אני בחוץ

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

lvlyOne
יצירת קשר:

אני בחוץ

הודעהעל ידי lvlyOne » 19 פברואר 2013 14:34

בעקבות המאמצים הקשים: viewtopic.php?f=2&t=13844
בשעה טובה אני מאושר לבשר שהשתחררתי.
אני כותב כרגע מהנייד בלשכת הגיוס לכן זה מגביל אותי לפרט לעומק.
אשמח לפרט יותר כשאגיע הביתה לחיי החדשים.
בקצרה, הופתעתי להיפגש ישירות עם פסיכיאטר, בניגוד לשאר שמתחילים את התהליך עם קב"ן.
התקיימה שיחה במשך כ-30 דקות, ובסופה הפסיכיאטר סיכם "זהו יום המזל שלך, אני משחרר אותך משירות בצה"ל, פרופיל 21"
את התגובות וההבעות אפרט בערב.
לאחר מכן הוא הפנה אותי לנציגה כלשהי שהסבירה לי במילים טיפה שונות את מה שהפסיכיאטר ואמר "הפסיכיאטר X המליץ על שחרורך משהשירות הצבאי.."
ולאחר מכן אמרה שתתקיים וועדה רפואית לגבי בעוד כחצי שנה. עד עז עלי להתעלם מכל הזימונים למיניהם פרט לזימון "וועדה רפואית".
לסיום שאלתי אותה האם אני אמור לקבל מכתב או טופס כלשהו שיספק הוכחה לפטור, אבל היא ענתה בשליליות ואמרה שעד לוועדה הרפואית לא אשמע
מהם. השאלות שלי הן, האם הייתי צריך לצאת עם משהו ביד? האם קיים סיכוי שהוועדה הרפואית תגרום לביטול הפטור?
לסיום אני רוצה להודות למשתמש -vishskin- האחד והיחיד שבלעדיו לא הייתי מצליח בשום צעד שעשיתי בהקשר לשירות.
אודה לכם אם תענו לי בהקדם. אם אני צריך לקחת משהו, כל עוד אני פה אני אשמח לדעת.
אעדכן בהמשך.
אורח

Re: אני בחוץ

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2013 16:36

lvlyOne כתב:בעקבות המאמצים הקשים: http://newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=13844
בשעה טובה אני מאושר לבשר שהשתחררתי.
אני כותב כרגע מהנייד בלשכת הגיוס לכן זה מגביל אותי לפרט לעומק.
אשמח לפרט יותר כשאגיע הביתה לחיי החדשים.
בקצרה, הופתעתי להיפגש ישירות עם פסיכיאטר, בניגוד לשאר שמתחילים את התהליך עם קב"ן.
התקיימה שיחה במשך כ-30 דקות, ובסופה הפסיכיאטר סיכם "זהו יום המזל שלך, אני משחרר אותך משירות בצה"ל, פרופיל 21"
את התגובות וההבעות אפרט בערב.
לאחר מכן הוא הפנה אותי לנציגה כלשהי שהסבירה לי במילים טיפה שונות את מה שהפסיכיאטר ואמר "הפסיכיאטר X המליץ על שחרורך משהשירות הצבאי.."
ולאחר מכן אמרה שתתקיים וועדה רפואית לגבי בעוד כחצי שנה. עד עז עלי להתעלם מכל הזימונים למיניהם פרט לזימון "וועדה רפואית".
לסיום שאלתי אותה האם אני אמור לקבל מכתב או טופס כלשהו שיספק הוכחה לפטור, אבל היא ענתה בשליליות ואמרה שעד לוועדה הרפואית לא אשמע
מהם. השאלות שלי הן, האם הייתי צריך לצאת עם משהו ביד? האם קיים סיכוי שהוועדה הרפואית תגרום לביטול הפטור?
לסיום אני רוצה להודות למשתמש -vishskin- האחד והיחיד שבלעדיו לא הייתי מצליח בשום צעד שעשיתי בהקשר לשירות.
אודה לכם אם תענו לי בהקדם. אם אני צריך לקחת משהו, כל עוד אני פה אני אשמח לדעת.
אעדכן בהמשך.

לא. אתה תקבל את זה בדואר או אחריי הועדה הרפואית.
הוועדה היא חותמת גומי. בדרך כלל אין סיכוי.
vishskin
יצירת קשר:

Re: אני בחוץ

הודעהעל ידי vishskin » 19 פברואר 2013 17:08

הנוהל הוא קבוע, רק בוועדה רפואית נקבע פרופיל 21, הם לא מפעילים שיקול דעת, אחד לאחד מה שהפסיכיאטר המליץ. לכן הוא כבר הודיע לך שאתה משוחרר כי הספיקה ההמלצה שלו.
בוועדה הרפואית יש סיכוי שתהיה בנכוחתך ויש סיכוי שלא, שם פשוט יקבעו לך פרופיל 21 ורק אחר כך (בדרך כלל חודש אחרי) ינפיקו לך תעודת פטור משירות וישלחו לך אותה הבייתה.
כפי שאמרת "אתה בחוץ" אין מה לדאוג.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים