נוהל התאבדות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

goloka
יצירת קשר:

נוהל התאבדות

הודעהעל ידי goloka » 20 אוגוסט 2012 23:00

מה קורה למי שמנסה להיתאבד בבסיס ושורד? מה זה נוהל התאבדות? תודה.
אורח

Re: נוהל התאבדות

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2012 12:34

יש כמה אופציות.
אפשר להעמיד אותו למשפט והוא יכול להכנס לכלא,
לפעמים מצמידים לו מפקד או חייל אחר שיהיו איתו כל היום ובלילות,
אפשר לשלוח אותו לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי
ואפשר פשוט להגיד לו שהוא מטומטם.

אם השאלה נשאלת בשביל לצאת מהצבא- אז התשובה החד משמעית היא : זה לא יעזור לך.
במילא השחרור עובר דרך קב"ן. הקב"ן לא ישחרר אותך אם ניסית להתאבד.
הוא משחרר רק אם המצב הנפשי שלך לא מאפשר לך להמשיך לשרת בצבא. וזה עם או בלי נסיונות התאבדות כושלים.
אם ממש ממש בא לך שהקב"ן יחשוב שניסת להתאבד, אפשר בפגישה איתו פשוט להגיד לו שנסית.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 23 אוגוסט 2012 20:49

נוהל התאבדות לא דורש ניסיון התאבדות, מספיק הצהרה או התנהגות שמרמזת על כך (יש בסיסים שמתעלמים בכוונה מהתנהגות כזאת ועושים ראש קטן - פקודה מפגרת)

מפקד או 2 מפקדים מסתובבים איתך לכל מקום (או יותר נכון אתה מסתובב איתם), זה כולל שינה / שירותים / אוכל וכו'.
במידה ואתה נמצא בבסיס שהרבה חיילים מנסים לצאת ממנו (כמו חימוש, טכני, מ.צ. והאמת היא שהרשימה ארוכה) אז ינסו עליך מניפולציות ובעיקר להפחיד אותך לגבי ההשלכות של הנוהל (שבדומה מאוד לפרופיל נפשי אין שום השלכות).

הסיבה היא שאם חייל מזייף ניסיון התאבדות בשביל היתרונות שבכך והמפקדים מפחידים אותו אז יש סיכוי שהוא יודה כדי שהנוהל ייגמר - העונש על הצהרת שקר לגבי התאבדות הוא 30 יום כלא (לא שמעתי על מישהו שקיבל את העונש אם הוא לא הודה במעשה כזה, לפעמים אם חייל עושה את זה כמה פעמים במהלך השירות והוא לא אמין אז כן ואז העונש אפילו ארוך יותר).

במהלך הנוהל החייל באחריות של המב"ס / סגן המב"ס / מב"ס תורן (זה משתנה מבסיס לבסיס). הוא ידבר עם החייל בנוהל וכנראה גם מפקדים נוספים (קצינים, לא מ"כים) ורופאי יחידה (לפעמים) וינסו להבין את החייל (לשיחות האלה לא יהיה משמעות כלל וכנראה שום השפעה). מטרת המב"ס תורן (או מי שיהיה אחראי עליך) זה להעביר את האחריות עליך לגורם אחר כמה שיותר מהר (בערך כמו כל גורם בצבא, הם לא אוהבים להיות אחראיים) ההעדפה היא קב"ן (חובה תוך 24 שעות בנוהל התאבדות) במידה ואין אפשרות לקב"ן (קורה כאשר יש הדממה / חג / מחלה מתפשטת בבסיס או סיבה כלשהי שבגללה אין קב"ן זמין) - המב"ס מתוקף אי רצונו להיות אחראי על החייל בנוהל יקח אותו לפסיכיאטר במיון.

מהרגע שהאחריות עברה לגרום אחר (לרוב לקב"ן) הקב"ן יכול להחליט מה יקרה, לפעמים ניתן סעיף קה"ס, לפעמים יותר מזה, לפעמים החייל מקבל בעיטה מהחדר (מאוד פופולרי בחימוש). בכל אופן לרוב הנוהל נגמר אחרי הפגישה עם הקב"ן מכיוון שהקב"ן יוצא מנקודת הנחה שהחייל מקצין את המצב שלו והפעולות שהוא נקט מספיקות כדי לנטרל את הסיכון (זה נכון לגבי 99.99% מהמקרים) בשאר ה0.01% החייל מתאבד (גם זה יחסית נפוץ).

בכל אופן, בכל חלק בנוהל המפקדים יכולים לאלתר כל עוד הם מונעים מהחייל את היכולת להרוג את עצמו. בנוסף, בכל שלב בנוהל, החייל לא לוקח חלק בפעילויות הרגילות של היחידה ומתעסק בעיקר בלנוח ולשמוע חפירות מהרבה מאוד גורמים.

הרבה חיילים משתמשים בנוהל התאבדות כאשר הם לא מקבלים הזדמנות לדבר עם קב"ן (כאמור הנוהל מחייב שתראה קב"ן תוך מקסימום 24 שעות), קשה לי לראות איך חייל שרוצה להתאבד באמת ירצה את כל אורות הזרקורים האלו והשיחות האינסופיות.

מקווה שעזרתי.
גונזולה

הודעהעל ידי גונזולה » 24 אוגוסט 2012 09:45

למה מה יש לכם ?
נוהל ממש עוזר .
אחרי איזה 30 שיחות עם קב"ן שחפר לי וכדורים שרצו לתת לי , רק אחרי פעמים -3 נוהל התאבדות הסכימו לי לצאת מהצבא .
וכלא על נוהל התאבדות ? בולשיט רציני , בדיוק כמו "תאבד את הרישיון שלך"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אוגוסט 2012 12:56

אם אחרי 30 שיחות עם הקב"ן לא שיחררו אותך, סימן שאתה לא יודע לדבר עם הקב"ן.
אין שום סיבה להגיע לנוהל התאבדות.
תצפי

הודעהעל ידי תצפי » 15 ינואר 2015 04:04

אני תצפיתנית בנוהל התאבדות ואמרו לי שאם אני לא עןלה משמרת זה סירוב פקודה. יכולים להעלות אותי על זה משפט?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 38 אורחים