עזרה בראיון עבודה אחריי פטור רפואי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

voltrex
יצירת קשר:

עזרה בראיון עבודה אחריי פטור רפואי

הודעהעל ידי voltrex » 01 דצמבר 2012 01:59

שלום

אני הייתי לוחם - עברתי הכשרה לרובאי 07 - אבל אחריי זה התחילו אצלי בעיות נפשיות ויצאתי מהצבא על נפשי.

עכשיו אני לא יודע איך ללכת לראיון ולומר להם שלא עשיתי צבא.
מבחינה פיזית אני בסדר - אני יכול כמובן לשקר אבל איך ואת מי זה יעניין מה אני יגיד
כי ברוב המודעות כתוב לאחר שירות צבאי מלא.

אז מה אני יגיד ואיך לדעת אם העבודה יש דרישה לשירות מלא או סתם לא?

בתודה דניאל.
אורח

Re: עזרה בראיון עבודה אחריי פטור רפואי

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2012 11:41

voltrex כתב:שלום

אני הייתי לוחם - עברתי הכשרה לרובאי 07 - אבל אחריי זה התחילו אצלי בעיות נפשיות ויצאתי מהצבא על נפשי.

עכשיו אני לא יודע איך ללכת לראיון ולומר להם שלא עשיתי צבא.
מבחינה פיזית אני בסדר - אני יכול כמובן לשקר אבל איך ואת מי זה יעניין מה אני יגיד
כי ברוב המודעות כתוב לאחר שירות צבאי מלא.

אז מה אני יגיד ואיך לדעת אם העבודה יש דרישה לשירות מלא או סתם לא?

בתודה דניאל.

עשית שירות לאומי?

אם שואלים אותך, ואסור להם לשאול על פי חוק (רק בעבודות מסוימות מותר), תגיד שזה מטעמי בריאות, ואל תוסיף שום דבר על הנפשי. אתה לא חייב ואסור להם גם לדעת.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 01 דצמבר 2012 12:27

לפי חוק, אסור להפלות על בסיס שירות צבאי.
אין להם דרך לדרוש שירות צבאי מלא חוקי. יש ששואלים, אבל זה בניגוד לחוק. חשוב שתדע את זה.

אין להם גישה למסמכים ואין דרך לבדוק, אתה תמיד יכול להגיד שקיבלת פטור מסיבה אחרת.
voltrex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי voltrex » 01 דצמבר 2012 13:52

תודה על התגובות

רק עכשיו יצאתי אני בן 19.
שירות לאומי אני לא ממש רוצה לעשות מהרבה סיבות . אבל אני לא לגמרי נגד.

אבל כשמגיע מישהו ללא בגרות
בן 19
ללא צבא

אני לא יודע מה להגיד לו כי המעסיק ישאל גם אם הוא שונא צבא כי זה מוזר.

האם הם מקבלים את זה או לא?

אבל למשל כתוב יש דרישה לשירות מלא
אז זה סתם לאנשים שסיימו צבא ז"א למעל 21? או הם באמת דורשים תעודת שיחרור של 3 שנים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2012 14:07

voltrex כתב:תודה על התגובות

רק עכשיו יצאתי אני בן 19.
שירות לאומי אני לא ממש רוצה לעשות מהרבה סיבות . אבל אני לא לגמרי נגד.

אבל כשמגיע מישהו ללא בגרות
בן 19
ללא צבא

אני לא יודע מה להגיד לו כי המעסיק ישאל גם אם הוא שונא צבא כי זה מוזר.

האם הם מקבלים את זה או לא?

אבל למשל כתוב יש דרישה לשירות מלא
אז זה סתם לאנשים שסיימו צבא ז"א למעל 21? או הם באמת דורשים תעודת שיחרור של 3 שנים?

כן, לצערי הרב יש מקומות שדורשים שירות צבאי מלא, ולא מדובר רק בעבודות בטחון או משרות ציבוריות. זו אפלייה שאסור להם לעשות, אבל היא קיימת. בכל מקרה אם אתה מתעקש לעבוד במקום כזה, שנת שירות לאומי אחת תטפל בכל השאלות המעצבנות. אתה לא חייב, אתה תמצא עבודה גם בלי שירות לאומי (אני שלחתי קו"ח וחזרו אליי מהרבה מקומות).

אתה יודע באיזה עבודות אתה רוצה לעבוד? אכפת לך אם יהיה מדובר בעבודות קשות מבחינה פיזית, מפעלים, מלצרות וכו'?

בעקרון עבודה מעודפת אתה יכול לעשות, שם לא חייבים שירות צבאי מלא, ורוב העבודות לא מחייבות השכלה, אפילו לא בגרות.

אני כן ממליץ לך להשלים בגרויות, למקרה שתרצה בעתיד עבודה מקצועית.
voltrex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי voltrex » 01 דצמבר 2012 14:19

אוקיי תודה.

יש לי בגרות רק שאני לא לקחתי תעודות ואין לי שום ניסיון או ידע.
וגם לא אכפת לי עבודות קשות כי אין לי בכללי בעיות .

אז שנת ישרות לאומי נותנת לי את האפשרות לעבוד בעבות ממשלתיות או ביטחוניות כאילו עשיתי שירות צבאי מלא?
פשוט תמיד חשבתי שזה סתם לאנשים בעליי מוטיבציה לעזור.

אז כנראה שיש מצב שאני יעשה שנת שירות .

בכל אופן תודה לך .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2012 14:28

voltrex כתב:אוקיי תודה.

יש לי בגרות רק שאני לא לקחתי תעודות ואין לי שום ניסיון או ידע.
וגם לא אכפת לי עבודות קשות כי אין לי בכללי בעיות .

אז שנת ישרות לאומי נותנת לי את האפשרות לעבוד בעבות ממשלתיות או ביטחוניות כאילו עשיתי שירות צבאי מלא?
פשוט תמיד חשבתי שזה סתם לאנשים בעליי מוטיבציה לעזור.

אז כנראה שיש מצב שאני יעשה שנת שירות .

בכל אופן תודה לך .

אחריי שנת שירות אתה מקבל חלק מהזכויות שמקבל חייל - מענק מסוים, פקדון מסוים ועוד כמה דברים שכדאי לבדוק באתרים של העמותות. אם אתה עושה שנתיים, אתה מקבל את אותן הזכויות של חייל משוחרר - מבחינת משכנתא, אבטלה וכו' וכן גם מבחינת משרות ציבוריות - למשל אם תבחר להיות מורה או עובד סוציאלי, שנות השירות הלאומי ייחשבו לך כשנות וותק. מה שכן - היות ולא היית חייל - זה מקשה עלייך (בהתאם לסעיף שקיבלת) לעבוד בעבודות בטחוניות במערכת הבטחון. יכול להיות שאם תתעקש מספיק כן תוכל לעבוד בעבודות אבטחה ושמירה בחברות פרטיות, ואולי גם במערכת הבטחון (אם הסעיף שלך לא יותר מדי קשה ואם תוכל להביא חוות דעת עדכנית מפסיכיאטר ואם אתה אומר שהוסמכת לרובאי מסוים... הייתה לך בעייה עם רשיון הנהיגה למשל?)

אם יש לך בגרות אז למה כתבת קודם לכן שאין לך תעודה? בכל מקרה זה לא בעייה, אתה אמור לקבל את התעודה בדואר ואם לא תגש לבית הספר שלך והם ייתנו לך גליון ציונים ויבררו מה קורה איתה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 01 דצמבר 2012 15:59

לפי החוק, אסור להפלות לפי שירות צבאי, למעט אם זו דרישה רלוונטית לעבודה (כמו באבטחה, או למשל בשב"כ או במוסד) - וזה כולל עבודות ממשלתיות. בפועל, יש כאלה שמפלים, ואז ה"מדיניות" שהמציאו לעצמם תלויה בשרירותיות שלהם. יש, למשל, כאלה שיתעקשו להעסיק רק כאלה שסיימו שירות צבאי מלא; יש כאלה שמבחינתם גם שירות חלקי זה בסדר; יש כאלה ששירות לאומי הוא בסדר מבחינתם; יש כאלה שיפלו רק ערבים (בלתי חוקי בעליל); ויש גם כאלה שיפלו לרעה דווקא את המשרתים במילואים, וגם זה אסור במפורש.

לפי חוק, אסור לשאול אותך מה הפרופיל או הסעיפים שלך, למעט בשב"כ ובמוסד.

לכן, ממילא אי אפשר לענות לשאלתך האם שירות לאומי יעזור לך להתקבל לעבודות מסוימות שאליהן אתה אמור להתקבל גם כך (אם אתה מתאים, כמובן). מה שיעזור לך יותר מכל הוא ניסיון, ובלי ניסיון (ולרוב גם השכלה אקדמית) לא סביר שתתקבל לעבודות ממשלתיות.

תעודת בגרות תוכל לקבל מבית הספר. בשלב מוקדם (ספטמבר שאחרי י"ב) היית אמור לקבל גיליון ציונים של כל בחינות הבגרות בהן נבחנת. אם לא קיבלת - פנה לבית הספר, ותוכל לקבל אותו מיד. לגבי תעודת בגרות, לוקח יותר זמן לקבל אותה (אבל אם עברה כבר שנה, אין סיבה שלא תקבל), אך גיליון ציונים תקף לכל דבר ועניין כמו תעודת בגרות. פשוט פנה לבית הספר ישירות וקבל את המסמכים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 36 אורחים