עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

babolat75
יצירת קשר:

עזרה

הודעהעל ידי babolat75 » 16 פברואר 2013 13:34

ראיתי קבן ופסיכיאטר והם רק מורחים אותי. הפסיכיאטר אמר לי לחזור לקבן יחידה והקהבן יחידה משחק אנגרי בירדס בזמן שאני בוכה לו ואומר לי שאין מה לעשות זה התפקיד שלך תלמד להתמודד. ביינתים אני סגרתי 21 ועכשיו סוגר 28. הם חושבים שאם לא התאבדתי ב21 וב28 אז אני בסדר וכשיר. רוצים לפסול לי מקצוע ואני רק נענש כל הזמן על התרשלות. זה מבחן? כולם יורקים עלי כאן מה אני יכול לעשות?! אמא שלי כבר פנתה לנציג פניות הציבור ולקצין העיר ורק מורחים גם אותה. בבקשה עזרההה
Solus
יצירת קשר:

Re: עזרה

הודעהעל ידי Solus » 16 פברואר 2013 18:15

babolat75 כתב:ראיתי קבן ופסיכיאטר והם רק מורחים אותי. הפסיכיאטר אמר לי לחזור לקבן יחידה והקהבן יחידה משחק אנגרי בירדס בזמן שאני בוכה לו ואומר לי שאין מה לעשות זה התפקיד שלך תלמד להתמודד.
אומרים את זה לאנשים שנראים שהם עוברים קושי זמני, ונמצאים במצב של בלבול המתורגם כחוסר אונים בשל החוסר היכולת או הידע כיצד להתמודד עם המצב הנתון וממהרים לברוח ממנו. כשנאמר "תתמודד", הדבר נאמר באופן הכי חיובי שניתן להאמין, מכיוון שמרבית האנשים באמת ככה -- הם מגיבים בחריפות יתר. התפקיד שלך זה להבדיל את עצמך מאותם אנשים, שבדרך קוראים להם "מתבכיינים", מכיוון שבשבילך לא מדובר במצב של אי נוחות מינורית -- אלא מצב שיכול רק להדרדר. זה מתבטא בהסגת חוות דעת מפסיכולוג או פסיכיאטר (שיותר יקר), לגשת לברה"ן הראשי בתל השומר כדי להיפגש עם קב"ן, ללכת לביקורופא ומשם לקבל הפניה למיון פסיכיאטרי על מנת לקבל חוות דעת (על בסיס הודעות בפורום, משאיר מקום לספק בנוגע לצעד הזה)...
הצעד שיותר קרוב לבסיס הוא להיכנס לנוהל התאבדות. הדבר מושגם לאחר שהסגל והאחריות הנאותה על החייל בבסיס מאמינים שהמצב נפיץ ונדרש להתבונן ולשמור על החייל עד שצה"ל יודע מה לעשות איתו.

ביינתים אני סגרתי 21 ועכשיו סוגר 28. הם חושבים שאם לא התאבדתי ב21 וב28 אז אני בסדר וכשיר. רוצים לפסול לי מקצוע ואני רק נענש כל הזמן על התרשלות. זה מבחן? כולם יורקים עלי כאן מה אני יכול לעשות?!
רוצים לפסול לך תפקיד, אך מענישים אותך? אז מתייחסים אליך כאדם בעייתי, פראי שמזבל להם בשכל..? איך אתה בדיוק מתנהג בבסיס? אתה גורם לזה להישמע כאילו אתה זורק שולחנות מאשר מתפקד באופן ממש גרוע.
ההגיון שלהם הגיוני, אך אם זאת לוקה. לוקח זמן למצב הנפשי של בן אדם להידרדר לאחר שמוצב בפניו משהו חדש או לפחות קשה. זה לא דבר מיידי. אני הייתי בקורס של 3 חודשים בבסיס סגור ולקח לי מתוך זה 2 חודשים כדי להידרדר לחלוטין עד כדי קטטוניה. אין לי ממש מושג כמה זמן אתה בבסיס, מה העבר שלך, כמה זמן היית בטיפול בריאות-הנפש... אתה צריך לתנת לנו יותר אינפורמציה כדי שנוכל לכוון אותך יותר.
vishskin
יצירת קשר:

Re: עזרה

הודעהעל ידי vishskin » 18 פברואר 2013 00:17

הי,
אל תכנס לנוהל התאבדות, זה ספציפית לא הדבר הנכון בשבילך כי כל מה שזה יתן זה פגישה עם הקב"ן ויחס זהה למה שהיה עד עכשיו. אני לא חושב שזה יהיה אמין יותר מדי. מה שאתה צריך לעשות זה שהרקע שלך לפני הפגישה של הקב"ן יהיה שונה.
מה שאתה צריך לעשות זה פשוט מאוד, לשנות את מה שאתה עושה:
נשמע שאתה נחשב חייל בעייתי, זה אחלה אם היית חייל בעייתי מבחינה רפואית/נפשית אבל מבחינת משמעת זה יוביל אותך אולי לקה"ס 42 עם הרבה מאמץ. לכן מעכשיו להפסיק לפחד מעונשים, לשנות התנהגות ממשתף פעולה לחייל שלא מתפקד כראוי מפאת דיכאון ומצב נפשי.
זה עלול להיות בעייתי בשבילך ולכן אולי הייתי שוקל נפקדות לכמה ימים (בידיעה שיגיעה כלא אחרי זה).
הסיבה שאני אומר את זה היא שאתה החייל הראשון בפורום שאני שומע שמנסה לבצע תהליך שחרור ונשאר בבסיס 28 ימים רצוף. לחיילים אחרים שנניח היו מקבלים להישאר שבת או משהו כזה הייתי נותן טיפים לאי תפקוד או משהו דומה אבל במקרה שלך אולי כדאי משהו אחר כדי להוכיח את הנקודה (הנקודה - אתה לא יכול לשרת במלוא מובן הביטוי "לא יכול").
נוהל התאבדות מתאים ד.א. אבל כאמור במקרה שלך לדעתי זה לא יתן יותר מדי.

כשאתה בבית כמה ימים אתה לא מנצל את החופשה לגרבץ, אתה מקדם תהליכים:
1. חוות דעת מגורם מקצועי - ללכת לפסיכולוג/פסיכיאטר פרטי או במיון. חוו"ד מספקת הוכחה למצב הנפשי וגורמת לגורמי בריאות הנפש (כגון הקב"ן ביחידה) לקחת אותך יותר ברצינות ולאבחן את המצב הבריאותי שלך. זה בוודאות מקצר תהליכי שחרור. חוות הדעת צריכה לשלב גם המלצה לשחרור או בדיקת כשירות רפואית ולהציג את המצב הנפשי בצורה מאוד חמורה (לכן כמובן צריך להתנהג כמו אצל הקב"ן).
אם פרטי: לבדוק מראש שהוא כותב חוות דעת אחרי פגישה אחת
אם במיון: אז יש סיכוי מסויים שתדרש לשלם את עלות המיון (סביבות ה700 שקלים), ניתן למנוע את העלות הזאת על ידי פגישה עם רופא בביקורופא ובקשה לקבל הפנייה לפסיכיאטר במיון.

ללכת לבסיס ברה"ן ראשי (תל השומר או חר"פים למינהם) ולהציג את החוות דעת ולדרוש פגישה עם פסיכיאטר או קב"ן (גם אם מחפפים אותך להישאר ולדרוש עוד אבל בו זמנית גם להיראות מאוד מסכנים).

כנראה שבפגישה הזאת יפנו אותך לקב"ן ביחידה והוא ימשיך בתהליכי השחרור. מה כל זה נתן? אתה מגיע לקב"ן עם רקע אחר, תשווה חייל חולה נפשית "עם תעודות" (חוו"ד) והמלצה לשחרור לחייל שהרגע היה 28 יום בבסיס רצוף ועשה את כל מה שאומרים לו ולא הראה שום בעיות.

בהצלחה, תעדכן אותנו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים