מיואש לפני עריקות...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Zazay3
יצירת קשר:

מיואש לפני עריקות...

הודעהעל ידי Zazay3 » 07 אוקטובר 2012 18:16

שלום, אני משרת בגדוד חי״ר במפקדה תכף שנה. כבר חודשיים אחרי שהגעתי לגדוד, היה לי קשה נורא להסתגל וביקשתי קב״ן במטרה לעבור ליומיות. הייתי מטופל אצל קב״ן חצי שנה. שהדבר היחידי שקיבלתי הוא קה״ס 42 שמעביר אותי לחטיבה של הגדוד (חמשושים.) כמובן שהיו לי שיחות מג״ד, שיחות מ״פ, ניסיתי להשתמש בקשרים, שום דבר לא עזר. כרגע אני בכלל בראש של לצאת מהצבא. כרגע אני מתלבט אם להיות נפקד לאיזה חודש ככה. כדי שיראו שבאמת יש לי בעיה. כי כל דבר אחר פשוט לא הצליח...בנוסף ביקשתי מהקב״ן גם פסיכיאטר על מנת להתחיל בתהליך יציאה. (אמרתי לקב״ן שאני רוצה לצאת) הקב״ן אמר שהוא חושב שאני לא זקוק לטיפול פסיכאטרי ושאני יכול להמשיך לשרת וזאת אע״פ שהייתי מטופל אצל פסיכיאטר ופסיכולוג גם באזרחות עקב אירוע טראומתי שעברתי. כרגע אני פשוט לא מצליח לראות איזו עוד דרך יש לי חוץ מנפקדות...ואני באמת מנסה להמנע מזה. אבל כל כך רע לי ואני כל כך מיואש...אשמח להמלצות מה לעשות במצבי על מנת לצאת כמה שיותר מהר
שריונר

Re: מיואש לפני עריקות...

הודעהעל ידי שריונר » 07 אוקטובר 2012 19:52

Zazay3 כתב:שלום, אני משרת בגדוד חי״ר במפקדה תכף שנה. כבר חודשיים אחרי שהגעתי לגדוד, היה לי קשה נורא להסתגל וביקשתי קב״ן במטרה לעבור ליומיות. הייתי מטופל אצל קב״ן חצי שנה. שהדבר היחידי שקיבלתי הוא קה״ס 42 שמעביר אותי לחטיבה של הגדוד (חמשושים.) כמובן שהיו לי שיחות מג״ד, שיחות מ״פ, ניסיתי להשתמש בקשרים, שום דבר לא עזר. כרגע אני בכלל בראש של לצאת מהצבא. כרגע אני מתלבט אם להיות נפקד לאיזה חודש ככה. כדי שיראו שבאמת יש לי בעיה. כי כל דבר אחר פשוט לא הצליח...בנוסף ביקשתי מהקב״ן גם פסיכיאטר על מנת להתחיל בתהליך יציאה. (אמרתי לקב״ן שאני רוצה לצאת) הקב״ן אמר שהוא חושב שאני לא זקוק לטיפול פסיכאטרי ושאני יכול להמשיך לשרת וזאת אע״פ שהייתי מטופל אצל פסיכיאטר ופסיכולוג גם באזרחות עקב אירוע טראומתי שעברתי. כרגע אני פשוט לא מצליח לראות איזו עוד דרך יש לי חוץ מנפקדות...ואני באמת מנסה להמנע מזה. אבל כל כך רע לי ואני כל כך מיואש...אשמח להמלצות מה לעשות במצבי על מנת לצאת כמה שיותר מהר

נפקדות היא סוג של חרב פיפיות, וככזו היא לא תמיד עוזרת. אתה יכול לבצע נפקדות "לייט" של עד 24 שעות וללכת לבריאות הנפש תל השומר ואולי יתמזל מזלך.
בסך הכל אם אתה רוצה לצאת אתה צריך להתנהג בצורה מסוימת אצל הקב"ן. אתה יכול לרפרף כאן בפורום ולהבין איך להתנהג אצל הקב"ן, אמרת שטופלת באזרחות עקב אירוע טראומתי? מעולה, אתה יכול לשחק על הדבר הזה. בקיצור, תבחר סעיף שאתה רוצה להשתחרר עליו, במידה ותרשים את הקב"ן תקבל הפנייה לפסיכיאטר וכן הלאה.
בשורה התחתונה אם אתה מרגיש שמיצית הכל ואתה לא יכול יותר, אתה יכול לדפוק נפקדות. אבל מה? אבל אחד לא יכול להבטיח לך כלום, זה על אחריותך בלבד אז אל תצפה לקבל משהו.
Zazay3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zazay3 » 07 אוקטובר 2012 21:30

כמובן שהתנהגתי ע״פ החוקים של ״טרגט 21״, ובעצם זה בא לי כל כך טבעי כי אני באמת בדיכאון, אני ממש לא צריך לשחק...אבל זה פשוט נראה שעד שלא תעשה צעד קיצוני כמו עריקות, או לפגוע בעצמך, ימשיכו למרוח אותך ולהאמין שאפילו שאתה מדוכא אתה יכול לשרוד. ואני פשוט לא יכול יותר...ומצד שני אני לא רוצה ללכת לכלא אחרי העריקות, אני בטוח ששם אני אשבר סופית. אז כרגע אני נמצא בסוג של מלכוד...ולא בטוח מה הצעד הבא והבטוח
zanzuri123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zanzuri123 » 07 אוקטובר 2012 21:52

ואלה כואב לי לראות את מה שאתה רושם כי אני הייתי בדיוק במצב שלך אחיי אותו דבר משכו אותי והיתי בדכאונות חבל על הזמן וכל זה בלי נפקדות או עריקות כי ידעתי שבריתוק או בכלא אני פשוט השתגע סופיתת אחי אני מאחל לך בהצלחה וכמו שההוא אמר תקצין את המצב שלך ואל תחכה תלך לתל השומר לברה"ן ואל תוותר עד שתראה קבן אחי אני לא הייתי שם אבל מאנשים פה בפורום שמעתי שבסוף מקבלים אותך אם אתה מתעקש .. מאחל לך רק הצלחה אחי
Enhex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Enhex » 09 אוקטובר 2012 20:37

גם אני הייתי במצב כמו שלך.
לבסוף הייתי נפקד שבוע. במהלך השבוע הזה הלכתי לפסיכולוג שהייתי נפגש איתו, הייתי במצב גרוע והוא המליץ לי לראות פסיכיאטר.
עוד באותו יום נקבע לי תור לפסיכיאטר, ולאחר ראיון איתי ועם ההורים שלי, הוא כתב מכתב בו הוא מציין שאני לא כשיר לשירות.

אחרי הנפקדות נשפטתי אצל קצין שהתחשב במצב שלי למזלי, ונתן לי רק 10 יום על תנאי.
שיבצו אותי מחדש בעוד תפקיד (החמישי), ואז היה את החופש של החגים.
מחר יש לי תור עם קב"ן, ונראה מה היה.
Zazay3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zazay3 » 09 אוקטובר 2012 21:33

לא הבנתי- בזמן שהיית נפקד נפגשת עם פסיכולוג ועם פסיכיאטר אזרחיים שפשוט כתבו לך חוות דעת?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים