צריכה עזרה בנוגע לפטור מהצבא..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Belle
יצירת קשר:

צריכה עזרה בנוגע לפטור מהצבא..

הודעהעל ידי Belle » 05 אוקטובר 2012 12:04

אני רוצה להגיד שנורא שמחתי למצוא את הפורום הזה :)
אני כבר כל כך הרבה זמן רוצה לקבל פטור ואני לא יודעת מה לעשות עם זה..
הסיפור שלי הוא פחות או יותר שבריאותית אני נורא חלשה, אבל לא חלשה מספיק כנראה בשביל פטור.
הייתי אמורה להתגייס ב15.7 והתכנונים שלי היו לעשות יג' ולא היו מוכנים לדחות לי את הגיוס.
אחרי עינויים וסבל הצלחתי לדחות בעזרת אמא שלי עד לסיום הלימודים ל-3.3,
אחרי כל היחס המגעיל שקיבלתי מהצבא (הלכתי ליום הזה של המתגייסים עם ההופעות ואחת החיילות שם צעקה עליי וברחתי משם בוכה !) ואחרי שכל החברות והחברים כבר התגייסו הבנתי בוודאות
שימות העולם אני לא רוצה להתגייס ! גם כי לא מגיע להם וגם כי אני יודעת שבטירונות אני לא אשרוד, לא רק פיזית גם נפשית..
קראתי פה הרבה ואני לא רוצה לצאת על נפשי עם קב"ן והכל.. אני לא חושבת שאני אצליח לשקר וכל מה שכתבתם..
מה אני יכולה לעשות כדי להשיג פטור ? אני ממש רוצה לעשות שירות לאומי והצבא פשוט הורס לי את החיים !
קראתי באיזה אתר שאם נלחמים ועומדים על זה בסופו של דבר מקבלים את הפטור, השאלה פשוט כמה זמן ימשכו אותך...
מה לעשות ? תודה מראש על העזרה \:
zanzuri123
יצירת קשר:

Re: צריכה עזרה בנוגע לפטור מהצבא..

הודעהעל ידי zanzuri123 » 05 אוקטובר 2012 13:33

את יכולה להצהיר שאת בחורה דתייה יעני שומרת תורה ומצוות והם בודקים את זה בקטנה את צריכה לזרום אם זה ותקבלי פטור ככה דודה שלי עשתה גם את לפני גיוס אז זה לא אמור להיות בלאגן
Belle
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Belle » 05 אוקטובר 2012 13:37

zanzuri123 כתב:את יכולה להצהיר שאת בחורה דתייה יעני שומרת תורה ומצוות והם בודקים את זה בקטנה את צריכה לזרום אם זה ותקבלי פטור ככה דודה שלי עשתה גם את לפני גיוס אז זה לא אמור להיות בלאגן

אבל אחרי כל המיונים הם לא יחשבו שזה מוזר פתאום שאני מצהירה ?
עברתי צו ראשון, מיונים לתפקידים כלשהם וכלמיני ..
ועל בריאותי אין אפשרות להגזים באיזה משהו ? לא חסרות לי בעיות..
למשל יש לי בעיה עם אוכל שאני בקושי אוכלת רק 5-6 מאכלים מסויימים,
ואמא שלי חשבה שאולי אפשר להפוך את זה להפרעות אכילה , אפשרי ? זה מביא פטור בכלל ?
שריונר

הודעהעל ידי שריונר » 05 אוקטובר 2012 13:46

zanzuri123 כתב:את יכולה להצהיר שאת בחורה דתייה יעני שומרת תורה ומצוות והם בודקים את זה בקטנה את צריכה לזרום אם זה ותקבלי פטור ככה דודה שלי עשתה גם את לפני גיוס אז זה לא אמור להיות בלאגן

כן זה...קצת מאוחר. :|

הצהרה על פציפיזם היא אחת האפשרויות שלך. זה כמובן כרוך בדי הרבה אי וודאות. לרוב, לבנות שעושות את התהליך בדרך הנכונה הוועדה מאשרת שחרור מטעמי מצפון. אבל ישנה גם האפשרות שיכניסו אותך לכלא.

מה הם נתוני האיכות שלך? את יכולה להתגייס לעשות בעיות בטירונות ואם את מספיק בעייתית בשילוב נתונים נמוכים תקבלי פטור מחמת אי-התאמה או עודף כוח אדם( או שזה ניתן רק לפני הגיוס?).

בכל מקרה, מלבד מה שנכתב לעיל, וכמובן קב"ן אין הרבה מה לעשות בלי לשבת בכלא או להתאשפז במוסד פסיכיאטרי.
zanzuri123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zanzuri123 » 05 אוקטובר 2012 13:49

זה לא מאוחר כי את תמיד יכולה להגיד בחזרת בתשובה הם לא יכולים להכריח אותך להיות חילונית מה הבעיה ... תמחקי את הפייסבוק אפילו תלכי לכולל פה ושם בערב כדי שזה יהיה אמיתי כל העניין אם יבדקו תאמיני לי זה לא כזה מסובך דודה שלי בחורה טיפה דתייה והיא קיבלה פטור .. היא פשוט שומרת שבת וחגים וכל זה לא נראית דתייה
ואמרת את מתגייסת ב3 אז תחכי עוד חודשים ככה שזה יראה אמין ואז תשלחי להם מכתבים פקסים אני יודע והם יקבלו את זה אני מאמין
ותגששי עם בנות שקיבלו פטור מדת ושיגידו לך מה בדיוק לעשות זהו
היום כל בחורה שנייה מצטערת על זה שהתגייסה
Belle
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Belle » 05 אוקטובר 2012 13:51

ומה עם ההפרעות אכילה ? אין מצב ?
אני בתת משקל אבל לא משהו קריטי ..
שריונר

הודעהעל ידי שריונר » 05 אוקטובר 2012 13:53

משקל יתר או תת משקל נותן פרופיל 24 (פטור זמני) והוראה להתייצב בלשכה במועד מאוחר יותר.
במקרים שבהם המשקל מושפע ממחלה כלשהי או בעיה פסיכופתולוגית יש סיכוי לקבל 21.

מלבד זה, על הפרעות אכילה (אנורקסיה, בולימיה, אכילת יתר) מקבלים פרופיל 21 נפשי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 אוקטובר 2012 13:55

zanzuri123 כתב:זה לא מאוחר כי את תמיד יכולה להגיד בחזרת בתשובה הם לא יכולים להכריח אותך להיות חילונית מה הבעיה ... תמחקי את הפייסבוק אפילו תלכי לכולל פה ושם בערב כדי שזה יהיה אמיתי כל העניין אם יבדקו תאמיני לי זה לא כזה מסובך דודה שלי בחורה טיפה דתייה והיא קיבלה פטור .. היא פשוט שומרת שבת וחגים וכל זה לא נראית דתייה
ואמרת את מתגייסת ב3 אז תחכי עוד חודשים ככה שזה יראה אמין ואז תשלחי להם מכתבים פקסים אני יודע והם יקבלו את זה אני מאמין
ותגששי עם בנות שקיבלו פטור מדת ושיגידו לך מה בדיוק לעשות זהו
היום כל בחורה שנייה מצטערת על זה שהתגייסה

זה בהחלט מאוחר.
יוציאו לה את הנשמה עד שהיא תקבל פטור מטעמי דת. היא אשכרה תצטרך להפוך לדתיה. זה ממש לא כזה פשוט.
Belle
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Belle » 05 אוקטובר 2012 14:37

אז נשארה לי רק האפשרות של קבן ???
מה להגיד לו שפתאום אני בדיכאון ? איך עושים את זה איך ניגשים לזה בכלל ?
zanzuri123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zanzuri123 » 05 אוקטובר 2012 14:38

מאיפה אתה יודע ?? מנסיון ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 אוקטובר 2012 13:49

תראי, אין בעצם דרך לזייף בעיות נפשיות. לכולנו יש, ומה שאת מרגישה זה וכל מה שכתבת באמת מעיד על כך שאת לא יכולה מסיבות נפשיות להתגייס.
אין טעם לשקר, רק להחצין את הרגשות שלך ולראות איך לגרום לקב"ן להבין שמה שאת באמת מרגישה לא יאפשר לך להיות חיילת- כי באמת לא תשרדי.
הדרך הכי טובה כרגע היא דרך קב"ן. פטור מטעמי דת קצת מאורח להשיג ופטור מטעמי מצפון גם לוקח זמן וגם יש לו סיכויי הצלחה יותר נמוכים מאשר קב"ן. בקב"ן כמו שאמרת- לא משנה מה, בסוף יוצאים. מספיק התעקשות...

הכי טוב שתדברי עם רשת הליווי...
kacol
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kacol » 07 אוקטובר 2012 00:23

למה את לא רוצה לצאת על נפשי ?
לדעתי זו האפשרות הכי קלה , ככל שתעשי את זה מוקדם יותר כך הסיכוי להשתחרר גבוה יותר
אם הצבא רואה שהחייל לא מסוגל לשרת כבר מלכתחילה הצבא פשוט משחרר אותו בלי הרבה בעיות
יש לך אפשרות עכשיו להתחיל לזרז עניינים עוד לפניי הגיוס ולבקש קב"ן , תקראי טרגט 21
אבל רק שתדעי שגם אם לא מקבלים את בקשתך זה לא סוף העולם , מקסימום תתגייסי וכבר ביום הראשון שלך תעשי להם בעיות
בדר"כ קל לצאת מהצבא בימים הראשונים, כי גם אפשר לבקש שם קב"ן בתל השומר ותל השומר מחלקים פטורים חופשי , תסרבי בכלל להתגייס לטירונות תישארי בבקו"ם עד שלא משחררים אותך מהצבא , תאמיני לי שזה יעבוד יש המון שעושים את זה .

בכל מקרה עדיף לך לנסות להוציא פטור כמה שיותר מוקדם כבר בתור מלש"בית ולחסוך כאב ראש אח"כ
הכי חשוב שתביאי המלצה חריפה מפסיכאטר אזרחי גם אם זה יעלה לך 500 שקל
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 08 אוקטובר 2012 12:02

המלצה מפסיכיאטר אזרחי עולה 100 ומשהו שקל אם עושים את זה דרך קופ"ח,
ולא ממליצה להגיע לשלב הגיוס בכלל!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 15 אורחים