יום ראשון אני מתחיל את הטירונות שלי אחרי חודש שהייתי מסופח

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

devilite2000
יצירת קשר:

יום ראשון אני מתחיל את הטירונות שלי אחרי חודש שהייתי מסופח

הודעהעל ידי devilite2000 » 08 דצמבר 2012 12:05

אז ככה, התגייסתי ב4.11, ואמרו לנו שאנחנו נהיה חודש מסופחים בבאקום ואז נצא לטירונות. (אגב אני פרופיל 64)
אבל טירונות מקוצרת של שבועיים בגלל הסיפוח.
אז אני יוצא לטירונות שלי ביום ראשון.
אז אחרי התלבטויות רבות, החלטתי שאני רוצה לצאת מהצבא, עכשיו איך אני בדיוק מתחיל את התהליך הזה? הרי אני עדיין לא ביחידה, הבנתי שבטירונות זה לא בעיה לצאת. קראתי את כל ההנחויות מה להגיד לקבן. אבל השאלה איך אני מגיע לפגישה איתו, והאם אחרי פגישה 1 הוא יכול לשחרר אותי? ואם לא, אז מה עושים? תודה
4234234

Re: יום ראשון אני מתחיל את הטירונות שלי אחרי חודש שהייתי מסופח

הודעהעל ידי 4234234 » 08 דצמבר 2012 12:11

דבר ראשון אל תעלה לאוטובוס של הטירונות לא משנה מה יגידו לך..
תישאר בבקום תבקש לראות קב"ן
תקרא טרגט 21...
alex gerenshtein

מסכים עם מה שרשום הבחור4234234

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 13:09

פשוט כשיגידו לעלות לאוטובוס פשוט לשבת מתחת לסככה או איפה שתשב עם כל החבר'ה ופשוט תשב בידיים מחובקות וקח בחשבון שיתחילו לצרוח לצעוק עליך ולהגיד לך לך תרוץ מסביב עם התיקים על הגב לשגע אותך מ א ועד ת בקיצור הרבה זיוני שכל סליחה על הביטוי וככה' וכה' וכה' רק אל תקח את זה חזק ללב אל תתייחס אליהם ותגיד להם שאתה רוצה רק קב"ן חד וחלק ואם יתחילו לזמבר אותך שתוכתל לראות רק בבסיס הטירונות תסרב ואם יצא לך לבכות זה רק יעזור לך להראות להם עד כמה אתה לא לא פראייר ו שאתה במשבר לא קל וחוץ מזה ואם אני לא טועה תהיה מוכן לזה שיכולים לעלות אותך למשפט על זה וגם להכניס אותך למעצר או כלא וגם על תישבר מזה פשוט תסרב לכל הדברים האלה חד וחלק

ידוע שאתה הולך לעבור דרך לא קלה היתי אומר אבל זה תלוי איך אתה משחק אותה אם תשחק אותה ממש טוב אתה רק תנצח ותרוויח

קיצר מומלץ מאוד שתקרא את המדריך הזה

http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 13:28

אם אני אסרב לעלות לאוטובוס, אני אחשב לסרבן, ויכניסו אותי למעצר, לא?
alex gerenshtein

אם תסרב לעלות לאוטובוס אכן תחשב כסרבן ובהחלט שיכולים להכניס

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 13:38

אבל בהתחלה לפני כל הבלאגנים והמעצרים יתחילו כל הקצינים שם והמפקדים וכה' להגיד לך תעלה לאוטובוס אם לא תקשיב להם אז לאט לאט הדיבור יהפוך לצעקות צרחות ואם עדיין לא תעלה לאוטובוס הם יגידו לך שים כומתה על הראש ותזוז הצידה ואחרי זה יתחילו לתזז אותך פול למצב 2 או רוץ עם התיקים שלך על הגב מסביב ועוד הרבה ציטוטים ואם גם פה לא יהיה שינוי אז יקחו אותך לטרום מעצר בקו"ם ומשם אם עדיין תמשיך לסרב אז יעלו אותך למשפט ומשם כנראה לכלא 4 ליד ראשון לציון או כלא 6 (ליד בית אורן עתלית ) אם יהיה מקום בהחלט מבתי הכלא כמובן למרות שהם בתי הכלא מלאים להיום אבל יכול להיות שתשב במעצר איאפשר כל זה אני אומר כי נתקלתי בהרבה אנשים שעברו את התהליך הזה אז לכן אני רושם כי אני יודע מה אני אומר
נערך לאחרונה על ידי alex gerenshtein ב 08 דצמבר 2012 13:42, נערך פעם 1 בסך הכל.
devilite2000
יצירת קשר:

הודעהעל ידי devilite2000 » 08 דצמבר 2012 13:40

לא עדיף לבקש קב״ן בטירונות? ואם כן שולחים אותי למעצר, לסרב פקודות של הסוהרים ופשוט לחכות לקב״ן?
alex gerenshtein

לא לא אל תעשה את הטעות הזאת אל תעלה לאוטובוס בבקן"ם תקשיב מה

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 13:44

אומרים לך פה כי אחרת תכנס לבור שרק אלוהים יודע איך תצא ממנו ככה שאל תתפנה לטירונות בשום אופן

ואם כבר אתה החלטת להתפנות בכל זאת אז אם יש לחו אותך למעצר ותסרב שם פקודות אז מן הסתם יעלו אותך למשפטים כל הזמן וישללו לך הזכויות כמו לדבר בטלפון ציבורי יתנו לך לנקות שירותים לטאטא עלים או כל דבר אחר יצעקו עליך ישגעו אותך כל הזמן יגידו לך לעמוד דום נוח ועוד הרבה דברים ולא מומלץ שתבחר בדרך שכזאת
נערך לאחרונה על ידי alex gerenshtein ב 08 דצמבר 2012 13:53, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 13:52

אבל במעצר, להמשיך לסרב לפקודות?
alex gerenshtein

אם מדובר במעצר בקו"ם אז כן

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 14:08

ואל תשכח שיש מקרים שגם מכניסים לאגף הבידוד שזה צינוק אבל לא כל אחד זה תלוי בהרבה מקרים לא רוצה להפחיד אותך אבל היו מקרים כאלו ואני לא מגזים
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 14:15

כמה זמן ייקח לי לצאת מהצבא בדרך הזאת?
alex gerenshtein

אם אתה רוצה עיצה הכי טובה שרק אפשר

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 14:24

אז תדרוש קב"ן רק בבקו"ם ואל תחשוב על איך להתפנות משם לטירונות כי חבל שסתם תגיע לבסיס הטירונות פשוט אתה תסתבך יותר ויותר בדרכי היציאה שלך מהצבא אז תקשיב למה שאומרים לך פה כי פה רק תקבל המלצות טובות ולא משהו רע אבל זו החלטה שלך כבר
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 15:05

אורח כתב:כמה זמן ייקח לי לצאת מהצבא בדרך הזאת?

לפנות דחוף דחוף לרשת הליווי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 15:32

אבל ברגע שאני אגיע לכלא, אני אוכל לצאת מהצבא מהכלא?
alex gerenshtein

בהחלט אבל אני שמעתי מקרים שקשה לצאת מהצבא בזמן שיושבים בכלא

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 15:52

אבל כל אחד לחוד יש כאלה שיצאו ויש כאלו שלא או שיש כאלו שיצאו מהר ויש כאלו שלקח להם זמן
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 08 דצמבר 2012 20:40

אלקס, אתה חייב להירגע קצת כאשר שאתה כותב הודעות, הניסוח שלך כשל אדם שבלע שקית סוכר שלמה. <: תנסה לפסק קצת, קשה להבין אותך.

בכל מקרה, מה שנכתב כאן פחות או יותר משקף את האמת כלפי נתיני בקו"ם : יגרמו לך לחשוב שאתה -חייב- לעבור לשלב הבא בשרשרת החיול על מנת לקבל מה שאתה רוצה (קב"ן); שזה שקר אחד גדול. כל בן אדם רוצה שתהיה לו פחות עבודה על גבי ידיו, בגלל זה דואגים לומר לאנשים שמשהו אחר יעשה את זה בשבילך; שיותר טוב בטירונות. ככה יש פחות עומס בבקו"ם, פחות עבודה בשביליהם (ואם בגלל זה חרא נופל על גורלך בשל אי-תאימות, זוהי לא הבעיה שלהם יותר.) אם אתה רוצה לקבל קב"ן, קבל אותו כמה שיותר מוקדם לפני שאתה מתגייס או משתלשל בשרשרת החיול; כי לראות קב"ן זה רלוונטי לתנאי השירות שלך ככל הדבר כמו ת"ש, אין שום סיבה שתעשה את זה אחר כך. ככל שאתה דוחה את זה, ככה זה נהיה יותר קשה מכיוון שהראת היטב כמה הצלחת לסבול עד עכשיו\ מה שעלול לפגוע באמינות שלך.

אז לסיכום : על פי הגיון, על תתקדם בשרשרת החיול ללא ש"טיפלו" בך כשצריך, זה כמו שתתקדם בצבא ללא לראות עובד ת"ש שמאוד רלוונטי כלפי הטירונות שלך (טירונות ארוכה כנגד קצרה, שמשפיע על התפקיד שלך, המיון שלך והמיקום שלך. תראה כמה רב כוח הדבר "הקטן" הזה.)
אני יודע שאלקס כבר נתן לך את זה, אך לפי התגובות שלך חשוב שתקרא את זה עוד פעם : http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html

זה סיפור מאוד טוב, אפילו כותבים את כל מה שרשמתי למעלה. תחזור על המנטרה : "אני לא יכול להתגייס. אני צריך לראות קב"ן." אם ישאלו אותך "למה רק עכשיו?" אתה יכול לעלות תשובות כגון סיבות בשל חרדה (הקושי להגיע להחלטות לגבי ארועים מלחיצים ובמיוחד חדשים הגורמים ליחיד לנהוג בקטטוניה וחוסר אוטונומיה), בלבול (מקום חדש, אין הרבה אינפורמציה; מעדיף לשמור על ראש קטן כדי לא לשבור דבר מחשש שישפטו אותך) וכה'. הסיבות הללו דווקא מצדיקות את הפעולה של הרגע האחרון, הקב"ן בשניה האחרונה; פעלת רק כאשר שדחקו אותך לפינה.
בהצלחה מחר, תעדכן אותנו. ;)
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 08 דצמבר 2012 21:10

עצה שתחסוך לך הרבה זמן ועלבונות - תסיים את הסיפוח בצורה נורמאלית ותעבור לטירונות.
הצגות בבקום טובות רק לסרבני גיוס שלא מוכנים לשרת אפילו דקה, ולאנשים שרוצים לקבל שינוי תפקיד. אתה לא צריך את זה, אתה לא תקבל שם שום דבר חוץ מצעקות ועונשים, חודש שלם אתה בא לשם כל יום או אפילו ישן שם ופתאום אתה לא יוכל לשרת, אתה כבר בשירות חודש זה לא יהיה כזה קל.

אין דבר כזה להשתחרר בפגישה אחת, לכן גם אם תקבל פגישה ראשונה בבקום אתה תמשיך לשם בכלא וסביר להניח שמהכלא לא תשתחרר, לכן הפגישה השלישית שלך תהיה בבקום שוב בעוד איזה חודש ורק שם כנראה תשתחרר תוך איזה שבוע.

---
אופציה ב':
לקבל את זה שאתה חייל כבר חודש, להמשיך לטירונות 02 קצרה איפה שאף אחד לא מכיר אותך, איפה שהחיילים הרבה פחות מנוסים בטיפול בWANNA BE משתמטים, איפה שאין להם תאי שכנוע לעשות מה שהם רוצים וכו'.
במהלך הטירונות לא נותנים קב"ן אלא אם כן זה מקרה מיוחד, לכן מהרגע הראשון שאתה מגיע לשם אתה משדר מצוקה, אתה לא עושה בהצלחה כלום (כלומר לא מסרב, פשוט לא שם זין ושקוע במצב שלך ובעצמך. אומר כן למפקד כדי שירד לך מהגב ועושה דברים אחרים או לא עושה כלום). דורש קב"ן, מקבל אחד תוך מספר ימים. הפנייה לפסיכיאטר - מצויין אתה תשתחרר עוד בשבוע השני. אם לא אז הפגישה השנייה תהיה בשבוע השני או אחרי הטירונות (שאותה אתה לא תעבור בהצלחה אז אתה גם ככה תישאר בבסיס). סך הכל יקח לך להשתחרר בין שבוע ל3 שבועות, אף אחד לא יצעק עליך או יתייחס אליך כשקרן, אף אחד לא ישפוט אותך, יש סיכוי יפה לאפטרים או גימלים מקב"ן.

כמובן ב2 המקרים הכל תלוי במצב הנפשי שלך.
אנשים תמיד אומרים שככל שאתה פחות בפנים יותר קל להשתחרר, וזה נכון ברוב המקרים, במקרה שלך זה רק יגרום לאנטיגוניזם של כל חלקי המערכת נגדך שתגרור עונשים, כלא, ובלי קב"ן - תתפנה מהבקום כדי להגיע לסביבה יותר ידידותית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2012 22:05

אז ההמלצה שלך זה כן לעלות לאוטובוס ולהגיע לטירונות, ולהתחיל את התהליך שם?
כוסעמק אני עדיין מתלבט אם לעלות או לא לעלות לאוטובוס...
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 08 דצמבר 2012 22:38

אורח כתב:אז ההמלצה שלך זה כן לעלות לאוטובוס ולהגיע לטירונות, ולהתחיל את התהליך שם?
כוסעמק אני עדיין מתלבט אם לעלות או לא לעלות לאוטובוס...

כן ואני ואני אסביר לך למה אמרתי את הדברים האלה
אתה לא הראשון ולא האחרון שהוא סרבן בקום, האנשים שם מיומנים לטיפול משמעתי בחיילים בעיתיים (בעיתיים הם כל אלה שלא עושים מה שהם אומרים, זה לא משנה אם הסיבה מוצדקת) יש שם תפקידים מוגדרים לזה בדיוק. יש שם מ"צ ושופטים, הבקום הוא מערך שלם שמיומן לכל אפשרות שחייל מציג, והאינטרנט שלהם הפוך משלך.
יחידת מג"ל שאחראית על טירונות 02 ברוב הבסיסים הירוקים גם מתעסקת באותם בעיות אבל בגישה אחרת לגמרי, כפי שהסברתי, הם גם יהיו קשים אבל הרבה פחות, הם ילכו לקראתך כי ככה זה נעשה, כבר ממחר יהיה לך ראיון אישי עם המפקד ותהליך היכרות עם הבט"ר (בסיס טירונות). זה סביבה הרבה יותר ידידותית מה שיקל עליך את התהליך וימנע ממך עונשים וכלא.
לדעתי אין לך מה להתלבט.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 09 דצמבר 2012 01:34

יש למגיב מעלי נקודה מעניינת, אך שים לב לייחסיות בה: יכול להיות שתגיע למקום שמאוד נוקשה בנוגע לאנשים בעייתים או שלא. אם אתה חושב שאתה לא תוכל לשדר 100% מצוקה נפשית...נראה לי, על פי מה שאני מבין כרגע, שכדאי שמתשיך בשרשרת החיול. כנגד מה שכתבתי למעלה. פשוט לא התייחסתי לרמת המצוקה שלך, סלח לי על זה. אם יהיה לך ממש קשה להראות להם עד כמה אתה רציני (מצידי כרגע אין לך באמת מצוקה אלא אתה פשוט לא רוצה להתגייס) אז להגיע לליבם של אנשי הבקום יהיה מאוד בעייתי מכיוון שהם באמת מאוד נוקשים שם.

ס"כ, תשאל את עצמך כמה טוב אתה יכול לבטא את עצמך. מכיוון שכפי שוישקין ציין -- אנשי הבקום אוכלים חירטוטים מימין על שמאל. תעשה את השיקול הזה בעצמך ביחס לאיפה שאתה הולך לשרת. (אתה אפילו יכול לנצל את זה לטובתך...סיבות למירמור, דיכאון וכה'; זה כמובן לא יהיה נאים, אך אם יש לך קושי להציג מצוקה זו דרך לתנת לסביבה להעניק לגיטימציה בשבילך. אני ממש מקווה בשבילך שלא תצטרך לסבול ככה כדי להסביר למה אתה צריך לצאת, אלא שפשוט תוכל לעלות רעיונות על פי הסביבה שלך.)

שוב : תאמוד את עצמך. האם יש לך היכולת להתמודד עם מה יש בפניך בבקום או ללכת בדרך של שרשרת החיול...רק אתה יכול לדעת.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 09 דצמבר 2012 01:53

Solus כתב:יש למגיב מעלי נקודה מעניינת, אך שים לב לייחסיות בה: יכול להיות שתגיע למקום שמאוד נוקשה בנוגע לאנשים בעייתים או שלא. אם אתה חושב שאתה לא תוכל לשדר 100% מצוקה נפשית...נראה לי, על פי מה שאני מבין כרגע, שכדאי שמתשיך בשרשרת החיול. כנגד מה שכתבתי למעלה. פשוט לא התייחסתי לרמת המצוקה שלך, סלח לי על זה. אם יהיה לך ממש קשה להראות להם עד כמה אתה רציני (מצידי כרגע אין לך באמת מצוקה אלא אתה פשוט לא רוצה להתגייס) אז להגיע לליבם של אנשי הבקום יהיה מאוד בעייתי מכיוון שהם באמת מאוד נוקשים שם.

ס"כ, תשאל את עצמך כמה טוב אתה יכול לבטא את עצמך. מכיוון שכפי שוישקין ציין -- אנשי הבקום אוכלים חירטוטים מימין על שמאל. תעשה את השיקול הזה בעצמך ביחס לאיפה שאתה הולך לשרת. (אתה אפילו יכול לנצל את זה לטובתך...סיבות למירמור, דיכאון וכה'; זה כמובן לא יהיה נאים, אך אם יש לך קושי להציג מצוקה זו דרך לתנת לסביבה להעניק לגיטימציה בשבילך. אני ממש מקווה בשבילך שלא תצטרך לסבול ככה כדי להסביר למה אתה צריך לצאת, אלא שפשוט תוכל לעלות רעיונות על פי הסביבה שלך.)

שוב : תאמוד את עצמך. האם יש לך היכולת להתמודד עם מה יש בפניך בבקום או ללכת בדרך של שרשרת החיול...רק אתה יכול לדעת.

תפסיק להזכיר שרשרת חיול, אין לזה שום קשר, הוא כבר חודש חייל על מדים והכל, להיות מסופח לבקום זה אומר שהוא על מדים מסתובב שם מ8 עד 5 עושה עבודות רסר או עבודות משרדיות - להיות בלי תפקיד. ב5 או שהוא הולך הבייתה או שנשאר לישון (סביר להניח שבגלל שהוא לפני טירונות הוא עושה חמשושים). בכל מקרה את השרשרת חיול הוא עשה ממזמן, קציני מיון לפעמים מספחים חיילים כאשר הקורס או הטירונות מתחילים בעוד X זמן אז אי אפשר להגיד לחייל לך הבייתה לשרוף חודש על הפזם, מספחים אותו לעשות שום דבר אבל העיקר שיראה את הפרצוף כל יום. הם מעדיפים לספח בבקום מאשר בבט"רים או בה"דים.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 09 דצמבר 2012 02:30

vishskin כתב:תפסיק להזכיר שרשרת חיול, אין לזה שום קשר, הוא כבר חודש חייל על מדים והכל, להיות מסופח לבקום זה אומר שהוא על מדים מסתובב שם מ8 עד 5 עושה עבודות רסר או עבודות משרדיות - להיות בלי תפקיד. ב5 או שהוא הולך הבייתה או שנשאר לישון (סביר להניח שבגלל שהוא לפני טירונות הוא עושה חמשושים). בכל מקרה את השרשרת חיול הוא עשה ממזמן, קציני מיון לפעמים מספחים חיילים כאשר הקורס או הטירונות מתחילים בעוד X זמן אז אי אפשר להגיד לחייל לך הבייתה לשרוף חודש על הפזם, מספחים אותו לעשות שום דבר אבל העיקר שיראה את הפרצוף כל יום. הם מעדיפים לספח בבקום מאשר בבט"רים או בה"דים.

צר לי, לקחתי את הביטוי באופן שונה מההגדרה שלו. התכוונתי להמשך השירות והתקדמות בתוך המערכת, אך אתה צודק. טירונות או לא את 'שרשרת החיול' שלו הוא כבר עשה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים