האם חוות דעת של פסיכולוג שווה כדי לצאת מהמערך הטכני?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

fadedseeker94
יצירת קשר:

האם חוות דעת של פסיכולוג שווה כדי לצאת מהמערך הטכני?

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 09 פברואר 2013 12:37

אז ככה סיימתי את דרכי בבח"א 21 בקורס אוויוניקה. הגעתי לחלק המעשי של הקורס, בינתיים הכל נראה נחמד אבל כשדיברתי עם אנשים מהגף הם אומרים שזה טחינה לא נורמלית, עבודות על השעות המאוחרות, יחס רע ומחלקים עונשים על ימין ועל שמאל.

העבודה המעשית היא כמובן לא בבח"א 21 אלה בבסיס שבוא אני יהיה 3 שנים. אני נמצא שם אבל בגלל שלא סיימתי קורס עדיין אני שייך לבח"א 21, עוד לא הזדכינו על המדי ב', סרבלים והחדר. אני קראתי המון בפורום ואני רוצה לצאת מהמערך הזה דרך קפ"ס. העניין הוא שרוב הפורום עוסק בנושא ביותר קיצוניות. להגיד לקפ"ס משפטים כמו "אני הולך להתאבד" "אני לא נשאר פה 3 שנים" נראה קיצוני מידי. האם זה עובד גם במקרה שאני רק רוצה לצאת מהמערך עם פרופיל 45 נפשי?

אני לא יודע לדוגמא עם להגיד לקפ"ס שאני רוצה לצאת מהמערך הזה כי הוא לא מתאים לי ובלה בלה בלה או להגיד שאני לא יכול עם המערכת הצבאית יותר.

וגם זה נראה שפגישות עם הקפ"ס די קשות כי זה מעין משחק כזה שהוא מחפש מה אתה מנסה להוציא ממנו ואתה צריך רק לשכנע אותו/ להראות סימפטומים, בגלל זה חשבתי על הכיוון של חוות דעת של פסיכולוג אזרחי למרות ה-400-500 ש"ח האלה כי זה נראה שהוא יותר נינוח ויקשיב יותר. מה גם שאני מפחד שעד שאני יראה קפ"ס או משהו כבר יסיימו איתי את הקורס ויסמיכו אותי לעבוד על המטוס ומשם אין דרך חזרה. דיברתי גם עם מישהו משם והוא אמר לי שלא לעזוב את בח"א 21 כי משם יותר קל לצאת שאתה עדיין לא סדירניק.

בכללי כל הראש שלי בתסביך, אני מת לעוף מהמערך הטכני ולהגיע לבסיס שקרוב לבית שלי *רמתדודרמתדוד*

בקיצור השאלה היא האם להגיד שרע לי, להתאבד או להגיד שהמטרה שלי היא לצאת מהמערך? ועד כמה חוות דעת של פסיכולוג תעזור לי? והאם יש מצב שאחרי הפגישה עם פסיכולוג הוא לא יעזור לי בקטע?
אורח

Re: האם חוות דעת של פסיכולוג שווה כדי לצאת מהמערך הטכני?

הודעהעל ידי אורח » 09 פברואר 2013 12:49

fadedseeker94 כתב:אז ככה סיימתי את דרכי בבח"א 21 בקורס אוויוניקה. הגעתי לחלק המעשי של הקורס, בינתיים הכל נראה נחמד אבל כשדיברתי עם אנשים מהגף הם אומרים שזה טחינה לא נורמלית, עבודות על השעות המאוחרות, יחס רע ומחלקים עונשים על ימין ועל שמאל.

העבודה המעשית היא כמובן לא בבח"א 21 אלה בבסיס שבוא אני יהיה 3 שנים. אני נמצא שם אבל בגלל שלא סיימתי קורס עדיין אני שייך לבח"א 21, עוד לא הזדכינו על המדי ב', סרבלים והחדר. אני קראתי המון בפורום ואני רוצה לצאת מהמערך הזה דרך קפ"ס. העניין הוא שרוב הפורום עוסק בנושא ביותר קיצוניות. להגיד לקפ"ס משפטים כמו "אני הולך להתאבד" "אני לא נשאר פה 3 שנים" נראה קיצוני מידי. האם זה עובד גם במקרה שאני רק רוצה לצאת מהמערך עם פרופיל 45 נפשי?

אני לא יודע לדוגמא עם להגיד לקפ"ס שאני רוצה לצאת מהמערך הזה כי הוא לא מתאים לי ובלה בלה בלה או להגיד שאני לא יכול עם המערכת הצבאית יותר.

וגם זה נראה שפגישות עם הקפ"ס די קשות כי זה מעין משחק כזה שהוא מחפש מה אתה מנסה להוציא ממנו ואתה צריך רק לשכנע אותו/ להראות סימפטומים, בגלל זה חשבתי על הכיוון של חוות דעת של פסיכולוג אזרחי למרות ה-400-500 ש"ח האלה כי זה נראה שהוא יותר נינוח ויקשיב יותר. מה גם שאני מפחד שעד שאני יראה קפ"ס או משהו כבר יסיימו איתי את הקורס ויסמיכו אותי לעבוד על המטוס ומשם אין דרך חזרה. דיברתי גם עם מישהו משם והוא אמר לי שלא לעזוב את בח"א 21 כי משם יותר קל לצאת שאתה עדיין לא סדירניק.

בכללי כל הראש שלי בתסביך, אני מת לעוף מהמערך הטכני ולהגיע לבסיס שקרוב לבית שלי *רמתדודרמתדוד*

בקיצור השאלה היא האם להגיד שרע לי, להתאבד או להגיד שהמטרה שלי היא לצאת מהמערך? ועד כמה חוות דעת של פסיכולוג תעזור לי? והאם יש מצב שאחרי הפגישה עם פסיכולוג הוא לא יעזור לי בקטע?

לא קראת טוב, כי אם היית קורא היית יודע מה התשובות. אין שום דרך להבטיח שתקבל פרופיל מסוים.
מבררים עם פסיכולוג לפני אם הוא נותן חוות דעת אחרי פגישה אחת. חוות דעת מקצרת את התהליך באופן משמעותי. איך להתנהל רשום בטרגט 21.
hellpp13
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hellpp13 » 11 פברואר 2013 00:20

1. האם היית שוחר/הנדסאי ?

2.הדרך ל45 היא כמעט בדיוק כמו הדרך ל21 (אם מציעים להשתחרר אתה מבקש להישאר עם הקלות)

3.לא מומלץ לאיים בהתאבדות בכלל ובטח שלא אם אתה רוצה להמשיך לשרת. פשוט להראות מצוקה נפשית,לבכות יכול לעזור המון,תדאג להוכיח לקפ"ס/ית שאתה במצב חמור מספיק .
яєνØℓυтιση ๓ยรt ђคppєn ιηѕι∂є ü§ ๒efσre เt cคn ๒є คchiєvєd ιη rєality
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 11 פברואר 2013 06:40

hellpp13 כתב:3.לא מומלץ לאיים בהתאבדות בכלל ובטח שלא אם אתה רוצה להמשיך לשרת.

ומה גורם לך לאמר את זה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 פברואר 2013 17:04

Solus כתב:
hellpp13 כתב:3.לא מומלץ לאיים בהתאבדות בכלל ובטח שלא אם אתה רוצה להמשיך לשרת.

ומה גורם לך לאמר את זה?

עצם העובדה שמי שנכנס לנוהל התאבדות ומכריז שהוא הולך להתאבד בשעה ככה וככה, מאושפז מיד. אשפוז במחלקה סגורה זה שחרור בטוח.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 12 פברואר 2013 17:05

אני מכיר אנשים שנכנסו לנוהל התאבדות ולא אושפזו, אך אני אסכים איתך שזה סביר שאם משהו טוען שאם לא יעזרו לו בו וברגע הוא הולך למות אז זה די מזמין אישפוז. אך אפילו זה לא עקבי בגלל שנוהל התאבדות נועד כדי להשגיח על החייל עד שצה"ל יודע מה לעשות איתו, משמע שאפשר לשמור עליו עד הפגישה הבאה.
יש מספר לא קטן של גורמים בעניין, ממש כמו ששאלו אותי אם אני רוצה נוהל התאבדות או לא. :| אם זה לא משונה אני לא יודע מה כן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 פברואר 2013 19:11

Solus כתב:אני מכיר אנשים שנכנסו לנוהל התאבדות ולא אושפזו, אך אני אסכים איתך שזה סביר שאם משהו טוען שאם לא יעזרו לו בו וברגע הוא הולך למות אז זה די מזמין אישפוז. אך אפילו זה לא עקבי בגלל שנוהל התאבדות נועד כדי להשגיח על החייל עד שצה"ל יודע מה לעשות איתו, משמע שאפשר לשמור עליו עד הפגישה הבאה.
יש מספר לא קטן של גורמים בעניין, ממש כמו ששאלו אותי אם אני רוצה נוהל התאבדות או לא. :| אם זה לא משונה אני לא יודע מה כן.

זה לא ממש משונה... המערכת היא די טפשית.

תראה, אם מישהו אומר "אני הולך למות", "אני יורה בעצמי עכשיו" ולא מפסיק = הוא יאושפז.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 02:18

איזה שטיות . נוהל התאבדות אומר השגחה צמודה ל24 שעות וזהו . אתם חיים בסרט שקרי ביחד עם זה פרופיל 21 זה למשוגעים .
2 פעמים הייתי בנוהל התאבודת ואף פעם לא חשבו לאשפוז אותי וגם לא אמרו לי את זה.

רק פעם אחת אשכרה היה להם כוח להביא עוד חייל שישן איתי ויבדוק אותי (נוהל התאבדות)
ואתם חיים בסרט שהצבא אשכרה יבזבז אליך יום אשפוז . ממש ישרוף כסף על חיילים מטומטמים שלא תורמים כלום ורק עושים נזק (מהעין שלו)
הוא יעיף אותכם על 21 . (פעם ב40 חיילים ,אם הקבן חושב שאתה משקר הוא בכוונה ידפוק אותך באשפוז כי הוא יודע שאתה עושה לפי האינטרנט אם הוא עלה אליך )
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2013 18:48

אורח כתב:איזה שטיות . נוהל התאבדות אומר השגחה צמודה ל24 שעות וזהו . אתם חיים בסרט שקרי ביחד עם זה פרופיל 21 זה למשוגעים .
2 פעמים הייתי בנוהל התאבודת ואף פעם לא חשבו לאשפוז אותי וגם לא אמרו לי את זה.

רק פעם אחת אשכרה היה להם כוח להביא עוד חייל שישן איתי ויבדוק אותי (נוהל התאבדות)
ואתם חיים בסרט שהצבא אשכרה יבזבז אליך יום אשפוז . ממש ישרוף כסף על חיילים מטומטמים שלא תורמים כלום ורק עושים נזק (מהעין שלו)
הוא יעיף אותכם על 21 . (פעם ב40 חיילים ,אם הקבן חושב שאתה משקר הוא בכוונה ידפוק אותך באשפוז כי הוא יודע שאתה עושה לפי האינטרנט אם הוא עלה אליך )

אם חייל יכריז שהוא רוצה להתאבד או לפגוע במישהו אחר, הוא יאושפז.
כסף? נראה לי שאם הצבא לא יאשפז הוא יאבד יותר כסף.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 18 פברואר 2013 00:25

הי, כמה עובדות:

אשפוז במחלקה סגורה יכול להיות כפוי או ברצון,
במידה ומרצון החולה כל מה שנדרש זה פגישה עם פסיכיאטר במיון.
במידה וכפוי:
פסיכיאטר במיון חייב להמליץ על זה, כלומר רק אם הפסיכיאטר במיון רואה לנכון שצריך לאשפז הוא יעשה את זה (ההחלטה שלו תהיה מאוד מושפעת מרצון החולה להתאשפז וגם מרמת הרצון של החולה לפגוע בעצמו או אחר).
פסיכיאטר במיון יכול לאשפז למשך 24 שעות בלבד! הוא חייב במקביל להעביר בקשה לפסיכיאטר מחוזי שמרכז את הבקשות ומאשר או לא מאשר. רק במידה וגם הפסיכיאטר במיון וגם הפסיכיאטר המחוזי מחליטים לאשפז חולה רק אז הוא יאושפז (מאוד מאוד נדיר אצל חיילים).

בכל מקרה, פסיכיאטר צבאי לעולם לא יוכל לאשפז חייל, גם במידה ועשיתם משהו מאוד דרמתי כגון פציעה קשה או נסיון אמיתי וחמור ותגיעו לפסיכיאטר במיון, מה שיהיה בפגישה עם הפסיכיאטר במיון יקבע - כלומר הסיפור שלכם יכול להשתנות מהפגישה עם הפסיכיאטר הצבאי לפגישה עם הפסיכיאטר במיון
פתאום הדברים לא כאלה חמורים.

הרבה פעמים קב"ן ופסיכיאטר צבאי מפנים למיון, שם הם נותנים לכם את ההזדמנות להתאשפז מרצון, הם לא יכולים לגרום או לעזור לכך שתתאשפזו.

נוהל התאבדות לא שווה אשפוז.
ולפותח האשכול - מאוד קל לצאת מהטכני, בעיקר אם יש לך חוו"ד, לצאת בפגישה הראשונה זה דבר סביר ביותר.
fadedseeker94
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fadedseeker94 » 22 פברואר 2013 22:37

בלבלתם אותי לגמרי בקטע של ההתאבדות, וזה שאמר שמאוד קל לצאת מהטכני, אפילו בפגישה ראשונה. עד כמה זה קל אם כבר ראו שאתה לא בדיכאון וזה לפני הפגישה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2013 09:31

fadedseeker94 כתב:בלבלתם אותי לגמרי בקטע של ההתאבדות, וזה שאמר שמאוד קל לצאת מהטכני, אפילו בפגישה ראשונה. עד כמה זה קל אם כבר ראו שאתה לא בדיכאון וזה לפני הפגישה?

חבל מאוד שהתבלבלת, כי הכל ברור. מפנים אותך לבית החולים, אבל רק הפסיכיאטר בבית החולים מחליט אם אכן לאשפז או לא. אם לא, הוא כותב חוות דעת ומחזיר אותך לקב"ן.

זה קל מאוד, אבל תלוי במה שאתה משדר, בחוות הדעת, בתפקוד...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים