עזרה דחוף עם פגישה בקבן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

devilite2000
יצירת קשר:

עזרה דחוף עם פגישה בקבן

הודעהעל ידי devilite2000 » 12 דצמבר 2012 18:56

טוב אז ככה, אני בטירונות מיום ראשון, אני בדיכאון מוחלט עד עכשיו, היה לי שיחה עם המפקד ועם המפקד מחלקה, הם מודעים לבעיה שלי. אמרתי להם שאני צריך דחוף קבן, הרגע הודיעו לי שהתור יהיה רק ביום חמישי בשבוע הבא. כנראה שהמקרה לא מספיק דחוף להם. אז אמא שלי הולכת להתקשר מחר בבוקר לקצין העיר, ולבכות לו בטלפון שהיא הרגע סיימה שיחה עם הבן שלה והוא אמר שהוא לא יכול יותר, ובאלו למות, ואז הוא(כאילו אני) ניתק את השיחה, וכיבה את הפלאפון. ואמא שלי שחקנית מעולה היא תעשה אתזה מעולה.
גם מחר אנחנו כעקרון מקבלים נשק, אני הולך לסרב לנשק מהסיבה שאני לא מספיק בריא בשביל שיהיה לי נשק בהישג יד, ואני עלול לפגוע בעצמי.

האם כל זה יעזור לי ויביא לי בדחיפות קבן? והאם יכניסו אותי לכלא כי אני כביכול סרבן נשק?
תודה
Solus
יצירת קשר:

Re: עזרה דחוף עם פגישה בקבן

הודעהעל ידי Solus » 12 דצמבר 2012 19:47

אווטץ, תהליך יציאה בטירונות...לא נעים. על פי ההבנה שלי, לוקחים אנשים לקב"ן בתוך 24 שעות אם יש סימן מאוד ברור שהם ברמת סיכון גבוה. אתה צריך להבין למה קשה להם לדעת מהי חומרת המצב שלך, רק התחלת טירונות. רק אם תצליח לייחצן את המצוקה כלפי חוץ עד רמת האבסורד תוכל לקבל קב"ן מהר. תדאג לייחצן חוסר תפקוד ואימפולסיביות גבוהה; תבצע פעולות על פי גחמה. העקרון המוביל הינו להראות שאתה לא יכול להיות חייל.

בנוגע לנשק, סירוב נשק זה לא דבר נדיר. אף אחד לא הולך להעניש אותך אם אתה מראה את הגישה הנכונה; יש כאלו שנפלו על הצורך להיות מוסמך רובה לומרות שהם, למשל, פציפיסטיים. וסירוב מהסוג הזה זוכה להרבה פחות סימפטיה מאשר מצוקה נפשית.
חוץ מזה, תחשוב על זה הבא כהגורם המוביל בצה"ל : אף אחד לא רוצה לקחת אחריות, במיוחד לא איזה מפקד/ת בן/ת 19. על פי ההיגיון הזה, אתה נדרש להביא לתצומת ליבם של המפקדים והקב"ן רמת סיכון שתואמת לבקשה: אם אתה לא רוצה להחזיק בנשק, תראה שאתה לא מסוגל להחזיק אחד. אם אתה לא יכול להיות חייל בצה"ל, תראה שאתה לא מסוגל לשרת.

אך אל תצפה שהכל יעבוד מאוד מהר בשבילך, האנשים הטובים של בסיסי הטירונות מעדיפים להכשיר את נתיניהם בטירונות (אפילו אם זה אומר לא להכשיר אותך להחזיק נשק) כדי להעביר את הנטל ליחידה שבה אתה הולך להתמיין. אז לא הולך להיות לך הכי קל בעולם להשתחרר בזמן הטירונות, שאני מאמין שזה כחודש נכון? לא ציינת בכלל איזו טירונות אתה בכלל עושה; 02, 03? משהו אומר לי שאתה עושה טירונות כללית.
בכל מקרה, גם אם יצא מצב שבוא אתה עובר טירונות, תמיד תזכור שאתה בתהליך.
נערך לאחרונה על ידי Solus ב 12 דצמבר 2012 19:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
alex gerenshtein

מה שבטוח זה שאם אתה תסרב לחתום על נשק אז יעלו אותך למשפט

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 12 דצמבר 2012 19:54

על סירוב פקודה ואז העונש יהיה בהתאם למי שישפוט אותך במשפט
אבל אל תוותר ואל תפחד מזה ותמשיך הלאה שים עליהם זין תגיד למפקד שלך שאם אתה חותם על נשק אתה יורה על עצמך וגמרנו את הסיפור אבל ברגע שאתה אומר את זה תראה מבט של בן אדם רציני שמאיים לפגוע בעצמו וכה' וכה' לא סתם ככה להגיד ולצחוק או לחייך ו

פשוט תיהיה כמה שיותר רציני בכל המשחק הזה

בהצלחה
devilite2000
יצירת קשר:

הודעהעל ידי devilite2000 » 12 דצמבר 2012 20:31

השאלה מה זה יעשה שאמא שלי תתקשר לקצין העיר.
והאם יכולים להצמיד לי נוהל התאבדות ולגרום למישו לשמור עליי 24/7?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 12 דצמבר 2012 21:01

devilite2000 כתב:השאלה מה זה יעשה שאמא שלי תתקשר לקצין העיר.
והאם יכולים להצמיד לי נוהל התאבדות ולגרום למישו לשמור עליי 24/7?

למה שיכניסו אותך לנוהל שמונע ממך לפגוע בעצמך לאחר שדחית את האמצעי היחידי לפגוע בעצמך? רק אם ידחפו עליך נשק יהיה להם סיבה לשים עליך נוהל התאבדות, כדי לזכות בנוהל הזה אתה צריך להראות רצון להתאבד מאשר לקבל עזרה; כרגע אתה מנסה לקבל עזרה, לזכות בתצומת לב. ככה שנוהל התאבדות אינו הכרחי, אותי אישית שאלו אם אני בכלל רוצה נוהל התאבדות... לא שאלה חכמה בעליל.

מה יעשה קצין העיר? לא יודע, אני זוכר מספר אנשים שאמרו בפורום שהדבר יכול להציב לחץ על המפקדים שלך. אך אין לי אישית מספיק אינפורמציה לגבי זה.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 12 דצמבר 2012 22:10

אוקי כמה דברים חשובים:
לא כזה קשה להכנס לנוהל התאבדות, אבל זה גם לא כזה נורא, סך הכל להיות צמוד למפקדים עד שאתה רואה קב"ן. הצהרה כמו שציינת בתגובה הראשונה ואפשרויות נוספות שהועלו כאן בתגובות יכניסו אותך לנוהל ולא יודע לגבי עונש, בכל מקרה אתה תהיה מאובחן על ידי קב"ן לפני שבכלל יחשבו על משפט.

בעקרון לא נותנים לראות קב"ן במהלך טירונות, ככה שעצם זה שקבעו לך קב"ן זה אומר שכן לוקחים אותך במידת רצינות מסויימת. הפתרון האופטימלי יהיה חוות דעת מגורם אזרחי (פסיכולוג/פסיכיאטר אזרחיים), זה משמש כמאין הוכחה למצב הנפשי שלך. אומנם הם לא מחוייבים להקשיב להמלצת הגורם האזרחי אבל הם כן מחוייבים לאבחן אותך ולקבוע החלטה להמשך טיפול (פטור/פרופיל/פסיכיאטר צבאי/פגישה נוספת וכו').

- קצין העיר ודומיהו לא עושים הרבה אבל לפעמים הם עוזרים.
- אני הייתי ממעיט בהצגות מול מפקדים וחיילים אחרים, תעשה את הקטע עם הנשק רק אם אתה ממש מרגיש שאתה לא יכול לקבל נשק. בעקרון נשק זה סוג של חובה אצליהם, מבחינתם שלא תתקלח, לא תוכל, לא תדבר עם אף אחד ולא תעשה פקודות יום אבל נשק זה חובה בשביל לשרת.
תנסה אולי להיות נפקד לו"ז (להיות בבסיס אבל לא במקום שבו אתה אמור להיות) במהלך יום חלוקת הנשקים, כשימצאו אותך בלילה אתה תחשב חריג ואז הסיפור של "אני לא מספיק בריא בשביל שיהיה לי נשק בהישג יד, ואני עלול לפגוע בעצמי" ישמע יותר הגיוני. כי סתם לחכות עד שנותנים לך את הנשק ואז להצהיר את זה באמת ישמע כתירוץ ללמה אתה מסרב. ד.א. הייתי משנה את הניסוח ל"אני מפחד מהנשק, אני מפחד שאני אשתמש בו כדי לפגוע בעצמי"
קח בחשבון שזה נוהל התאבדות = זוג מפקדים מסביב לשעון, שיחות עם קצין (כנראה מ"פ) ובסוף שיחה עם קב"ן כנראה יום למחרת.

קח בחשבון שעבור 90% מהאנשים לוקח יותר מפגישה אחת להשיג את מה שהם רוצים, ואם זה שחרור אז הרבה פחות מ10% (אם זה נניח קה"ס אז יש אפשרות בפגישה אחת). כלומר, יהיה המשך לתהליך אחרי הפגישה הזאת אז קח את זה בחשבון ובהצלחה.

נ.ב. לא ציינת מה אתה מנסה לקבל בתהליך, ת"ש/פטור/שחרור?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים