אני לא יודע מה לעשות... כלא צבאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

HellMan
יצירת קשר:

אני לא יודע מה לעשות... כלא צבאי

הודעהעל ידי HellMan » 20 ינואר 2013 18:35

אז ככה... יש לי בעיות שבגללם הלכתי לקב"ן פעמיים עם 2 הפניות מ2 פסיכולוגים שונים
בפעם הראשונה שהלכתי לא היה לי את האומץ להגיד לפסיכולוג ולקבן את כל מה שהיה לי באמת להגיד כי פחדתי...
והיא לא שיחררה אותי.
בפעם השניה החלטתי שאני חייב להגיד את הכל גם אם אמא שלי בסוף והמשפחה ידעו את האמת, עשיתי את זה.
שלחתי בפקס את ההפניה ושלחו לי זימון, כשהגעתי לקבנית היא שאלה אותי אם יש לי משהו חדש (היה לה רק את ההפניה הראשונה שלי)
היא לא קיבלה בכלל את ההפניה השניה עם הכל, למזלי באתי עם העתק של ההפניה החדשה, וכשנתתי לה אותו היא קראה אותו בריפרוף תוך דקה ואמרה לי שאני עדיין מתגייס..

ביקשתי לראות פסיכיאטר ואמרו שהמצב שלי צריך להחמיר (ההחמרה היא נסיון להתאבדות)
אז אמרתי לקבנית "אז את שבן אדם לא מנסה להתאבד אתם לא משחררים אותו?" והיא אמרה לי "יום טוב" באי אכפתיות.
היא פשוט לא אנושית...

אז כנראה שלא אקבל את הפטור... אני עכשיו מנסה להשיג פגישה עם פסכיאטר, והסיכוי לפטור שלי כבר קטן על 21...

זה הסיפור, ועכשיו הבעיה, הבעיה היא שיש עוד משהו קטן שלא סיפרתי להם כי לא רציתי להגיע לזה או שיחשבו שעשיתי את זה בגלל זה כי זה לא נכון, זה בנוסף.
אני פצפיסט.
אז עכשיו אם לא אקבל את הפטור, אני כנראה אשלח לכלא כפצפיסט.. אז רציתי לדעת כמה זמן כבר יכולים להחזיק אותי בכלא בגלל האמונה שלי?
יש לכם דרך אולי בכל זאת להוציא את הפטור על ה21?

יש לי חבר שהיה בכלא 18 יום ושיחררו אותו מהצבא (הוא אפילו לא התגייס, אמר להם בבקום לא מתגייס, הכניסו אותו למעצר 18 יום ואמרו לו עוף מפה)
אבל שמעתי סיפורים שזה עורך חצי שנה ואפילו שנה..
מה לעשות?
תודה מראש..
sunnie

Re: אני לא יודע מה לעשות... כלא צבאי

הודעהעל ידי sunnie » 20 ינואר 2013 19:16

תראה, פרופיל 21 כל אחד מקבל עם מספיק התעקשויות. אם אין לך בסיס אידיאולוגי איתן אל תחשוב על כלא. בסוף גם בכלא יוצאים על 21, אז אם אתה עוד מתלבט אני מציעה שתנסה בכל הכוח ותתעקש לצאת עכשיו. בד"כ סרבני מצפון יושבים בין 10 ל-30 יום, ואז נשלחים שוב להתגייס. אם הם מסרבים- שוב, ושוב. וזו לא חוויה נחמדה, אלא אם זה מה שאתה רוצה בשביל הייפ תקשורתי, או כי אתה מאמין שזה נכון לך לשבת בכלא או מה לא. אז אפשר לחשוב על זה

תראה, הקבניות רגילות לראות אנשים שמדברים על נסינות להתאבדות והן חושבות שזו הדרך הקלה. התסמינים שקל לזייף. תשיג חוות דעת מפסיכיאטר, ותתן לאמא שלך או לגורם אחר לפנות למיט"ב לצרוח עליהם בטלפון, ואם אפשר שגם תבוא איתך לפגישה בברה"ן. הצבא לא יודע להתמודד עם הורים, ומוותרים בסוף.
עוד חוות דעת במקום פסיכיאטר יכולה להיות ממיון- מסמכי השחרור מהמיון הם המסמך.
אני ממליצה שתפנה לרשת הליווי ושיתנו לך מלווה צמוד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 19:38

sunnie כתב:תראה, פרופיל 21 כל אחד מקבל עם מספיק התעקשויות. אם אין לך בסיס אידיאולוגי איתן אל תחשוב על כלא. בסוף גם בכלא יוצאים על 21, אז אם אתה עוד מתלבט אני מציעה שתנסה בכל הכוח ותתעקש לצאת עכשיו. בד"כ סרבני מצפון יושבים בין 10 ל-30 יום, ואז נשלחים שוב להתגייס. אם הם מסרבים- שוב, ושוב. וזו לא חוויה נחמדה, אלא אם זה מה שאתה רוצה בשביל הייפ תקשורתי, או כי אתה מאמין שזה נכון לך לשבת בכלא או מה לא. אז אפשר לחשוב על זה

תראה, הקבניות רגילות לראות אנשים שמדברים על נסינות להתאבדות והן חושבות שזו הדרך הקלה. התסמינים שקל לזייף. תשיג חוות דעת מפסיכיאטר, ותתן לאמא שלך או לגורם אחר לפנות למיט"ב לצרוח עליהם בטלפון, ואם אפשר שגם תבוא איתך לפגישה בברה"ן. הצבא לא יודע להתמודד עם הורים, ומוותרים בסוף.

אז אם אמא שלי תצעק עליהם שהיא חוששת לחיים שלי ושהיא ראתה שהצבא רק דירדר אותי ושאני בדיכאון ושהיא לא רוצה שאהיה בצבא כי זה יהרוס אותי ואם אני יהיה הרוס זה יהרוס אותה וכל מיני כאלה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 19:44

HellMan כתב:אז ככה... יש לי בעיות שבגללם הלכתי לקב"ן פעמיים עם 2 הפניות מ2 פסיכולוגים שונים
בפעם הראשונה שהלכתי לא היה לי את האומץ להגיד לפסיכולוג ולקבן את כל מה שהיה לי באמת להגיד כי פחדתי...
והיא לא שיחררה אותי.
בפעם השניה החלטתי שאני חייב להגיד את הכל גם אם אמא שלי בסוף והמשפחה ידעו את האמת, עשיתי את זה.
שלחתי בפקס את ההפניה ושלחו לי זימון, כשהגעתי לקבנית היא שאלה אותי אם יש לי משהו חדש (היה לה רק את ההפניה הראשונה שלי)
היא לא קיבלה בכלל את ההפניה השניה עם הכל, למזלי באתי עם העתק של ההפניה החדשה, וכשנתתי לה אותו היא קראה אותו בריפרוף תוך דקה ואמרה לי שאני עדיין מתגייס..

ביקשתי לראות פסיכיאטר ואמרו שהמצב שלי צריך להחמיר (ההחמרה היא נסיון להתאבדות)
אז אמרתי לקבנית "אז את שבן אדם לא מנסה להתאבד אתם לא משחררים אותו?" והיא אמרה לי "יום טוב" באי אכפתיות.
היא פשוט לא אנושית...

אז כנראה שלא אקבל את הפטור... אני עכשיו מנסה להשיג פגישה עם פסכיאטר, והסיכוי לפטור שלי כבר קטן על 21...

זה הסיפור, ועכשיו הבעיה, הבעיה היא שיש עוד משהו קטן שלא סיפרתי להם כי לא רציתי להגיע לזה או שיחשבו שעשיתי את זה בגלל זה כי זה לא נכון, זה בנוסף.
אני פצפיסט.
אז עכשיו אם לא אקבל את הפטור, אני כנראה אשלח לכלא כפצפיסט.. אז רציתי לדעת כמה זמן כבר יכולים להחזיק אותי בכלא בגלל האמונה שלי?
יש לכם דרך אולי בכל זאת להוציא את הפטור על ה21?

יש לי חבר שהיה בכלא 18 יום ושיחררו אותו מהצבא (הוא אפילו לא התגייס, אמר להם בבקום לא מתגייס, הכניסו אותו למעצר 18 יום ואמרו לו עוף מפה)
אבל שמעתי סיפורים שזה עורך חצי שנה ואפילו שנה..
מה לעשות?
תודה מראש..

אוקיי, התנהלות דבילית, אבל זה בסדר, אתה עדיין יכול להשתחרר.
אם אתה רוצה להשתחרר כמה שיותר בקלות, אל תצהיר על פציפיזם. הסיכוי שתצא בוועדה מטעמי מצפון אפסי, ואתה יכול להכנס לכלא להרבה זמן.

אם תמשיך לפחד מפסיכולוגים, פסיכיאטרים וקב"נים - אתה לא תגיע רחוק. כי כדי להשתחרר, אתה צריך חוות דעת מפסיכולוג\פסיכיאטר פרטי או מקופ"ח - או ממיון או ציבורי - חוות דעת שיהיה כתוב בה משהו בסדר גודל רציני מספיק כדי להבטיח שחרור. אתה צריך לשדר מצוקה (תקרא את טרגט 21 - חפש בגוגל ובפורום - שם כתוב איך) חריפה.
אתה לא מבין גם שקב"נים הם רעים ושקרנים, וצריך להתעלם לגמרי ממה שהם אומרים, לשדר מצוקה, לחשוב רק על השחרור ולבקש רק את זה, ולא לוותר אחריי פגישה אחת, ולא שתיים ולא שלוש, כי בסוף הם משחררים.

בבקשה תיצור קשר עם רשת הליווי של פרופיל חדש לייעוץ מקצועי יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ינואר 2013 19:46

אורח כתב:
sunnie כתב:תראה, פרופיל 21 כל אחד מקבל עם מספיק התעקשויות. אם אין לך בסיס אידיאולוגי איתן אל תחשוב על כלא. בסוף גם בכלא יוצאים על 21, אז אם אתה עוד מתלבט אני מציעה שתנסה בכל הכוח ותתעקש לצאת עכשיו. בד"כ סרבני מצפון יושבים בין 10 ל-30 יום, ואז נשלחים שוב להתגייס. אם הם מסרבים- שוב, ושוב. וזו לא חוויה נחמדה, אלא אם זה מה שאתה רוצה בשביל הייפ תקשורתי, או כי אתה מאמין שזה נכון לך לשבת בכלא או מה לא. אז אפשר לחשוב על זה

אז אם אמא שלי תצעק עליהם שהיא חוששת לחיים שלי ושהיא ראתה שהצבא רק דירדר אותי ושאני בדיכאון ושהיא לא רוצה שאהיה בצבא כי זה יהרוס אותי ואם אני יהיה הרוס זה יהרוס אותה וכל מיני כאלה?

זה עוזר, מאוד.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 20 ינואר 2013 21:16

אל תוותר על פרופיל 21 לפני גיוס, מה גם אם אתה לא מעוניין בכלא אז אתה תוכל לראות קב"ן ביום גיוס ובמהלך הטירונות ולהישאר בשירות תקופה קצרה של לא יותר מחודש (זה אם אתה מעדיף את השיטה הזאת על כלא). בכל מקרה דברים שאתה מתנגד אליהם בתור פציפיסט אתה לא תעשה בתקופה הזאת אז זה לא כזה נורא.

נשמע שהאמינות שלך הייתה מאוד מאוד ירודה ושלא משנה מה היה כתוב בחוו"ד או איך היית מתנהג היא לא הייתה משחררת אותך, עובדה שהיא לא נתנה לך פרופיל או קה"ס (או שאני טועה, לא פירטת). נשמע שזאת הייתה פגישת נפנוף ושבכוונה קיבלת את הקב"נית הזאת.
קודם כל תנסה לחשוב איך אתה מציג את הבעיות שלך מול הקב"ן, כנראה משהו לקוי, לדוגמה להתווכח עם הקב"נית לגבי אם נסיון התאבדות הוא רציני או לא ושהיא צריכה לתת פטור בגלל זה נשמע לגמרי כאילו המצאת את זה.
אם תשתף איתנו את הבעיות שמנעת לשתף (אפילו דיסקרטי בפרטי) נוכל לכוון אותך בדיוק איך להציג את הבעיות.

בכל מקרה, אתה תצטרך חוות דעת מאוד מאוד חריפה וקיצונית כדי לקבל פגישה נוספת, אז אני ממליץ שתשיג משהו כזה מפסיכולוג/פסיכיאטר פרטי ותשלח למיטב, התערבות הורים כמו שהציעו לך יכולה לעזור.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 21 ינואר 2013 07:31

vishskin כתב:אתה תוכל לראות קב"ן ביום גיוס ובמהלך הטירונות ולהישאר בשירות תקופה קצרה של לא יותר מחודש

רגע, ממתי ממליצים כאן להשלים את שרשרת החיול? זה נכון שהקבנים בבקו"ם לא נוטים להיות סימפטיים, אך לראות גורמי ברה"ן ביום הגיוס זה חלק מה"זכויות" שיש לו כחייל לגבי תנאי השירות שלו, שבמקרה שלו שואפים לשיחרור.
האם הצאת לו להמשיך בשרשרת החיול מכיוון שהקבנית בבקו"ם היא קיר פלדה? הוא תמיד יכול לבקש קב"ן אחר. ס"כ אני עדיין חושב שלהידבק לקב"ן בבקום זה עדיף מאשר להמשיך בשרשרת החיול ... אז אני נשאר תוהה ומהרהר; למה עדיף להיתקדם בצבא, לפחות מבחינתו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 10:37

Solus כתב:
vishskin כתב:אתה תוכל לראות קב"ן ביום גיוס ובמהלך הטירונות ולהישאר בשירות תקופה קצרה של לא יותר מחודש

רגע, ממתי ממליצים כאן להשלים את שרשרת החיול? זה נכון שהקבנים בבקו"ם לא נוטים להיות סימפטיים, אך לראות גורמי ברה"ן ביום הגיוס זה חלק מה"זכויות" שיש לו כחייל לגבי תנאי השירות שלו, שבמקרה שלו שואפים לשיחרור.
האם הצאת לו להמשיך בשרשרת החיול מכיוון שהקבנית בבקו"ם היא קיר פלדה? הוא תמיד יכול לבקש קב"ן אחר. ס"כ אני עדיין חושב שלהידבק לקב"ן בבקום זה עדיף מאשר להמשיך בשרשרת החיול ... אז אני נשאר תוהה ומהרהר; למה עדיף להיתקדם בצבא, לפחות מבחינתו?

צודק, אסור להשלים את שרשרת החיול. מה גם שאם הוא יבוא ליום הגיוס עם חוו"ד רציני, הוא לא יגויס.
Sergyy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sergyy » 21 ינואר 2013 17:57

תקראו את מה שוישיסקין כתב
" תצטרך חוות דעת מאוד מאוד חריפה וקיצונית כדי לקבל פגישה נוספת"
ככה שבכל מקרה הוא יצטרך לראות קב"ן ביום גיוס וכנראה לא יתנו לו לפני

(זה אם אתה מעדיף את השיטה הזאת על כלא)
אם הוא לא רוצה את השיטה של ללכת ראש בראש נגד הבקום ולקבל עונשים ולהיות מטורטר ושיעשו עליו הצגות ביום הגיוס אז הוא יכול פשוט לזרום עם אז ולקבל קב"ן קצת אחרי.
בכל מקרה אני חושב כמוכם שהוא לא צריך לעבור את השרשרת חיול בשום מקרה אבל אם הוא מחליט שכן אז זה לא כזה נורא הוא עדיין ישתחרר

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 32 אורחים