[מידע] לאלו שמוכים בחרדה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Solus
יצירת קשר:

[מידע] לאלו שמוכים בחרדה

הודעהעל ידי Solus » 02 דצמבר 2012 11:12

אין הרבה מה לכתוב על הנושא מכיוון שזהו חלק הנקודה; אם יש לקורא עניין בפילוסופיה ותודעה עצמית אני ממליץ על ההרצאה הזו.
בקצרה, מדובר על מהות ההבחנה ומשמעות הדברים -- מהם הכוחות הפועלים עלינו כנגדינו, האם אנו יכולים לחיות ללא שליטה? (חיצונית ופנימית, לרבות נקרא "משמעת"), האם יש עולם מבעד לרצונות סופיים או האם יש אמת אין-סופית שלא צריך לרדוף אחריה?

לי הנושא תרם בלהתייחס יותר ברצינות כלפי הסביבה שלי ולגבי עצמי, מרבית חיי ניהלתי פרסונה (זהות פומבית) כהזהות האישית שלי. בבית ספר, לא היה אכפת לי מציונים מכיוון שזה לא שיקף דבר כלפי ולא התעניינתי בדבר; אך הרגשתי שכדי להיות "חשוב" עליך להיות בעל ציונים טובים, קונפליקט כזה מדרדר אנשים נמוך ככל שהחיים מתקדמים (אני לא אומר שמצבי הנפשי בבית ספר היה קשה, אך זה בהחלט מדרדר עם השנים מכיוון שהולכים לפי הטבע של החברה כנגד הטבע האישי. היו לי בעיות עם עבודות בנאליות [חוף בר] בגלל שחששתי יותר מדי להיכשל ומה זה יאמר עלי בעיני.)

תהיו נכונים לעצמכם בכל תרתי המשמע -- אפילו מהבחינה שאתם עלולים לא רוצים לשמוע, כמו הרצון החזק "לצאת". בסופו של דבר, אי אפשר כל הזמן לצאת. צריך לעמוד כנגד דברים. Escapism הינו הרגל נוראי לכל מי שמוכה בחרדה. והכי חשוב, להימנע ממחשבה טורדנית לגבני מהי משמעות של כל דבר נאמר או נחזה.
תשקלו בעצמיכם אם אתם משקרים לעצמכם או לא, האם אתם הולכים נגד הטבע שלכם או מנסים לסנוור את המציאות עם שקרים שהדעה החרדית שלכם רקמה.

בהצלחה לכולם, חשוב לא לחשוב על הכל יותר מדי; אם הצבא לא טוב לכם, חשוב שתבדקו למה ומה מחליף את זה לפני שמחליטים. אם יש למשהו שאלות על הנושא ; האשכול פתוח.
אורח

Re: [מידע] לאלו שמוכים בחרדה

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2012 12:24

Solus כתב:אין הרבה מה לכתוב על הנושא מכיוון שזהו חלק הנקודה; אם יש לקורא עניין בפילוסופיה ותודעה עצמית אני ממליץ על ההרצאה הזו.
בקצרה, מדובר על מהות ההבחנה ומשמעות הדברים -- מהם הכוחות הפועלים עלינו כנגדינו, האם אנו יכולים לחיות ללא שליטה? (חיצונית ופנימית, לרבות נקרא "משמעת"), האם יש עולם מבעד לרצונות סופיים או האם יש אמת אין-סופית שלא צריך לרדוף אחריה?

לי הנושא תרם בלהתייחס יותר ברצינות כלפי הסביבה שלי ולגבי עצמי, מרבית חיי ניהלתי פרסונה (זהות פומבית) כהזהות האישית שלי. בבית ספר, לא היה אכפת לי מציונים מכיוון שזה לא שיקף דבר כלפי ולא התעניינתי בדבר; אך הרגשתי שכדי להיות "חשוב" עליך להיות בעל ציונים טובים, קונפליקט כזה מדרדר אנשים נמוך ככל שהחיים מתקדמים (אני לא אומר שמצבי הנפשי בבית ספר היה קשה, אך זה בהחלט מדרדר עם השנים מכיוון שהולכים לפי הטבע של החברה כנגד הטבע האישי. היו לי בעיות עם עבודות בנאליות [חוף בר] בגלל שחששתי יותר מדי להיכשל ומה זה יאמר עלי בעיני.)

תהיו נכונים לעצמכם בכל תרתי המשמע -- אפילו מהבחינה שאתם עלולים לא רוצים לשמוע, כמו הרצון החזק "לצאת". בסופו של דבר, אי אפשר כל הזמן לצאת. צריך לעמוד כנגד דברים. Escapism הינו הרגל נוראי לכל מי שמוכה בחרדה. והכי חשוב, להימנע ממחשבה טורדנית לגבני מהי משמעות של כל דבר נאמר או נחזה.
תשקלו בעצמיכם אם אתם משקרים לעצמכם או לא, האם אתם הולכים נגד הטבע שלכם או מנסים לסנוור את המציאות עם שקרים שהדעה החרדית שלכם רקמה.

בהצלחה לכולם, חשוב לא לחשוב על הכל יותר מדי; אם הצבא לא טוב לכם, חשוב שתבדקו למה ומה מחליף את זה לפני שמחליטים. אם יש למשהו שאלות על הנושא ; האשכול פתוח.

באת בשליחות מסיונרית להספים ולחפור לנו על שטויות רוחניות? מצאת את הפורום הלא נכון.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 דצמבר 2012 18:23

מדברים על שליחות, זו ממש המטרה שלך בפורום הזה לענות לכל בן אדם בצורה הכי שלילית ודוחה שיש אה? :D
מי שרואה שהנושא מדבר אליו, שיקח ללב; מי שלא, שלא. כל הפונאטה של פילוסופיה זה למצוא את המרכז של אחד; ככה שהמטרה אינה הדובר, אלא האחד.

ואגב מדברים על רוחניות, מה שאני מתפח אישית זה למעשה ניהיליזם, ככה שאין שום קשר לרוחניות ; רק מידע.
נ.ב: חשוב לי לציין שאין לי עניין להתחיל להתווכח על טיב הסיבות שלי לפרסום המידע הנ"ל. אם משהו מוצא את החומר רלוונטי לעצמו, שיהנו. אם לא מוצא, אין שום צורך לקרוא לזה חרטה רוחנית או דתית; מכיוון שזה בדיוק מה שזה לא (למעשה, זה בדיוק ההיפך.)
נערך לאחרונה על ידי Solus ב 02 דצמבר 2012 18:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2012 18:39

Solus כתב:מדברים על שליחות, זו ממש המטרה שלך בפורום הזה לענות לכל בן אדם בצורה הכי שלילית ודוחה שיש אה? :D
מי שרואה שהנושא מדבר אליו, שיקח ללב; מי שלא, שלא. כל הפונאטה של פילוסופיה זה למצוא את המרכז של אחד; ככה שהמטרה אינה הדובר, אלא האחד.

ואגב מדברים על רוחניות, מה שאני מתפח אישית זה למעשה ניהיליזם, ככה שאין שום קשר לרוחניות ; רק מידע.

http://www.urbandictionary.com/define.p ... tellectual
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 דצמבר 2012 18:41

אורח כתב:
Solus כתב:מדברים על שליחות, זו ממש המטרה שלך בפורום הזה לענות לכל בן אדם בצורה הכי שלילית ודוחה שיש אה? :D

http://www.urbandictionary.com/define.p ... tellectual

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=troll

=)
שתהיה בריא. אני מפסיק להאכיל אותך עכשיו.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 02 דצמבר 2012 18:49

אוקי אני מבין את הנקודה שאתה מעלה
אדם שנכנס למסגרת לימודית או צבאית ועקב כך נגרמת לו חרדה עלול למצוא את אפשרות הבריחה (לדוגמת שחרור מהצבא) כאפשרות אידאלית. זה נכון, אתה גם טוען שבמידה והוא בוחר באפשרות הזאת זה בגלל שהחרדות שלו מובילות אותו לשם מבלי לחשוב על עוד גורמים במשוואה - נניח.
אדם חרדתי לרוב יהיה כך כחלק מאישיותו, לכן חרדות ממסגרת שבה הוא נמצא הם לא בהכרח מהמסגרת עצמה אלא מהשתקפות האישיות שלו. לאדם חרדתי יהיה מאוד קשה לשרוד במסגרת מאוד קיצונית כמו הצבא, לכן זה לא מסגרת שבה צריך לעבור את הטיפול בחרדות, טיפול שכזה צריך להיעשות באזרחות - במהלך שנות התיכון כמובן עדיף.
אתה לא יכול לטפל בחרדות במקום שיוצר אותן ומקצין אותן, מסגרת שאוטמת את הפרט, מפעילה פסיכולוגיה ושיווק כנגד מוחות כל אזרחי המדינה ומחליטה בשבילך הכל.

לכן, בריחה כחלק מטיפול הוא אומנם לא צעד נכון ככלל, הוא כן נכון כאשר מדובר בצה"ל. אני אמליץ לכל חייל שסובל מחרדות והפרעות נפשיות נוספות לא לתת שום צאנס לטיפול נפשי במסגרת המערכת הצבאית, אך ורק גורמים אזרחיים ובסביבה רגילה ולא לוחצת.

- מיסיונריות לא קשור למה שהוא כתב וקשה לי להבין מה גרם לך למצוא את הקשר.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 דצמבר 2012 19:08

vishskin כתב:אוקי אני מבין את הנקודה שאתה מעלה
....

אכן, האישיות שהאדם טיפח עד שהגיע לצבא עלולה להביא אותו למצב של חוסר התמודדות מוחלטת, לומרות שהיא קאונטר-פרודקטיבית בפועל. (אני ארחיב בהמשך)

למעשה, זה מתפלג לשניים (פחות או יותר כפי שציינת) - מצד אחד, האדם "בורח" מן המערכת מכיוון שאותו בן אדם לא מוכן להתמודד עם הבעיות שלו ובגלל זה החרדות מתפתחות כמערכת הגנה של האגו.
מצד שני, זה נכון לחלוטין שלאותו בן אדם אין הכלים להתמודד עם המצב הנתון שהביא אותו למצב כל כך אבסורדי, מכיוון שהאדם חרדתי. ככה שזה לא הוגן להאשים אותו ולהכריח אותו להידבק במקום שהוא לא מצליח להיכנס.

ככה, לא משנה מה -- התשובה תהיה זהה. הבן אדם לא יכול להתמודד עם המצב לא משנה מה. ולדחוק אנשים להישאר כדי "להילחם בחרדות" כמן שיטה לשלול חרדות, אינה נכונה מכיוון שהיא לעולם לא תתקבל באותו רגע מכיוון שהאדם מאוד רגשני ולא הגיוני. רק לאחר זמן הפוגה מחוץ למערכת אפשר להתחיל להסתכל על דברים בעין אחרת.

ככה, שאפשר לומר שלצבא כן יש שימוש טוב -- המערכת דואגת לשלוף את הבן אדם מן הקונכיה שלו, ולהציב אותו מחוץ לאזור הנוחות שלו -- כל כך מחוץ לה, שטיב המציאות של חיינו מובנת היטב. החיים שוררים בכאוס, שום דבר לא כל כך יציב; והנוחות שמקודם הייתה לנו הייתה רק שקר אחד גדול כדי להגן על עצמינו. (זה נראה הכי ברור עם אנשים שלא יוצאים מהבית ומשחקים כל היום על המחשב. שזה אגב אמצעי בריחה מקובל כמעת כמו לצאת עם חברים כיום.)

אני רוצה לשים דגש על זה לכל מי שתורך לקרוא את הדיון הזה -- אם אתם יוצאים מצה"ל, תדאגו שאתם לא עושים זאת רק כדי לשכוח שראיתם איך החיים יכולים ללכת לעזאזל ולחזור לחיי בריחה מן המציאות שקדמו לצבא; תבטיחו לעצמכם ותדאגו לקיים את ההבטחה להשיג כלי חיים כיצד להתמודד עם מצבי לחץ וברבורים שחורים. והכי חשוב : איך להתפתח להיות עצמאיים, אחת הבעיות הקשות של אדם מוכה חרדה. (אנשים בעלי חרדה שונאים שינויים, סדר יום מסודר ומוגן מאוד חשוב; אך חשוב ללמוד איך לאזן את זה עם היכולת להתאמה מהירה למצב חדש: כמו, ללכת לאיבוד בין אוטובוסים או רכבות, למצוא תוך מספר ימים עבודה, וכו')

בגלל זה ^ אני חושב לכל מי שאין את התשובה : "מה אני אעשה לאחר שאני אצא מהצבא" (שהיא לחלוטין לא תירוץ!), שיחשוב על להשיג פרופיל 24 במקום 21. (מדברים על כך עם הפסיכיאטר)
21 זהו פרופיל זמני של 6 חודשים או יותר בבית. הפזם דופק (לא בטוח מה קורה בנגוע להטבות) בזמן הפרופיל הזה אך הדרגות מוקפאות (Boo bloody hoo), ככה שיש את כל הזמן בעולם לחשוב היטב, בסביבה מוגנת ורגועה, מה אחד יכול לעשות עם חייו. (אפשר לקחת קורסים, להתחיל לעבוד..) אם אתם עושים את הצבא או לא, בסופו של דבר צריך לצאת אל העולם.
בסוף הפרופיל, שואלים אם אותו בן אדם רוצה לחזור לשירות או לא. זה עד כדי כך פשוט.

פי, זה היה ארוך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2012 19:22

vishskin כתב:- מיסיונריות לא קשור למה שהוא כתב וקשה לי להבין מה גרם לך למצוא את הקשר.

צל"ש על הסבלנות שבמענה לעב"ם.

אתה לא מבין את הקשר? על מה אתה חושב כשאתה שומע את השם קרישנמורטי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2012 19:26

לכותב האשכול:

אתה באמת חושב שזה נושא הפורום? פילוסופיה, דת, רוחניות?

אתה באמת חושב שמותר לך לתת עצות להשאר בצבא בפורום שמטרתו לעזור לצאת מהצבא ולא לשפוט?

אתה באמת חושב שקהל היעד שלך זה אנשים בגילאי 16-21?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 02 דצמבר 2012 22:44

אורח כתב:לכותב האשכול:
אתה באמת חושב שמותר לך לתת עצות להשאר בצבא בפורום שמטרתו לעזור לצאת מהצבא ולא לשפוט?

אני אכבד רק את השורה הזו, כי השאר לא קשורות בעליל. אני לא מנסה לפנות לכולם, אני לא מוכר דבר, אני לא מנסה לשטוף לאף אחד את המוח : אני רק מציע מידע, בחינם. That is all.

בכל מקרה, יש לך נקודה שם. בכך שהצאתי פרופיל 24 (פרופיל זמני) אני למעשה חורג ממה שאנשים באים לכאן לחפש; עצות לגבי המצב האישי שלהם וכיצד לצאת מהצבא. אך אני רק מציע מידע, לא אמרתי לאף אחד להישאר בצבא; רק שאנשים יבינו מה לכל הרוחות הם עושים לפני שהם הופכים שולחנות ומרביצים למפקדים שלהם בגלל שהם "מרגישים לכודים" ואז ימצאו את עצמם תקועים בבית עם ההורים בלי לעשות דבר עם עצמם. אנשים עם חרדות חברתיות צריכים להכיר את עצמם יותר טוב מאחרים, מכיוון שהדרישה לשליטה היא הרבה יותר גבוהה, ולבסוף הרצון הגבוה לשליטה מביא לבעיות גדולות אחרות (ניתוק האישיות מהסביבה ובניית דמות-ציבורית, ללכת על פי ציפיות החברה כנגד דרישות היחיד...) : לדעתי, רק על ידי כך שמוותרים על האובססיה של שליטה אפשר להתקדם; מה למעשה אתה נלחם כנגד? למה המערכת הזו כל כך נוראית עבורך? האם היא בכלל נוראית כפי שגרמת לעצמך לחשוב שהיא? האם למעשה הכל מדובר על אשליה שאישיות החרדתית יוצרת?

אני חושב שהצבא לרוב האנשים זה בזבוז זמן מוחלט, ואם הם -סגורים על עצמם או על העתיד שלהם- אז זו בחירה שהם יוכלו לעשות בהצלחה....אך לטפח אישיות ברחנית, זה לא נראה לי כמו הדבר הטוב ביותר. 21 או 24, העיקר שאנשים בעלי חרדה ישכילו להילחם בחרדה שלהם באם זה בצבא או מחוץ לה, מה שאדם חושב שזה הכי טוב בשבילו. רק שאנשים יהיו מודעים לבחירות שלהם!
כל האשכול הזה הוא ס"כ אמפטי, אני עברתי תהליך שגרם לי לחקור את הנושא ולדבר עם אנשים הרבה זמן על הנושאים הללו...התנסתי במספר פילוסופיות אך תמיד חזרתי לאחת הזו - Deterministic Nihilism, ככה אני קורא לזה. השם לא הכרחי בעליל וקיים רק לעלו שהם אובססיביים עם הגדרות בזמן הזה (בעיית שליטה, להגדיר כל דבר.)

אני מקווה שהצלחתי להעביר לך את טיב האשכול הזה, אני ס"כ רוצה למסור את הנסיון שלי לאנשים שזה רלוונטי אליהם; וזו בהחלט הסביבה לכך במיוחד בגלל מה שאנשים עוברים בזמן הספציפי הזה של חייהם.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 03 דצמבר 2012 09:17

Solus כתב:
....

הבן אדם לא יכול להתמודד עם המצב לא משנה מה.

זה בדיוק מה שלא נכון, אחדים יכולים להתמודד עם בעיות נפשיות לבדם, זה יכולת שמאוד קשה לרכוש. מהפרספקטיבה שלך אתה סבלת מחרדות בצבא והצלחת לטפל בעצמך מה שגרם לך להחליט ששחרור זה לא הפתרון כי הנה פתרת את הבעיות.
הדבר השכיח הוא שאנשים בעלי חרדות יבלעו בתוך המערכת ומצבם יוחמר. כפי שאמרתי, צה"ל זה סיר לחץ, מערכת מקולקלת שאיבדה את הדרך, מסגרת בלתי אפשרית לחיים נורמלים גם עבור הבריאים.
רוב האנשים הלוקים בחרדות לא יכולים להיות מטופלים במסגרת הצבאית, נקודה. אתה הצלחת? אני מפרגן, חרדות זה מכה קשה, אבל אל תהפוך את עצמך להיות דוגמה להזדמנות שנייה לצה"ל. כי אם אדם חרדתי כמו חבר ששירת איתי או כמו העתודאי קמ"א כאן ששולח את אותן הודעות מצוקה בלי הפסקה באשכול שלו, ישארו בצבא עם מצב מתדרדר לא ישאר מהם כלום, הם יעלמו.
ואני אצהיר עבור מי ששירת איתי שסבל מחרדות ברמה מאוד גבוהה, אם הוא היה נשאר בצבא (קיבל 21) הוא היה מת - מתאבד, הוא יודע את זה ואני יודע את זה והמשפחה שלו יודעים את זה והצבא יודע את זה.

"קאונטר-פרודקטיבית"
הכוונה היא שאדם מתגונן על ידי עשיית פעולות לשיפור המצב הנוכחי שלו? אם כן אז זה טוב מאוד, חשוב שאדם ישאף לפתירת בעיותיו.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 03 דצמבר 2012 09:54

vishskin כתב:
Solus כתב:
....

הבן אדם לא יכול להתמודד עם המצב לא משנה מה.

אתה הצלחת? אני מפרגן,
[...]
"קאונטר-פרודקטיבית"
הכוונה היא שאדם מתגונן על ידי עשיית פעולות לשיפור המצב הנוכחי שלו? אם כן אז זה טוב מאוד, חשוב שאדם ישאף לפתירת בעיותיו.

התכוונתי לכך שבאותו רגע רגשי, הבן אדם לא מסוגל לחשוב לא משנה מה. לא משנה מה תעשה, הבן אדם בכל מצב לא יעשה דבר~ לי הציאו 24 וזה היה נשמע בסדר כי זה כמו 21 רק דוחים את זה כדי לחשוב טיפה.
שוב, אני לא מנסה לומר לאנשים לשאר בצבא... זו לחלוטין לא הנקודה, אני רק מעודד אנשים לשים לב למה הם לכל הרוחות עושים והכי חשוב למה; שישימו לב מה מפיל אותם, אילו סביבות הורגות אותם ומה הם צריכים לעשות בחיים כדי לא להגיע לשם יותר לעולם. לחלק מן האנשים, להיכנס אל תוך הבעיה עוזר (אל הצבא, הפעם). זה טיפול קיים שאני לגמרי לא זוכר את שמו. משהו קוגנטיבי. בכל מקרה, זה ממש כמו להציב מחט בפני אדם שחרד ממחטים, לאט לאט אתה מקדם את המחט ואף גורם לבן אדם לאחוז בו; טיפול שמכריח את האחד להתמודד עם החרדה שלו. כמובן שהצבא עושה את זה בבעת אחת! הצבא תוקע לאחד את המחט בפנים מיידית לא יעשה דבר מלבד כיבוי-עצמי, בשביל זה משתמשים בקוטב האבסורדי שנקרא הצבא בשביל פרסקטיבה, חומר למחשבה. ומשם אפשר לדעת מה נדרש לעשות כדי לרכוש את הכלים הנכונים שיעזרו לאחד להמתומדד עם הסביבות שאותו בן אדם כן רוצה להיות בהן. יש למשל אנשים עם עבודות מסויימות שדורשות מהבן אדם שיהיה בצבא באופן כמעת מוחלט, יש אנשים כאלו שצריכים לדעת כיצד דינמיקה-חברתית עובדת, או פיתוח של אינלגנציה-ריגשית (כעקרון, החוסר מודעות לגבי הרגשות של אחרים), אלו סוג הדברים שצריך לשקול.

___
"קאונטר-פרודקטיבית" הכוונה היא שאדם מתגונן על ידי עשיית פעולות לשיפור המצב הנוכחי שלו? אם כן אז זה טוב מאוד, חשוב שאדם ישאף לפתירת בעיותיו.

לא, האדם מתגונן כדי להגן על האגו -- על המציאות הקודמת בפני הכוח העוין שנקרא 'צבא' או 'מציאות'. מציאות אומנם טיפה קשה, אכן, אך לדעתי אחד יכול לדעת את כל זה רק כאשר כל העניין נסגר ונחתם. למוח האנושי לוקח זמן לעכל את הדברים הללו. ככה שאי אפשר ממש "להתגונן על ידי עשיית פעולות לשיפור המצב הנוכחי", הגנה משמע להישאר במקום, להישאר עם אותם ערכים.

אך השורה התחתונה? כן, בני אדם צריכים לשאוף לפתור את הבעיות שלהם; אך רק במתכונת הנכונה --- לתנת לאחרים (ולתנת לדעות של אחרים להחליף את הדעות של הבן-אדם) לשפוט מה זה טוב או רע יכול להיות הרסני לחלוטין, במיוחד בין ילדים. כאשר החברה נכנסת לאחד אל תוך המוח, הסטנדרים של הגוף הארטילאי הזה שואף להישתלב ככל האפשר תחת מגבלות האגו, מה שיכול להשמיד אחד לחלוטין מסיבות שמי שחווה את זה יבין, אך כעקרון מדובר כן על מרמה-עצמית. לאנשים בעלי בעיות חרדה, לדעתי, צריכים רק לתקן את הקושי שלהם עם גופים, זמנים, ארועים חדשים שתמגשם בפניהם לפתע.
לא מדובר כאן על היכולת של אחד להתאים את עצמו לאחרים, ממש לא, מדובר כאן על היכולת של אחד לא להידבק רגשית לכל הסטנדרים שנזרקים אל אחד (כמו הצורך לתצומת לב, לחשיבות); לבן אדם חרדתי אלו בעיות שיכולות ליצור מצבים משתקים כמו "מה הם יחשבו?" "מה עשיתי? מה זה אומר?" "אם אני לא אצליח ואכשל, האם זה אומר שאני לא שווה דבר? האם אני בכלל צריך לנסות?" וכו', וכו' ... להידבק רגשית לדעות של אחרים זה לא דבר בריא בעליל.

אני ממש מקווה שכל זה מגיע לאנשים שזה מכוון אליהם, אל תלמדו בדרך קשה כמוני~ <_< אך יכול להיות שזו הדרך היחידה.
Cest la vie.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 דצמבר 2012 10:17

אני אגיד את זה בבירור הפעם, מה שפרסמת פה, לא נועד לפרסום בפורום הזה. מקסימום, יכולת לפרסם את האשכול הזה בפורום השני, שנועד בדיוק לדיונים עקרים כאלה, פה המידע הוא ענייני בלבד - הפורום של רשת הליווי. אתה מסוגל להבין את זה?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים