לצאת מהצבא , חייב עזרה !

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dan19
יצירת קשר:

לצאת מהצבא , חייב עזרה !

הודעהעל ידי dan19 » 21 דצמבר 2012 20:22

שלום אני כבר חודשיים בצבא , וכבר מהטירונות הראיתי שאין לי חברים וכל הספטומים של בנאדם דיכאוני עם נטיות אובדניות , ראיתי בטירונות פעמיים קבן ופסיכיאטר , הקבנית בפגישה הראשונה לא שמה עליי בכלל ובפגישה השנייה הייתי איתה קיצוני יותר במילים כמו: בא לי למות כבר , לא יכול להיות פה יותר וכל מיני משפטים כאלה , ואחרי זה שלחה אותי לפיסיכיאטר שממנו גם זה לא ממש התקדם.
אחרי הטירונות שלחו אותי לחיל חימוש, אני שמה היום בדיוק חודש ואני נחשב ממתין לקורס אני בא לאיזה שעתיים והולך הביתה , למרות שאני במיילא יסרב לקורס שאני אקבל , ומהיום שדרכתי בבסיס של חיל החימוש המשכתי עם התפקיד של בנאדם דיכאוני שרוצה להתאבד, הלכתי לפסיכיאטר אזרחי שיביא לי חוות דעת , וקיבלתי חוות דעת ממנו ממש טובה! הוא רשם מלא דברים משוגעים שאני צריך להשתחרר , שורה תחתונה הוא אמר: "להפנות אותי באופן דחוף לפסיכיאטר צבא לשקול את שחרורו".
הלכתי עם החוות דעת לקבנית בבסיס וגם אחרי הפגישה עם הקבנית , היא אמרה לי שהיא לא מתרשמת שיש לי בעיה נפשית ושאני צריך להשתחרר אפילו שהבאתי לה תמכתב , אבל בכל מקרה אמרה שהיא תשלח תמכתב לפסיכיאטר צבאי שיראה אם הוא רוצה להזמין אותי לשיחה , לדעתי היא סתם מחרטטת אותי ומורחת אותי .
אני באמת כבר לא יודע מה לעשות , אני משתגע !

תודה לכל העונים! ואשמח לשמוע כל תגובה.
חופשי ומאושר

Re: לצאת מהצבא , חייב עזרה !

הודעהעל ידי חופשי ומאושר » 21 דצמבר 2012 21:31

תמשיך בדרך הזאת, תבקש כל הזמן לראות קבן. בפגישות עם הקבן אל תדבר הרבה תגיד שאתה לא יכול יותר, נטיות אובדניות וכל הסיפור.
תענה על השאלות ממש בקצרה ותגמגם. אל תרחיב
תסרב לטיפול תרופתי או שיחתי למרות שיש להם טיעונים משכנעים.."לא ניסית" "אתה לא נותן לנו לטפל בך" וכאלה.
זה עניין של זמן.
הייתי במצב בדיוק כמו שלך עד לפני שלושה שבועות בערך.. אל תדאג זמנך יגיע!
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 21 דצמבר 2012 21:34

...אני אישית חסר מילים, בדרך כלל יש משהו להוסיף אך זה נראה שאתה מכסה את זה יפה מלבד להיות נפקד. איך זה שמהטירונות אתה מראה חוסר התאמה ואם זאת אתה עדיין שם? מי שבאמת היה לו עד כדי כך קשה היה מנסה להימנע מלהגיע או שהיה נפקד בתוך הבסיס, catch my drift? (לומרות שבאופן כללי רצוי מאוד להימנע מנפקדות, אל תשמע לעיצה הזאתי עד שמשהו שיותר משכיל בתחום הזה מגיב לך)

לאחר שאתה מציג חוות דעת, הם חייבים לבדוק את הסעיפים הרשומים שם. ככה שיש לך מה להציג. אני לא יודע איך אתה בדיוק מציג את זה בפני גורמי הנפש, אבל ככל הנראה יש לך אי-תאימות בין המילים שלך לבין המעשים שלך. כפי שציינתי בנוגע לכך שאתה ככל הנראה מאפשר להם למרוח אותך, תקרא את התוכן הבא :
http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyre ... danut1.pdf

מן הקבצים שהולכים פה בפורום, ב-PDF הזה אתה תראה מה מגדיר 'רמת סיכון' ותגיד לנו איך זה שווה ערך אליך ומה שאתה עשית.
צר לי שאני לא מעמיק יותר, אך אני מעדיף שאתה תכתוב יותר לפני שאני רושם מגילה.

נ.ב: כן, המנטרה הכללית היא "אם תתמיד אז תשיג", אך אני משוכנע שהם לא סתם עובדים על אלגוריטם אקראי שאומר להם למרוח אנשים כי .. סתם בא להם. (משהו כל כך הולך להגיב על השורה הזאתי..)
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 21 דצמבר 2012 21:52

אני אחדד:
1. תוודא שאתה מציג את הבעיה נכון, תלמד מה זה דיכאון ומה הסיפטומים. כשתדע לאבחן את הבעיה של עצמך תדע להציג אותה נכון (תתמקד באיך הדיכאון משפיע עליך (לדוגמה הרצון למות) ואת זה תחצין אל מול הקב"ן).
2. אל תדאג, גם אם זה נראה שהחוו"ד לא שינתה הרבה אז תאמין לי שזה יעזור בשלב ההכרעה אם לשחרר אותך או לא, בכל מקרה אתה עדיין לא שם. תהליכי השחרור לא מהירים, זה סביבות חודש-חודשיים וכולל הרבה פגישות שבהם אתה "בריא".

תמשיך עם הפגישות וממבט לאחור אתה תראה שזה לא היה כזה ארוך ומייגע, 3-5 פגישות לשחרור זה סביר. אתה בפגישה השנייה רק אם הבנתי נכון, ככה שאתה רק באמצע. תתמיד - תתשתחרר.

כל הקב"נים שלא מתרשמים מחיילים שבאים אליהם במצב שבאזרחות היה נחשב קטטוני ולא מאבחנים אותך למה ברור מאליו כבעיה נפשית חמורה, אני לא מתרשם מהם שהם פסיכולוגים. כשניסו לשכנע אותי להישאר בצבא השתמשו בטענה ש"קב"נים הם פסיכולוגים ובצבא זה בחינם" ואני הסברתי יפה מאוד שזה שלקב"ן יש תארים בפסיכולוגיה זה לא הופך אותו לפסיכולוג. קב"ן הוא קודם כל קצין של צה"ל, בהגדרות המקצוע לא כתוב שום דבר על פסיכולוגיה.

הגדרת התפקיד קב"ן היא אבחון בעיות נפשיות, הגדרת תפקיד פסיכיאטר צבאי זה אבחון אפשרות לטיפול תרופתי. עזרה לחייל המסכן לא נכללת בעסקה.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 21 דצמבר 2012 22:31

חופשי ומאושר כתב:תמשיך בדרך הזאת, תבקש כל הזמן לראות קבן. בפגישות עם הקבן אל תדבר הרבה תגיד שאתה לא יכול יותר, נטיות אובדניות וכל הסיפור.
תסרב לטיפול תרופתי או שיחתי למרות שיש להם טיעונים משכנעים.."לא ניסית" "אתה לא נותן לנו לטפל בך" וכאלה.
זה עניין של זמן.

צודק אחי , אבל שמע דיברתי ככה עם הקבנית גם בטירונות וגם עכשיו , גמגמתי לה לפעמים ואמרתי לה הרבה פעמים שאני לא יכול יותר וזה , ואז היא אמרה לי אתה לא נותן לי מידע עלייך , איך אתה רוצה שאני יעזור לך , מבין ? משחקות אותה שהן רוצות לעזור לי ואין לי ממש מה להגיד אני ממשיך עם אותו הדבר.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 21 דצמבר 2012 22:31

חופשי ומאושר כתב:תמשיך בדרך הזאת, תבקש כל הזמן לראות קבן. בפגישות עם הקבן אל תדבר הרבה תגיד שאתה לא יכול יותר, נטיות אובדניות וכל הסיפור.
זה עניין של זמן.

צודק אחי , אבל שמע דיברתי ככה עם הקבנית גם בטירונות וגם עכשיו , גמגמתי לה לפעמים ואמרתי לה הרבה פעמים שאני לא יכול יותר וזה , ואז היא אמרה לי אתה לא נותן לי מידע עלייך , איך אתה רוצה שאני יעזור לך , מבין ? משחקות אותה שהן רוצות לעזור לי ואין לי ממש מה להגיד אני ממשיך עם אותו הדבר.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 21 דצמבר 2012 22:33

Solus כתב:...אני אישית חסר מילים, בדרך כלל יש משהו להוסיף אך זה נראה שאתה מכסה את זה יפה מלבד להיות נפקד. איך זה שמהטירונות אתה מראה חוסר התאמה ואם זאת אתה עדיין שם? מי שבאמת היה לו עד כדי כך קשה היה מנסה להימנע מלהגיע או שהיה נפקד בתוך הבסיס, catch my drift? (לומרות שבאופן כללי רצוי מאוד להימנע מנפקדות, אל תשמע לעיצה הזאתי עד שמשהו שיותר משכיל בתחום הזה מגיב לך)

לאחר שאתה מציג חוות דעת, הם חייבים לבדוק את הסעיפים הרשומים שם. ככה שיש לך מה להציג. אני לא יודע איך אתה בדיוק מציג את זה בפני גורמי הנפש, אבל ככל הנראה יש לך אי-תאימות בין המילים שלך לבין המעשים שלך. כפי שציינתי בנוגע לכך שאתה ככל הנראה מאפשר להם למרוח אותך, תקרא את התוכן הבא :
http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyre ... danut1.pdf

מן הקבצים שהולכים פה בפורום, ב-PDF הזה אתה תראה מה מגדיר 'רמת סיכון' ותגיד לנו איך זה שווה ערך אליך ומה שאתה עשית.
צר לי שאני לא מעמיק יותר, אך אני מעדיף שאתה תכתוב יותר לפני שאני רושם מגילה.

נ.ב: כן, המנטרה הכללית היא "אם תתמיד אז תשיג", אך אני משוכנע שהם לא סתם עובדים על אלגוריטם אקראי שאומר להם למרוח אנשים כי .. סתם בא להם. (משהו כל כך הולך להגיב על השורה הזאתי..)

יש משהו במה שאתה אומר שאיך אני עדיין נמצא שם , אבל הקטע שבגלל שאני עכשיו ממתין לקורס אז אני בא כל יום לשעתיים והולך הביתה , ואז שאני אומר להם בבסיס שאני לא יכול להיות פה יותר וכל אלה הם אומרים לי אתה לא עושה כלום, אתה בא והולך.
ובקטע של איך שאני מדבר אני מתאים את עצמי לחוות דעת ולאותו סיפור של הקבנית בטירונות אבל איכשהו הן עדיין אומרות לי שאני לא נראה להן אמין , וזה משגע אותי אני לא יודע מה לעשות.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 21 דצמבר 2012 22:56

והחוות דעת אומרת מה? אתה אומר מה? תגיד, שנוכל להבין יותר טוב מה הבעיה.
בנוגע להמתנה, כן זה בהחלט מצב בעייתי...זמני המתנה לאנשים בעלי חרדות יכולים להיות מתנה מגן-עדן, לרבות בגלל שזמנים כאלו לא דורשים כמעת דבר מן הבן-אדם והם מן מבנה בטוח. אך זו ראיה מאוד צרת-אופקים, והאלו שרואים קדימה מה העתיד צופן (לרבות בזכות העובדה שאומרים להם לאיפה הם הולכים) אז החרדות נכנסות בזמנים הכי נוחים והכי לא דורשים. נכון שכרגע לא דורשים ממך דבר, אך עצם הציפייה להיכנס לחור-שחור "מזעזעת" אותך. משהו בקורס הזה, בבסיס הזה, גורם לך לאי-יציבות מוחלטת שאומרת לך "לברוח" אך אתה לא יודע בדיוק למה. מבין?

הקבנים אומרים לך שאתה לא מספר להם מהי הבעיה, הנקודה היא לתנת להם מעט רקע כדי שהם יחברו את פיסות הפאזל לבד.
ואגב, רשמת שאתה מדבר אל נטיות אובדניות...אך האם יש לך עובדה? לדבר על זה כל כך הרבה זמן ולא לעשות דבר זה די מרשים. כפי שרשום בקובץ ששלחתי לך, מרבית האנשים נהיים אובדניים בגלל מחסור בתצומת לב / יחס הוגן, לא בגלל שהם רוצים למות.

לסיכום : תהיה לך בעיה לא קטנה להציג את הבעיות שלך בפני גורמי הנפש בזמן ההמתנה הזה, כי באמת אין עליך דבר מלחיץ מבעד הידיעה לאן שאתה מגיע. רוב מה שלי יש לומר לגבי המצב הזה יותר תואם לפגישה הראשונה-שנייה מאשר ...העשירית. אין לי מושג כמה פגישות כבר היו לך, אך הנקודה מאחורי "רמות סיכון" היא להראות שאם החייל הנתון לא מטופל מאז הצגת המצוקה, המצב יחמיר. במשך חודשיים, המצב החמיר?
לאחר שתענה על זה נראה לי שתבין למה מורחים אותך.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 22 דצמבר 2012 17:58

Solus כתב:והחוות דעת אומרת מה? אתה אומר מה? תגיד, שנוכל להבין יותר טוב מה הבעיה.
בנוגע להמתנה, כן זה בהחלט מצב בעייתי...זמני המתנה לאנשים בעלי חרדות יכולים להיות מתנה מגן-עדן, לרבות בגלל שזמנים כאלו לא דורשים כמעת דבר מן הבן-אדם והם מן מבנה בטוח. אך זו ראיה מאוד צרת-אופקים, והאלו שרואים קדימה מה העתיד צופן (לרבות בזכות העובדה שאומרים להם לאיפה הם הולכים) אז החרדות נכנסות בזמנים הכי נוחים והכי לא דורשים. נכון שכרגע לא דורשים ממך דבר, אך עצם הציפייה להיכנס לחור-שחור "מזעזעת" אותך. משהו בקורס הזה, בבסיס הזה, גורם לך לאי-יציבות מוחלטת שאומרת לך "לברוח" אך אתה לא יודע בדיוק למה. מבין?

הקבנים אומרים לך שאתה לא מספר להם מהי הבעיה, הנקודה היא לתנת להם מעט רקע כדי שהם יחברו את פיסות הפאזל לבד.
ואגב, רשמת שאתה מדבר אל נטיות אובדניות...אך האם יש לך עובדה? לדבר על זה כל כך הרבה זמן ולא לעשות דבר זה די מרשים. כפי שרשום בקובץ ששלחתי לך, מרבית האנשים נהיים אובדניים בגלל מחסור בתצומת לב / יחס הוגן, לא בגלל שהם רוצים למות.

לסיכום : תהיה לך בעיה לא קטנה להציג את הבעיות שלך בפני גורמי הנפש בזמן ההמתנה הזה, כי באמת אין עליך דבר מלחיץ מבעד הידיעה לאן שאתה מגיע. רוב מה שלי יש לומר לגבי המצב הזה יותר תואם לפגישה הראשונה-שנייה מאשר ...העשירית. אין לי מושג כמה פגישות כבר היו לך, אך הנקודה מאחורי "רמות סיכון" היא להראות שאם החייל הנתון לא מטופל מאז הצגת המצוקה, המצב יחמיר. במשך חודשיים, המצב החמיר?
לאחר שתענה על זה נראה לי שתבין למה מורחים אותך.

הבנתי אותך אחי , אז סבבה הם רואים את המצב שלא החמיר, מה אתה אומר אני יכול לעשות כדי להראות להם שהוא מחמיר ?
ושמעתי שאפשר ללכת לברה"ן בתל השומר , ולהציג להם את החוות דעת וזה יכול לעזור, לא ממש הבנתי מה זה ברה"ן , אם תוכל לתת לי קצת פרטים על זה אני אשמח.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 22 דצמבר 2012 19:22

ברה"ן = בריאות הנפש.
בסיס ברה"ן בתל השומר הוא בסיס הראשי לטיפול בנפש, לרוב החיילים שמגיעים לשם נמצאים בתוך התהליך כבר ומגיעים לאחר הפנייה מהקב"ן ביחידה שלהם.
צמוד לברה"ן יש את ירפ"א = יחידת רפואה אווירית. ירפ"א כוללת מספר יחידות (לדוגמא מיון לקורס טיס) בניהן גם יחידה שהיא כמו ברה"ן ראשי רק של חיל האוויר. מתבצעים שם גם הוועדות לקבלת פרופיל (לא רק שם).

הייתה תקופה שההמלצה "ללכת לברה"ן / ירפ"א ולא לעזוב עד שמקבלים פגישה עם קב"ן" עלתה כאן בלי הפסקה בכל אשכול. אנשים שניסו את ההמלצה החזירו תגובה שלילית לגבי המקום, לא כולם הצליחו להשיג ככה פגישה ואלו שכן יצאו עם הפנייה לקב"ן של היחידה שלהם (המקסימום שהם השיגו זה המתנה פחותה יותר לפגישה עם הקב"ן).

לא יודע אם להמליץ לך ללכת לשם או לא, סביר להניח שלא תשתחרר משם אם תלך אבל זה אולי כן יקדם אותך בתהליך. בכל מקרה אם ללכת לשם אז עם הפנייה דחופה על ידי גורם אזרחי (מיון בטוח יקבלו ויפעלו בהתאם, פסיכולוג או רופא משפחה של ביקור רופא).

תודיע לנו איך היה אם אתה הולך.
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 22 דצמבר 2012 20:22

vishskin כתב:ברה"ן = בריאות הנפש.
בסיס ברה"ן בתל השומר הוא בסיס הראשי לטיפול בנפש, לרוב החיילים שמגיעים לשם נמצאים בתוך התהליך כבר ומגיעים לאחר הפנייה מהקב"ן ביחידה שלהם.
צמוד לברה"ן יש את ירפ"א = יחידת רפואה אווירית. ירפ"א כוללת מספר יחידות (לדוגמא מיון לקורס טיס) בניהן גם יחידה שהיא כמו ברה"ן ראשי רק של חיל האוויר. מתבצעים שם גם הוועדות לקבלת פרופיל (לא רק שם).

הייתה תקופה שההמלצה "ללכת לברה"ן / ירפ"א ולא לעזוב עד שמקבלים פגישה עם קב"ן" עלתה כאן בלי הפסקה בכל אשכול. אנשים שניסו את ההמלצה החזירו תגובה שלילית לגבי המקום, לא כולם הצליחו להשיג ככה פגישה ואלו שכן יצאו עם הפנייה לקב"ן של היחידה שלהם (המקסימום שהם השיגו זה המתנה פחותה יותר לפגישה עם הקב"ן).

לא יודע אם להמליץ לך ללכת לשם או לא, סביר להניח שלא תשתחרר משם אם תלך אבל זה אולי כן יקדם אותך בתהליך. בכל מקרה אם ללכת לשם אז עם הפנייה דחופה על ידי גורם אזרחי (מיון בטוח יקבלו ויפעלו בהתאם, פסיכולוג או רופא משפחה של ביקור רופא).

תודיע לנו איך היה אם אתה הולך.

יש לי חוות דעת של פסיכאטר אזרחי ממש טובה כמו שרשמתי בהתחלה , איך אתה אומר היא תוכל לעזור לי אם אני אלך לברה"ן בתל השומר ?
תודה!
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 22 דצמבר 2012 22:19

חוות דעת והפניה זה דברים שונים
בעקרון ברה"ן לא מקבל חיילים בלי הפניה מקב"ן היחידה, אבל אני יודע שהם מקבלים אם יש לך הפניה דחופה מגורם אזרחי שאבחן אצלך בעיה שדורשת טיפול מידי.
אנשים עם נטיות אובדניות כמובן מתקבלים ראשונים ומהר.

אם אתה חושב שזה השלב הבא הנכון בתהליך אז תלך לשם, אבל תוכל להשתמש בחוו"ד כדי לקבל הפניה רגילה לפסיכיאטר ולהשתחרר דרכו.
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 22 דצמבר 2012 22:33

הייתי ממליץ לך ללכת לברהן תל השומר. אחרי שיחה קצרה עם קבן בברהן, רוב הסיכויים שישלחו אותך חזרה ליחידה שלך (חימוש-בהד 20) אבל שם כבר יקחו אותך יותר ברצינות ויתנו לך קבן\פסיכיאטר תוך כמה ימים.
אם אתה ממתין קורס סימן שלא ממהרים לשחרר אותך (הייתי במצב דומה לשלך), לדעתי כדי לך גם לקרוא את הטארגט לפני הפגישה עם הקבן\פסיכיאטר.
בהצלחה.
חופשי ומאושר

הודעהעל ידי חופשי ומאושר » 23 דצמבר 2012 18:43

אני מחזק את זה שמעלי. הייתי בברה"ן אחרי שקיבלתי חוו"ד ממיון וקיבלו אותי (אחרי הרבה זמן) ודיברו עם הקב"נים ביחידה שלי וקיבלו אותי כמה ימים אחרי. גם קיבלתי גימלים עד הפגישה.
הפגישה עזרה מאוד וקיבלתי פסיכיאטר גם.

אם יש לך חוו"ד חריפה ביד, שווה ללכת לברה"ן. אם לא, אז זה סתם בזבוז זמן..
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 24 דצמבר 2012 22:52

חופשי ומאושר כתב:אני מחזק את זה שמעלי. הייתי בברה"ן אחרי שקיבלתי חוו"ד ממיון וקיבלו אותי (אחרי הרבה זמן) ודיברו עם הקב"נים ביחידה שלי וקיבלו אותי כמה ימים אחרי. גם קיבלתי גימלים עד הפגישה.
הפגישה עזרה מאוד וקיבלתי פסיכיאטר גם.

אם יש לך חוו"ד חריפה ביד, שווה ללכת לברה"ן. אם לא, אז זה סתם בזבוז זמן..

אני אלך ינסה נראה מה יהיה , אבל אתה באת עם חוות דעת ממיון , לי יש חוות דעת מפסיכאטר אזרחי וחוות דעת ממיון זה יותר טוב נראה לי לא ? ואיך אני משיג חוות דעת ממיון ? ושאלה אחרונה : שאני מגיע לתל השומר למי אני פונה עם החוות דעת ואיך התהליך הולך שם?
חופשי ומאושר

הודעהעל ידי חופשי ומאושר » 25 דצמבר 2012 00:13

חוות דעת זו חוות דעת. אם הפסיכיאטר האזרחי ממליץ שיחרור/הורדת פרופיל/פגישה עם פסיכיאטר צבאי וכו, הם יתייחסו לזה ויטפלו בהתאם.
כדי להשיג חוות דעת ממיון אתה צריך מן הסתם ללכת למיון ולראות פסיכיאטר..
כשאתה מגיע לברה"ן תל השומר אתה הולך עם זה לקבלה שם, יש שם חיילת מאוד לא סימפטית, אומר שיש לך חוו"ד מפסיכיאטר אזרחי ואתה חייב לראות פסיכיאטר/קב"ן.
קרוב לוודאי שתתחכה כמה זמן ובסוף תיפגש עם מישהו/מישהי שאולי יתנו לך גימלים וכנראה יצרו קשר עם היחידה ויפנו אותך חזרה עם תאריך של פגישה עם קב"ן או פסיכיאטר.
חבל שנזכרת באיחור.. כבר יש לך חוות דעת חבל שלא הלכת מיד אחרי זה..
dan19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dan19 » 25 דצמבר 2012 01:41

חופשי ומאושר כתב:חוות דעת זו חוות דעת. אם הפסיכיאטר האזרחי ממליץ שיחרור/הורדת פרופיל/פגישה עם פסיכיאטר צבאי וכו, הם יתייחסו לזה ויטפלו בהתאם.
כדי להשיג חוות דעת ממיון אתה צריך מן הסתם ללכת למיון ולראות פסיכיאטר..
כשאתה מגיע לברה"ן תל השומר אתה הולך עם זה לקבלה שם, יש שם חיילת מאוד לא סימפטית, אומר שיש לך חוו"ד מפסיכיאטר אזרחי ואתה חייב לראות פסיכיאטר/קב"ן.
קרוב לוודאי שתתחכה כמה זמן ובסוף תיפגש עם מישהו/מישהי שאולי יתנו לך גימלים וכנראה יצרו קשר עם היחידה ויפנו אותך חזרה עם תאריך של פגישה עם קב"ן או פסיכיאטר.
חבל שנזכרת באיחור.. כבר יש לך חוות דעת חבל שלא הלכת מיד אחרי זה..

ושהקב"ן בתל השומר מקבל אותי בסופו של דבר, זה כבר שיפור בדרך להשתחרר ? הוא פחות נוקשה מהקבנים בבסיס שלי ?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים