לא מבינה אותך!
אתה נשמע לי בחור רציני וכנראה שמציעים לך תפקיד מעניין ואתה רוצה לביות סמי הכבאי.
זה נראה לי פספוס גדול שאתה עושה.
בכל מקרה כאב לי לקרוא על הסבל שלך ואני מקווה שהכל יסתדר לך לשביעות רצונך.

כן, בטח, להיות חייל זה כיף גדול.
אל תאמין לה בנוגע לדרך להגיע לכבאות - זה שזה אולי זה עבד לבן שלה לא אומר שזה יעבוד גם במקרה שלך.
היא כן צודקת שבמערכת הזאת אי אפשר להלחם כשאתה בתוכה.
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 19 אפריל 2013 03:02

היי אנשים אני שוב מדעכן אני ממש צריך את העזרה שלכם!

אני חוזר יום ראשון הזה לבק"ום בע"ה, אחרי שאני עריק משהו כמו 31 יום.
חשוב להזכיר שאני עריק בקום ועוד לא עשיתי אפילו טירונות.
איך אני מקבל 5 9 או משהו דומה? אני מרשה לעצמי להיות אופטימי ולחשוב שאחרי 2 סירובי פינוי 20 יום כלא ו7 ימים, ועכשיו בפעם השלישית שהציעו לי להתפנות לקחתי את הדברים ויצאתי ל31 ימי עריקות, צה"ל יבוא לקראתי ויתן לי כבר 5 9 או לפחות טירונות בחיל האוויר כללי בעובדה- משם אני מסתדר לכבאות בלי בעיה.

יש לכם עזרה להציע לי איך להגיע לתפקיד עם תש מצויין כמו יומיות מקוצרות או 5 9 ? תודה מראש!
(דרך אגב להתפנות לטירונות כלל צהלית 02 זו לא הדרך הנכונה כי כשאני מסיים אותה אני מסופח ליחידה כנראה לקורס מתמ שהציעו לי בתקשוב או חימוש תובלה חיל האוויר טכני בקיצר כל החרא הזה)

חשוב להזכיר אני רוצה להגיע למצב שעוד לפני שאני עולה על האוטובוס לטירונות- מבטיחים לי תפקיד מראש ו\או טירונות כלל צהלית בחיל האוויר!

תודה רבה רבה רבה לעוזרים באמת! :D
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 19 אפריל 2013 07:03

להבטיח? אין דבר כזה. הדרך היחידה להשיג מה שאתה רוצה זה להתעקש עד הסוף על מה שאתה רוצה עד שיתנו לך את זה. שמעתי מספיק סיפורים על אנשים שהלכו מספר משפיל של פעמים לכלא כדי לקבל תפקיד 'קליל' ... אני אישית לא מבין את זה.
ושוב, אני בספק שמשהו יעזור לך על הנושא הזה. כמה שאנחנו רוצים לעזור לאנשים להגיע למצב שבוא הם לא סובלים, זה משהו שרק אנשים עם פרוטקציות כבדות יכולים לסייע לך איתם. אתה תמיד יכול לנסות לעלות את הקה"ס שלך למעלה ולמעלה, אך הדרך לשם (כמו כל פתור אחר) בסופו של דבר מגיע ליציאה מצה"ל. החלק האבסורדי בצה"ל זה שמעדיפים להוציא אנשים מהמערכת מאשר לתנת להם הקלות (במיוחד אם אתה עובד על אותן הקלות קשה, כמו התלוננות מתמשכת לגבי תנאי השירות שלך בהתאם להיסטוריה הצבאית שלך שמראה כמה 'תקין' אתה). אף אחד לא יכול לומר לך לא לעשות את זה, אתה רשאי לנסות להתרפס בפני הקב"ן ולנסות לקבל את כל מבוקשך, ולדון רכות עם הקצין-מיון כדי לפרוט על מייתרי ליבו; אך במקרה שכל זה לא יעבוד לך, אתה רק מאריך את הזמן שבוא אתה תקוע בסיטואציה שאינך חפץ בה.

אז עשה חושבין, ותשקול מה שווה עבורך. ואגב, אם אתה רוצה התייעצות אמיתית לגבי תפקידים אני באמת מציע לך ללכת לפורום אחר. זה פשוט לא התחום שלנו (לא שאף אחד יכול להבטיח לך משהו בכל מקרה, אך להם יהיה יותר מה לומר לך).
בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 אפריל 2013 09:04

Solus כתב:להבטיח? אין דבר כזה. הדרך היחידה להשיג מה שאתה רוצה זה להתעקש עד הסוף על מה שאתה רוצה עד שיתנו לך את זה. שמעתי מספיק סיפורים על אנשים שהלכו מספר משפיל של פעמים לכלא כדי לקבל תפקיד 'קליל' ... אני אישית לא מבין את זה.
ושוב, אני בספק שמשהו יעזור לך על הנושא הזה. כמה שאנחנו רוצים לעזור לאנשים להגיע למצב שבוא הם לא סובלים, זה משהו שרק אנשים עם פרוטקציות כבדות יכולים לסייע לך איתם. אתה תמיד יכול לנסות לעלות את הקה"ס שלך למעלה ולמעלה, אך הדרך לשם (כמו כל פתור אחר) בסופו של דבר מגיע ליציאה מצה"ל. החלק האבסורדי בצה"ל זה שמעדיפים להוציא אנשים מהמערכת מאשר לתנת להם הקלות (במיוחד אם אתה עובד על אותן הקלות קשה, כמו התלוננות מתמשכת לגבי תנאי השירות שלך בהתאם להיסטוריה הצבאית שלך שמראה כמה 'תקין' אתה). אף אחד לא יכול לומר לך לא לעשות את זה, אתה רשאי לנסות להתרפס בפני הקב"ן ולנסות לקבל את כל מבוקשך, ולדון רכות עם הקצין-מיון כדי לפרוט על מייתרי ליבו; אך במקרה שכל זה לא יעבוד לך, אתה רק מאריך את הזמן שבוא אתה תקוע בסיטואציה שאינך חפץ בה.

אז עשה חושבין, ותשקול מה שווה עבורך. ואגב, אם אתה רוצה התייעצות אמיתית לגבי תפקידים אני באמת מציע לך ללכת לפורום אחר. זה פשוט לא התחום שלנו (לא שאף אחד יכול להבטיח לך משהו בכל מקרה, אך להם יהיה יותר מה לומר לך).
בהצלחה.

כל הכבוד SOLUS!
מילים כדורבנות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2013 01:50

תשמע אתה טיפש. בנאדם שרוצה שירות חפשנות ורוצה להגיע לחיל האוויר בשביל ה1 אחוז שהוא יקבל כבאות. אחחח כמה שאני הייתי מתחלף במקומך רק כדי לא להיות בחייל המגעיל הזה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים