חייב עזרה וטיפים לגבי קב"ן ולגבי המשך שירותי הצבאי.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Obeat
יצירת קשר:

חייב עזרה וטיפים לגבי קב"ן ולגבי המשך שירותי הצבאי.

הודעהעל ידי Obeat » 17 דצמבר 2012 17:57

שלום לכולם, שמי עוז ואני אוטוטו בן 20, מצפון הארץ. התגייסתי בסוף יולי הקודם (11) וגדלתי בחיים במקום בו יש אחוז גיוס גבוה מאוד (95%), ורוב החבר'ה שמשרתים בצבא משרתים ביחידות קרביות רגילות או מובחרות. רציתי להיות לוחם כשהתגייסתי, ואכן עשיתי כך. התחלתי את המסלול הצבאי בלוחמה של שריון, ונפלתי מהמסלול באמצע האימון המתקדם בגלל החרמה באסטמה שלי, ובתכלס גם בגלל שהיה לי מאוד לא טוב נפשית ופשוט רציתי לצאת משם. אחרי שיצאתי מלוחמה הגעתי לחמ"ל של הגדוד של האימון המתקדם, ואחרי חודש עברתי למפקדת החטיבה בגולן. כשהגעתי לגולן הייתי בשלישות איזה 3 שבועות (הנפיצו לי איזה תפקיד), ואז ניהיתי נהג בוס של הקצינת נפגעים של החטיבה. תפקיד סבבה, עשיתי יומיות. אחרי כמעט 7 חודשים יצאתי ממנה בגלל היחס המגעיל שהפגינה כלפיי, וחזרתי למפקדת החטיבה.שם נכנסתי שוב לשלישות (הפעם בתפקיד מונפץ אחר), ולאחר מכן הייתי שבוע וחצי בלוגיסטיקה ואז בסוף (איפה שאני כביכול עכשיו) באג"ם. שובצתי שם כמש"ק משואה (תכלס גם חרטא, כל היום אתה כמעט לא עושה כלום, פעם בשבוע משמרת חמ"ל, שומר ומכין כמה מפות) ופשוט החלטתי שנמאס לי. הקושי ההסתגלותי שלי הוא קשה, וכל פעם מחדש ניסיתי (באמת שמכל הלב), להתחבר לאנשים ולהיפתח, אבל זה דבר שלא צלח בכל ה-7 תפקידים שעברתי בשנה וארבע שלי בצבא. אתמול פתחתי בנוהל התאבדות, הגעתי לקב"ן כבר היום בבוקר והייתה לי איתו שיחה ראשונה. הסברתי לו את כל המצב שקשה לי להסתגל בקטע פסיכי, שהמקום שאני מרגיש אליו שייך ויש לי בו שקט נפשי הוא הבית, ושאני כבר לא ישן במשך חודש ולא בגלל עודף עבודה באגף שלי או בתפקיד, אלא בגלל חרדות בלילות והשתגעות בצורה כללית מהמקום שאני נמצא בו (דברים שבאמת קורים, אני לא ישן כבר חודש ומחפש רק דרכים שאני אוכל לראות בהן את הבית, כי שם האיזון חוזר). כמעט ואף פעם לא ישנתי מחוץ לבית, וחשבתי שבצבא זה ישתנה ואני אסתגל אחרת, אבל מסתבר שלא. חזרתי לאותה הרוטינה. גם הייתי מטופל באזרחות כ-4 שנים כתוצאה ממקרה שקרה לי בחיים וגם אמרתי לו את המקרה ואיפה טופלתי, ושבעיית ההסתגלות היא לא מעכשיו, אלא כבר מגיל צעיר באזרחות. הסברתי לקב"ן את כל הדברים האלו והוא בסוף הציע לי שתי דרכי פעילות: האחת היא להתחיל איתו טיפול ולהיפגש בהתאם לצורך- מה שאני יודע שבסוף ייתן מענה ושאני אקבל את מבוקשתי, רק שזה ייקח זמן וימרחו לי את הצורה- כי אני יודע איך הצבא עובד... ובמיוחד בקטעים האלה. ובינינו? אם הם ייראו שאני מסכים כביכול ומקבל את המריחה שלהם- אשאר ביחידה. הדרך השנייה שהוא אמר שהיא- היא שאני אומר לו שאני לא מוכן להמשיך טיפול, ושאני עלול לפגוע בעצמי אם אהיה לא תחת השגחה. זו הדרך שפעלתי בה בסופו של דבר, ואמרתי שאם אני לא אהיה תחת השגחה אני עלול לפגוע בעצמי ושוב חזרתי על הקטע של השפיות שנמצאת בבית ושבבסיס אני משתגע. כרגע ההנחייה שהוא נתן לקצינה שקבעה לי איתו את הפגישה היא שאהיה תחת השגחה עד להודעה חדשה ושבערב הוא יעדכן אותה בפירוט יתר על מה הלאה. אשמח לקבל טיפים ועצות להמשך ולדעת אם יש למישהו כאן כיוון או מושג לאן המצב ילך, כי אני רוצה לשרת ולסיים את השירות, רק בתנאי הסתגלות שאני באמת יכול לעמוד בהם באופן אישי על מנת לסיים שירות צבאי (יומיות). המצב ההסתגלותי באמת קשה בצורה פסיכית וכל זמן נתון שאני עוד נשאר בו בבסיס רק גורם לשיגעון יתר... לא רוצה להגיע למצבים קיצוניים, רק רוצה לסיים שירות בתנאים שהנפש שלי יכולה לשאת ולעמוד בהם... תודה רבה מראש על העצות והטיפים לעוזרים, מעריך את זה מאוד. יום טוב....
חופשי ומאושר

Re: חייב עזרה וטיפים לגבי קב"ן ולגבי המשך שירותי הצבאי.

הודעהעל ידי חופשי ומאושר » 17 דצמבר 2012 18:06

אתה רוצה לצאת מהצבא או להמשיך לשרת ביומיות..?
אם יומיות זה מה שאתה רוצה פשוט תמשיך להגיע לקבן ולהגיד לו שאתה לא מסוגל להיות בבסיס, תראה חוסר תפקוד למפקדים, אל תיזום שיחות ותיראה אומלל באופן כללי.
תגיד שאתה לא יכול להמשיך ככה ותתעזר בסבלנות, בסופו של דבר יוציאו אותך מהחטיבה עם קה"ס. רק עניין של זמן.

דרך אגב, איזה חטיבה אתה?
Obeat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Obeat » 17 דצמבר 2012 19:01

מעולה, תודה. חשבתי באמת שזה הכיוון שצריך להראות, טייפ של אדם שלא מסתגל למערכת באופן כללי... וחטיבה 7 לצערי.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 17 דצמבר 2012 19:17

לא היית צריך להגיד שאתה בשלישות כדי שנדע שאתה שם, הבנו שאתה בשלישות לפי השימוש במילה "מונפץ" :)
בכל אופן, תהליך השחרור (אני מניח שזה מה שאתה רוצה להשיג) הוא לא ארוך ולא קצר, במקרים כמו שלך זה כנראה יקח שבועיים-חודש, המשך טיפול אומר שהנוהל היה מסתיים, היית חוזר לתפקיד שלך כרגיל והיה נקבע לך פגישה נוספת שבה היית צריך שוב פעם לנסות ולשכנע אותו או קבן אחר שאתה לא יכול לשרת, איפשהו בפגישה השלישית-רביעית היית משתחרר.
אנשים שמחליטים לעבור את כל התהליך בתוך נוהל התאבדות אחד ארוך לרוב מקבלים פגישות תכופות, גימלים, כל מיני דברים נוספים, בכל מקרה מפסיקים לחלוטין את הסדר יום הרגיל. לפעמים נותנים עבודה קטנה כזאת של כמה שעות ביחד עם המפקדת הכי נחמדה או בכללי אחת סימפטית לכמה שעות בודדות 2-4 שעות ואז שולחים הבייתה או נותנים גימלים וימי חופש. בכל מקרה במידה ולא מאמינים לזה אז הגישה פחות נחמדה ממש שתיארתי ומשולבת עם איומים (העונש להצהרת שקר כזאת הוא 30 יום כלא כמו לקיחת טרמפ).

אני לא יודע בדיוק מה יקרה איתך בערב ובהמשך, בכל מקרה אתה בוחר בדרך שהיא יותר קצרה אבל לא בהכרח יותר קלה.

תהליך שגרתי:
קב"ן (לפחות פעם אחת) - הפנייה לפסיכיאטר.
פסיכיאטר (לפחות פגישה אחת) - הפניה לוועדה.
וועדה - חותמת גומי והפנייה למדור שחרורים.

כמות הפגישות הנדרשת עם גורמי בריאות הנפש נקבעת לפי חומרת אבחון המצב הנפשי של החייל. לדוגמה חייל עם פסיכוזות למינהן יקבל כרטיס מהיר לוועדה. חייל שרע לו בבסיס בגלל תנאים או כל מיני נסיבות שאינן נפשיות ינופנף לחלוטין. אובדניות זה אחד המאפיינים לבחינת חומרת מצבך, וכמובן סיכון החיים גם מהווה מאפיין למהירות התהליך.

בכל מקרה, חשוב שתדע שאם תמשיך ככה אז יכול להיות שבעתיד הקרוב או כבר היום בערב התהליך שלך ימשיך במקום אחר מחוץ לבסיס, בית/אשפוז וכדומה. תודיע לנו ונכוון אותך איך להמשיך הלאה, תזכור שהמטרה הסופית היא להציג מצב נפשי שבו אתה לא יכול לשרת, כל הנוהלים האלה הם רק קיצור דרך אבל המטרה הסופית היא שפסיכיאטר יאבחן לך בעיה נפשית. (בעיות קה"ס, חרדות ואובדניות משקפות הפרעת אישיות שמתאימה לקבלת פרופיל, במידה ואתה סובל גם מדיכאון אל תשכח לציין את זה ואיך שזה משפיע עליך).
Obeat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Obeat » 17 דצמבר 2012 19:55

מה שאני מנסה להשיג בשורה התחתונה זה קה"ס 3 ומעלה, לשרת קרוב לבית בתנאים של יומיות. הבעיית הסתגלות היא באמת קשה בצורות שאני כבר מתחיל להשתגע מזה שאין לי שקט נפשי ושאין לי בית כל יום בצורה סדירה, פשוט זה עוד לא מוכח על הנייר. אני חייב לעוף מהבסיס הזה בשביל לאזן את השקט הנפשי שלי, וגם הסברתי לקצינה שקבעה לי איתו את הפגישה שאני רק עם עצמי במשך כל היום (מה שקורה...) ומסוגר עם עצמי, ושכל פרק זמן שאני עוד נשאר כאן רק גורם לי להמשיך להשתגע ולרצות שקט נפשי עוד יותר. להרגיש בנוח במקום שבו אני נמצא ב-100%... לא להתעסק בשיגעון ובלאכול סרטים כל היום על מתי אני עף מכאן למקום שבאמת אוכל לסיים בו שירות.. רוצה לשרת בתנאים שהמצב הנפשי שלי מתאים להם.. פשוט ככה.. לא להמשיך להשתגע... תודה על כל מקרה, הדברים האלו רק עוזרים ואשמח לשמוע דעות של עוד אנשים... תודה....
חופשי ומאושר

הודעהעל ידי חופשי ומאושר » 17 דצמבר 2012 22:26

תמשיך בגישה הזאת, של לא יכול ותוך 2-3 פגישות אתה עם קה"ס לדעתי.
תתאר החמרה בכל פגישה.

דרך אגב, גם אני יצאתי ממפח"ט 7, ומגדוד עז לפני זה! יצאתי מהצבא ועכשיו הכל טוב <:
אל תדאג אתה תצא גם.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 18 דצמבר 2012 01:10

אוקי, אתה אמור להיות במצב שבו תקבל קה"ס כבר, זה יקרה בפגישה הבאה, אין צורך ללכת רחוק מדי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 דצמבר 2012 07:20

הקצינה שקבעה לי איתו את הפגישה הראשונה דיברה איתי שוב אתמול בלילה והודיעה לי שהיום בבוקר יש לי עוד ראיון (פגישה), אחרי שאתמול הייתה לי הפעם הראשונה. אתה מאמין שזה פועל לטובתי בקטע של הקה"ס ו/או בכלל ברגע שיש לי פגישה איתו יום אחרי יום? הרי בדר"כ המרווח בין הפגישות הוא גדול יותר ולוקח קצת יותר זמן... חושב שזה אומר שהוא נלחץ מהמצב שלי ורוצה לתפעל את העניינים בצורה מהירה יותר? תודה רבה.... יום טוב.
Obeat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Obeat » 18 דצמבר 2012 08:58

חבר'ה, מעדכן כיוון שאני צריך עצות להמשך. סיימתי את השיחה של היום בבוקר עם הקב"ן מהר מאוד, דבר שנגמר תוך 20-25 דק', לעומת השיחה של אתמול שארכה למעלה משעה. אמרתי לו בהתחלה שאני מוכן להתחיל טיפול בשביל לקבל את ההקלות שאני צריך, והוא אמר שהוא יעשה את המירב בשביל שזה "ייקרה" כמה שיותר מהר. כמו שאני מכיר את הדברים הבנתי שלא יקרה מהר כמו שהוא רוצה שאחשוב. הוא שאל אותי אם אני עדיין מעוניין לפגוע בעצמי, ואמרתי לו שאם אני חוזר לאגף שאני נמצא בו בבסיס עד הפגישה הבאה שבא נתראה אני אמשיך להשתגע מהאנשים ומהאווירה הכללית, ואני במצב שאם אשאר לא תחת השגחה (לבד) אני לא יודע אם אני אפגע בעצמי או לא, אבל אמרתי את זה בטון של אחד שרוצה לקבל את ההקלות שלו כאן ועכשיו, ובמילים אחרות הגישה הייתה 'תעבדו לפי התנאים שלי, אחרת....' בשורה התחתונה הוא אמר לי שהוא שולח אותי כבר מחר לפסיכיאטר, ואמר שהפסיכיאטר או 'יעיף' אותי מהצבא או יכניס אותי אותי לכלא על ה 'התנהגות' שלי. עכשיו ברור לי שהוא הכניס את הקטע של הכלא בשביל להרתיע אותי נטו ובשביל ש 'אולי' אחזור בי, ואני יודע שכלא לא יקרה... לא עשו אותי אתמול. לא דואג לגביי העניין, רק רוצה לדעת איך לפעול בפגישה עם הפסיכיאטר בשביל לקבל את ההקלות שלי בשירות ולעבור ליחידה שבה אוכל לסיים שירות... תודה ויום טוב, אשמח לעדכונים מעוזרים.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 18 דצמבר 2012 15:13

לא יכניסו אותך לכלא, זה ממש לא מתאים להם לבצע איומים כאלה, הרבה יותר מתאים להם לתת פרופיל לבן אדם הכי פחות אמין מאשר לתקוף אותו רק בגלל הסיכון הכי קטן.
וסתם נניח וכן יחתרו לזה תפנה מיד לרשת הליווי או שתאשפז את עצמך זה עדיף על כלא.
נראה מה יקרה בפגישה עם הפסיכיאטר, לדעתי הוא יחתור להורדת פרופיל לפחות ל45.
alex gerenshtein

obeat תמשיך לעדכן אותנו עד הסוף כי הסיפור שלך נשמע לא קל

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 18 דצמבר 2012 18:27

בהצלחה שיהיה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים