בבקשה עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

manum
יצירת קשר:

בבקשה עזרה

הודעהעל ידי manum » 17 פברואר 2013 16:08

אני רוצה לעבור לבסיס פתוח, הוצאתי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי שהוא המליץ לי לעבור לבסיס פתוח אחר כך הלכתי לקפס הוא נתן לי תש 3 והמלצה לבסיס פתוח,הייתי לי וועדת שבצר בבסיס ומפקד הבסיס אישר לי את המעבר אבל הוועדה בקריה לא אישרה לי למרות כל ההמלצות מה אני עושה עכשיו? אני כבר לא יכול בבקשה עזרה.
תודה.
אורח

Re: בבקשה עזרה

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 18:50

manum כתב:אני רוצה לעבור לבסיס פתוח, הוצאתי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי שהוא המליץ לי לעבור לבסיס פתוח אחר כך הלכתי לקפס הוא נתן לי תש 3 והמלצה לבסיס פתוח,הייתי לי וועדת שבצר בבסיס ומפקד הבסיס אישר לי את המעבר אבל הוועדה בקריה לא אישרה לי למרות כל ההמלצות מה אני עושה עכשיו? אני כבר לא יכול בבקשה עזרה.
תודה.

עושה את אותו דבר רק שהפעם מתעקש על משהו שפסיכיאטר וועדה רפואית יכולים לתת (קה"ס, שינוי פרופיל, לינת בית וכו').
manum
יצירת קשר:

הודעהעל ידי manum » 17 פברואר 2013 19:01

איך אני יכול לדרוש משהו מהוועדה שאני לא נוכח בה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 19:13

manum כתב:איך אני יכול לדרוש משהו מהוועדה שאני לא נוכח בה?

בוועדה רפואית, בניגוד לוועדה שהפנו אותך אלייה, אתה נוכח(אלא אם כן אתה מבקש משהו אחר).
מה שאני אומר בעצם הוא שכל עוד לא מורידים לך פרופיל, נותנים לך קה"ס 50 או לינת בית, לא תשיג בסיס פתוח באופן קבוע.
עלייך לפנות לפסיכיאטר ולקב"ן ולעשות את זה דרכם.
manum
יצירת קשר:

הודעהעל ידי manum » 17 פברואר 2013 19:33

בוועדה בקריהלא הייתי נוכח, ויש לי קפס מחר מה אני צריך לעשות ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 19:54

manum כתב:בוועדה בקריהלא הייתי נוכח, ויש לי קפס מחר מה אני צריך לעשות ?

רצוי באופן כללי לא לתפקד כדי להראות שהמצב שלך הוא חמור ואתה לא תהיה חייל מתפקד עד שתקבל את ההקלה.
רצוי לבוא עם חוות הדעת ולהקצין את המצוקה (קרא טרגט 21, חפש הודעות בפורום).
בוועדה בקרייה לא היית נוכח, כי זו מריחה של המערכת, למה שיתנו לך הקלה אם אתה מתפקד יופי בלעדיה?
מחר אתה צריך להבהיר לקפס שרע לך ויהיה לך טוב יותר רק אם תהיה בבסיס פתוח ויקלו עלייך מבחינת א', ב', ג', ד'.

אני אומר לך לכוון ללינת בית, להורדת הפרופיל ל64/45, להעלאת הקה"ס ל-50. משהו שקב"ן - פסיכיאטר - וועדה רפואית יכולים לעשות.
הוועדה בקריה הייתה יכולה להסכים לשינוי השיבוץ, ואז יום אחריי המערכת היתה פתאום מחליטה שאפשר לשנות לך את השיבוץ לבסיס סגור כי אין לך שום אבחנה שאומרת שאסור. אתה צריך אבחנה כזאת כדי שזה לא יקרה במהלך כל השירות.

אם הם לא מאמינים לך, אז תעשה נפקדות ולך לירפ"א ותתלונן שלא עוזרים לך.
manum
יצירת קשר:

הודעהעל ידי manum » 17 פברואר 2013 21:44

מחר בטח הקפס ישאל אותי אם חשבתי להתאבד, אני באמת חשבתי , אני אגיד שכן רציתי אבל זאת לא הקצנה ? שהקפס לא יחשבו שאני משקר לו .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 21:54

manum כתב:מחר בטח הקפס ישאל אותי אם חשבתי להתאבד, אני באמת חשבתי , אני אגיד שכן רציתי אבל זאת לא הקצנה ? שהקפס לא יחשבו שאני משקר לו .

זו הקצנה, אבל אל תעצור בזה.
הקפס לא יחשוב שאתה משקר אם לא תשקר. מובן שרצוי שלא תסתור דברים שאמרת בעבר. כברירת מחדל יש קב"נים שחושבים שכולם משקרים, אבל זה לא משנה לך, אתה משדר מצוקה עד שאתה מקבל מה שאתה רוצה.
manum
יצירת קשר:

הודעהעל ידי manum » 20 פברואר 2013 08:49

בסוף הלכתי לקפס היא אמרה לי שהייתה טעות בוועדה ואני כנראה אעבור בבסיס,קיבלתי זימון לקמד אלקטרוניקה שבקריה, מישהו יכול להגיד לי מה עושים שם ואם אני באמת בדרך לשינוי שיבוץ.
תודה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 17:03

manum כתב:בסוף הלכתי לקפס היא אמרה לי שהייתה טעות בוועדה ואני כנראה אעבור בבסיס,קיבלתי זימון לקמד אלקטרוניקה שבקריה, מישהו יכול להגיד לי מה עושים שם ואם אני באמת בדרך לשינוי שיבוץ.
תודה.

ככל הנראה.
לא פורום צבא.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 פברואר 2013 18:01

קמד - קצין מדור
יש רמד - ראש מדור ומתחתיו הקמד בדרך כלל ארון אחד או בכלל נגד ככה שאל תתרגש.
נשמע שנשלחתה לשם לראיון אישי לקראת כניסה לתפקיד שם שזה במקום לפסול לך מקצוע רק מעבירים אותך לבסיס אחר שזה בדיוק מה שרצית.
סיכוי קלוש שהוא איכשהו אחראי לשיבוצים ואז גם במקרה הזה אתה תקבל את מה שרצית כי הוא יוציא אותך מהיחידה ואולי יציע לך תפקידים אחרים, בכל מקרה נראה לי שזאת האפשרות הראשונה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 18:33

עכשיו במצב היפוטתי אני בא לקבן אומר לו אני חושב להרוג את עצמי ביום יומיים הקרובים אם לא ישתחרר מהצבא ואני נכנס לו לחדר עם תיק גדול לשבועיים ואומר לו זה התיק לאישפוז מה קורה לי מה הוא עושה ?
(סליחה על ההיתפרצות לאשכול )
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 18:40

אורח כתב:עכשיו במצב היפוטתי אני בא לקבן אומר לו אני חושב להרוג את עצמי ביום יומיים הקרובים אם לא ישתחרר מהצבא ואני נכנס לו לחדר עם תיק גדול לשבועיים ואומר לו זה התיק לאישפוז מה קורה לי מה הוא עושה ?

אם אתה תגיד 'אני רוצה להתאשפז' זה ייראה מאוד מוזר. כעקרון, הוא אמור לאשפז אותך, כי הכרזת על כוונה להתאבד.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 פברואר 2013 20:01

אורח כתב:
אורח כתב:עכשיו במצב היפוטתי אני בא לקבן אומר לו אני חושב להרוג את עצמי ביום יומיים הקרובים אם לא ישתחרר מהצבא ואני נכנס לו לחדר עם תיק גדול לשבועיים ואומר לו זה התיק לאישפוז מה קורה לי מה הוא עושה ?

אם אתה תגיד 'אני רוצה להתאשפז' זה ייראה מאוד מוזר. כעקרון, הוא אמור לאשפז אותך, כי הכרזת על כוונה להתאבד.

אשפוז מרצון זה דבר שכיח
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2013 20:28

vishskin כתב:
אורח כתב:

אשפוז מרצון זה דבר שכיח

לא זה העניין,
העניין הוא ואני מצטט 'ואני נכנס לו לחדר עם תיק גדול לשבועיים ואומר לו זה התיק לאשפוז'.
לרצות להתאשפז כי רע לך זה דבר אחד, לרצות להתאשפז כי זה יוביל לשחרור זה דבר אחר.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 21 פברואר 2013 01:43

לא זה העניין,
העניין הוא ואני מצטט 'ואני נכנס לו לחדר עם תיק גדול לשבועיים ואומר לו זה התיק לאשפוז'.
לרצות להתאשפז כי רע לך זה דבר אחד, לרצות להתאשפז כי זה יוביל לשחרור זה דבר אחר.

ומה בדיוק תשים בתיק?
בגדים אתה לא יכול ללבוש שם כי אתה לובש את בגדי בית חולים, אוכל ושתייה אתה מקבל שם, מתכות ודברים חדים אתה לא יכול להכניס, אפילו סלולר לא

מישהו שרוצה להתאשפז סביר להניח שלא ילך לקב"ן אלא ישירות למיון, אבל הגיוני שתלך אליו, לדעתי אולי כדאי לפתח את השיחה ובאמצע להכניס את זה. תשכנע את הקבן לשלוח אותך למיון, תבקש להתאשפז מרצון, כשתצא תקבל חוות דעת ותחזור לקבן. או שתעשה מה שאחרים עושים ותלך למיון, תקבל חוות דעת ואל תתשאפז, לא חבל קצת כל התהליך הארוך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2013 06:52

יש לי עוד שאלה: נגיד נוהל היתאבדות מפעילים עד שרואים קבן.... עכשיו אם מישהו מפעיל את זה שהוא אצל הקבן אז מה הדרגה הבאה של הנוהל?? מה הקבן נוקט..... אישפוז , גימלים , הפניה לפסיכיאטר ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2013 09:29

אורח כתב:יש לי עוד שאלה: נגיד נוהל היתאבדות מפעילים עד שרואים קבן.... עכשיו אם מישהו מפעיל את זה שהוא אצל הקבן אז מה הדרגה הבאה של הנוהל?? מה הקבן נוקט..... אישפוז , גימלים , הפניה לפסיכיאטר ?

אם אתה מכריז שאתה הולך להתאבד - מתאר איך ומתי, או שאתה מכריז שאתה הולך לפגוע באחרים,
הפניה לפסיכיאטר בבית חולים - אשפוז.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2013 10:33

תודה על התשובה רק עוד שאלה אחת
כשאני במחלקה סגורה מאושפז אני נחשב תחת רמ 2 במובן הגימליסטי והסיפוחי של הדבר?
ואחרי שאני ישוחרר זה עם חוות דעת רצינית וזה שחרור כמעט בטוח?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 23 פברואר 2013 13:31

אני לא בטוח לגבי הסיפוח לרמ2, אבל זה לא נחשב נפקדות בכל מקרה.
נוהל התאבדות בדרך כלל נגמר אצל הקבן כי הוא זה שקובע מה קורה אחרי הנוהל, בעקרון הוא יכול להמשיך את הנוהל או לעשות את אחת מהאופציות שבחרת. לכן קבן יכול להכניס אותך לנוהל במהלך הפגישה אם לדוגמה הוא לא החליט מה לעשות איתך והוא רוצה להיפגש איתך יום אחרי.
בדרך כלל קבן מפנה לפסיכיאטר או נותן קה"ס, יש כאלה שיציעו לחייל אשפוז או ישר יפנו אותו למיון, ועוד יותר נדיר יש כאלה שיתנו גימלים (בדרך כלל יגיע עם הפנייה לפסיכיאטר).
חוות דעת, חמורה ככל שתהיה תורמת רבות לשחרור, האשפוז בבסיסו לבד גם יתרום לשחרור וכנראה יבטיח אותו, אני גם מאמין שהשחרור יגיע בפגישה עם פסיכיאטר מיד אחרי אבל יש סיכוי שתדרש פגישה נוספת. בכל מקרה השחרור מובטח עם התמדה בפגישות וקידום תהליכים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2013 15:51

מה?! הוא גם יכול להשאיר אותי בבסיס להשגחה ..(לילה בבסיס) אם מחליט על זה אני קופץ לו מהגדר בורח הביתה וחוזר בבוקר
עלק שאני ישן בחור הזה! LOL אני מעדיף לישון במיון עם רופאים שמבינים אותי ולא שם

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים