עתודאי...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

עתודאי
יצירת קשר:

עתודאי...

הודעהעל ידי עתודאי » 02 פברואר 2013 16:38

שלום!! כתבתי לכם לפני כחודשיים שאני עתודאי קמ"א ושאחרי פגישה ראשונה עם קב"ן הביאו לי גימלים. אני בגימלים כבר כחודשיים וחצי . סיפחו אותי לרם 2 ורוצים להתחיל לטפל בי בכדורים. האם יש להם דרך כלשהי לדעת אם אני לוקח את הכדורים??? אני שואל כי יש לי חבר שלקח כדורים פסיכיאטריים והשמין קרוב ל-60 קילו. אז כנראה שיש לתרופות השפעות חיצוניות ולכן אני חושש שהפסיכיאטר והקבן יכולים להבחין אם באמת לקחתי את התרופות או לא. שאלה נוספת זה אם השחרור מהצבא הוא כמעט ודאי כי אני נמצא הרבה זמן בגילים?? יכולים להיות לי קשיים פתאום בהמשך בגלל שאני עתודאי אם ידוע למישהו??
תודה!!!
אורח

Re: עתודאי...

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2013 17:54

עתודאי כתב:שלום!! כתבתי לכם לפני כחודשיים שאני עתודאי קמ"א ושאחרי פגישה ראשונה עם קב"ן הביאו לי גימלים. אני בגימלים כבר כחודשיים וחצי . סיפחו אותי לרם 2 ורוצים להתחיל לטפל בי בכדורים. האם יש להם דרך כלשהי לדעת אם אני לוקח את הכדורים??? אני שואל כי יש לי חבר שלקח כדורים פסיכיאטריים והשמין קרוב ל-60 קילו. אז כנראה שיש לתרופות השפעות חיצוניות ולכן אני חושש שהפסיכיאטר והקבן יכולים להבחין אם באמת לקחתי את התרופות או לא. שאלה נוספת זה אם השחרור מהצבא הוא כמעט ודאי כי אני נמצא הרבה זמן בגילים?? יכולים להיות לי קשיים פתאום בהמשך בגלל שאני עתודאי אם ידוע למישהו??
תודה!!!

אל תסכים לטיפול בכדורים. הם לוקחים ממך את השליטה על התהליך. תגיד שאתה רוצה להשתחרר ולהיות מטופל באזרחות.
alex gerenshtein

אני היתי דווקא אומר שניסית כדורים ואז הקאתי מיהם

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 02 פברואר 2013 18:26

וגמרנו ואז כבר לא תהיה ברירה לקב"ן אלה להמלית על פרופיל 21 ואז פגישה עם פסיכיאטר ואם גם הוא רואה את אותוהתהליך אז ישר ממנו לוועדה רפואית וגמרנו
אבל אם כבר להגיד את זה אז להגיד ברצינות שזה אומר להראות את עצמך אומר ברצינות בלי לחייך או משהו כי אחרת הקב"ן ידע שעובדים עליו
עתודאי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עתודאי » 02 פברואר 2013 21:10

הייתי אצל הפסיכיאטר כמה פעמים והוחלט שאני יעשה טיפול באזרחות בלי להשתחרר תוך המשך הגימלים עד לסוף הטיפול ובמשך התקופה הזאת לחזור לקבן פעם בשבועיים לביקורת. בפגישה האחרונה אצל הקבן אמרתי שהטיפול באזחרות לא עוזר כדי שיחליטו לשחרר אותי אבל לצערי אמרו לי שנתחיל בטיפול תרופתי. אולי בגלל שאני עתודאי יש תהליך שונה ביציאה שלי מהצבא או שאין קשר?? האמת בפגישות הראשונות עם הפסיכיאטר הוא שאל אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא כבר ולטפל בעצמי באזרחות ואמרתי שוב ושוב שאני לא רוצה לצאת מהצבא אבל אני גם נמצא במצב שאני לא יכול לשרת כרגע. את התשובה הזאת אמרתי לפסיכיאטר שוב ושוב כי פחדתי שהוא בוחן אותי אז שיחקתי את עצמי כאילו בא לי לשרת ובגלל זה הוחלט לתת לי גימלים ממושכים לכמה חודשים שבזמן הזה אני יעבור טיפול באזרחות. אז השאלות שלי זה אם אני יכול להתחמק מלקחת את התרופות?? והאם בגלל שאני עתודאי אני צריך לעבור תהליך שונה או לעבור בדיקה של עוד גורם??? חשוב לציין שאני בגימלים כבר חודשיים.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 פברואר 2013 21:41

Nice paranoia.
אם אתה רוצה לצאת אתה אמור לאמר את זה, במיוחד לפסיכיאטר. :| הציאו לך טיפול תרופתי מכיוון שאתה מדווח, ומראה, שדבר עד עכשיו לא עבד. קיבלת מה שרצית, שזה טיפול פרטי, אך הדבר לא נשא פירות; אז כעת הם מנסים לעזור לך בדרך אחרת, אך זה לא אומר שאתה צריך לשתף פעולה אם אתה לא רוצה לבלוע תרופות, אף אחד לא יזרוק אותך לאישפוז בגלל שאתה לא משתף פעולה.
עכשיו, בנוגע להיותך עתודאי; התהליך זהה לכל חייל, זה פשוט יכול לקחת יותר זמן בשל בירוקטריה. אך להתחשב במקומך הייתי אומר שאין לך בעיה לצאת. חודשיים גימלים בשביל טיפול? כן, אתה לא ממש עמוק בתוך הצבא.
רק לחדד :

שיחקתי את עצמי כאילו בא לי לשרת ובגלל זה הוחלט לתת לי גימלים

זה משגע אותי שאנשים ממשיכים לעשות את זה. תגיד מה שאתה רוצה שיקרה. אתה מנסה לעבוד על משהו? אין לך בעיה אמיתית?
החרדה והפארוניה המתשכת שמשהו יאנוס אותך אנאלית על מה שתאמר מחרפנת אותי... אך אני יכול להבין למה אתה עושה את זה, העיקר שתספיק לשגע את עצמך במחשבה שמשהו תמיד רוצה לדפוק אותך איכשהו. :|
עתודאי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עתודאי » 03 פברואר 2013 01:13

תודה רבה!!! אז לפי מה שהבנתי ממה שאמרת אני לא יחזור לעולם לבסיס שלי אם אני לא ירצה???
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 03 פברואר 2013 06:28

עתודאי כתב:תודה רבה!!! אז לפי מה שהבנתי ממה שאמרת אני לא יחזור לעולם לבסיס שלי אם אני לא ירצה???

תחת הבירוקרטיה של צה"ל, יש להעביר כל אישור וחותמת דרך היחידה / הבסיס של החייל הנתון (הסמכות המוגדרת). מכיוון שקיבלת כל כך הרבה גימלים אתה מסופח ל-ר"מ 2. אז עכשיו זו היחידה שלך, והתהליכים שלך עוברים דרכם.
אז, על איזה בסיס מדובר פה? הקודם או הנוכחי?

אך אני אשבור לך את זה מעט : אם אתה רוצה להשתחרר מצה"ל בלי לעבור דרך היחידה שלך (או לפחות לצמצם את האינטרקציה שלך איתם), עליך לראות קב"ן / פסיכיאטר בברה"ן בתל השומר. רוב הסיכויים שלא ירצו לקבל אותך בכלל, אך אם תתעקש מספיק שיש לך מצוקה, ולחזור לבסיס שלך זה רעיון שלא ניתן להשלים : אז תקבל אחד. אך, כך או אחרת, מרבית הסיכויים שבכל מקרה תקבל הפנייה דחופה לראות קב"ן ביחידה בשביל המשך הטיפול בחייל, יהיה לך יותר פשוט לצאת (מבחינת זמן) אם פשוט תעשה את זה דרך הקב"ן שלך.

שוב, אתה נמצא במצב כל כך נוח שמאפשר לך לצאת מצה"ל יחסית במהירות. אך לכל הרוחות, תתחיל בכך שתתדרוש את הדבר.
עתודאי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עתודאי » 03 פברואר 2013 16:17

מלתכתחליה הייתי בברה"ן בתל השומר וגם הקבן שלי והפסיכיאטר שלי שם. הכוונה שלי הייתה שאני לא יחזור לשרת יותר בבסיס הקודם שהייתי בו. כאילו אם הכל כבר בידיים שלי והאם אני זה שיחליט אם לחזור לשרת או לא לחזור לשרת??? ואני ייקח את העצה שלך ויגיד שאני רוצה להשתחרר כבר כי אני לא רואה סיכוי שאני יהיה בסדר.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 03 פברואר 2013 17:41

הקב"ן / פסיכיאטר האחריים עליך הם בעלי הסמכות לשחרר אותך, ומכיוון שהם החליטו לשחרר אותך לחודשיים של גימלים בהשגחה, אני לא רואה סיבה למה הם לא יוציאו אותך מצה"ל אם תדרוש את זה.
אגב, מכיוון שאתה כעת מסופח לר"מ 2 -- אתה צריך לעבור פרוצדורה לשיחרור מהיחידה, ליחידה הקודמת שלך (אלא אם כן נאמר אחרת). זה ניכר שהדבר לא יקרה, מכיוון שאתה מראה אי-קשירות לשירות, לא לדבר על לחזור ליחידה הקודמת, ככה שאף אחד לא יניע התהליך הזה.

נ.ב : רצוי לציין, כפי שאני מכיר את הצבא, אם המצב לא ישתנה הם ימליצו לשחררך או לספחך מחדש בבסיס אחר / הקודם. אין דבר כזה שאתה עומד באותו מקום בלי לנוע לאינשהו, אתה משאב שצריך להשתמש בו. ככה שעליך להראות כיוון פעולה לפני שהם עושים זאת בשבילך (לאמרות שאני מאמין שגורמי הברה"ן ישאלו אותך לגבי הצעדים הבאים שלך מאשר לבחור זאת בשבילך, גורם בריאות הנפש הוא הצד האפור, הפחות נתון לבירוקרטיה של צה"ל.)
עתודאי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עתודאי » 04 פברואר 2013 03:46

תודה!!!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים