שאלה לגבי עליה לאוטובוס ביום הגיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

reikaflower
יצירת קשר:

שאלה לגבי עליה לאוטובוס ביום הגיוס

הודעהעל ידי reikaflower » 15 פברואר 2013 22:24

רציתי לדעת אם ביום הגיוס הם יכולים להכריח אותי לעלות עליו פיזית ואם לא אז מה הם עושים במצב שאני מתנגדת לעלות?
mark18
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי עליה לאוטובוס ביום הגיוס

הודעהעל ידי mark18 » 16 פברואר 2013 00:56

אף אחד לא ידחוף אותך פיזית לאוטובוס. אחרי שתסרב להתגייס תועבר לשיחה קצרה ואז למעצר בקום. (סביר להניח שאתה לא תהיה לבד יש לא מעט סרבנים ביום הגיוס מסיבות שונות). אחר כך אם כבר תהיה על המדים (כלומר עברתה את שרשרת חיול ויש לך חוגר) החיילים במעצר יתנו לך עבודות רסר או סתם יבלבלו לך בשכל (ריצות, עמידה בזמנים, שכיבות סמיכה וכו) אם אתה לא על מדים אז פשוט תועבר לבידוד (למרות שרוב הסיכויים שתשב עם עוד אנשיים בתא) עד המשפט שלך. בדרך כלל יש משפטים בערב שבהם אתה נשפט על סירוב פקודה ומקבל לרוב בין שבוע לשבועיים כלא. אחרי הכלא עוד פעם חוזרים לבקום כך שלמעשה סירוב פקודה לא משיג שום דבר ורק מעקב את השחרור שלא לדבר על היחס המשפיל שמקבלים שם (אני מדבר מניסיון אישי).
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 16 פברואר 2013 08:31

לאמרות זאת, רצוי לציין סיפורים כאלו. אם את רוצה לראות נגיד קב"ן, זה חלק "מזכותך" כחיילת לראות אחד כחלק מתהליך החיול. ככה שאם אומרים לך "פשוט תשלימי את שרשרת החיול ואז תראי קב"ן בטירונות", ס"כ רוצים שיהיה להם בן אדם אחד פחות על הידיים שלהם.
reikaflower
יצירת קשר:

הודעהעל ידי reikaflower » 16 פברואר 2013 10:43

למארק, אני בחורה. האם זה נוקשה באותה המידה גם לבנות? ומהם התהליכים שעוברים לפניי שעולים לאוטובוס?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 16 פברואר 2013 18:21

בשביל התהליך את יכולה לבדוק באינטרנט על 'יום החיול', השאלה האמיתית היא מה את בכלל רוצה להשיג? תפקיד? ת"ש? פרופיל 21?
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 16 פברואר 2013 22:06

למארק, אני בחורה. האם זה נוקשה באותה המידה גם לבנות? ומהם התהליכים שעוברים לפניי שעולים לאוטובוס?

אני לא ידוע בידיוק את התהליך לבנות אבל אני מניח שהוא די דומה, ההבדל היחיד אולי הוא שיותר קל לך להישתחרר. ידידה שלי ישבה שבוע בכלא ראתה קבן ויצאה מהצבא בזמן שאני בזבזתי חצי שנה במסלול של קבן-נפקדות-כלא (כמובן שעכשיו הייתי עושה את הדברים בצורה שונה). בכל מקרה השאלה היא מה את רוצה להשיג בשביל לצאת על אי התאמה כנראה תצתרכי לשבת בכלא (לא 100 יום כמו לבנים אבל עדיין תקופה ארוכה ולא נאימה), אם את רוצה להישתחרר על נפשי תשיגי חוות דעת של פסיכולוג\פסיכיאטר (אפשר פרטי או מקופת חולים) ותביאי אותה ליום הגיוס יתנו לך לראות קבן ויש סיכוי שהוא ישחרר אותך (כמובן בתנאי שאת מתנהגת בהתאם). אם את רוצה להישתחרר על נפשי מומלץ גם לקרוא את הטארגט 21.

בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 22:45

Solus כתב:לאמרות זאת, רצוי לציין סיפורים כאלו. אם את רוצה לראות נגיד קב"ן, זה חלק "מזכותך" כחיילת לראות אחד כחלק מתהליך החיול. ככה שאם אומרים לך "פשוט תשלימי את שרשרת החיול ואז תראי קב"ן בטירונות", ס"כ רוצים שיהיה להם בן אדם אחד פחות על הידיים שלהם.

אני בת והתהליך שעברתי הוא בדיוק כמו שמתואר פה, אחד לאחד.
הלכתי לבקום ביום גיוס, לא עברתי שרשרת חיול, ביקשתי קבן, למחרת נפגשתי עם פסיכיטאר והשתחחרתי. הרבה יותר קל משחשבתי, ואיתי שתי בנות בדיוק באותה הדרך.
חשוב לציין שלבכות ולהיראות מסכנה ומעוררת רחמים זה הכי חשוב שיש. התהליך לא היה נוקשה בכלל, להיפך, כולם היו דיי אדיבים ברגע שהם רואים ששידרת מצוקה אמיתית
reikaflower
יצירת קשר:

הודעהעל ידי reikaflower » 18 פברואר 2013 18:23

אורח כתב:
Solus כתב:לאמרות זאת, רצוי לציין סיפורים כאלו. אם את רוצה לראות נגיד קב"ן, זה חלק "מזכותך" כחיילת לראות אחד כחלק מתהליך החיול. ככה שאם אומרים לך "פשוט תשלימי את שרשרת החיול ואז תראי קב"ן בטירונות", ס"כ רוצים שיהיה להם בן אדם אחד פחות על הידיים שלהם.

הלכתי לבקום ביום גיוס, לא עברתי שרשרת חיול, ביקשתי קבן, למחרת נפגשתי עם פסיכיטאר והשתחחרתי. הרבה יותר קל משחשבתי, ואיתי שתי בנות בדיוק באותה הדרך.
חשוב לציין שלבכות ולהיראות מסכנה ומעוררת רחמים זה הכי חשוב שיש. התהליך לא היה נוקשה בכלל, להיפך, כולם היו דיי אדיבים ברגע שהם רואים ששידרת מצוקה אמיתית

איך כדאי להסביר לפסיכיאטר את הסיבה בגללה את לא מסוגלת לשרת בצבא כשאת רוצה לצאת על נפשי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 פברואר 2013 19:13

reikaflower כתב:
אורח כתב:

איך כדאי להסביר לפסיכיאטר את הסיבה בגללה את לא מסוגלת לשרת בצבא כשאת רוצה לצאת על נפשי?

אני אמרתי לפסיכיאטר בבקום (יותר נכון למפקד שהיה איתנו, לקבן ולקצין מיון כי הפסיכיטאר שאל אותי שאלות של כן ולא ובקושי דיברתי אצלו) שאני לא מסוגלת להתגייס, שאני מפחדת (כששואלים ממה את מפחדת - מהאנשים הזרים, מזה שאת לא יודעת מה הולך לקרות, מהנשק, מלישון בחוץ לבד, כל מה שאת יכולה לחשוב עליו שלא נעים ופשוט להגזים עם זה).כל פעם ששאלו אותי "אבל למה" פשוט חזרתי על המשפט - אני לא יכולה אני פשוט לא מסוגלת. בכיתי, רעדתי, כל ההצגה. אמרתי שהגעתי ליום גיוס כי חשבתי שאני אצליח אבל אני פשוט לא מסוגלת לנסוע לטירונות בשום מצב.
דרך אגב, הקב"ן גם התקשר לאמא שלי כשהייתי אצלו, אז מראש לתדרך את ההורים איך להגיב לשיחה הזאת.
הפסיכיאטר שאל אותי כל מיני דברים בסגנון "קשה לך עם אנשים חדשים?" "את בדר"כ סגורה ומתבודדת?" בקיצור שאלות שמאוד פשוט להבין בעצמך מה צריך לענות כדי לקבל פטור נפשי. אם הפסיכיאטר שואל משהו על התאבדות - לענות בחיוב. אותי הוא שאל אם היו לי "מחשובות שחורות" ואמרתי שכן.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים