עזרה בבקשה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

RON05
יצירת קשר:

עזרה בבקשה

הודעהעל ידי RON05 » 13 ינואר 2013 20:53

שלום לכולם
אני התגייסתי לפני חודש וחצי בגיל 19וחצי הייתי בפרופיל 24 שהייתי מלש"ב בגלל בעיות רפואיות
לא שיתפתי עם צהל פעולה בבדיקות ולבסוף הוחלט לגייס אותי עם פרופיל 64 זמני לשלושה חודשים
תמיד הייתי בעל מוטיבציה נמוכה לשרת אבל האופי המופנם שלי תמיד אילץ אותי ללכת עפ הזרם ושאמרו
לי להתייצב בגיוס התייצבתי, שלחו אותי לטירונות 02 בניצנים שם כמובן היה לי רע נכנסתי לדכאון אך לאחר כמה
ימים התרגלתי למסגרת ביקשתי לראות קבן כמה פעמים וכול פעם דחו אותי ואמרו לי עוד שבוע שבועיים אתה
תראה בסוף הטירונות ובסוף חיר לא יצא מיזה, סיימתי טירונות ושלחו אותי להיות מאבטח מתקנים בבסיס קרוב לבית
יש לי יציאות חלומיות 5-9 יומיות שבחמש ימים אני שומר 6 שעות והולך הבית (עודף כוח אדם בצהל אבטלה סמויה!!)
כאשר נקלטתי בבסיס שוב נהיה לי דכאון וקשה לי שם, אני מאוד רוצה לצאת מהצבא אני לא מאמין במערכת
הזו אני מודה שאני אגואיסט ורוצה לעבוד ולהתחיל פסיכומטרי ולהתקדם
בחיים אבל בתוך תוכי זה לא באמת מעניין אותי מה חושבים,
כמה שאלות בבקשה
עפ הניסיון שלכם מה הסיכוי שלי לצאת בצורה כמה שיותר חלקה כי באמת אוזלים לי הכוחות מהמערכת הזו,
יש לי מפקד מורעל ואני חושש שאם אני ילך ויבקש ממנו קבן הוא יעשה עם זה בעיות ואם אני ילך לקבן ויחזור
עם ידיים רקות הוא יתנקל אליי כביכול
ובבסיס שלנו אין קבן יש רק בחרפ השאלה האם זה יתרון או חסרון?
תודה על העזרה.
Solus
יצירת קשר:

Re: עזרה בבקשה

הודעהעל ידי Solus » 13 ינואר 2013 21:26

בבסיס שלך אין קב"ן?
...
משהו שמע על דבר כזה? חדש לי לחלוטין...מעניין. זה פחות או יותר אומר שאין לי מושג אם זה יתרון או לא.
עפ הניסיון שלכם מה הסיכוי שלי לצאת בצורה כמה שיותר חלקה כי באמת אוזלים לי הכוחות מהמערכת הזו,

על פי התגובות של מספר אנשים ששירתו תחת התפקיד שלך של מאבטח מתקנים, הדרך שלך החוצה היא מעט לא נעימה. לפנות לגורמי ברה"ן ולטעון שאתה לא מסתדר עם התפקיד שלך בדרך כלל מתקבל בזילזול, ס"כ לא תפקיד דורשני מדי לא כך? זה רק אומר שיהיה לך טיפה יותר קשה לשכנע את הקב"ן שיש לך מצוקה שדורשת טיפול.
שוב, לרבות בגלל שלרוב הקבנים יש יחס מזלזל כלפי מאבטחי מתקנים. זה לא אומר שאין לך איפה ללכת, ס"כ אומר שהסיכויים אומרים שתיפגש בקיר לקצת זמן. הנקודה אחרי הכל זה להראות שאתה לא קשיר לשירות בכלל, לא ככה? משמע שאתה לא קשיר לשרת באף מקום. תחשוב איך להראות מצוקה כללית; עדיף לעלות את "האופי המופנם" שלך וכל "בעיה" שאתה יכול לחשוב עליה לפני השירות, זה מסייע לשכנע את גורמי הברה"ן וזה ואתה לא תצטרך לשקר, אולי רק להקצין טיפה. והכי חשוב : גם אם בפעם הראשונה לא יקרה דבר (מה שסביר להניח שיקרה), לא קרה דבר! מנסים עוד פעם, ועוד פעם. המטרה הכללית בקרבי יוצאי צבא היא 'התמדה עד היציאה', אחרי הכל אתה מנסה לשדר מצוקה כזו שאומרת שאינך יכול להתמודד עם המצב הנתון; או כל מצב שהו בצבא, כך שהתשובה "לא" אינה קיימת; הם פשוט עוד לא הבינו אותך.

אני רק רוצה לשים על זה דגש : יציאה מהצבא, לרוב האנשים, זה תהליך. אל תצפה לצאת בפגישה הראשונה, תצפה לצאת רק כאשר שאתה מקבל את הפרופיל המיוחל.

נ.ב: אם אתה רואה שאף אחד לא מתייחס אליך ואתה מרגיש בשל האישיות שלך שאין לך אף יכולת "לעשות בעיות" כדי לקבל את התצומת לב שאתה דורש, לך לראות פסיכולוג / פסיכאטר אזרחי / קופת חולים במגמה לקבל חוות דעת. הצבא מסתכל בכובד ראש כלפי חיילים עם חוות דעת.

יש לי מפקד מורעל ואני חושש שאם אני ילך ויבקש ממנו קבן הוא יעשה עם זה בעיות ואם אני ילך לקבן ויחזור

אם הוא מונע ממך לראות קב"ן, תכבול אותו. אני לא בטוח כמה זה יעזור לך, אך זה לפחות יביא לך יותר תצומת לב מאשר להיתקע בקיר עם אימבסיל שמנסה לשכנע אותך להמנע מלקבל מה שמגיע לך.
בכל מצב נורמלי, המפקד שלך יתן לך לראות קב"ן. הוא אולי ינסה לדבר איתך כדי להבין מה הבעיה וכדמ', אך זה לא אומר שאתה חייב לאמר לו דבר. אין לו הסמכות להכריח אותך לדבר איתו. (לשתף מידע אישית ולעומק) מדובר כאן על החיים האישיים שלך ויש לך "הזכות" לשמור אותם לעצמך, והמפקד בהחלט אינו הגורם הרלוונטי כדי לאשר דבר, הוא רק יכול להעביר הלאה את מה שנאמר; משמע שדיבור עם המפקד יכול לסייע לך במקרה שהמצב שלך חמור מספיק כדי לקבל קב"ן בדחיפות.
אך בכל מקרה, רק התראה : המפקד שלך, במקרה שלא תרצה לדבר איתו, זכאי לשמוע לפחות למה אתה רוצה לראות קב"ן. למשל, "פתור זקן", "תנאי שירות" ... יש בסיסים שדורשים את זה (בשל הכמות האדירה של החיילים), ויש כאלה שלא. נחיה ונראה.
נערך לאחרונה על ידי Solus ב 13 ינואר 2013 21:35, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ינואר 2013 21:31

RON05 כתב:שלום לכולם
אני התגייסתי לפני חודש וחצי בגיל 19וחצי הייתי בפרופיל 24 שהייתי מלש"ב בגלל בעיות רפואיות
לא שיתפתי עם צהל פעולה בבדיקות ולבסוף הוחלט לגייס אותי עם פרופיל 64 זמני לשלושה חודשים
תמיד הייתי בעל מוטיבציה נמוכה לשרת אבל האופי המופנם שלי תמיד אילץ אותי ללכת עפ הזרם ושאמרו
לי להתייצב בגיוס התייצבתי, שלחו אותי לטירונות 02 בניצנים שם כמובן היה לי רע נכנסתי לדכאון אך לאחר כמה
ימים התרגלתי למסגרת ביקשתי לראות קבן כמה פעמים וכול פעם דחו אותי ואמרו לי עוד שבוע שבועיים אתה
תראה בסוף הטירונות ובסוף חיר לא יצא מיזה, סיימתי טירונות ושלחו אותי להיות מאבטח מתקנים בבסיס קרוב לבית
יש לי יציאות חלומיות 5-9 יומיות שבחמש ימים אני שומר 6 שעות והולך הבית (עודף כוח אדם בצהל אבטלה סמויה!!)
כאשר נקלטתי בבסיס שוב נהיה לי דכאון וקשה לי שם, אני מאוד רוצה לצאת מהצבא אני לא מאמין במערכת
כמה שאלות בבקשה
תודה על העזרה.

למקום המצאות הקב"ן אין חשיבות, אם כי כשזה לא בבסיס זה נראה לך יותר נוח, אתה יכול להרגיש פחות לחוץ ויותר משוחרר.
המפקד שנראה מורעל לא תמיד הוא אדם רע, יש מורעלים שמבינים שכשאדם נמצא במצוקה הוא צריך עזרה. בכל מקרה, אל תפחד ממנו ולא מהקב"ן ואל תתן לזה להכנס לך לראש, פשוט תחשוב על היציאה ואם תתמיד - תצא.
מותר להיות אגואיסט, גם מה שציינת (ללמוד ולעבוד) זה לא כזה אגואיסטי, אתה לא צריך להתנצל על זה שאתה בן אדם.

מה למדת עד עכשיו?
1. לעמוד על שלך ולהתמיד בזה.
2. כולם בצה"ל שקרנים(אבל זו לא סיבה לפחד מהם).
3. צריך להוציא חוות דעת כדי שיאמינו לך שאתה צריך קב"ן דחוף (מפסיכיאטר\פסיכולוג אזרחי יעלה בין 360-2500 או במיון ב760 או בחינם אם אתה מתעקש על הפנייה בביקורופא או מבקש אסמכתא אחר כך מהרופא שלך ביחידה).
4. צריך לא לתפקד כדי שגם המפקדים יאמינו לך שאתה במצוקה חריפה(לא לסרב פקודה אבל לנסות ולא להצליח).
5.לבקש כל הזמן קב"ן מכל מי שאתה רואה ולשדר מצוקה.
6. לא עבד בפגישה עם הקב"ן? יעבוד בפעם הבאה. לבקש שוב, ושוב ושוב ושוב, עד שקב"ן כלשהו ישחרר.

בהצלחה! אני ממליץ לפנות גם לרשת הליווי של פרופיל חדש, לקרוא מאמרים באתר והודעות ישנות בפורום למידע רב יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ינואר 2013 21:32

RON05 כתב:שלום לכולם
כמה שאלות בבקשה
תודה על העזרה.

תקרא טארגט 21 גם.
RON05
יצירת קשר:

הודעהעל ידי RON05 » 13 ינואר 2013 21:50

תודה על העזרה.
קראתי את הטארגט 21 אני מבין עכשיו שאני באמת בדכאון כי אני באמת חווה את התסמינים שמופעים
ועוד משהו אני יודע שזה לא קשור אבל רשום שם על ערך החייל בפני הצבא
אני סובל מלחץ דם גבוהה בטירונות שלחו אותי פעמיים למיון על זה בגלל זה יש לי פרופיל 64 זמני
האם יש לזה איזשהי סוג של השפעה על התהליך (בתקווה שהוא יזרז אותו או משהו כזה אני מקווה?)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ינואר 2013 22:00

RON05 כתב:תודה על העזרה.
קראתי את הטארגט 21 אני מבין עכשיו שאני באמת בדכאון כי אני באמת חווה את התסמינים שמופעים
ועוד משהו אני יודע שזה לא קשור אבל רשום שם על ערך החייל בפני הצבא
אני סובל מלחץ דם גבוהה בטירונות שלחו אותי פעמיים למיון על זה בגלל זה יש לי פרופיל 64 זמני
האם יש לזה איזשהי סוג של השפעה על התהליך (בתקווה שהוא יזרז אותו או משהו כזה אני מקווה?)

אני מניח שיש השפעה, אבל אתה צריך לשדר מצוקה נפשית נפרדת לקב"ן.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 13 ינואר 2013 22:11

הינו עוד חומר בשבילך לעבור עליו:
http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyre ... danut1.pdf
הקובץ הזה עובר על ההגדרה של "רמת סיכון" (למצב שלך הדבר היחידי שנכון זה כלפי עצמך כנגד כלפי אחרים~) אתה אומנם כרגע רק בשלב של מרמור ויאוש סביר, אך הדבר יכול להידרדר במקרה שהבעיה לא תטופל. זה בדיוק מה שאתה צריך לשדר בפני גורמי הרבה"ן; "אני מתוסבך, טפלו בי או שגורלי על ראשכם."
(שמעתי מספיק אנשים פונים ככה לקב"ן, אך הם היו סוג האנשים האגרסיביים שיכולים להתאים את מה שיוצא להם מהפה למעשים בבסיס. אני מאמין שאתה תפנה אליהם בדרך יותר 'שקטה', אומנם יותר איטית אך בצורה מסויימת תלחיץ אותך פחות.)
RON05
יצירת קשר:

הודעהעל ידי RON05 » 14 ינואר 2013 16:32

הנה התחילו המריחות דיברתי עם המפקד אמרתי לו שאני רוצה לראות קבן הוא התחיל לדבר איתי יעני לב אל לב למה לך בוא אני יעזור לך תראה בי כאחיך הגדול וכו וכו אמרתי לו שאני בדכאון ומרגיש רע מאוד והתעקשתי על הקבן אז הוא אומר לי בוא נעשה הסכם תבוא אליי עוד שבועיים ותגיד לי איך אתה מרגיש אם זה לא משתנה אני אפנה אותך לקבן מה אתם אומרים מישהו כבר נתקל במריחה הזאת בעבר ?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 14 ינואר 2013 16:52

RON05 כתב:הנה התחילו המריחות דיברתי עם המפקד אמרתי לו שאני רוצה לראות קבן הוא התחיל לדבר איתי יעני לב אל לב למה לך בוא אני יעזור לך תראה בי כאחיך הגדול וכו וכו אמרתי לו שאני בדכאון ומרגיש רע מאוד והתעקשתי על הקבן אז הוא אומר לי בוא נעשה הסכם תבוא אליי עוד שבועיים ותגיד לי איך אתה מרגיש אם זה לא משתנה אני אפנה אותך לקבן מה אתם אומרים מישהו כבר נתקל במריחה הזאת בעבר ?

לכל מפקד יש מפקד משלו, תפנה למישהו אחר, כבר הסברתי כאן למישהו בפורום שמה שאני ואתה מגדירים כדיכאון הם חושבים שזה סתם הרגשת באסה ובדיוק משם נבעה התגובה של המפקד שלא מבין את חומרת המצב או שלא איכפת לו.
נשמע שדווקא כן איכפת לו אבל הוא לא מבין את המצב שלך והוא גם לא צריך להבין, זה לא התפקיד שלו ואתה לא חייב לשתף שום דבר כזה עם מפקד.

תפנה למפקד אחר או למפקד של המפקד, גם סא"ל הוא סך הכל איזה גבר בן 40 בDAY JOB בדיוק כמו ההורים שלך, סא"ל או לא אלוהים. לפנות אליו, להגיד בבקשה רק דקה שיחה הוא בטח יכניס אותך מיד ולהגיד שביקשת קב"ן והמפקד לא רצה לקבוע "הוא ביקש ממני לחזור רק עוד שבועיים" ושבבקשה יקבע לך קב"ן.
אל תתרגש ממריחות, גם הקב"ן ימרח אותך.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 14 ינואר 2013 17:07

vishskin כתב:תפנה למפקד אחר או למפקד של המפקד

אני לא בטוח בנוגע לממונה על המפקד שלו, אבל לפנות למפקדים אחרים נקרא עקיפות-סמכות. הם רק יכניסו לו בתחת על זה אם הוא ינסה את זה, לא שזה יגיע לקטע הנאלי; פשוט יסתמו לו את הפה וישלחו אותו ללישכה שלו לדבר עם הממונים עליו.

ל-OP, וישקין צודק, וכפי שאמרתי : אתה לא צריך לדבר עם המפקד. אתה ס"כ צריך לדרוש קב"ן לציין את הסיבה למה אתה רוצה לקבוע פגישה, סיבה רלוונטית אליך תהיה "להעריך את תנאי השירות". המפקד שלך לא מוכשר בטיפול פסיכולוגי או ביעוץ, מדי פעם מדריכים מפקדים כיצד לנחם ולהרגיע חיילים אך זה הכל; ואם אתה מצליח לקרוא בין השורות, הפירוש הציני של הדבר יהיה "שיטות מריחה".
לך למפקד שלך או כפי שוישקין ציין לממונה על המפקד שלך ותדרוש לקבוע פגישה לקב"ן עוד היום. לא שבועיים, לא שבוע, עכשיו.

אני בכלל לא מבין מה ההיגיון מאחורי הדחייה של שבועיים בפגישת הקב"ן, כאילו שזה בכל מקרה לא יקח כחודש עד שתראה אחד? כדי לפתפת איתו מעט? כאילו שאין לך אנשים יותר רלוונטים לזה.
הלב של המפקד אולי במקום הנכון, אך הוא עושה שטויות לא הגיוניות.
RON05
יצירת קשר:

הודעהעל ידי RON05 » 16 ינואר 2013 13:49

ביקשתי שוב מהמפקד הוא אומר לי שהוא יקבע לי תור אך יוציא אותי מהמחלקה של המאבטחים מה זה אומר זה חיובי או שלילי ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 ינואר 2013 14:06

RON05 כתב:ביקשתי שוב מהמפקד הוא אומר לי שהוא יקבע לי תור אך יוציא אותי מהמחלקה של המאבטחים מה זה אומר זה חיובי או שלילי ?

לא זה ולא זה, אבל טוב שהמערכת מבינה שאתה לא מתפקד.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 10 אורחים