סירוב קורס=כלא?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Shai054
יצירת קשר:

סירוב קורס=כלא?

הודעהעל ידי Shai054 » 05 פברואר 2013 17:35

אני צריך עצה,עוד שבועיים אני אמור להכנס לקורס בבהד 20 בחיל חימוש,התפקיד הוא לתקן טנקים.אני ממש לא רואה את עצמי בתפקיד הזה ואין מצב שאני אהיה.
משהו יכול לתאר לי את תהליך הסירוב?
מתי אני צריך להודיע שאני לא רוצה,ומה קורה לי אם אני מסרב,כלא?ריתוק?
ונניח שנכנסתי לכלא מה קורה איתי כשאני משתחרר? מציעים לי קורס אחר?ויש סיכוי שאראה גחלת??
ויש אפשרות לצאת מהתפקיד בדרך יותר טובה חוץ מכלא?
אורח

Re: סירוב קורס=כלא?

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2013 17:37

Shai054 כתב:אני צריך עצה,עוד שבועיים אני אמור להכנס לקורס בבהד 20 בחיל חימוש,התפקיד הוא לתקן טנקים.אני ממש לא רואה את עצמי בתפקיד הזה ואין מצב שאני אהיה.
ונניח שנכנסתי לכלא מה קורה איתי כשאני משתחרר? מציעים לי קורס אחר?ויש סיכוי שאראה גחלת??

אל תסרב, זה כלא, לך קב"ן הוא יכול לפסול מקצוע, חפש בפורום כדי למצוא תשובה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2013 17:51

אורח כתב:
Shai054 כתב:אני צריך עצה,עוד שבועיים אני אמור להכנס לקורס בבהד 20 בחיל חימוש,התפקיד הוא לתקן טנקים.אני ממש לא רואה את עצמי בתפקיד הזה ואין מצב שאני אהיה.

אל תסרב, זה כלא, לך קב"ן הוא יכול לפסול מקצוע, חפש בפורום כדי למצוא תשובה.

הלכתי בגלל שיש לי פחד מהטנק וקשה לי להיות רחוק מהבית,אז הקבן והמפקד אמרו לי שעל פחד אפשר להתגבר וזה יעבור
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 05 פברואר 2013 20:32

סוף סוף נושא שיש לי בוא נסיון טקטלי..אך מכיוון שלא לחלוטין ציינת מה אתה כן רוצה לעשות במקום הקורס שקיבלת, קשה לי לכוון אותך.
מכיוון שלא משנה מה, אם אתה מסרב קורס או יוצא בעזרת הקב"ן, אתה שורף לעצמך גשרים. זה חתיכת מילכוד-22 אך הוא תמיד תקף לגבי קורסיסתים.
אם אתה רוצה לקבל קורס "טוב" יותר ויוצא מהקורס הנוכחי שלך, אתה מוכיח שאתה לא קשיר לאף קורס אחר (או לפחות לאף דבר יותר איכותי) ולפיכך בועטים אותך לעבודות עם סיווג בטחוני יותר נמוך. אם אתה הולך עם ההצבה שלך במגמה לשנות את התפקיד לאחר הקורס, הסיכוי שתגיע חזרה לקבל קורס כל שהוא נמוך כל כך עד כי אינו קיים, כבר עדיף להיפלט לחייל אחר.
כך או אחרת, אתה שורף את עצמך. אך יש אנומליות, אני אתן לך את זה. אבל זה הכל נתון לידי גחמה מצד האנשים שמציבים את החיילים בקורסים והרבה מאוד מזל שאף אחד טוב יותר לא יגיע. אם יש לך תעודות מרשימות ונתונים אישיים גבוהים, משהו עוד עלול לשים עליך זין ולאשר אותך. אך לרבות זה לא קורה, ואותם אנשים שמסרבים מקבלים חותמת של "בעיתיים", קשה לצאת מזה במיוחד בגלל שלרבות בסיסים אחרים מטפלים בהצבות, כמו לוטם בשביל בה"ד 7, וזה אומר שהמידע שמגיע אליהם הוא כל כך מעורפל וחדגוני שכל מה שמשנה להם זה האם נכנסת לקורס או לא.

במקרה שאתה לא רוצה קורס ואני סתם בזבזתי את הזמן שלי על המגילה למעלה, כל עוד אתה לא פוסל את הקורס תחת סיבות משמעתיות והולך לכלא אז החלק שמתעד את ההסיטוריה שלך כחייל לא אמורה להשפיע על שאר הסיווגים שלך. פסילה דרך הקב"ן יכולה גם להשפיע, אך זה עניין מעורפל.
אז קח את המילה שלי, אם אתה רוצה להיפלט לתפקיד אחר לאחר שמציבים אותך כקורסיסת ; זה תהליך ארוך של שליחת מכתבים, עשיית טלפונים והמתנה. וזה אומר להיות עובד רס"ר למשך חודשים ארוכים.
אני מקווה בשבילך שיש לך פרוטקציות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2013 21:43

בתכלס אני לא רוצה להכנס לקורס כי אז אני יודע שאם אני יעשה אותו אז יהיה לי הרבה יותר קשה לצאת מהסדיר,או באמצע הקורס.הבנתי שצהל לא מוכן לוותר על חיילים שכבר עשו קורס.
השאלה מה הכי כדאי לי לעשות,ראיתי כמה פעמים קבן,קשה לי להיות רחוק מהבית,ויש לי פחדים,ובעיות אכילה ובעיות שינה שפיתחתי בעקבות הצבא.
כרגע אני בדיבורים עם הקבן,אבל הקורס עוד מעט ואני צריך להחליט אם להכנס או לא.
לגבי תפקיד שאני רוצה,כל דבר שייקל לי על השירות ולא יכלול טנקים וכאלה.
מה קורה איתי אם אני מסרב קורס?
אחר כך ייתנו לי קורס אחר אולי יותר טוב?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 05 פברואר 2013 21:59

חשבתי שאתה ס"כ רוצה ת"ש טוב.. תקרא טוב מה שקראתי. רוב הסיכויים שלא תקבל משהו טוב יותר, אלא משהו גרוע יותר. ככה מענישים אנשים.
אך זה לא חשוב לך כי אתה ס"כ רוצה ת"ש של יומיות, אז כל תפקיד עורפי יתאים לך; לא כך?

כפי שציינו למעלה, רצוי לצאת דרך הקורס. אתה מראה מצוקה ואי-התאמה בפני הסגל ובמיוחד בפני הקב"ן. ויהיה לך פשוט יותר להראות את ההידרדרות שלך בשל התהליך שאתה כרגע עובר עם אותו קב"ן. בנוסף, ככה אתה לא נשלח לכלא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2013 23:52

ואם אני נכנס לקורס יהיה לי יותר קשה לצאת ממנו?
ועוד שאלה,אם אני נכנס לקורס ואחרי כמה ימים אני רוצה לשנות את דעתי ולצאת ממנו זה אפשרי?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 06 פברואר 2013 06:28

אתה אומר את זה כאילו בצבא משהו איי פעם נתון לבחירתך, לא. אתה לא יכול סתם לצאת ובמיוחד לא לאחר "כמה ימים" שאתה החלטת כך.
ואם אתה הולך לשאול אותי את האותה שאלה הלוך ושוב אני לא הולך לטרוח לענות לך, אך אני אעשה לך את הטובה בשביל נחת נפש; אם הקורס שלך מספיק ארוך, נגיד מעל שלושה שבועות, אז יהיה לך קל לצאת ממנו. בפעם האלף כל מה שאתה צריך לעשות זה לדאוג שהקב"ן מבין שאתה לא יכול להיות שם, אם זה לא עובד : נוהל התאבדות.
8888

הודעהעל ידי 8888 » 16 ינואר 2017 09:22

יש לי שאלה... אני והחייל שפה באותה הסיטואציה, גם אני בחיל לימן והקורס שלי באמת מזעזע ואני לא מתחברת אליו, אני רוצה להיות בחיל המשטרה הצבאית.
עכשיו, אם אסרב ואשב בכלא, זה יכול לפסול לי את הסיכוי להכנס לחיל המשטרה הצבאית לגמרי? כי אסור במצ עבר פלילי, אבל מצד שני זה לא משהו בניגוד לחוק.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ינואר 2017 02:16

8888 כתב:יש לי שאלה... אני והחייל שפה באותה הסיטואציה, גם אני בחיל לימן והקורס שלי באמת מזעזע ואני לא מתחברת אליו, אני רוצה להיות בחיל המשטרה הצבאית.
עכשיו, אם אסרב ואשב בכלא, זה יכול לפסול לי את הסיכוי להכנס לחיל המשטרה הצבאית לגמרי? כי אסור במצ עבר פלילי, אבל מצד שני זה לא משהו בניגוד לחוק.

משטרה צבאית זה לא מקום מבוקש אז יש סיכוי שתקבלי את זה....מצד שני יכול להיות שתשבי כמה שבועות/חודש בכלא ואז יגידו לך לחזור לקורס או שוב לכלא, ואחר כך כל הזמן שישבת בכלא לא נחשב לזמן ששירתת ואת רוצה להשלים אחר כך? ולשרת 2 חודשים נוספים?

בכל מקרה להיכנס לכלא צבאי לא נותן רישום פלילי, אלא אם כן זאת עבירה חמורה כמו תקיפה/הריגה/גניבה חמורה/עריקות של שנים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים