נפקדות ממילואים - זקוק לעזרה דחוף!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

thelegendery
יצירת קשר:

נפקדות ממילואים - זקוק לעזרה דחוף!

הודעהעל ידי thelegendery » 26 אוגוסט 2012 13:08

שלום רב, מזה כמה שנים היחידה שלי מתקשרת אלי ושולחת לי מכתבים ואני אף פעם לא עניתי לטלפונים ולא התייחסתי למכתבים(עשיתי רק פעם אחת מילואים ומאז לא הגעתי יותר) אך חלה תפנית ולפני חודש הזמינו אותי ליום מילואים שבו אני אמור להישפט ולא הגעתי ולאחר מכן נשלח אלי עוד פעם מכתב שבו אני אמור להישפט ולא הגעתי ולפני כמה ימים קיבלתי מכתב מהם שאומר שאני נפקד ותוך 21 יום אהפוך לעריק ונראה לי שהיה כתוב שעלי להגיע בהקדם ליחידתי.
אני מזה כמה שנים (לפני כל המכתבים והטלפונים שנמשכו כמה שנים) נוטל תרופות פסיכיאטריות נגד חרדות כגון קלונקס וציפרמיל/רסיטל ואינני רוצה לשרת במילואים ואני לא יודע מה לעשות. מצד אחד אני לא רוצה להיות עריק בגלל כל הסיפור המשפטי והפלילי שכרוך בזה ומצד שני אני מפחד להגיע ליחידתי ולהשפט ולהכנס לכלא לזמן רב (גם כמה שבועות בשבילי יהיה ממש נורא). לדעתי אני צריך להסגיר את עצמי כי עלי להמנע ככל האפשר מלהיות עריק. אבל איך לעשות זאת? מה עלי לעשות? איך אוכל ומה עלי להציג בפניהם על מנת שלא יכניסו אותי לכלא או שלכל היותר יכניסו אותי לכמה שפחות זמן? אני צריך את עזרתכם בנושא.
vishskin
יצירת קשר:

Re: נפקדות ממילואים - זקוק לעזרה דחוף!

הודעהעל ידי vishskin » 26 אוגוסט 2012 14:08

שלום
אני אתן לך את התגובה הזאת בלי ניסיון לגבי מילואים, רק ממכלול של תגובות שקראתי כאן בפורום
תערב גורם אזרחי, אתה נוטל תרופות כלומר אתה בטיפול ממושך אצל פסיכיאטר, תבקש ממנו לכתוב לך חוות דעת שתמנע מהיחידה שלך את האפשרות להתעלם ממנה
במידה וזה בעייתי אז תלך חד פעמי לפסיכיאטר אזרחי אחר או פסיכולוג עבור חוות דעת (חשוב לוודא אתם מראש שהם מספקים חוות דעת בפגישה הראשונה, לפעמים הם לוקחים על זה עוד כסף אבל זה שווה)

ברגע שיש לך גורם אזרחי מקצועי שמעיד על המצב שלך שלא מאפשר לך לעשות שירות מילואים אל תניח לקצינת קישור ותשלח לה את זה כמה פעמים. לא בטוח אם היא תנסה להכריח אותך להגיע ליחידה ואז לתת את החוו"ד, אבל תנסה לגרום לה לקבל את זה ולהעביר את זה לגורמי ברה"ן ביחידה (רוב הסיכויים שהם יכולים לקבל את החוו"ד בכל מצב).

הייתי בודק אפשרות של ברה"ן ראשי כאופציה ב', אבל לדעתי זה רק עבור חיילי חובה.
fu

Re: נפקדות ממילואים - זקוק לעזרה דחוף!

הודעהעל ידי fu » 27 אוגוסט 2012 11:37

אם אתה עריק/נפקד אז תעלה למשפט בכל מקרה.
מה שאתה צריך לעשות זה להשיג חוות דעת מפסיכיאטר- כמו זה שנתן לך את הכדורים, שמדברת על בעיות נפשיות כלשהן(חרדות, דכאונות, פוסט טראומה וכו') את חוות הדעת שלח לקצינת הקישור ותסביר שלא הגעת למילואים כי אתה במצב ממש רע ולא מסוגל לתפקד.
תצטרך לשבת עליה חזק ותתקשר כל יומיים לראות שהיא מעבירה את זה לגורמי רפואת הנפש שמטפלים ביחידה שלך.
אני לא יודע איך יטפלו בזה בזמן שאתה נפקד.
אולי משהו שאתה יכול לעשות זה להגיע ליחידה שלך עם חוות הדעת לפני שעוברים 21 הימים המדוברים ולהציג בפניהם את חוות הדעת ושיהיה מצויין שם איזה כדורים אתה לוקח.
אם יחליטו שם להעלות אותך למשפט, תסביר למי ששופט אותך שאתה במצב ממש קשה נפשי ולא מסוגל לתפקד כמעט. שהגעת לשם היום רק כי המשפחה שלך ממש הכריחה אותך וליוותה אותך לבסיס (גם אם זה לא נכון...). לרוב הם מתחשבים במילואימניקים עם בעיות.
בכל מקרה אתה חייב שהקצינת קישור שלך תעביר את המקרה שלך לקב"ן. למילואימניקים לא עושים בעיות להשתחרר על 21.
אבל שוב - עדיף שתטפל בזה כמה שיותר מהר , לפני שתהיה עריק

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 38 אורחים