מה עושים מכאן?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

no1zaa
יצירת קשר:

מה עושים מכאן?

הודעהעל ידי no1zaa » 03 דצמבר 2012 22:50

[left]מה קורה חברים?
אני כבר שנה בצבא והסיפור שלי הוא כזה:
התגייסתי לקרבי, תוך שבוע רציתי לרדת לג'וב. לא יכולתי, הייתי שבוז מת והייתי עם דמעות יום-יום.
אחריי חודשיים ירדתי לג'וב בבא"ח ולאחר חודשיים נוספים העבירו אותי לגדוד בו הייתי חודש עד שהקבן הוציא אותי לבסיס קל"ב.
עד כאן עברו חמישה חודשים של סבל יום-יומי בהם ניסיתי לפגוע בעצמי בדרכים כאלה ואחרות.
כשהגעתי לבסיס הקל"ב הגעתי למסקנה שאני ממש רוצה לצאת מהצבא אך המשכתי לשרת עם חיוך כי הבנתי שלא רע לי.
היום, אני חושב בצורה כללית על המצב ואני ממש לא רואה סיבה לעשות שלוש שנים למרות שכל הסביבה שלי אומרת "תנסה ואתה תצליח" (ניסיתי, הצלחתי והלאה... אני לא מוצא את עצמי במערכת כל-כך עצובה ודפוקה עם אנשים שבוזים מהתחת שכל בוקר לראות אותם עושה לי רע).

בשבועיים האחרונים אני ממש אבל ממש אבל ממש ממש ממש, רוצה לצאת. מ-100 אחוז מוטיבציה לשרת יש לי 200 אחוז מוטיבציה לצאת.
רציתי לשאול אותכם, מה לעשות? תקשיבו לסיפור הבא:
יש לי בעיות ברכיים, ואני ממש לא יודע אם כדאי לצאת ולטפל באזרחות או לסחוט עוד כמה חודשים בשביל טיפולים (דבר שיגרום לפזם לדפוק ולי למות מבפנים).
דבר שני, לפני כשבועיים, חייל אשר הצבא קנה אותו בעזרת כדורים, נתן לי מכות ושבר לי את הפלאפון. (לא החזרתי לו).
המפקדים בצבא מנסים להשקיט את העניין ואני לא רואה שום מצב שהבן-אדם הזה יביא לי כסף או ייענש. רוצים לעשות אותי פראייר גמור בלי הגיון!!
בנוסף לכל זה, בגלל שהייתי עם פלאפון בשמירה, אני צפוי בשבוע הקרוב לקבל מחבוש (14-20 יום) [כן המפקד בסיס שלי שרוט].
צריך לכבול אותם? איך לעזאזל? והאם זה נשמע לכם הגיוני כל זה?!?!? אני השבוע הכרתי בעצמי בן-אדם אחר. בן אדם שיכול להרוג מעצבים. זה מתיש !

ועכשיו, לעניין המרכזי: אני קבעתי שאני יוצא אך אבא שלי לא מוכן לשמוע על זה. איך אפשר לאזור אומץ ולצאת? יש כאן אנשים עם נסיון? אני ממש לא מוכן לעשות שלוש שנים מכל מני סיבות כאלו ואחרות אך המצב המשפחתי הורג אותי (ומוסיף לעצבים ולעצבות) וגם כשאומרים לי "אתה לא תמצא עבודה" אין לי באמת תשובה האם זה נכון או לא.

אשמח מאוד לעזרה, תודה ![/RIGHT]
אורח

Re: מה עושים מכאן?

הודעהעל ידי אורח » 03 דצמבר 2012 22:58

no1zaa כתב:[left]מה קורה חברים?
התגייסתי לקרבי, תוך שבוע רציתי לרדת לג'וב. לא יכולתי, הייתי שבוז מת והייתי עם דמעות יום-יום.
אחריי חודשיים ירדתי לג'וב בבא"ח ולאחר חודשיים נוספים העבירו אותי לגדוד בו הייתי חודש עד שהקבן הוציא אותי לבסיס קל"ב.
עובדה שיכולת אחרת לא היית מצליח לעשות את זה 5 חודשים, כנראה שאתה סתם חרטטן שטוב בדיבורים אבל מעשים לחוד.
עד כאן עברו חמישה חודשים של סבל יום-יומי בהם ניסיתי לפגוע בעצמי בדרכים כאלה ואחרות.
כשהגעתי לבסיס הקל"ב הגעתי למסקנה שאני ממש רוצה לצאת מהצבא אך המשכתי לשרת עם חיוך כי הבנתי שלא רע לי.
היום, אני חושב בצורה כללית על המצב ואני ממש לא רואה סיבה לעשות שלוש שנים למרות שכל הסביבה שלי אומרת "תנסה ואתה תצליח" (ניסיתי, הצלחתי והלאה... אני לא מוצא את עצמי במערכת כל-כך עצובה ודפוקה עם אנשים שבוזים מהתחת שכל בוקר לראות אותם עושה לי רע).

בשבועיים האחרונים אני ממש אבל ממש אבל ממש ממש ממש, רוצה לצאת. מ-100 אחוז מוטיבציה לשרת יש לי 200 אחוז מוטיבציה לצאת.
יש לי בעיות ברכיים, ואני ממש לא יודע אם כדאי לצאת ולטפל באזרחות או לסחוט עוד כמה חודשים בשביל טיפולים (דבר שיגרום לפזם לדפוק ולי למות מבפנים).
מה זאת אומרת לסחוט עוד כמה חודשים בשביל טיפולים?
דבר שני, לפני כשבועיים, חייל אשר הצבא קנה אותו בעזרת כדורים, נתן לי מכות ושבר לי את הפלאפון. (לא החזרתי לו).
היית צריך באותו היום ללכת למיון, לצלם את הסימנים על הגוף שלך, ואז להתלונן וגם לאיים בפנייה לתקשורת אם לא עושים כלום, אבל עכשיו אתה מתעורר אחרי שבועיים? אל תצפה שיעשו עכשיו משהו.....
המפקדים בצבא מנסים להשקיט את העניין ואני לא רואה שום מצב שהבן-אדם הזה יביא לי כסף או ייענש. רוצים לעשות אותי פראייר גמור בלי הגיון!!
3 שנים מהחיים שלך = 100000 שקל במונחי זמן אזרחות, ואתה מרגיש פראייר רק כששוברים לך טלפון מעאפן? ט-מ-ב-ל.
בנוסף לכל זה, בגלל שהייתי עם פלאפון בשמירה, אני צפוי בשבוע הקרוב לקבל מחבוש (14-20 יום) [כן המפקד בסיס שלי שרוט].
חחחחחחחחחחחחחחח נחמד.....
צריך לכבול אותם? איך לעזאזל? והאם זה נשמע לכם הגיוני כל זה?!?!? אני השבוע הכרתי בעצמי בן-אדם אחר. בן אדם שיכול להרוג מעצבים. זה מתיש !
לקבול = לתת לצבא לשפוט אנשי צבא = בדיחה. כשיש סכנה של הד תקשורתי מטפלים ברצינות בקבילות, אבל אחרת? חבל על הזמן.

ועכשיו, לעניין המרכזי: אני קבעתי שאני יוצא אך אבא שלי לא מוכן לשמוע על זה. איך אפשר לאזור אומץ ולצאת? יש כאן אנשים עם נסיון? אני ממש לא מוכן לעשות שלוש שנים מכל מני סיבות כאלו ואחרות אך המצב המשפחתי הורג אותי (ומוסיף לעצבים ולעצבות) וגם כשאומרים לי "אתה לא תמצא עבודה" אין לי באמת תשובה האם זה נכון או לא.
יש מספיק מידע בפורום על עבודות, ואם אבא שלך קובע לך אז אין מה לעשות, תהיה ילד טוב ותקשיב לאבאל'ה, וגם תבקש שהוא יקנה לך טלפון חדש..

no1zaa
יצירת קשר:

הודעהעל ידי no1zaa » 03 דצמבר 2012 23:23

אורח כתב:
no1zaa כתב:[left]מה קורה חברים?
עובדה שיכולת אחרת לא היית מצליח לעשות את זה 5 חודשים, כנראה שאתה סתם חרטטן שטוב בדיבורים אבל מעשים לחוד.

מה זאת אומרת לסחוט עוד כמה חודשים בשביל טיפולים?
היית צריך באותו היום ללכת למיון, לצלם את הסימנים על הגוף שלך, ואז להתלונן וגם לאיים בפנייה לתקשורת אם לא עושים כלום, אבל עכשיו אתה מתעורר אחרי שבועיים? אל תצפה שיעשו עכשיו משהו.....
3 שנים מהחיים שלך = 100000 שקל במונחי זמן אזרחות, ואתה מרגיש פראייר רק כששוברים לך טלפון מעאפן? ט-מ-ב-ל.
חחחחחחחחחחחחחחח נחמד.....
לקבול = לתת לצבא לשפוט אנשי צבא = בדיחה. כשיש סכנה של הד תקשורתי מטפלים ברצינות בקבילות, אבל אחרת? חבל על הזמן.

יש מספיק מידע בפורום על עבודות, ואם אבא שלך קובע לך אז אין מה לעשות, תהיה ילד טוב ותקשיב לאבאל'ה, וגם תבקש שהוא יקנה לך טלפון חדש..

אתה נשמע מאוד כועס ועצוב, אני מבין שאתה בן-אדם אומלל מאוד שטרח להקדיש כמה דק' רק בשביל לקטול אותי.
תשיג לעצמך חיים.

עוד מישהו?

עריכה: אתה צודק בקשר לשלוש שנים = 100000 שקל חחחחחחח :lol:
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 03 דצמבר 2012 23:51

לא הייתי אומר שאין לו חיים או אחרת, מר.אזרח הוא יותר כמו הקול הציני-עם-אהבה-אכזרית של המקום הזה; בלי ריפודים. אך בכל מקרה,

אין לי המידע והנסיון לדבר בנוגע לכל מה שכתבת מלבד נושא המשפחה; שהוא נושא לא קל בעליל. גם ההורים שלי לא ממש האמינו יותר מדי בתחילת הדרך עד שהייתי חייב לומר להם באופן מאוד מפורש איך אני מרגיש ואיפה זה לוקח אותי. אתה צריך להביא לתצומת לבם שאם יש לך בעיה, אתה צריך לטפל בה; וככל הנראה בשבילך האפשרות לטפל בה תוך כדי שירות אינה קיימת בכלל; זו חובה לגרום להורים להבין שיציאה מהצבא אינה בהכרח אמצעי בריחה מכיוון שעל פי מה שאתה אומר ישנם אלמנטים דורסים מלבד "אוף, אני לא אוהב לעשות דברים מלבד לשבת על התחת שלי: הבא נמצא כל דרך אפשרית כדי לתרץ לעצמי למה אני צריך לעוף מפה". לא ממש רשמת יותר מדי למה אתה מרגיש כפי שאתה מרגיש, זו זכותך, אך כדי לגרום להורים שלך להבין את מצבך תדאג לנסח לעצמך את הבעיה היטב. תנסה לכתוב את כל האירועים שחווית וכיצד הם גרמו לך להרגיש, מה עבר לך בראש; זה עוזר לתנת למחשבות נוכחות פיזית כדי להרגיש אותן. ככה תידע יותר טוב מה לומר להורים שלך לגבי הקשיים שלך. (כרגע זה נראה שאבא שלך פחות או יותר מנפנף אותך.)

ובנוסף, בנוגע לעבודה : זה עניין לא פשוט, זו תשובה של כן ולא. אי אפשר לומר שאין אפליה כנגד יוצאי צבא על בריאותי כנגד כאלו ששירתו שירות מלא, אך עם זאת יש גם אפליה כנגד כאלו שכן שירתו מכיוון שרובם צריכים לעשות מילואים. יש מגזרים מסויימים שיותר רוצים צבא מאשר אחרים, למשל אם אתה אומן אני בספק מאוד גבוה שמשהו ישים זין עם עשית צבא או לא. אלו החברות הגדולות שבדרך כלל עושות צרות, אך גם זה לא עניין מוחלט...בכל מקרה, אנשים רוצים תוצאות מאשר הוכחות. תראה למעסיק שלך שאתה יודע מה אתה עושה ואתה עושה את זה טוב מאוד ולא יהיה אכפת לו מדבר. תעשה מה מה שאתה חושב לנכון: לחיות תחת האיום המפגר שאתה אולי לא תוכל לעבוד איפשהו, עם סביבה שרוצה שירות מלא בכלל לא תרצה להיות בין האנשים שם, אינה דרך חיים בעליל. לא כל אחד תואם למקומות מסויימים וצריך להבין את זה, להכריח את עצמך לבלוע את הבעיות שלך רק יפגע במוח שלך.

לסיכום : ממליץ לכתוב היטב את המחשבות שלך על דף כדי שיהיה לך חומר יותר מתומצת בשביל ההורים שלך בנוגע למצוקות שלך. עבודות אפשר למצוא בכל מקום ויש אפליות לשתי הקבוצות. (לאזעזל, מספר פעמים ראיתי אנשי 21 שהיו מאבטחים) בהצלחה.
333

הודעהעל ידי 333 » 05 דצמבר 2012 16:45

לצאת על הקב"ן זו האופציה הכי טובה שלך, לא רפואית.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 05 דצמבר 2012 18:55

אז תן לי להבין, אתה מרגיש מת בצבא, שבוז ומרגיש נורא כל יום כל היום, נדרש ממך לעשות משימות חסרות תועלת כגון שמירה על גדר, מרביצים לך והורסים לך ציוד, לא מתחשבים בך או בבעיות הרפואיות שלך, אתה לא רואה בית, לא מקבל כסף על זה ובכללי המצב שלך בחתחתית, אבל מה הטיעון הנגדי שלך כדי להישאר בצבא? הם משלמים לך על הטיפולים!!! וואו איפה מצטרפים???

כשמישהו כותב לך טיפש הוא לא "קוטל אותך" או עושה את זה מעצבים, הוא עושה לך טובה ענקית, אם הוא היה לידך הוא היה נותן לך כאפה מצלצלת שתתעורר
אז תגיד תודה.

שים את המשפחה שלך בצד, אל תתן להם להתערב בהחלטה כל כך חשובה, לא מהסיבה שהם לא באים לטובתך אלא מהסיבה שהם לא יודעים את כל הגורמים להחלטה והדעה שלהם אוטומטית מוסטת לצד האיוולי.

תשיג חוו"ד מגורם אזרחי כדי לקדם משמעותית את תהליך קבלת הפטור. באמת שמאוד מומלץ להשיג חוות דעת.
no1zaaa

הודעהעל ידי no1zaaa » 10 דצמבר 2012 16:03

אני יכול היום לצאת במהירות, אני משרת קל"ב. אני כן רואה בית.
שמעו, אני ממש בבילבול. אני ממש לא יודע מה לעשות, לצאת או לא לצאת.
אתם צודקים, הצבא שם עליי זין ומי אני שאשאר שם? אבל בתכלס... כולם אבל ממש כוווווולם מאותתים לי שיהיה לי קשה כשאצא.
אני מנסה כל הזמן לחפש באינטרנט, האם באמת באזרחות לפרופיל 21, יש השלכות ואני רואה שכן, בקושי מצאתי טיעון של מישהו שאומר כי הוא יצא מהצבא אבל החיים שלו פרפקט.
הכוונה היא, ששמעתי הרבה בני 21-22 שאומרים כי אין להם בעיה למצוא עבודה אבל לא שמעתי סיפורים מאנשים בני גיל 30 שיצאו מהצבא ואמרו כי גם להם אין בעיות עם הנושא.

מה דעתך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 דצמבר 2012 17:19

no1zaaa כתב:אני יכול היום לצאת במהירות, אני משרת קל"ב. אני כן רואה בית.
אתם צודקים, הצבא שם עליי זין ומי אני שאשאר שם? אבל בתכלס... כולם אבל ממש כוווווולם מאותתים לי שיהיה לי קשה כשאצא.
אני מנסה כל הזמן לחפש באינטרנט, האם באמת באזרחות לפרופיל 21, יש השלכות ואני רואה שכן, בקושי מצאתי טיעון של מישהו שאומר כי הוא יצא מהצבא אבל החיים שלו פרפקט.
הכוונה היא, ששמעתי הרבה בני 21-22 שאומרים כי אין להם בעיה למצוא עבודה אבל לא שמעתי סיפורים מאנשים בני גיל 30 שיצאו מהצבא ואמרו כי גם להם אין בעיות עם הנושא.

מה דעתך?

אתה ממש דביל..... הדבר האחרון שמעניין אנשים בני 30 זה צבא.... כנס לפורום מילואימניקים תראה איזה כיף זה לעשות מילואים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 דצמבר 2012 20:12

מה דעתך?

חחחחחח איזה דביל אתה ושמעת סיפורים מבני 50-90 על צבא? לא? וואלה זה בטח אומר שהם לא מוצאים עבודה..... טאמבל.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 10 דצמבר 2012 22:36

מספיק עם האנטיגוניזם הזה, הבחור ס"כ שאל שאלה ארורה.
לדעתי הסיבה שאתה לא רואה אנשים בעשור השלישי שלהם מדברים על הנושא הזה, זה מכיוון שאין להם ממש סיבה להוכיח דבר כמו אנשים שרק יצאו מצה"ל. אפשר גם לשייך את זה להבדלי דורות. ישנן הרבה סיבות.
אך ס"כ, כל מי שכבר הגיע לעשור השלישי שלו כבר נמצא במקום שאינו זקוק לתמיכה נפשית ומודיענית בנוגע לסביבה כמו מרבית האנשים בסביבות הגילאים של 16~23; ככה שאין להם יותר מדי סיבות להגיב באף מקום. אתה יכול לבקש מאנשים שישאלו את קרובי משפחתיהם או את חבריהם שהגיעו לגיל מכובד לאחר יציאה צבאית, ותבקש שיחזרו אליך עם הניסיון שלהם.
אני מבין שאתה במקום של בלבלול עמוק כרגע, זה טוב שאתה חוקר ומנסה להגיע להחלטה מושכלת. תמשיך ככה, רק תדע בסופו של דבר שיש מקומות שהם מכורים. כמו הפורום הזה, רוב האנשים כאן שיתייחסו כבולשיט מוחלט לגבי כל נושא בנוגע לגיוס לצה"ל ול"השלכות" שבאות אם יציאה מוקדמת מצה"ל ויתמכו בדעה שרצוי לצאת. לדעתי לצאת מהצבא לא אמור לעשות הרבה מבעד לעלות כמה גבות בין אנשים פטריוטים או סקפטיים. אלו החיים שלך בסופו של דבר, לא של אחרים. תחליט ותחייה עם ההחלטה ותדע שהגעת להחלטה בשל סיבה ולא בגלל שאתה רוצה "לברוח".
Gambai.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 דצמבר 2012 23:14

Solus כתב:תמשיך ככה, רק תדע בסופו של דבר שיש מקומות שהם מכורים. כמו הפורום הזה, רוב האנשים כאן שיתייחסו כבולשיט מוחלט לגבי כל נושא בנוגע לגיוס לצה"ל ול"השלכות" שבאות אם יציאה מוקדמת מצה"ל ויתמכו בדעה שרצוי לצאת. Gambai.

הפורום הזה מכור? ואתה מה? האובייקטיבי היחיד בעולם? תעשה לי טובה.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 11 דצמבר 2012 02:03

מה דעתך?

תתעלם מהתגובות שהיו בין התגובה האחרונה שלי לזו.
אני התעלמתי מהסיבות האלה כי לקחת בחשבון רק את המצב הנפשי שלך, אבל אם אתה מגיע למצב שבו השיקול היחיד שלך להישאר זה השלכות אפשריות בעתיד אז אני אגיד לך בביטחון מלא שאתה צריך להשתחרר. אני גם אציע לך להפסיק לשתף אנשים מהמערכת הצבאית לגבי התהליך, תשאיר את זה בינך לבין הקב"ן והמפקדים במקרה הצורך (אם צריך אותם בשביל קביעת תור או משהו כזה).

הסיבה שאני אומר את זה זה שההשלכות הן מינוריות, יש השלכות כספיות כגון מענקים מופחתים, הקלות מ"ס וכו' שינתנו לך במידה מועטה יותר אם בכלל (תלוי כמה זמן שירתת), מספרים מדוייקים של כסף (שגם ככה הוא נמוך ממשוכרת אחת באזרחות) תוכל למצוא בכל מיני אתרים.

השלכות אחרות:
קרא את מי מפחד מפרופיל 21 - viewtopic.php?f=2&t=8
לאחר מכן חפש בפורום עשרות אשכולות (שעולים פה כל הזמן) בסגנון "השתחררתי לפני חצי שנה והחיים שלי לא יכולים להיראות טוב יותר" וכו'.
עבודות שבהן מפלים על בסיס רקע צבאי זה עבודות נחותות לרוב, כאלה שאין יותר מאפיינים לקבלת בן אדם למקצוע, מקומות שמכבדים את עצמם פחות יסתכלו על זה. לדוגמה אם תנסה לעבוד במקדונלס ובקורות חיים שלך ושל בן אדם נוסף כתוב את אותם דברים והוא עשה שירות 3 שנים ואתה השתחררת על פרופיל, זה לא משנה אם הסיכוי שיש לך מחלה שעלולה להפריע לעבודה במקדונלס הוא משהו כמו 0.000000001% איכשהו הם יכולים להיתפס על זה כיתרון. בכל מקרה זה לא משהו שאני מאמין יש לדאוג ממנו, הפליה על בסיס שירות צבאי היא לא חוקית, זה לא מאפיין כזה חשוב בקו"ח וכו'.
זה לא משהו ששווה להישאר בשבילו 3 שנים, בטח לא במצב כמו שלך.
עבודה לא בעיה למצוא, אם נניח אדם שסיים 3 שנות שירות צריך ללכת ל100 ראיונות עבודה כדי למצוא עבודה אז אתה תצטרך 110 (ואני ממש מגזים) ויהיה לך גם 10 מקומות עבודה לתבוע. ככה שאל תדאג מזה, באמת, אל תקח את זה כשיקול.
רישיון אל תדאג, סיכוי אפסי שיקרה משהו ואם יקרה אז 500 שקל (בשביל מבחן מטופש שכולם עוברים) וסיימת עם זה.

בהצלחה.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 11 דצמבר 2012 23:22

vishskin כתב:

מה דעתך?

תתעלם מהתגובות שהיו בין התגובה האחרונה שלי לזו.
אני התעלמתי מהסיבות האלה כי לקחת בחשבון רק את המצב הנפשי שלך, אבל אם אתה מגיע למצב שבו השיקול היחיד שלך להישאר זה השלכות אפשריות בעתיד אז אני אגיד לך בביטחון מלא שאתה צריך להשתחרר. אני גם אציע לך להפסיק לשתף אנשים מהמערכת הצבאית לגבי התהליך, תשאיר את זה בינך לבין הקב"ן והמפקדים במקרה הצורך (אם צריך אותם בשביל קביעת תור או משהו כזה).

הסיבה שאני אומר את זה זה שההשלכות הן מינוריות, יש השלכות כספיות כגון מענקים מופחתים, הקלות מ"ס וכו' שינתנו לך במידה מועטה יותר אם בכלל (תלוי כמה זמן שירתת), מספרים מדוייקים של כסף (שגם ככה הוא נמוך ממשוכרת אחת באזרחות) תוכל למצוא בכל מיני אתרים.

השלכות אחרות:
קרא את מי מפחד מפרופיל 21 - http://www.newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=8
לאחר מכן חפש בפורום עשרות אשכולות (שעולים פה כל הזמן) בסגנון "השתחררתי לפני חצי שנה והחיים שלי לא יכולים להיראות טוב יותר" וכו'.
עבודות שבהן מפלים על בסיס רקע צבאי זה עבודות נחותות לרוב, כאלה שאין יותר מאפיינים לקבלת בן אדם למקצוע, מקומות שמכבדים את עצמם פחות יסתכלו על זה. לדוגמה אם תנסה לעבוד במקדונלס ובקורות חיים שלך ושל בן אדם נוסף כתוב את אותם דברים והוא עשה שירות 3 שנים ואתה השתחררת על פרופיל, זה לא משנה אם הסיכוי שיש לך מחלה שעלולה להפריע לעבודה במקדונלס הוא משהו כמו 0.000000001% איכשהו הם יכולים להיתפס על זה כיתרון. בכל מקרה זה לא משהו שאני מאמין יש לדאוג ממנו, הפליה על בסיס שירות צבאי היא לא חוקית, זה לא מאפיין כזה חשוב בקו"ח וכו'.
זה לא משהו ששווה להישאר בשבילו 3 שנים, בטח לא במצב כמו שלך.
עבודה לא בעיה למצוא, אם נניח אדם שסיים 3 שנות שירות צריך ללכת ל100 ראיונות עבודה כדי למצוא עבודה אז אתה תצטרך 110 (ואני ממש מגזים) ויהיה לך גם 10 מקומות עבודה לתבוע. ככה שאל תדאג מזה, באמת, אל תקח את זה כשיקול.
רישיון אל תדאג, סיכוי אפסי שיקרה משהו ואם יקרה אז 500 שקל (בשביל מבחן מטופש שכולם עוברים) וסיימת עם זה.

בהצלחה.

אם אתה מתכנן לחיות פה בארץ אולי מדי פעם ירימו גבה ויסתכלו עלייך כמשהו שונה, וזה בסדר גמור וזה לא בהכרח אומר שידפקו אותך בעיניין עבודה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 12 אורחים