הסבר על מצבי - צריך עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

....
יצירת קשר:

הסבר על מצבי - צריך עזרה

הודעהעל ידי .... » 02 יוני 2012 17:18

כיום אני עריק (בערך כחודש, טרי), בלית ברירה.
לאחר התדרדרות במצבי הנפשי (לא אכלתי כמה ימים ברצף בבסיס, שכבתי במיטה, התעלפתי, לא עבדתי, קיבלתי צעקות. זה רק תמצית) אני לא רואה את עצמי משרת בצבא, מעדיף לעשות שירות לאומי (הבנתי ששנתיים מקנה זכויות של חייל משוחרר - זה נכון?)

המצב ניהיה דפוק. אחרי כמה ימים של גימלים נפשיים, אחרי שהייתי אצל קבנית בבסיס מכים באילת (לא הבסיס שלי. הקבן של היחידה טוען שאני כשיר לעבוד אחרי שלא אכלתי, ולא מוכן לעזור בשום צורה)וגם הייתי בברהן בתל השומר - כל מקום מפנה לקבן היחידה בטענה שאני לא שייך אליהם ואין להם כלים.

אמא שלחה מכתב עם פירוט לכל מיני מקומות אבל רוב התשובות היו שאני עריק ואי אפשר לטפל בי.. אם בכלל טרחו לשלוח תגובה.

מה עליי לעשות? אני באמת נואש כבר.
oran147
יצירת קשר:

Re: הסבר על מצבי - צריך עזרה

הודעהעל ידי oran147 » 02 יוני 2012 17:48

אז ככה... קח נשימה עמוקה. אתה חייב להתעשת ולהסגיר את עצמך כמה שיותר מהר. אני אומר לך את זה מנסיון בתור אחד שהיה עריק 3 חודשים וניסה ה-כ-ל בשלושת החודשים האלה. כולם אמרו לי להסגיר את עצמי ופשוט הייתי ראש בקיר עד שעשיתי את זה - ויצאתי!
אחרי שתסגיר את עצמך אם תיהיה בכלא תשחק הרבההההה על המצב הנפשי כל הזמן שב בשקט אל תאכל תבכה.. בדרך כלל המפקדים לא יראו הרבה אכפתיות כי הם כאלה, אבל אל תישבר. אם תיזרק באיזה פינה הרבה זמן בלי לאכול או לשתות או לתפקד בסוף תקבל יחס. במיוחד בראיון שלך אצל המ.פ אתה צריך להראות להם שאתה צריך טיפול נפשי דחוף והם יפנו אותך, קח בחשבון שזה יקח קצת זמן..
במידה ולא תשב בכלא.. עדיף לך כי זה סיוט.. פשוט אל תיהיה נפקד או עריק.. אל תתפקד לא כי אתה לא רוצה אלא כי לא מסוגל או יכול.. אין לך כוחות נפשיים.. אתה פוחד לפגוע בעצמך.. תיהיה חכם. תראה מצוקה ואל תיראה נורמלי.. ואל תתייאש עד שתצא!!! לעוד שאלות אני אשמח לעזור :)
....
יצירת קשר:

הודעהעל ידי .... » 02 יוני 2012 18:33

oran147 כתב:אז ככה... קח נשימה עמוקה. אתה חייב להתעשת ולהסגיר את עצמך כמה שיותר מהר. אני אומר לך את זה מנסיון בתור אחד שהיה עריק 3 חודשים וניסה ה-כ-ל בשלושת החודשים האלה. כולם אמרו לי להסגיר את עצמי ופשוט הייתי ראש בקיר עד שעשיתי את זה - ויצאתי!
אחרי שתסגיר את עצמך אם תיהיה בכלא תשחק הרבההההה על המצב הנפשי כל הזמן שב בשקט אל תאכל תבכה.. בדרך כלל המפקדים לא יראו הרבה אכפתיות כי הם כאלה, אבל אל תישבר. אם תיזרק באיזה פינה הרבה זמן בלי לאכול או לשתות או לתפקד בסוף תקבל יחס. במיוחד בראיון שלך אצל המ.פ אתה צריך להראות להם שאתה צריך טיפול נפשי דחוף והם יפנו אותך, קח בחשבון שזה יקח קצת זמן..
במידה ולא תשב בכלא.. עדיף לך כי זה סיוט.. פשוט אל תיהיה נפקד או עריק.. אל תתפקד לא כי אתה לא רוצה אלא כי לא מסוגל או יכול.. אין לך כוחות נפשיים.. אתה פוחד לפגוע בעצמך.. תיהיה חכם. תראה מצוקה ואל תיראה נורמלי.. ואל תתייאש עד שתצא!!! לעוד שאלות אני אשמח לעזור :)

איזה סיכוי יש לי לא להכנס לכלא אחרי עריקות? :\
וכשאני לא מתפקד מאיימים עליי במשפטים, ואז שופטים, ואז תנאי למחבוש, ובלי קשר ועם קשר אף אחד לא מראה עזרה - לא המפקדים, לא הקבן, אף אחד. (ביחידה)

אני דיי בין הכיסאות...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2012 19:37

.... כתב:כיום אני עריק (בערך כחודש, טרי), בלית ברירה.
לאחר התדרדרות במצבי הנפשי (לא אכלתי כמה ימים ברצף בבסיס, שכבתי במיטה, התעלפתי, לא עבדתי, קיבלתי צעקות. זה רק תמצית) אני לא רואה את עצמי משרת בצבא, מעדיף לעשות שירות לאומי (הבנתי ששנתיים מקנה זכויות של חייל משוחרר - זה נכון?)

איזה "זכויות" יש לחייל משוחרר בדיוק? אתה לא יודע נכון? אז למה אתה לא מברר בקשום לפחד כמו איזה מפגר ממה שאתה לא יודע?

המצב ניהיה דפוק. אחרי כמה ימים של גימלים נפשיים, אחרי שהייתי אצל קבנית בבסיס מכים באילת (לא הבסיס שלי. הקבן של היחידה טוען שאני כשיר לעבוד אחרי שלא אכלתי, ולא מוכן לעזור בשום צורה)וגם הייתי בברהן בתל השומר - כל מקום מפנה לקבן היחידה בטענה שאני לא שייך אליהם ואין להם כלים.

אם אתה מתפקד ועובד בצבא, אז למה שיעזרו לך בדיוק?

אמא שלחה מכתב עם פירוט לכל מיני מקומות אבל רוב התשובות היו שאני עריק ואי אפשר לטפל בי.. אם בכלל טרחו לשלוח תגובה.

מה הקשר לאמא שלך? אתה לא בגן חובה ואמא לא תוציא אותך, אתה צריך לקום מהתחת וללכת לראות קבנים, בברהן למשל, ואם לא מקבלים אותך אז ללכת לישון שם על הרצפה עד שאתה רואה קבן וככה כל יום.

....
יצירת קשר:

הודעהעל ידי .... » 02 יוני 2012 19:55

אורח כתב:
.... כתב:כיום אני עריק (בערך כחודש, טרי), בלית ברירה.

איזה "זכויות" יש לחייל משוחרר בדיוק? אתה לא יודע נכון? אז למה אתה לא מברר בקשום לפחד כמו איזה מפגר ממה שאתה לא יודע?

אם אתה מתפקד ועובד בצבא, אז למה שיעזרו לך בדיוק?

מה הקשר לאמא שלך? אתה לא בגן חובה ואמא לא תוציא אותך, אתה צריך לקום מהתחת וללכת לראות קבנים, בברהן למשל, ואם לא מקבלים אותך אז ללכת לישון שם על הרצפה עד שאתה רואה קבן וככה כל יום.

1.לא יודע בדיוק, ככה אמרו לי. מה התקיפות? שאלתי...

2. איך הגעת למסקנה שאני עובד ומתפקד אם אני אומר שלא אכלתי כמה ימים ברצף ומה שעשיתי היה לשכב במיטה?

3.בנאדם בדיכאון לא יכול לתפקד בכוחות עצמו... היום אני קצת יותר טוב כי אני תקופה ארוכה בבית. אבל זה פתר כלום וגם לא בדרך לזה.. לא טוב לי בצבא.
fu233232

הודעהעל ידי fu233232 » 02 יוני 2012 20:09

1) שנה של שירות לאומי מקנה את רוב הזוכית של חייל משוחרר שזה
הנחה במשכנתא,פיקדון,מענק שיחררור מה היה עוד? אממ

שנתיים פשוט מקנה לך גם את ההטבה של עבודה מעודפת...

אם אני לא טועה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יוני 2012 22:44

fu233232 כתב:1) שנה של שירות לאומי מקנה את רוב הזוכית של חייל משוחרר שזה
הנחה במשכנתא,פיקדון,מענק שיחררור מה היה עוד? אממ

שנתיים פשוט מקנה לך גם את ההטבה של עבודה מעודפת...

אם אני לא טועה

הופה הנה עוד מטומטם שמפליץ שטויות.... ברוך הבא טמבל מספר 2.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2012 12:37

לך לברה"ן.
שב שם עד שיתנו לך לראות קב"ן. אל תלך הביתה אם אומרים לך שאין מצב לראות קב"ן בלי הפניה.
אם אתה עריק אז אתה במילא כבר אמור לא להיות משויך ליחידה שלך אז לא יגידו לך לחזור לשם.

בכל מקרה שב בברה"ן ותבקש לראות קב"ן תראה במצוקה קשה ותראה שבסוף היום תחזור הביתה אחרי שראית קב"ן.
תשיג ממנו המלצה לפטור ובתקווה תור לפסיכיאטר או אולי אפילו לועדה.
אם תקבל טור לפסיכיאטר / ועדה תחכה לפגישה וכשתקבל את הפטור תסגיר את עצמך בבסיס גדול של משטרה צבאית.
עם פטור ביד וסיפור על זה שערקת כי היית במצב ממש ממש קשה ולא היית מסוגל יותר להשאר שם, יש סיכוי גדול שלא ישלחו אותך לכלא אלא יתנו לך תנאי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים